Facebook zvažuje spuštění verze Instagramu pro děti mladší 13 let (Živě.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3259
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1381 poděkování

Facebook zvažuje spuštění verze Instagramu pro děti mladší 13 let (Živě.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Instagram dost možná dostane samostatnou verzi, která bude určena pro nejmladší občany. Server BuzzFeed News získal interní dokument Facebooku, podle kterého sociální síť podobný krok zvažuje. Nový Instagram by byl speciálně vytvořený pro děti mladší 13 let. Zástupci firmy informaci potvrdili.

Důvody pro případnou existenci Instagramu pro děti jsou stejné, jako proč vznikl YouTube Kids. Platforma může být pro nejmladší uživatele internetu potenciálně nebezpečná a byť registraci dětí oficiálně nedovoluje, všichni víme, že tam jsou. Obejít pravidla není tak složité. Instagram pro děti by mohla být varianta, jak ukojit jejich koutu se na sociální síť podívat a zároveň je ochránit před obsahem, který je nevhodný.

„Zvažujeme vytvoření rodiči kontrolované verze Instagramu pro děti, aby mohly zůstat v kontaktu s kamarády, objevily nové koníčky a další,“ sdělil mluvčí Facebooku pro server The Guardian. Podle něj aktuálně není tolik možností, pokud se děti chtějí bezpečně připojit na různé sítě a rodiče z toho mohou být bezradní.

Hlavní problém je již zmíněné lhaní o věku při registraci. Aktuálně mu nemá Facebook jak zabránit, dokonce to sám přiznal. Sice zmínil, že to zkusí hlídat pomocí strojového učení - podle chování uživatelů bude odhadovat jejich věk - ale tento způsob se zatím rozjíždí, navíc nikdo příliš nevěří, že tím pokryje všechny „podvody“.

Facebook také oznámil, že na Instagramu zavede omezení, v rámci kterého dospělí lidé nebudou moci psát zprávy uživatelům mladším 18 let, pokud je nesledují. Při obdržení zpráv se pak objeví bezpečnostní oznámení a dospělí lidé budou mít vyhledávání teenagerů ztížené.

To je nicméně opatření pro náctileté, u dětí se nabízí právě rodiči kontrolovaný Instagram. Aplikace by mohla fungovat podobně jako Messenger Kids, verze Messengeru určená pro nejmladší, kde rodiče mohou určovat, s kým si děti mohou psát.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Facebook zvažuje spuštění verze Instagramu pro děti mladší 13 let (Živě.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

když se nad tím tak zamyslím tak si říkám jestli vůbec chci aby děti podléhali "kultuře" facebooku už od mala...
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 135 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Facebook zvažuje spuštění verze Instagramu pro děti mladší 13 let (Živě.cz)

Nový příspěvek od Mathias8 »

Na YT kids som sa registroval davnejsie aj ja zo zvedavosti. Ako dieta samozrejme, nie ako rodic. Tie videa co su tam su uplne nezazivne a nezaujimave. Myslim, ze 11 rocne deti si tam nepridu na svoje. Tie videa su tam tak asi pre 5-8 rocne deti. Ten, kto to navrhol vie velke gulove o tom, co sleduju deti a co sa im paci. Okrem toho dizajn stranky odradza cloveka k pouzivaniu.

A ked bude instagram podobny tomuto, tak to nemusia ani robit. Vacsina deti sa im na to stejne vykasle. Mozno si to stiahnu zo zvedavosti aj tak sa na to vykaslu. Zostanu pri klasickom instagrame.