Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Vše, co se týká preventivního projektu Parafilik, jež koordinuje Národní ústav duševního zdraví.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Lidí s parafilií jsou jen v Česku desítky tisíc. Zvládnout odlišnou sexuální touhu však nebývá jednoduché a mnoho z nich se s tím těžko vyrovnává. Jak jim lze pomoci, poradí ve středu v 11 hodin v online rozhovoru psycholog Filip Šinkner.


Slovem parafilik se označují lidé, kteří mají silné preference pro neobvyklé sexuální objekty (například při pedofilii jde o zaměření na lidi v prepubertálním období, při hebe/efebofilii jde o zaměření na lidi v pubertálním období) anebo pro neobvyklé sexuální aktivity, které často zahrnují nějakou formu nesouhlasu ze strany sexuálního objektu či přímo násilí při sexu (například sexuální sadismus či exhibicionismus).

Pedofilie se v Česku vyskytuje přibližně u 0,3 % populace, hebe/efebofilie u 1,6 %, sexuální sadismus u 1,9 %, patologická sexuální agrese u 1 % populace a preference znehybnění partnera u 3,6 %.

Mezi parafiliky převažují muži, ale parafilie se mohou vyskytovat i u žen.

„Příčiny a mechanismy vzniku parafilií nejsou dosud přesně známy, odborníci se však shodují na tom, že s dispozicí k parafilii se daný člověk již narodí,“ vysvětluje lékař Martin Hollý, metodik projektu Parafilik.

Pacienty trápí izolace i psychické potíže

Odborníkům se svěří jen velmi malá část těchto lidí. Drtivá většina lidí s parafilií sama ze své iniciativy nikdy nenavštívila odborníka.


Filip Šinkner

Terapeut projektu Parafilik, specializovaný na práci s lidmi s parafiliemi a jejich blízkými, absolvent výcviku BEDIT – Berlin Dissexuality Treatment.

Vystudoval psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Působí v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech.

Velká část z nich se přitom nikdy nedopustí delikventního jednání. Se svou sexualitou se snaží vyrovnávat sama, ale často jim působí výrazné potíže. Trápí je sociální izolace, silná stigmatizace ze strany společnosti i blízkých lidí, mají problémy v partnerském a rodinném životě, depresivní a úzkostné symptomy, objevují se u nich i sebevražedné tendence, problematické může být samozřejmě i samotné zvládání sexuálních tužeb souvisejících s parafiliemi v mezích zákona.

Do péče zdravotnického systému se dostávají zejména ti parafilici, kteří svou sexualitu nezvládnou a spáchají sexuální delikt. I proto se Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) snaží na toto téma upozornit pomocí projektu Parafilik a těmto lidem pomoci.

Možná vy nebo někdo z vašich blízkých má podezření na odlišnou sexuální odchylku? Jak se zachovat, se můžete poradit online s psychologem Filipem Šinknerem.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Přihodil jsem dotaz, abych ČEPEK trošku propagoval:
Dobrý den, na fóru ČEPEKu se nově otevřelo téma, zdali pedofilie je sexuální orientace či ne. Můžu říct, že mně tato zmatečnost pojmů dělá při komunikaci s médii dost problémy při formulování argumentů.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Výsledná diskuze:

OTÁZKA: Jaký máte názor na stránky Československé pedofilní komunity www.pedofilie-info.cz? Spolek Čepek
ODPOVĚĎ: Jako přínos Československé pedofilní komunity vidím, že poskytují podporu a informace lidem, kteří přicházejí na své parafilní preference. Je dobré, že se jasně vymezují proti jakémukoliv sexuálnímu kontaktu s dětmi, chtějí dodržovat platné zákony ČR a pomáhat k tomu i ostatním. Těší mě také, že odkazují návštěvníky na kvalifikovanou odbornou pomoc.
31.3.2021 12:29


OTÁZKA: Dobrý den, jak na partnera se zálibou v bdsm submasivitou? Který má rád když slouží je trestán, apod. Měla bych mu jen tak říct ať mi padne k nohám a líbá je? Spontalně? Děkuji za odpověď. Dana
ODPOVĚĎ: Dobrý den, na tuto otázku je složité odpovědět, když nevím, jak probíhají Vaše intimní hovory s partnerem. Osobně považuji za velmi vhodné, když je podoba BDSM praktik mezi oběma partnery probrána předem, jsou nastaveny hranice a bezpečnostní mechaniky (například tzv. safeword). Můžete se obrátit i například na odborníky, kteří poskytují párové poradenství lidem s BDSM zaměřenou sexualitou.
31.3.2021 12:17


OTÁZKA: Vzrušuje mě pohled na můj obnažený peníz, je to normální a nebo tak taky máte? Tomáš Zavřený
Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat

OTÁZKA: Dobrý den, banán ze předu a nebo ze zadu? Děkuji Tomáš Klos
Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat

OTÁZKA: Dobrý den, jsem foot fetisista, vzrušují mne nosenen boty, nejvice lodicky a vune nohou. moji zene tato uchlka vadi, mohu se nejka lecit? nebo co by jste mi poradil? dekuji Jiri Krska
ODPOVĚĎ: Dobrý den, pokud Vás Vaše situace trápí, můžete se obrátit na projekt Parafilik v pracovních dnech mezi 12:30 a 15:30 na čísle +420 703 305 317, případně přihlášením se do terapie na tomto odkazu: https://parafilik.cz/pomoc/zprava/.
31.3.2021 12:15


OTÁZKA: Dobrý den, co by měl člověk dělat, pokud má podezření, že jeho blízký člověk má nějakou úchylku? Jak zareagovat? Můžete poradit nějaké tipy? Dá se s tím člověkem pak vůbec žít normální život? Eva
ODPOVĚĎ: Dobrý den, je na místě na tuto situaci nezůstat sám. Takový člověk se může obrátit na anonymní poradnu projektu Parafilik či na jeho krizovou linku (v pracovních dnech mezi 12:30 a 15:30 na čísle +420 703 305 317). A ano, jsou páry, kde jeden o parafilii druhého ví a najdou způsoby, jak společně fungovat. Velmi důležitá je komunikace a nastavování hranic mezi partnery. K tomu může dopomoci například partnerská terapie.
31.3.2021 12:09


OTÁZKA: Je pedofil ten, kdo žije s výrazně mladší ženou? Myslím tím třeba o 30 let. Erik
ODPOVĚĎ: Samotný věk partnera nestačí k diagnostice parafilie. Pedofilie je vymezena pomocí lékařských kritérií (viz odpovědi na ostatní otázky, kdy se jedná o parafilii).
31.3.2021 12:06


OTÁZKA: Dobrý den, v minulosti uskutečnili vědci experiment, který potvrdil účinek podmiňování na vznik vzrušení. U mužů se podařilo vyvolat sexuální fetišismus na kozačky. Po sledování vzrušujících žen v kozačkách, se u mužů naměřilo také vzrušení ze samotných kozaček. Pokud se takto člověk může naučit fetiš (nebo možná i úchylku) z pouhé asociace sexy předmětu s normálním předmětem, není to poměrně nebezpečná schopnost našeho mozku? Jde mi zejména o to, že například v Japonsku jsou velice populární erotická (byť kreslená) vyobrazení dívek, které vzhledově nespadají přímo do věkové kategorie dospělé ženy. Může sledováním takového obsahu vzniknout naučená asociace, kdy muž začne být vzrušený z dětí? Děkuji za odpověď. Daria
ODPOVĚĎ: Dobrý den, z toho, že se experimentálně podařilo vyvolat sexuální vzrušení kozačkami, nelze vyvozovat, že sledování tzv. hentai pornografie může vést k sexuálnímu chování směrem k dětem (i kvůli tomu, že kreslená postava a živé dítě nejsou totéž). Pro takové závěry v tuto chvíli nemám dostatek vědeckých podkladů.
31.3.2021 12:04


OTÁZKA: Dobrý den, jak se vypořádat s "objevenou" BDSM (submisivní) sexualitou v dlouhodobém vztahu, pokud je partner vanilla - není pro něj přirozené být dominantní (místy až sadistický)? Téma bylo prodiskutované skrz na skrz, ale chemie v tomto ohledu (už) nefunguje. Přijde mi škoda vztah ukončit, ale je jasné, že pokud nefunguje sexualita/intimita, bude tato složka v partnerství vždy chybět. Děkuji a přeji hezký den. Jan
ODPOVĚĎ: Dobrý den, záleží na Vašich prioritách, co se týče partnerského soužití. Existují i páry, které spolu žijí bez funkční sexuální složky vztahu. Vyjasnit si priority a přijít na to, zda pro Vás má cenu ve vztahu pokračovat, Vám může pomoci párová terapie.
31.3.2021 12:00


OTÁZKA: Opravdu je hebefilie v populaci zastoupena jen 1,6%? Zdá se mi to poněkud málo, někde jsem četl, že hebefilie se u mužů vyskytuje až v 25%. Nebo je to tak, že občasný zájem o dospívající není tak výjimečný a je potřeba něco více na zařazení do kategorie "parafilik"? Tomáš Kutálek
ODPOVĚĎ: O hebefilii mluvíme, pokud se jedná o preferenci (člověk dává přednost dívkám v pubertálním věku před dospělými partnerkami). Podle mých dat má hebe/efebofilní preferenci v České republice skutečně 1,6 % mužů. Abych dokázal lépe odpovědět, potřeboval bych vědět, jaká byla výzkumná kritéria vědců, kteří přišli na těch 25 %, které uvádíte. I člověk bez parafilie může v životě mít například sexuální fantazii, týkající se dítěte v pubertálním věku.
31.3.2021 11:58


OTÁZKA: Když mám přítelkyni Ale ještě stále toužím a vyhledávám jiné ženy je to úchylka nebo potřeba nebo jak se to dá nazvat? Jde o to že přítelkyně je kvalitní i v sexu ale prostě potřebuji změnu to znamená jsem schopný třeba za rok mít ještě další čtyři ženy na sex. Karol Smutný
ODPOVĚĎ: To, co jste popsal, samo o sobě parafilní preference nenasvědčuje (ale to lze určit spolehlivě jen diagnostickým rozhovorem s odborníkem, ne v online rozhovoru). Abych k tomu mohl říct více, potřeboval bych více informací. Pokud Vás Vaše situace trápí nebo Vám způsobuje vztahové problémy, je na místě vyhledat odbornou pomoc.
31.3.2021 11:53


OTÁZKA: Z jakého důvodu teď tak vzrostla popularita BDSM? A celkově se více řeší dominance muže, submisivita ženy ve vztahu. Samozřejmě to může být z důvodu nových filmů, které toto vyobrazují, jenže ta poptávka pramení pravděpodobně z vlastní sexuality. Čím to je, že se hranice "normálního sexu" takto posouvá, přičemž je dnes normou mít v šuplíku pouta nebo provazy (minimálně u mladé generace)? Ema
ODPOVĚĎ: Otázkou je, zda v dnešní době natolik popularita BDSM praktik vzrostla, anebo se o ní jen více začalo mluvit (pravděpodobně i díky filmům a knihám, které toto téma přinesly do mainstreamové kultury). Přispívá tomu i poměrně liberální společenská atmosféra - v tuto chvíli můžeme například o BDSM mluvit do médií, což by před pár desítkami let nebylo v této podobě možné. Nezaznamenal jsem, že by se více řešila dominance mužů a submisivita žen ve vztazích, naopak si všímám mnoha debat na téma různých nových vztahových uspořádání a rovnoprávnosti pohlaví.
31.3.2021 11:50


OTÁZKA: Dobrý den, můj problém není tak významný, ale i přes toto mám starosti hlavně do budoucna. Co mám dělat, pokud se mi líbí lidé cca od 16 - 24 let? A věková preference se neposouvá? Nedovedu si představit vztah s někým starším, ani v budoucnu. Je mi 31 let. Dnes je to ještě ok, ale co ve 40? V 50? V 60? Pepa
ODPOVĚĎ: Dobrý den, i v běžných vztazích se stává, že mezi dlouhodobými partnery se snižuje vzájemná fyzická přitažlivost a poutají je k sobě jiné věci (například pěstovaná láska, společné zážitky, koníčky či rodina). Pokud Vás to bude trápit, může to být vhodné téma pro terapii.
31.3.2021 11:45


OTÁZKA: Dobrý den, jak přesně definovat fetiš? Je to nevšední vzrušení vyplývající z neobvyklých věcí a situací? Nebo tím musí být člověk vyloženě posedlý? Jde mi o tu hranici, kdy je to vlastně jen zajímavá fantazie, a kdy už jde o fetiš. Děkuji za odpověď. M
ODPOVĚĎ: Dobrý den, o parafilii jde když se jedná o stálý a převládající sexuální zájem. Pokud se jedná jen o ozvláštnění, které člověk nepotřebuje k plnému uspokojení, o parafilii bych rozhodně nemluvil.
31.3.2021 11:38


OTÁZKA: nebylo by lepší pedofily a násilníky zavírat a kastrovat??? Jana
ODPOVĚĎ: Ne. Mnoho z lidí s parafilní preferencí prožije celý život, aniž by někomu ublížili. Nelze lidi odsuzovat za vrozené prvky jejich osobnosti. Je velmi důležité rozlišovat preferenci a chování - je na místě postihovat jakékoliv zločiny, např. sexuální zneužívání. Těchto zločinů se dopouštějí i lidé bez parafilní preference - podle profesora Weisse má např. jen 1 z 10 lidí, kteří zneužijí dítě, pedofilní preference.
31.3.2021 11:34


OTÁZKA: Pěkný den, co si myslíte o dokumentu V síti? Jsou to opravdu všechno predátoři? Nemohou si dívky za své chování samy, když takto provokují? Lenka
ODPOVĚĎ: Pěkný den, dokument V síti otevřel společenskou debatu o velmi důležitých věcech (zneužívání dospívajících, kyberbezpečnost, apod.). Slovo "predátor" je mediální zkratka, ne diagnóza. Pokud se ptáte, zda byli muži z dokumentu V síti parafilní, podle mých informací to tak ve většině případů nebylo. Je důležité rozlišovat mezi preferencí a chováním. Na otázku s provokací neumím úplně adekvátně odpovědět - neznám motivace dívek, které si píší s výrazně staršími lidmi na internetu. Může se jednat například o zvědavost, ale ani tak rozhodně není adekvátní (a legální), aby jim někdo posílal ilegální pornografii nebo videa své masturbace.
31.3.2021 11:31


OTÁZKA: Pěkný den, jak těžká je tato práce, když posloucháte potíže druhých, které jsou na hraně zákona? Šimon
ODPOVĚĎ: Pěkný den i Vám, osobně vnímám preventivní práci jako složitou, ale velmi důležitou - právě kvůli tomu, že terapie a poradenství pro lidi s parafiliemi existuje, můžeme pomoci tomu, aby někteří z nich přes tuto hranu nepřešli.
31.3.2021 11:26


OTÁZKA: Může pedofil pracovat s dětmi? Ivan
ODPOVĚĎ: Takové věci se samozřejmě dějí. Důležité je, aby si byl člověk s pedofilní preferencí vědomý toho, jaké situace jsou pro něj rizikové (pro někoho to může být například, kdyby zůstal s nějakým dítětem sám) a takových situací se vyvaroval. Pokud cítí, že by mohl někomu ublížit, je na místě vyhledat včas odbornou pomoc.
31.3.2021 11:25


OTÁZKA: Dobrý den, jsou nějaké rysy, jak poznat takového člověka? Šárka
ODPOVĚĎ: Dobrý den, na pohled takové rysy nebývají zřejmé. Existují vodítka, zda by někdo mohl mít parafilní preferenci. Patří mezi ně vědomí, že se člověk zamilovává do jiných osob či věcí než ostatní (např. malé děti), druh fotek a videí s erotickým nábojem, které vyhledává na internetu, či fantazie a masturbační představy. Je však zapotřebí myslet na to, že sexuální fantazie nejsou to samé jako sexuální přání. Mnoho lidí si představuje věci, které by je v reálném světě vůbec nevzrušily, a nikdy by je neudělali.
31.3.2021 11:22


OTÁZKA: Už se vám nějaký pacient svěřil, že provedl něco nezákoného? Jak se v takové situaci zachováte? Aleš
ODPOVĚĎ: Toto téma už jsme v projektu řešili. Pokud se mně nebo mým kolegům v projektu Parafilik někdo svěří s nezákonným jednáním, řídíme se podle zákonné ohlašovací povinnosti (§ 367 a 368 trestního zákoníku), se kterou je každý náš klient seznámen při zahájení spolupráce.
31.3.2021 11:20


OTÁZKA: Jak vypadá terapie s člověkem, který trpí nějakou sexuální úchylkou? Jak mu dokážete pomoci? Libor
ODPOVĚĎ: S každým klientem je vytvářen individuální terapeutický plán na míru jeho situaci – pro někoho může být cílem terapie vyrovnat se s tím, že má parafilní preferenci, pro druhého naučit se projevy své sexuality zvládat. Třetí může přijít s tím, že zjistil, že jeho partner je například sadista a potřebuje najít cesty, jak o tom s partnerem mluvit a nastavovat ve vztahu hranice. V projektu Parafilik využíváme zejména prvky kognitivně-behaviorální terapie a poznatky z úspěšných zahraničních zdrojů.
31.3.2021 11:17


OTÁZKA: Opravdu se dá lidem s odlišnou sexuální touhou pomoci? Vždyť to je něco, jako kdyby člověk nesměl mít celý život sex? Dá se to opravdu vydržet? Eliška
ODPOVĚĎ: Ano, je to možné. Někteří lidé vydrží celý život bez sexu (například jen s masturbací a svými fantaziemi). Mnoho lidí s parafilní preferencí také není výlučně parafilních, čili jsou schopni i "běžného" partnerského a sexuálního života.
31.3.2021 11:14


OTÁZKA: Dobrý den. Je pedofilie sexuální orientací? Děkuji. Honza
ODPOVĚĎ: Dobrý den, podle American Psychological Association se za orientaci považují jen heterosexualita, homosexualita a bisexualita. Pedofilii podle MKN-10 řadíme do poruch sexuální preference (F65.4). Obojí může být přítomno současně (např. člověk s homosexuální orientací a pedofilní preferencí).
31.3.2021 11:12


OTÁZKA: Dobrý den, na fóru ČEPEKu se nově otevřelo téma, zdali pedofilie je sexuální orientace či ne. Můžu říct, že i mně tato zmatečnost pojmů dělá při komunikaci s médii dost problémy při formulování argumentů. Cykle02
ODPOVĚĎ: Dobrý den, podle American Psychological Association se za orientaci považují jen heterosexualita, homosexualita a bisexualita. Pedofilii podle MKN-10 řadíme do poruch sexuální preference (F65.4). Obojí může být přítomno současně (např. člověk s homosexuální orientací a pedofilní preferencí).
31.3.2021 11:12


OTÁZKA: Hezký den, jak člověk pozná, že už má problém? Je třeba se léčit, pokud jde pouze o představy? Filip N.
ODPOVĚĎ: Hezký den i Vám, záleží na tom, o jaké představy se jedná. Některé mohou sloužit k ozvláštnění partnerského sexuálního života (např. konsenzuální sadomasochistické praktiky jako je svazování), pokud se vyskytují v malé míře. Pokud se jedná o představy, které by mohly mít za následek ublížení někomu jinému nebo způsobují člověku samotnému stres, je jistě na místě vyhledat odbornou pomoc.
31.3.2021 11:09


OTÁZKA: Jaká je hranice mezi tím, že se muž koukne na mladou puberťačku a tím, že je parafilik? To přeci dělá každý normální muž, že se podívá na mladou pěknou holku. Filip
ODPOVĚĎ: Podívat se na mladou dívku může samozřejmě i člověk bez parafilní preference. Termín parafilie využíváme v případě, pokud jde o dlouhodobé a stálé nastavení, kdy lidé upřednostňují neobvyklé podněty před běžným sexuálním kontaktem (například mladé dívky před věkově přiměřenými ženami).
31.3.2021 11:05


OTÁZKA: Dobrý den, co by měla žena dělat, když zjistí, že její manžel sleduje mladé dívky? Má to s ním začít rozebírat, nebo rovnou vyhledat pomoc odborníků? Děkuji Eva Eva
ODPOVĚĎ: Dobrý den, na tuto otázku se těžko odpovídá obecně, záleží na tom, jak jsou partneři zvyklí se o intimních tématech mezi sebou bavit. Tohle téma je samozřejmě důležité řešit s partnerem. Nicméně pokud si není žena jistá, jak takovou debatu začít, může vyhledat anonymní online poradenství, případně zavolat na krizovou linku projektu Parafilik (v pracovních dnech mezi 12:30 a 15:30 na čísle +420 703 305 317) a ujasnit si, co může ve své situaci udělat, a jak.
31.3.2021 11:02
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Lidí s odlišnou sexuální touhou jsou jen v Česku desítky tisíc. „Mnoho lidí s parafilií prožije celý život, aniž by někomu ublížili,“ řekl v online rozhovoru terapeut Filip Šinkner.

Podle psychologa Filipa Šinknera nelze lidi odsuzovat za vrozené prvky jejich osobnosti. „Je velmi důležité rozlišovat preferenci a chování, je na místě postihovat jakékoliv zločiny, například sexuální zneužívání. Těchto zločinů se dopouštějí i lidé bez parafilní preference. Podle profesora Petra Weisse má například jen jeden z deseti lidí, kteří zneužijí dítě, pedofilní preference,“ uvedl v online rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Zvládnout odlišnou sexuální touhu nebývá pro mnohé jednoduché a mnoho z parafiliků se s tím těžko vyrovnává. „S každým klientem je vytvářen individuální terapeutický plán na míru jeho situaci – pro někoho může být cílem terapie vyrovnat se s tím, že má parafilní preferenci, pro druhého naučit se projevy své sexuality zvládat. Třetí může přijít s tím, že zjistil, že jeho partner je například sadista a potřebuje najít cesty, jak o tom s partnerem mluvit a nastavovat ve vztahu hranice. V projektu Parafilik využíváme zejména prvky kognitivně behaviorální terapie a poznatky z úspěšných zahraničních zdrojů,“ uvedl Šinkner.

Podle něho je možné, že někteří lidé vydrží zcela bez sexu – například s masturbací a svými představami. „Mnoho lidí s parafilní preferencí také není výlučně parafilních, čili jsou schopni i běžného partnerského a sexuálního života,“ řekl psycholog.Dodal, že některé neobvyklá přání – například svazování – mohou pro mnohé páry sloužit k ozvláštnění partnerského sexuálního života, pokud se vyskytují v malé míře. „Pokud jde o představy, které by mohly mít za následek ublížení někomu jinému, nebo způsobují samotnému člověku stres, je jistě na místě vyhledat odbornou pomoc,“ dodal Filip Šinkner.

Co by měla dělat například manželka, pokud zjistí, že její partner tajně sleduje mladé dívky? Má to s ním začít rozebírat, nebo se rovnou obrátit na odborníky? „Záleží na tom, jak jsou partneři zvyklí se o intimních tématech mezi sebou bavit. Toto téma je samozřejmě důležité řešit s partnerem. Nicméně pokud si není žena jistá, jak takovou debatu začít, může vyhledat anonymní online poradenství, případně zavolat na krizovou linku projektu Parafilik (v pracovních dnech mezi 12:30 a 15:30 na čísle +420 703 305 317) a ujasnit si, co může ve své situaci udělat a jak,“ doporučil terapeut Šinkner.

Kdo je parafilik

Slovem parafilik se označují lidé, kteří mají silné preference pro neobvyklé sexuální objekty (například při pedofilii jde o zaměření na lidi v prepubertálním období, při hebe/efebofilii jde o zaměření na lidi v pubertálním období) anebo pro neobvyklé sexuální aktivity, které často zahrnují nějakou formu nesouhlasu ze strany sexuálního objektu či přímo násilí při sexu (například sexuální sadismus či exhibicionismus).


Filip Šinkner
Terapeut projektu Parafilik, specializovaný na práci s lidmi s parafiliemi a jejich blízkými, absolvent výcviku BEDIT – Berlin Dissexuality Treatment.

Vystudoval psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Působí v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech.

Pedofilie se v Česku vyskytuje přibližně u 0,3 % populace, hebe/efebofilie u 1,6 %, sexuální sadismus u 1,9 %, patologická sexuální agrese u 1 % populace a preference znehybnění partnera u 3,6 %.

Mezi parafiliky převažují muži, ale parafilie se mohou vyskytovat i u žen.„Příčiny a mechanismy vzniku parafilií nejsou dosud přesně známy, odborníci se však shodují na tom, že s dispozicí k parafilii se daný člověk již narodí,“ vysvětluje lékař Martin Hollý, metodik projektu Parafilik.
Pacienty trápí izolace i psychické potíže

Odborníkům se svěří jen velmi malá část těchto lidí. Drtivá většina lidí s parafilií sama ze své iniciativy nikdy nenavštívila odborníka. Velká část z nich se přitom nikdy nedopustí delikventního jednání. Se svou sexualitou se snaží vyrovnávat sama, ale často jim působí výrazné potíže.

Trápí je sociální izolace, silná stigmatizace ze strany společnosti i blízkých lidí, mají problémy v partnerském a rodinném životě, depresivní a úzkostné symptomy, objevují se u nich i sebevražedné tendence, problematické může být samozřejmě i samotné zvládání sexuálních tužeb souvisejících s parafiliemi v mezích zákona.

Do péče zdravotnického systému se dostávají zejména ti parafilici, kteří svou sexualitu nezvládnou a spáchají sexuální delikt. I proto se Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) snaží na toto téma upozornit pomocí projektu Parafilik a těmto lidem pomoci.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Příspěvky: 298
Dal: 308 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Kiiax »

Někdy mám pocit, že Parafilik je primárně jen pro pedofily...
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Kiiax píše: čtvrtek 1. 4. 2021, 17:19:54 Někdy mám pocit, že Parafilik je primárně jen pro pedofily...
Spíše z položených otázek hádám že jsme největší vtěrky... :D
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 7:08:22Spíše z položených otázek hádám že jsme největší vtěrky... :D
Tak dlouho s náma média strašila, až se mužem "tešit" z nadstandardního zájmu, ikdyž v podstatě o nic hroznýho pro společnost nejde.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Cykle02 píše: pátek 2. 4. 2021, 9:37:12
Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 7:08:22Spíše z položených otázek hádám že jsme největší vtěrky... :D
Tak dlouho s náma média strašila, až se mužem "tešit" z nadstandardního zájmu, ikdyž v podstatě o nic hroznýho pro společnost nejde.
No nevím... Já bych se spíše těšil z toho když by většina z nás nebyla banda "pokakánků"... Většina těchto anonymních hlodu bude z našich řad ale bez jména a tváře nemají hodnotu.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 9:40:52No nevím... Já bych se spíše těšil z toho když by většina z nás nebyla banda "pokakánků"... Většina těchto anonymních hlodu bude z našich řad ale bez jména a tváře nemají hodnotu.
O tomhle aspektu vím, ale to musí vyjít na světlo někdo do má jméno, kdo tomu vyšlape cestičku.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Cykle02 píše: pátek 2. 4. 2021, 9:43:14
Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 9:40:52No nevím... Já bych se spíše těšil z toho když by většina z nás nebyla banda "pokakánků"... Většina těchto anonymních hlodu bude z našich řad ale bez jména a tváře nemají hodnotu.
O tomhle aspektu vím, ale to musí vyjít na světlo někdo do má jméno, kdo tomu vyšlape cestičku.
Jen výmluvy... Ja šel do videa s Urzou, s Kiiaxem jsme aktivní pod svými jmény a tvářemi na sociálních sítích... Jsou lidi co tu brázdu šlapou... výmluva se najde vždy, chce to jen sebrat koule do hrsti a jednat.
Naposledy upravil(a) Tim dne pátek 2. 4. 2021, 10:01:24, celkem upraveno 1 x.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 9:46:07Jen výmluvy... Ja šel do videa s Urzou, s Kiiaxem jsme aktivní pod svými jmény na sociálních sítích... výmluva se najde vždy, chce to jen sebrat koule do hrsti a jednat.
Hezké, ale až tu bude mít pomníček za padlého kolegu, už tenhle tvůj nápad nepůjde vzít zpět. Připomínám detail, že sem byl na Pride (před kterým nám vyhrožovali zabitím).
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Cykle02 píše: pátek 2. 4. 2021, 9:48:23
Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 9:46:07Jen výmluvy... Ja šel do videa s Urzou, s Kiiaxem jsme aktivní pod svými jmény na sociálních sítích... výmluva se najde vždy, chce to jen sebrat koule do hrsti a jednat.
Hezké, ale až tu bude mít pomníček za padlého kolegu, už tenhle tvůj nápad nepůjde vzít zpět. Připomínám detail, že sem byl na Pride (před kterým nám vyhrožovali zabitím).
Ja bych ji ani zpět nebral, za názorem si ma člověk stát. Stejně tak jsem fanda toho když se člověk aktivně věnuje sebeobraně. Ale tady není Bronx, nikdo tě nezabije. ;)
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 9:46:07s Kiiaxem jsme aktivní pod svými jmény a tvářemi na sociálních sítích.
Aby to nedopadlo jak s veganama :D
Obrázek
Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 9:52:35Stejně tak jsem fanda toho když se člověk aktivně věnuje sebeobraně. Ale tady není Bronx, nikdo tě nezabije. ;)
Hlásat o sobě že jsem pedofil a komu se to nelibí, rozbít hubu >:( . Ne že by se mi tenhle koncept nelíbil, ale asi poněkud nepraktické a mimo cíle ČEPEKu :D
Naposledy upravil(a) Cykle02 dne pátek 2. 4. 2021, 10:40:45, celkem upraveno 1 x.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Cykle02 píše: pátek 2. 4. 2021, 10:38:29
Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 9:46:07s Kiiaxem jsme aktivní pod svými jmény a tvářemi na sociálních sítích.
Aby to nedopadlo jak s veganama :D
Obrázek
Jak to myslíš? OPRAVA: už se mi to zobrazilo... Já nejdřív všem říkám že jsem etatista milující zbraně!! :D Rozdíl je ale ten že vegani svoji ideologii lidem vnucují jako jedinou správnou, s pedofílií to nedělal ani Dostál nebo Asce... Pokud to nedělají ani takoví ovádi hovězí tak asi nikdo. :D
Cykle02 píše: pátek 2. 4. 2021, 10:38:29
Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 9:52:35Stejně tak jsem fanda toho když se člověk aktivně věnuje sebeobraně. Ale tady není Bronx, nikdo tě nezabije. ;)
Hlásat o sobě že jsem pedofil a komu se to nelibí, rozbít hubu >:( . Ne že by se mi tenhle koncept nelíbil, ale asi poněkud nepraktické a mimo cíle ČEPEKu :D
Je rozdíl v tom jestli chceš někomu rozbít hubu nebo ji někdo rozbije tobě... ale hodně štěstí všem co by to zkusili... :D
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 10:40:21Rozdíl je ale ten že vegani svoji ideologii lidem vnucují jako jedinou správnou
Vnucování sem už nemyslel. Jen sem narážel na to, kam by vedlo to tvoje "Já bych se spíše těšil z toho když by většina z nás nebyla banda "pokakánků"" :D
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Cykle02 píše: pátek 2. 4. 2021, 11:02:55
Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 10:40:21Rozdíl je ale ten že vegani svoji ideologii lidem vnucují jako jedinou správnou
Vnucování sem už nemyslel. Jen sem narážel na to, kam by vedlo to tvoje "Já bych se spíše těšil z toho když by většina z nás nebyla banda "pokakánků"" :D
To že většina z nás je banda poserů je bohužel realita....
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1115
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Time, jak říkám, bojím se o kontakt s mými dětmi.

Pokud hy se moje ex dozvěděla na plno, že jsem pedofil, je pár možností:

- nebude se se mnou dál bavit a zakáže mi (možná i soudně nebo jen pod dohledem) kontakt a dětmi. ještě nevím, jak je to tady s přístupem k pedofilům, chci to zjistit někdy nenápadně, podle toho by mohl soud mojí ex odpálkovat, že to není důvod mi bránit v kontaktu s dětmi

- nebo by jí to vůbec nevadilo, čemuž ale vůbec nevěřím

- nebo by o tom se mnou mluvila a pak jsou možnosti,

- nechala by si to vysvětlit a přesvědčil bych jí, že dcerku nezneužiju

- nechala by si to vysvětlit, ale stejně by mi nevěřila, pak by to šlo jako první možnost

A riziko, že ztratím kontakt se svými dětmi, nechci pokoušet, protože momentalně jsou moje děti pro mne jediný důvod, proč chci žít.

A dokud nebudu vědět, jak se tady společnost staví k pedofílii (tím nemyslím zneužívání), tak oficiálně nic říkat nebudu.

Osobně si ale myslím, že sousedé možná něco tuší, když si hraju před domem s jejich dětma.

Ale ikdyž bude vztah k pedofilům tady kladný, tak si na čelo slovo pedofil vytetovat nenechám a budu o tom mluvit opatrně. Stačí jeden blb, který může dělat nepříjemnosti. Sám Kiiax (pokud se nepletu) o tom něco ví, jak mu jeho kolegyně dělala problémy, ale naštěstí ostatní byli v pohodě.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 135 poděkování
Dostal: 426 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Mathias8 »

Vzhladom k tomu ake su zeny dnes sa neoplati im verit. Ziadna zena nedokaze udrzat tajomstvo. Kazda potrebuje aspon jednu kamaratku ktorej to "musi" za kazdu cenu povedat a ked nie a necha si to pre seba, tak staci jeden dokument, ktory to vsetko ******. Mam na mysli dokument v siti.

Podla zien je totiz pedofil kazdy, koho sexualne pritahuju deti. Je zbytocne j nieco vysvetlovat kedze si melu svoje ****** a maju vzdy vo vsetkom pravdu. Nakoniec clovek skonci ako uplny idiot ma to vobec nejaky zmysel?

Roky to o vas moze vediet, moze sa zdat za cely cas ze to chape, no staci jeden jediny dokument a vsetky tie veci vsetka ta dovera spadne. Zrazu clovek pochopi, ze to bolo zbytocne.

Je uplne jedno ci tam a kolkokrat tam zaznie slovo predator. Je uplne jedno, ze tam zaznie, ze iba 2% z tich ludi su pedofili.. proste to nieje pravda. Vsetci su to pedofili. Nepresvedcite nikoho, aj keby ste sa brutalne snazili to vysvetlit nemate pravdu. Skoncite ako chudak, ktory si navyse zastava tich uchylakou a mozu vas obvinit, ze ste jeden z nich. Je uplne jedno ze nezneuzivate deti a ze nerobite tie veci co ti predatori na soc sietach ste jeden z nich ony su pedofili a vy tiez.

Nema to zmysel. Uz su tim nakazene aj deti. Staci, ked niekto povie nieco dietatu a roky vasho kamaratstva snim su prec..
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pátek 2. 4. 2021, 16:16:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Smazány vulgarity.
Uživatelský avatar
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Příspěvky: 330
Dal: 491 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Bouře »

Mathias8 píše: pátek 2. 4. 2021, 15:16:58 Vzhladom k tomu ake su zeny dnes sa neoplati im verit. Ziadna zena nedokaze udrzat tajomstvo. Kazda potrebuje aspon jednu kamaratku ktorej to "musi" za kazdu cenu povedat a ked nie a necha si to pre seba, tak staci jeden dokument, ktory to vsetko ******. Mam na mysli dokument v siti.

Podla zien je totiz pedofil kazdy, koho sexualne pritahuju deti. Je zbytocne j nieco vysvetlovat kedze si melu svoje ****** a maju vzdy vo vsetkom pravdu. Nakoniec clovek skonci ako uplny idiot ma to vobec nejaky zmysel?
Mathiasi já s tebou nesouhlasím. Obecně nemám ráda dělení podle pohlaví. Kolik žen jsi poznal? Ono některé musí říct všechno co jim kdo řekne ale to neznamená že je jich většina. Některé ženy jako třeba já nebo Rapunzel to chápe a třeba pedofili chápem a nějaký dokument to nezkazí.Potom je plno dalších žen a řekla bych že většina kteří jsou normální a nechovaj se jak nějaký slepice. Mám pocit že si plno věcí přibarvuješ a zbytečně si vytváříš horší pohled na svět. :)
Je uplne jedno ci tam a kolkokrat tam zaznie slovo predator. Je uplne jedno, ze tam zaznie, ze iba 2% z tich ludi su pedofili.. proste to nieje pravda. Vsetci su to pedofili. Nepresvedcite nikoho, aj keby ste sa brutalne snazili to vysvetlit nemate pravdu. Skoncite ako chudak, ktory si navyse zastava tich uchylakou a mozu vas obvinit, ze ste jeden z nich. Je uplne jedno ze nezneuzivate deti a ze nerobite tie veci co ti predatori na soc sietach ste jeden z nich ony su pedofili a vy tiez.

Nema to zmysel. Uz su tim nakazene aj deti. Staci, ked niekto povie nieco dietatu a roky vasho kamaratstva snim su prec..
Taky nesouhlasím. S lidma se dá diskutovat a plno lidí si to nechá vysvětlit. Lidi jsou neinformování a proto si myslí že pedofil=predátor. Maj to s tím spojený ale když jim to někdo vysvětlí tak tomu možná ze začátku nebudou chtít věřit ale potom to nějak vstřebaj a někteří to sami budou vysvětlovat. Potom je tu boužel i skupina lidí co prostě odmítá změnit svůj pohled na svět obecně ale těm se nevysvětlí víc věcí... :)

Prosím neber to nějak útočně nebylo to tak vůbec myšlený.
Můj život je někdy vážně podivný...
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 2
ve věku do: 11
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: 🍷 Omluvy přijímám jen za současného zaslání kvalitního a sladkého vína. 🍷
Příspěvky: 1502
Dal: 955 poděkování
Dostal: 1849 poděkování

Re: Jak zvládnout sexuální odchylku, poradí terapeut v online rozhovoru (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Mathias8 píše: pátek 2. 4. 2021, 15:16:58Ziadna zena nedokaze udrzat tajomstvo. Kazda potrebuje aspon jednu kamaratku ktorej to "musi" za kazdu cenu povedat a ked nie a necha si to pre seba, tak staci jeden dokument, ktory to vsetko ******. Mam na mysli dokument v siti. ... Podla zien je totiz pedofil kazdy, koho sexualne pritahuju deti. Je zbytocne j nieco vysvetlovat kedze si melu svoje ****** a maju vzdy vo vsetkom pravdu. Nakoniec clovek skonci ako uplny idiot ma to vobec nejaky zmysel?
Mám vyjmenovat, kolik žen aktivních za život ČEPEKu jsi právě dost hnusně urazil, anebo si na všechny holky, co tu kdy byly, vzpomeneš sám? Vyjma toho uděluji 1 trestný bod, protože se evidentně neumíš ani vyjadřovat nevulgárně.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]
________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~