Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Vir jim vzal naději. V Japonsku spáchalo sebevraždu 500 dětí, nejvíc v historii (Seznam Zprávy)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2573
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1184 poděkování

Vir jim vzal naději. V Japonsku spáchalo sebevraždu 500 dětí, nejvíc v historii (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


V Japonsku za loňský rok spáchalo sebevraždu 499 školáků, o stovku více než v roce předcházejícím a nejvíce od roku 1980, kdy policie začala vést statistiku.

Podle ministerstva zdravotnictví byly mezi důvody často obavy mladých lidí ze studia a profesní kariéry nebo rodinné neshody zesílené dlouhým časem stráveným s příbuznými kvůli koronavirové epidemii, píše agentura Kjódó.

Čtrnáct dětí, které si sáhly na život, chodilo na první stupeň základní školy, 146 na druhý stupeň a 339 jich chodilo na střední školu. Za rok stoupl zejména počet sebevražd dívek-středoškolaček, z 80 na loňských 140. Japonská národní policejní agentura sleduje údaje od roku 1980, loňský počet sebevražd dětí byl od té doby nejvyšší.

Při srovnání jednotlivých měsíců se počet sebevražd zdvojnásobil v červnu, výrazně vyšší byl také v dalších měsících druhé vlny epidemie covidu-19 v Japonsku. Za první vlny epidemie, od ledna do května, byla přitom loňská čísla srovnatelná s roky předcházejícími.

„Virus (dětem) sebral příležitosti k setkání s ostatními studenty, s nimiž se cítí dobře, při školních a mimoškolních aktivitách, a po většinu dne je nechal se trápit,“ uvedla Junko Kobajašiová z tokijské organizace provozující linky pomoci pro děti. Rodiče i učitelé podle ní musí více pečovat o děti, které jsou teď zranitelnější, píše Reuters.

Počet sebevražd v Japonsku loni stoupl také u dospělých, poprvé od finanční krize v roce 2009. Loni si v Japonsku vzalo život 21 081 lidí, z toho 7026 bylo žen. Zatímco počet mužů velmi mírně klesl, počet žen výrazně stoupl, píše Kjódó s odvoláním na oficiální policejní statistiky.

Za sebevraždami žen jsou podle policie zdravotní, rodinné a finanční obtíže. Podle některých odborníků inspirovaly část lidí k činu sebevraždy mladého japonského herce a zpěváka Harumy Miury v červenci a herečky Júko Takeučiové v září, uvádí Kjódó.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Vir jim vzal naději. V Japonsku spáchalo sebevraždu 500 dětí, nejvíc v historii (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Jednorozec »

To není chyba viru to je chyba rodičů a kamarádů (případně "spolužáků" šikanujících ty druhé, což je zase chyba rodičů atd.)