V případě nefunkčního webu zveřejňujeme informace na našem Twitteruhttps://twitter.com/SpolekCEPEK

Jak byste reagovali?

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Nody

Jak byste reagovali?

Nový příspěvek od Nody »

Jak byste reagovali pokud se dozvíte že někdo zneužívá dítě? Třeba to ani nechtěl dělat ale prostě do toho spadnul? Může si tu najít přátele a otevřeně se vypovídat nebo ho hned odsoudíte? Má pro něj vůbec smysl se tu zaregistrovat?
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 12
Dal: 64 poděkování
Dostal: 179 poděkování

Re: Jak byste reagovali?

Nový příspěvek od MR_Xguard »

To by záleželo na daném jedinci a situaci. Nahlašovací povinnost není na činy spáchané v minulosti. Pokud se to ale děje teď nebo je plánovaný, tak je ze zákona povinné čin nahlásit a pokusit se jej překazit.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 578 poděkování
Dostal: 369 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Jak psal Guard, záleží na tom, jak se budeš chovat, jestli ti to bude upřímně líto a budeš chápat, co je na tom špatného, tak se klidně zaregistruj. Já pořád dávám za příklad Kubu, který také zneužíval a pak si uvědomil, že to bylo špatné a teď je tu (tuším) čestným členem. Jednou jsme tu někde, myslím, diskutovali, jestli máme pochopení, pokud někdo zneužije. Samozřejmě ho to neomlouvá, ale my tady chápeme, jaké to je - to pochopení u nepedofilů nenajdeš.

Když ale zneužívání budeš vychvalovat a omlouvat a nebudeš chtít pochopit, proč je to špatné, tak to asi nemá cenu se registrovat a jsi na špatném serveru, protože bys zřejmě dostal ban, pokud bys tu zneužívání vychvaloval a omlouval :(

Důležité je, abys dokázal diskutovat a poslouchat argumenty ostatních a neprosazoval sis jen svoje, že se ti to líbilo. A abys s tím dokázal přestat, pokud to ještě děláš.

Nejjednodušší bude, když si přečteš cíle ČEPEKu a pokud s nimi budeš souhlasit, tak si účet udělej.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Fx100d
Administrátor
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Dal: 248 poděkování
Dostal: 376 poděkování

Nový příspěvek od Fx100d »

MR_Xguard píše: středa 24. 3. 2021, 16:32:08 Pokud se to ale děje teď nebo je plánovaný, tak je ze zákona povinné čin nahlásit a pokusit se jej překazit.
Povinnost je čin překazit, nikoliv nahlásit. Nicméně, pokud se někdo registruje a zjistíme, že takový trestný čin páchá, nebo plánuje, nemáme jinou možnost čin překazit, než nahlášením. To jen pro přesnost.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1109 poděkování
Dostal: 2837 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Pokud někdo v minulosti něco spáchal řekněme méně závažnějšího charakteru, přijde, činu náležitě lituje, tak by to asi problém nebyl. Stalo se nám ale nedávno, že zde vkládal příspěvek návštěvník, který se podle svého sdělení v minulosti dopustil dost závažného (a hnusného) činu s tragickým následkem. Ačkoliv byl údajně v zahraničním státě potrestán, z příspěvku nebyla cítit nějaká větší lítost, spíš to bylo takové suché konstatování, že se to tak prostě stalo. Navíc v popisu nebylo ani nic typické pro problematiku pedofilie. Příspěvek jsme neschválili a s takovým uživatelem bychom zde problém asi měli. Brrr, ještě teď se mi dělá nevolno, když si vzpomenu, co tam psal.

Pokud někdo aktuálně páchá trestný čin, pak poté, co se nám svěří, musí jeho páchání zanechat. Čili i tak by se jednalo o situaci, kterou popisuji v 1. odstavci. Pokud by se svěřil, že čin páchá a že neví, jestli se příště ovládne, bude nutné, aby podstoupil kroky, které způsobí, že se páchání tohoto činu dále nedopustí. Pokud by se svěřil, že čin plánuje páchat dál, je naší zákonnou povinností páchání překazit.

Jinak o tom, jak bych se zachoval v jiné situaci, píši například v tomto příspěvku: https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=3450&p=20188#p20188
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Tim
Na trestné lavici
Varování: 27
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 722 02 73 99
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 459 poděkování
Dostal: 387 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Docela složitá otázka... Fakt je ten že zde asi člověk pravděpodobněji najde někoho s pochopením. Na druhou stranu je docela podstatné jak tu myšlenku sám o sobě člověk uchopí, zda toho lituje a sype si popel na hlavu, nebo zda to lakonicky přejde jako že "stalo se", či snad nedej bože se tím bude chlubit (i takoví už tu byli).

Osobně to asi dokážu pochopit u někoho kdo toho lituje, kdo jen uklouzl protože neodolal. Asi bych neměl pochopení pro to kdo roky zneužíval dítě a pak se bude vymlouvat na to že to ani nechtěl, jen to bylo silnější než on....
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

asi to nejméně agresivní co by mohl čekat je.
1. okamžitě takového jednání zanechat
2. vyhledat pomoc sexuologa odborníka (jakmile už ke zneužívání došlo nevěřím že se to dá jen tak přejít a zvládat vlastní vůlí)
Pokud existují indicie že čin pokračuje, nebo že nejde jen o něco "na podmínku" zbývá jen možnost nahlášení na policii.