Spolupráca s bigay.cz

Žádosti a návrhy pro účast komunity ČEPEK na projektu, studii, odborné práci či výzkumu - v případě zájmu se nezdráhejte založit téma a požádat o spolupráci!
Mato
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Dal: 62 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Spolupráca s bigay.cz

Nový příspěvek od Mato »

Ahojte, admin tejto stránky by potreboval pomôcť, nakoľko by chcel mať pravdivé info o pedofílii na svoje stránke. Išlo by o A4 článok - vedeckú resers na pedofíliu v českom jazyku. Kto by bol ochotný, môžete napísať na [email protected] ohľadom bližších informácií a prípadnej spolupráci.

Vďaka :)
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Dal: 144 poděkování
Dostal: 718 poděkování

Re: Spolupráca s bigay.cz

Nový příspěvek od Myš »

Bude lidí odpovídat víc? Já jo. Že bychom mohli udělat nějaký sdílený dokument...
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Mato
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Mato »

Akože spolupráca medzi nami môže vzniknúť, no bolo by dobré, keby s majiteľom stránky komunikoval jeden,ale keď sa aj viacerí ozvete, myslím, že nebude problém :)
Filip
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Dal: 550 poděkování
Dostal: 339 poděkování

Nový příspěvek od Filip »

Teoreticky to môže byť dobrá stránka, avšak ak to má byť seriózna stránka založená na vedeckosti, mala by sa prepracovať. Hlavne by sa mala naučiť správne používať sexuologické termíny. Predovšetkým ak je to poradňa pre neheterosexuálov, tak je to poradňa iba pre homosexuálov a homosexuálnych pedofilov, či efebofilov a nie pre bisexuálov, ktorý ani neexistujú, heterosexuálnych pedofilov a transsexuálov, pokiaľ sú heterosexuálne orientovaní.
Prim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 22
ve věku od: 99
ve věku do: 99
Kontakt: PROFIL JE NEAKTIVNÍ A BUDE SMAZÁN NA ŽÁDOST
Dal: 173 poděkování
Dostal: 250 poděkování

Nový příspěvek od Prim »

Filip píše: sobota 20. 3. 2021, 20:47:13 nie pre bisexuálov, ktorý ani neexistujú
A kde si k tomu přišel, že bisexuálové neexistují? Máš k tomu nějaký důkaz? Spousta bisexuálů, včetně mě, může takové tvrzení brát jako urážku.
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Prim píše: neděle 21. 3. 2021, 10:20:33
Filip píše: sobota 20. 3. 2021, 20:47:13 nie pre bisexuálov, ktorý ani neexistujú
A kde si k tomu přišel, že bisexuálové neexistují? Máš k tomu nějaký důkaz? Spousta bisexuálů, včetně mě, může takové tvrzení brát jako urážku.
To netvrdím ja. To tvrdia českí a slovenskí sexuológovia. Daj si do googlu Weiss a bisexualita a môžeš začať čítať.
Prim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL

Nový příspěvek od Prim »

Filip píše: neděle 21. 3. 2021, 11:26:10 To netvrdím ja. To tvrdia českí a slovenskí sexuológovia. Daj si do googlu Weiss a bisexualita a môžeš začať čítať.
To jsou hloupé a zkreslené informace. Spousta sexuologů tvrdí opak. Je to stejně hloupé tvrzení, jako před desítkami lety, kdy sexuologové tvrdili, že je homosexualita nemoc a dá se vyléčit. Když něco sexuolog vypustí z úst, tak to hned neznamená, že má absolutní pravdu. Nejhorší, co může člověk udělat, je to, že si pořádně nezjistí o co jde a hned přejímá informaci, kterou rozšiřuje dál. Takhle se šíří dezinformace.

Ty jsi bisexualitu nezažil na vlastní kůži, jen přejímáš dezinformace jiných. Nemůžeš vědět, jak to skutečně funguje a jak to cítíme. Bisexualita není náhražkové chování. Je od tebe pokrytecké tvrdit, že neexistujeme.

Přečti si laskavě tohle: Bisexualita existuje, pletl jsem se, přiznal novou studií vědec

A taky tohle: Robust evidence for bisexual orientation among men
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Filip píše: sobota 20. 3. 2021, 20:47:13nie pre bisexuálov, ktorý ani neexistujú
Biologické čtvrtky ve Viničné; J. V. Valentova: Když muži touží po ženách i po mužích; přednáška
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Bisexualita neexistuje. Existujú ľudia, ktorí sa bez problémov označia za 100% heterosexuálov, či homosexuálov, ale neexistuje človek, ktorý povie že je 50% na mužov a 50% na ženy. Áno sú ľudia, ktorý cítia vzrušenosť pri mužoch, aj pri ženách, ale nikdy to nie je 50 na 50. Takže existuje bisexuálne vzrušenie, ako hovoril Kinsley. Ale vzrušenie nie orientácia. Orientácia znamená, že sa do daného človeka dokážeš zamilovať. A doteraz sa nenašiel človek, čo sa rovnakou intenzitou dokáže zamilovávať do žien aj do mužov. Povedať, že ľudia ktorí vyštudovali psychológiu, psychiatriu, sexuológiu a ktorí roky sa tejto problematike venujú, že oni šíria dezinformácie, je dosť silní káva. Oni tvrdia že bisexualita neexistuje na základe ich skúseností, na základe ich vedeckých výskumov. Peter Weiss raz povedal, myslím že je to aj v tom videu: Pedofilové medzi nami, život s pedofílii, že on ani jeho kolegovia vo svojom živote nestretli pravého bisexuála a že väčšina bisexuálov, boli homosexuáli, čo si to nedokázali priznať. Mimochodom, Kevin Spacey aj Ricky Martin sa označovali za bisexuálov, dnes sú z nich homosexuáli.
A ešte k tomu, že v minulosti bola homosexualita považovaná za chorobu. Áno bola a neprávom. A práve vďaka výskumnej práci československých sexuológov, boli homosexuálne prejavy zlegalizované a neskôr bola homosexualita vyradená zo zoznamu deviácií. Ale aj v čase keď bola homosexualita radená medzi deviácie, tak bola uznávaná že existuje. Avšak bisexualita, ako sexuálna orientácia neexistuje potvrdzujú to doterajšie vedecké zistenia. Mimochodom, povedz mi, prečo napríklad profesor Weiss, ktorý má liberálne názory, ktorý nemá problém sa zastať pedofilov a iných parafilikov, by len tak šíril dezinformácie a bol by proti bisexuálom?
Prim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL

Nový příspěvek od Prim »

Filip píše: neděle 21. 3. 2021, 13:35:16 A doteraz sa nenašiel človek, čo sa rovnakou intenzitou dokáže zamilovávať do žien aj do mužov.
A ty jsi snad Bůh, že to dokážeš se 100% jistotou tvrdit? Ty znáš všechny osoby na této planetě? Vůbec jsi nečetl články, které dokazují mé tvrzení, jen si jdeš slepě za svou ideologií. Nemá smysl se o tom dále bavit.
Nejde o to jestli to je 50% na 50% nebo jak je to. Jde o to, že tě přítahují obě pohlaví a je úplně jedno, jestli tě jedno pohlaví přitahuje více než druhé. Heterosexuálové jsou jedinci, které přitahují 100% osoby opačného pohlaví a homosexuálové jsou jedinci, které přitahují 100% jedinci stejného pohlaví. Osoby mezitím jsou zkrátka bisexuálové. Jak jinak je logicky taky nazývat?
Nebo snad nevěříš výzkumu, na který jsem ti posílal odkaz a ani tomu článku, kde odborník změnil své tvrzení??!

*wall* *wall* *wall*
Mato
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Mato »

Ja súhlasím s Filipom. Sexuálna orientácia sa nerovná sexuálna preferencia. V skutočnosti neexistuje čistý (100% homosexuál/heterosexuál), ale celá preferencia je rozdelená do pomyselného a rozmanitého grafu. A potom rôzne pomenovania (homosexuál, heterosexuál, pedofil BL/GL, gerontofil a pod.) sú ľuďmi navrhnuté ako názvoslovie a pomenovanie pre najsilnejšie znejúcu preferenciu. Ak má niekto v tom pomyselnom grafe dve silno prevažujúce preferencie, je to na hlbšiu analýzu prečo a v čom... no nikdy nie sú rovnocenné, určite nie z viacerých hľadísk (emočne, mentálne, behaviorálne...). Na to netreba byť bohom, aby sa to takto uviedlo a vedelo. To je jedna z málo vecí, ktoré vieme takto všeobecne povedať a platí na každého (dokonca aj toho, čo sa cíti z nejakého dôvodu byť asexuálny) :)
Napríklad ja ako BL nemôžem povedať, že sa mi absolútne nepáčia malé dievčatá alebo dospelí muži, no oproti malým chlapcom proste nemajú šancu, čo sa týka krásy (nielen vonkajšej), ale nepoviem o sebe, že som 100% BLko, lebo to by nebola pravda, hoci je fakt, že sa (zrejme) za celý svoj život nemusím nutne zamilovať do iných kategórií...

Sexualita je súhrn mnohých vecí. Nemožno teda nazvať sexualitu IBA na základe sexuálnej preferencie. Sexuálna preferencia je len jeden z prvkov, ktorý je veľmi špecificky prepojený s celou osobnosťou a ostatnými prvkami sexuality a aj samotnú preferenciu dopĺňajú a formujú tieto iné prvky. Preto niet divu, že samotní sexuológovia na to nemajú jeden a jednoznačný názor. Je to veľmi komplikovaná a hlavne veľmi individuálna záležitosť, ale keď už tu padla otázka logiky v celej problematike, tak práve logika nám ukazuje, že buď sme úplne všetci Bi, alebo nikto.

Z logického hľadiska je teda efektívnejšie povedať, že nikto, pretože potom by sme mohli komplet zmeniť celé názvoslovie pod jeden pojem- bisexuál, ktorý by sa vzťahoval na mužské a ženské pohlavie v každom možnom veku.

Čo sa týka vedeckosti stránky, tak ja nie som admin a nijako o tom nerozhodujem. Môžete mu to navrhnúť cez mail, ale od nás bol poprosený jeden vedecký (zrejme stručný) článok o pedofílii ako takej :)
Takže ak chce byť niekto iniciatívny, nech sa páči, kontakt tam máte :)
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Ahoj Prim. Nemusíš sa rozčuľovať. Články som čítal, ale nepresvedčili ma, pretože tvoje články čo si poslal vôbec nedokazujú existenciu bisexuality, ako sexuálnej orientácie. Dokazujú iba to, že sú ľudia, čo cítia sexuálne vzrušenie pri osobách opačného a aj rovnakého pohlavia, sú osoby, čo spávajú s opačným a aj rovnakým pohlavím, ale to ešte nedokazuje ich sexuálnu orientáciu. Sexuálna orientácia môže byť buď homosexuálna, alebo heterosexuálna. Poprípade môže byť človek bez sexuálnej orientácie. Hlavným kritériom, na základe čoho sa určuje sexuálna orientácia je, do akého pohlavia sa dokážeš zamilovať a k akému pohlaviu cítiš silnejšiu príťažlivosť. Pokiaľ je to rovnaké pohlavie, si homosexuál, pokiaľ opačné si heterosexuál.
Prim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL

Nový příspěvek od Prim »

A když se někdo zamiluje do obou pohlaví, tak je to co, hmm? Nebo nepřipouštíš takovou možnost?
Filip
Člen skupiny ČEPEK

S rovnakou intenzitou? Ak je to tak, tak potom takáto osoba je bisexuálna, ale ako hovorí Weiss a ostatní českí sexuológovia, ešte takú osobu nestretli.
Myš
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Dal: 144 poděkování
Dostal: 718 poděkování

Nový příspěvek od Myš »

Jestli bisexualita má zahrnovat jen ty, kteří jsou 50/50, tak takových bude asi málo. Alespoň pokud si sexualitu představuji jako kontinuum, jak to popsal Kinsey ve své škále. Ale i kdyby to měl někdo 40/60, je pro mě naprosto pochopitelné, že se zařadí mezi bisexuály, protože to nejvíc odpovídá jeho zkušenosti, tj. tomu, že jej přitahují obě pohlaví a jedno tam sice může dominantní, ale ne tak zásadně, aby se člověk cítil být hetero/homosexuál.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
simgiran
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Dal: 428 poděkování
Dostal: 523 poděkování

Nový příspěvek od simgiran »

Lidé, kteří tvrdí, že byli v životě zamilování do žen, i do mužů, existují. Trvat na tom, že bude někdo přesně stejně na muže i na ženy je divné, když to ani nejde přesně stanovit. Pokud někdo nachází běžně jedince, kteří ho silně přitahují, mezi muži, i ženami, nevidím důvod ho nepovažovat za bisexuála. Pokud je nějaký muž na ženy, ale výjimečně mu přijde nějaký muž atraktivní, nebo ho dokáže vzrušit představa sexuální aktivity s jiným mužem, ale výrazně více je na ženy, tak ho za bisexuála považovat nebudu. Je také divné brát některé sexuology jako nezpochybnitelné autority a jiné, s odlišným názorem, ignorovat. A vůbec ignorovat odkaz na studii, která tvrdí, že bisexualita existuje. Nevím o tom, že by Weiss a jiní zmiňovaní někdy podobnou studii udělali. Je možné, že se setkávali dost s lidmi, kteří si nechtěli připustit homosexualitu, tak se označovali za bisexuály, a možná si na základě toho udělali názor. Ostatně sexuolog se častěji setká s někým, kdo má se svou sexualitou problém, než s někým, kdo takový problém nemá.
Mato
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Mato »

Keď tak čítam toto fórum (a celkovo čepek) a vidím odlišnosť názorov, asi bude menší problém, aby sme sa my (v rámci čepeku) zhodli na jednom konzistentom názore a keď sa my nezhodneme, je to dôsledok toho, že sa nezhodnú ani odborníci, ktorí tvoria túto nami pomenovanú vedeckú časť, takže keď si vedecká oblasť vzájomne odporuje, pýtam sa, ako máme my nájsť zhodu?

Odpoveď je jednoduchá: nateraz ju nenájdeme. Určite má každý vo svojej výpovedi kus pravdy, ale ako tie pravdivé kúsky odhaliť a poskladať tak, aby sme trafili celú pravdu? *book* B-)

Myslím, že pravdu nenachádzame preto, pretože každý vstupujeme do témy s úplne inými skúsenosťami, poznatkami a cieľmi... možno by sme sa mali vrátiť k totálnemu základu a položiť si tú najdôležitejšiu otázku: Kto je vlastne človek?... ale to už môžeme rovno otvoriť nové fórum :D pointa je, že ak máme do tej novo vznikajúcej stránky doložiť vedecké fakty o pedofílii, tak ktoré? Na ktorých sa vlastne zhodneme? :D
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Zhodneme sa že sa nezhodneme. K tej zamilovanosti. Mnohokrát sa stane že homosexuál žije s osobou opačného pohlavia a miluje ju, avšak potom stretne osobu rovnakého pohlavia, do ktorej sa zamiluje s takou intenzitou akú v predošlom vzťahu nepoznal a uvedomí si svoju orientáciu. A k tej bisexualite a ku Kynseymu. Kynsey nebol sexuológ a skúmal sexuálne správanie ľudí, ale sexuálne správanie ľudí automaticky neurčuje sexuálnu orientáciu. Okrem toho s bisexualitou je ešte jeden problém. Ak existuje bisexualita, ako určíme hranicu medzi bisexualitou, homosexualitou a heterosexualitou? Kedy môžeme človeka považovať za bisexuála a kedy už len za človeka, ktorý je priťahovaný iba jedným pohlavím?