Britská policie vyšetřuje sexuální zneužívání na školách. Studenti jej popsali na specializované stránce (iROZHLAS.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3260
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1382 poděkování

Britská policie vyšetřuje sexuální zneužívání na školách. Studenti jej popsali na specializované stránce (iROZHLAS.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Stránku Everyone’s Invited (Všichni jsou zváni) loni vytvořila dvaadvacetiletá Soma Saraová proto, aby mohli studenti a žáci v anonymitě hlásit případy „misogynie, obtěžování, zneužívání a napadení“. Dosud na ni dorazilo na 5800 příspěvků.

Stránka podnítila veřejnou debatu, která je označována za obdobu hnutí „Me Too“ na britských školách. Celosvětové hnutí „Me Too“ se zabývá problematikou násilí na ženách.

Metropolitní policie uvedla, že stránku sleduje, aby zjistila, zda by oběti trestných činů v Londýně mohla povzbudit k nahlášení těchto činů na policii.

Mnoho z anonymních obvinění se týká soukromých škol včetně elitních vzdělávacích institucí ve Spojeném království.

Podle vyšetřovatelky Mel Larnemoreové, která se ve Scotland Yardu soustředí na objasňování znásilnění a dalších sexuálních deliktů, je to proto, že státní školy mají s policií navázanou formální spolupráci v rámci projektu nazvaného Bezpečnější školy.

„Síť bezpečnějších škol na soukromých školách nefunguje,“ řekla stanici BBC. Dodala však, že podle ní je problém širší a netýká se jen soukromých škol. Na webové stránce je zmíněna více než stovka škol po celé Británii.

‚Jsme tu pro vás‘

„Bereme všechna obvinění ze sexuálního napadení velmi vážně,“ řekla Laremoreová. „Chápeme složité a rozmanité důvody, proč mnoho obětí nekontaktuje bezpečnostní složky, ale osobně bych chtěla ujistit každého, kdo potřebuje naši pomoc, že jsme tu pro vás.“

Žáci na londýnské Highgate School, která existuje 456 let a která si za roční školné účtuje 21 600 liber (asi 658 000 Kč), tento týden na protest přerušili výuku. Stalo se tak poté, co správní rada obdržela dokumenty s více než 200 výpověďmi, podle nichž se na Highgate tolerovala „kultura znásilňování“.

Šlo výlučně o chlapeckou školu, a to až do roku 2004, od kdy do této školy chodí také dívky. Škola v prohlášení oznámila, že radní byli nařčeními „zděšeni a hluboce zaskočeni“ a že jmenovali bývalého soudce vyšetřovatelem tohoto případu.

Ředitel další z londýnských prestižních soukromých škol Dulwich College uvedl, že nahlásil několik žáků policii, když je dívky z nedaleké školy obvinily ze sexuálního obtěžování.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?