Děti z Bullerbynu / Alla vi barn i Bullerbyn / The Children of Bullerby Village (1986, film)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2006 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2006 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 289 poděkování

Děti z Bullerbynu / Alla vi barn i Bullerbyn / The Children of Bullerby Village (1986, film)

Nový příspěvek od Kuba »

Děti z Bullerbynu / Alla vi barn i Bullerbyn / The Children of Bullerby Village

Děti z Bullerbynu jsou jedním z nejoblíbenějších filmů, které byly natočeny na motivy knížky Astrid Lindgren. Příhody šesti kamarádů jsou vyprávěny z pohledu Lisy, která nás seznámí se svými sourozenci Lassem a Bossem a s kamarády Ollem, Annou a Brittou. Všichni jsou z malé švédské vesničky, kde stojí jen tři statky veselých dětí.

ČSFD

Obrázek Obrázek

Co naplat, kniha je kvalitou "trochu" někde jinde. Herečka hlavní role mi vůbec neseděla, ještě štěstí, že je tam těch holčiček víc. Český dabing je příšerný (doporučuji se na to kouknout s titulky). I tak je to ale milý skandinávský film.
► Ukázat spoiler
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Děti z Bullerbynu / Alla vi barn i Bullerbyn / The Children of Bullerby Village (1986, film)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Tak já s Kubou budu nesouhlasit, podle mě je to kvalitni zpracování knižní předlohy a hlavní hrdinka se mi líbí. :) Ale možná je to tím, že jsem viděl seriál a ne film. Ve filmu se nejspíš vystřídá tolik různých příhod a dějových linek, že to asi jako celek působí divně, zatímco příhody v rámci kratšího seriálového dílu na sebe často aspoň trochu navazují.

Kluci: 11letý Crispin Dickson Wendenius jako Lasse, Henrik Larsson jako Bosse, 11letý Harald Lönnbro jako Olle.
Holky: Ellen Demérus jako Britta, 10letá Anna Sahlin jako Anna, Linda Bergström jako Lisa, 3letá Tove Edfeldt jako Kerstin.
Nový český dabing si dává záležet na švédské výslovnosti, takže Bosse je [buse], Olle je [ule] a Kerstin je [šersťin]. :D
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.