Byl by hřích to nesdílet. Mladí se fotí nazí většinou dobrovolně, 11% kvůli zveřejnění uvažovalo o sebevraždě (iHned.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Příspěvky: 1009
Dal: 1274 poděkování
Dostal: 527 poděkování

Byl by hřích to nesdílet. Mladí se fotí nazí většinou dobrovolně, 11% kvůli zveřejnění uvažovalo o sebevraždě (iHned.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »


Zcela dobrovolně sdílely své nahé fotky s někým dalším čtyři pětiny lidí ve věku 15 až 29 let. Vyplývá to z čerstvého průzkumu České rady dětí a mládeže, která reagovala na dokumentární film V síti. Ten se zabývá sexuálním zneužívání dětí na internetu a už jeho loňská premiéra spustila zájem veřejnosti o toto tabuizované téma.

S pořizováním vlastních intimních fotek má zkušenost více než třetina mladých. „Nahou fotku či video si alespoň jednou pořídilo 38 procent lidí ve věku od 15 do 30 let. Navíc dalších deset procent to vážně zvažovalo, ale zatím neudělalo,“ komentuje výsledky průzkumu Jan Husák, vedoucí analytik České rady dětí a mládeže.

Každý dvacátý z mladých lidí zároveň uvádí, že tak učinil pod tlakem, který mu byl nepříjemný. Pokud někdo z nich na internetu sdílel nějaké erotické fotky, čelil následně vážným problémům v osobním životě. Tvůrcům průzkumu lidé přiznali šikanu ze strany spolužáků nebo kolegů a také zhoršení vztahů s kamarády a rodinou.

Alarmující je podle tvůrců průzkumu zjištění, že kvůli uveřejnění osobních nahých fotek či videí na internetu uvažovalo 11 procent mladých lidí o sebevraždě a takřka polovina z nich se o tom nikomu nesvěřila.

Naproti tomu téměř dvě třetiny lidí, kteří pořídili své nahé nebo sexy fotky, se za jejich zveřejnění na internetu nestydí. Nejčastěji je zveřejňují proto, že je považují za krásné a chtějí se o ně podělit. “Byl by hřích se nepodělit,” odpovídali mladí v průzkumu. Případně chtějí provokovat či zaujmout někoho konkrétního. Popřípadě se tak pomstít současnému nebo bývalému partnerovi či partnerce. Sociální tlak byl důvodem pouze u jednoho z deseti.

Obvykle sdílí mladí lidé své nahé fotky se svými partnery či partnerkami. Poslala jim je třetina z nich, častěji ženy než muži. Avšak 16 procent respondentů poslalo svou sexy fotku někomu, koho nezná.

Celovečerní dokument V síti režiséra Víta Klusáka měl premiéru loni v únoru, minulý týden jej pak vysílala Česká televize. Podle režiséra je snímek experimentem, který otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. V rámci dokumentu se tři dospělé herečky s dívčím vzezřením přihlásily na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek on-line. Setkaly se při tom s věcmi, které zaskočily i filmaře.

Oslovili je sexuální predátoři vyhledávající nedospělé dívky a od nevinné konverzace přecházeli k výzvám ke svlékání, masturbování a zasílání choulostivých fotografií. Policie na základě filmu už obvinila několik sexuálních predátorů.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Byl by hřích to nesdílet. Mladí se fotí nazí většinou dobrovolně, ale 11 procent kvůli zveřejnění uvažovalo o sebevr

Nový příspěvek od Jednorozec »

Prostě nemají rozum nechápou že za pár let jim to ale fakt hodně může vadit... A dost mně děsí že to lidi považují za normální a nejen nějaké nahotiny )to je vrchol ledovce) ale i u běžných soukromých snímků, co to je za nápad zveřejňovat jak a co děláme doma na dovolení na procházce.