Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Úřady viní sedmiletého chlapce ze znásilnění. To není fyzicky možné, diví se právník (CNN Prima NEWS)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 385 poděkování
Dostal: 1051 poděkování

Úřady viní sedmiletého chlapce ze znásilnění. To není fyzicky možné, diví se právník (CNN Prima NEWS)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Úřady v americkém státě New York obvinily ze znásilnění teprve sedmiletého chlapce. Dítě bylo vyslechnuto a bude vyšetřováno na svobodě. Odborník na kriminalitu mladistvých ale nevěří, že by takto mladý hoch byl vůbec schopen někoho znásilnit. Podle zákonů státu může být trestně stíhána osoba, která dovršila věku právě sedmi let.

Incident se měl odehrát už loni v listopadu na Den díkůvzdání ve městě Brasher Falls Chlapec byl vyslechnut a propuštěn. Více informací policisté vzhledem k věku podezřelého nezveřejnili s tím, že vyšetřování stále probíhá. Případ bude řešit rodinný soud, což naznačuje, že se incident mohl odehrát mezi příbuznými. I to však policisté odmítli komentovat.

Právník: Nezdá se mi to reálné

Podle právníka, který se specializuje na kriminalitu mladistvých, je ale obvinění sedmiletého chlapce ze znásilnění absurdní. „Nevím, jestli si vůbec dokážete představit, co sedmileté děti dělají. Muselo by se dokázat, že ten skutek fyzicky spáchal, což se mi osobně jeví jako nereálné,“ uvedl pro stanici WWNYTV Anthony Martone.

Právník také dodal, že hoch bude pravděpodobně souzen jako mladistvý delikvent. Podle zákonů státu New York je v těchto případech možné poslat před soud osoby, které dovršily věku sedm let. To se ale nelíbí mnohým zákonodárcům, kteří se nyní snaží prosadit zákon, který by zvedl minimální věk ze 7 na 12 let.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Dal: 308 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Úřady viní sedmiletého chlapce ze znásilnění. To není fyzicky možné, diví se právník (CNN Prima NEWS)

Nový příspěvek od Kiiax »

Znásilnění dívky sedmiletých chlapce je teoreticky možné, ale přijde mi to hooodně divné. A nedozvíme se, jaká je pravda. Možná za hodně dlouho.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 355 poděkování
Dostal: 119 poděkování

Re: Úřady viní sedmiletého chlapce ze znásilnění. To není fyzicky možné, diví se právník (CNN Prima NEWS)

Nový příspěvek od Bouře »

Podle mě je to úplná hloupost. 7 letý chlapec může být tak v 1 maximálně 2 třídě.. To jsou opravdu malé děti a nedokážu si představit že by tak mladého chlapce něco takového vůbec napadlo natož aby se o to pokusil a povedlo se mu to. Podle mě spíš udělal něco co se mohlo někomu zdát jako znásilnění ale vůbec to tak nebylo ale to bysme museli znát víc informací.
Můj život je někdy vážně podivný...
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 874 poděkování
Dostal: 1721 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Tak znásilnění nemusí být čistě pohlavní styk, ale víceméně cokoliv sexuálního, co je prováděno proti vůli druhé osoby. Umím si velice, velice teoreticky představit, že by nějakých nevhodných dotyků proti vůli dívky byl sedmiletý chlapec schopen, avšak mnohem pravděpodobnější mi přijde hysterie ze strany rodičů/příbuzných, kteří ho načapali, jak si s nějakou malou příbuznou hraje na doktora a udělali z toho haló znásilnění. Nicméně – na nějaké větší úvahy nemám dostatek informací.

Co mi ale přijde jako blbost tak či tak, tak trestní odpovědnost u sedmiletého dítěte. I kdyby tento čin opravdu spáchal a nějakou holčičku násilně osahával, přeci nemůže kdokoliv čekat, že plně chápal, co vlastně dělá. I u jiných činů... Já už si dnes ani moc nepamatuji, co jsem v sedmi letech dělal, natož abych tehdy uvědomoval, že existuje nějaký trestní zákoník... můj "zákoník" byl tvořen leda pokyny rodičů, že lhát a krást je špatné, na horký sporák se nesahá a nemám shazovat děti z prolézaček... Slovo "znásilnění" ani nepatřilo do mé slovní zásoby.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~
Tim
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 27
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 459 poděkování
Dostal: 392 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Mne iritují hlavně tyto soudy často postavené na tvrzení proti tvrzení... Nevidím jejich přínos, jen traumatizují zůčastněné... Jaký má smysl vést soud kde je tvrzení jednoho dítěte proti tvrzení druhého dítěte? Problém je že pokud jste u soudu v UK žena, LGBT+cokoliv nebo příslušník etnické menšiny tak na vašem oponentovi vysí presumpce viny.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 355 poděkování
Dostal: 119 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

To taky nechápu... Jak by mohlo mít 7 leté dítě trestní zodpovědnost? Tohle nemohl vymyslet nikdo se zdravým rozumem. Já jsem byla v 7 letech ráda že umím jakž takž číst a psát a napočítat do 100.. Téměř jsem nevěděla co je to smrt natož nějaký znásilnění... Jsem ráda že žiju v zemi kde se 7 leté děti nemůžou jít do vězení....
Můj život je někdy vážně podivný...
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
Dal: 69 poděkování
Dostal: 187 poděkování

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Fyzicky to možné je, ale jak píše Bouře, jak to dítě může mít odpovědnost?

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 385 poděkování
Dostal: 1051 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

MR_Xguard píše: pátek 2. 4. 2021, 20:45:36

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
+25 dB https://uloz.to/file/5UjDOhjM0OsR/2-otazky-25db-mp4
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 494 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

1. ke znásilnění není potřeba ani erekce, takže fyzicky to možné je.
2. jestliže někdo souhlasí s tím, že děti do dejme tomu 15 let věku nemohou dát informovaný souhlas se sexem, tak jak "doprkýnka" je mohou zároveň brát dost velké na to aby byly schopné vědět co dělají když někoho "znásilňují"???

Spadli z višně?