Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Pedofilie jako sexuální orientace - ano, či ne?

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Dal: 308 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Pedofilie jako sexuální orientace - ano, či ne?

Nový příspěvek od Kiiax »

Marco Freeman píše: středa 31. 3. 2021, 22:16:57
"Jsem heterosexuál" = "líbí se mi osoby opačného pohlaví".
"Jsem homosexuál" = "líbí se mi osoby stejného pohlaví".
"Jsem bisexuál" = "líbí se mi osoby stejného i opačného pohlaví".

✔︎ - pohlaví preferované osoby: opačné než mluvčího / stejné než mluvčího / stejné nebo opačné než mluvčího
✖︎ - věk preferované osoby: neznámé/nepodstatné

U této pasáže se asi shodneme, že hovoříme o sexuálních orientacích. Problém však nastane, když se pokusíme definovat, co to vlastně sexuální orientace je. Můžeme se zaseknout už jen u slova "sexualita". Je snad slovo sexualita od slova sex, nímž bychom mysleli, co nás sexuálně přitahuje? Protože sexuálně nás může přitahovat lecos - muži, ženy, psi, kočky, nábytek, nošené ponožky, stromy apod. Pokud bychom slovo sexualita odvozovali od všeho, co považujeme za sexuálně přitažlivé, pak by na světě bylo nepřeberné množství orientací, vskutku.
...
Takže pro pedofily bude pedofilie vždy sexuální orientací, ale z pohledu sexuologie nikoliv?

S tím dokážu žít. :D
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 901 poděkování
Dostal: 1756 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Kiiax píše: čtvrtek 1. 4. 2021, 19:25:03Takže pro pedofily bude pedofilie vždy sexuální orientací, ale z pohledu sexuologie nikoliv?
Ne, ne. Jak jsem zmiňoval, tak každý cítí nějakou pedofilii (homo/hetero/bi), přičemž při spojení s tím pohlavním aspektem se z toho stává zaměření, které obsahuje pohlaví preferované osoby... tedy z mého pohledu je to orientace. Kdežto čistě slovo "pedofilie" obsahuje jen informaci o tom, že je jedinec interesován nějakými jedinci dětského věku bez určení pohlaví.

Hele, ne, nenech mě zase opakovat ty filozofické myšlenky. :D Ale všeobecně mám za to, že třeba homosexuální pedofilie orientace už je (jasně určené pohlaví + určený věk). A to jak z pohledu mého, tak z pohledu veřejnosti a sexuologie. Teda... alespoň já to tak vnímám, že by to tak mělo být, zda to tak sexuologové a veřejnost vnímají, to je na nich. :)
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1184 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Takže Prague Pride má smůlu, prostě do LGBT patříme :D
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Dal: 143 poděkování
Dostal: 696 poděkování

Nový příspěvek od Myš »

Že jde o orientaci poznám kdykoli, když se kolem vyskytne pěkný kluk. Můj vnitřní kompas se na něj chtě nechtě zaměří jako střelka na sever :)
Tim píše: středa 31. 3. 2021, 15:13:10 Na tohle často narážím s různými lidmi, především z LGBT komunity. Vzal jsem si z toho že jsem buď naprosto pitomý, nebo už nevím... :D Nikdy jsem zatím neslyšel uspokojivé vysvětlení proč pedofilie nemůže být orientace, kdežto homosexualita ano.
Nehledej v tom nic jiného, než rozhodnutí psychiatrů a sexuologů, kteří ve svých klasifikační nebo diagnostických manuálech operují s paletou pojmů. A i když jistí oborníci pedofilii za orientaci považují, jsou zatím v menšině.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Tim
Na trestné lavici
Varování: 30
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Myš píše: pátek 2. 4. 2021, 0:48:52 Nehledej v tom nic jiného, než rozhodnutí psychiatrů a sexuologů, kteří ve svých klasifikační nebo diagnostických manuálech operují s paletou pojmů. A i když jistí oborníci pedofilii za orientaci považují, jsou zatím v menšině.
Já to tak vnímám, jen naši duhoví parťáci ne. Přiznat že by pedofilie mohla být orientací, tak by jsme k sobě měli blíž a to by přece bylo fujky!! :D
Naposledy upravil(a) Tim dne pátek 2. 4. 2021, 8:28:45, celkem upraveno 1 x.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Dal: 135 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Nový příspěvek od Mathias8 »

Ja si myslim, ze som pedofil preto, lebo to ovplyvnilo moje detstvo. Rozne faktory. Az do svojich 15 rokov som bol stresovany rodicom. Mal som z neho strach. Najhorsi strach je strach z vlastneho rodica. Kto si to nezazil, nikdy nepochopi ake to je. Ponizoval ma, mlatil ma, urazal, podkopaval sebadoveru za malickosti. Veci na ktore by sa kazdy pousmial on bral tragicky. Nikdy ma neobjal. A ked sme niekam isli na vylet bolo to pre mna tak stresujuce, ze by som najradsej nikam nesiel. Nedokazal som sa tesit ani radovat. Ani ked som isiel von s kamaratmi som sa nedokazal uvolnit. Bol som sice vonku, ale myslou som bol doma. Nasiel som si utechu u starych rodicou. Tam som travil vacsinu detstva. Vdaka nim som dokazal zahodit stres a mohol sa citit dobre a bezpecne. Otec zil este v tej dobe davno minulej ked sa trestalo tak, ze sa bilo tym, co bolo prave po ruke. Po materialnej stranke bol dobry vzdy nas vedel zabezpecit, ale po citovej bol velmi chladny a tvrdy az surovy. V 11 ci 12 som zistoval postupom casu, ze sa mi pacia dievcatka 9 rocne o par rokov mladsie ako ja. Aj napriek tomu som tusil, ze to nebude asi v pohode. A cim som bol starsi, tym ma to k detom tahalo viac.

Tak nejako citim, ze keby som mal pohodove detstvo, tak by som pedofilom nebol. Myslim si, ze moje detstvo urobilo zo mna cloveka akym som. A ze to je sposobene mozno v mozgu. Ked sa tu riesilo, ze pedofilom sa clovek moze stat na zaklade urazu hlavy tak ma napadlo, ze ak je dieta male a je vystavene pod neustalym tlakom ci stresom tak mu to poskodi mozog alebo sa tam nieco prepne ja neviem proste. Niesom si tak uplne isty ze to je vrodene a ze to je sex orientacia.

Cital som ze pedofilia je aj dusevna porucha. S tymto by som uplne aj suhlasil. Niekde som to cital a viackrat nechce sa mi to hladat. Preto si aj myslim. Najviac zo vsetkeho, ze ak je detska dusa zranena a chyba jej laska tak cim je starsie upina sa na deti. Moj nazor, ze preto ma to tiahne k detom..
Tim
Na trestné lavici
Varování: 30
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Mathias8 píše: pátek 2. 4. 2021, 8:12:08 Kto si to nezazil, nikdy nepochopi ake to je.
Krásný příklad argumentacniho faulu... kdyby to byla pravda tak můžeme zrušit historií jako vědní obor!! ;) :P
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tim píše: pátek 2. 4. 2021, 8:31:31
Mathias8 píše: pátek 2. 4. 2021, 8:12:08 Kto si to nezazil, nikdy nepochopi ake to je.
Krásný příklad argumentacniho faulu... kdyby to byla pravda tak můžeme zrušit historií jako vědní obor!! ;) :P
Obávám se že teď jsi tomu dal korunu, kdy jsi sám použil argumentační faul...

Ono totiž platí že skutečně některé zážitky nejde reálně zprostředkovat. Uvedu příklad, myslíš že odmalička slepý člověk někdy pochopí jaké je to dívat se na na východ slunce, nebo jak vypadá modrá barva? Nebo že holka bude mít skutečnou představu jak moc to bolí když chlapa někdo kopne víškam... Tj. jsou věci které člověk "přesně"/opravdu pochopí jen když je sám zažije a jsou věci které nejde prostě jen porovnat s podobnými a sdělená informace neobsahuje všechna data.

Mathias: Chápu že každý člověk hledá proč a v něčem co je pro něj alespoň zčásti zlé hledá příčinu ve zlu, ale obávám se že je dost pravděpodobné že i kdyby se k tobě choval dobře že by to na tvé orientaci nebo alespoň na jejím základu nic nezměnilo.. Já měl třeba dětství celkem šťastné, můžeme klidně na to udělat někde i průzkum.