Tinder začne lustrovat trestní minulost uživatelů a označovat sexuální devianty (cdr.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3259
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1381 poděkování

Tinder začne lustrovat trestní minulost uživatelů a označovat sexuální devianty (cdr.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Seznamovací aplikace Tinder nabídne během letošního roku novou placenou službu v podobě kontroly trestní minulosti či kontroly, zda partner není sexuální deviant. Přesný datum ještě není znám, ale již nyní je pravděpodobné, že služba bude spuštěna ještě letos.

Skupina Match Group je společnost se sídlem v Dallasu v Texasu. Match Group vlastní a provozuje portály poskytující seznamovací služby včetně Tinder, Match.com, Meetic, OkCupid, Hinge, PlentyOfFish, Ship a OurTime a mnoho dalších. Jednoznačně nejpopulárnější aplikací z portfolia společnosti Match Group pak je Tinder.

Tinder je propracovaná aplikace na seznamování, i když uživatelé museli víceméně spoléhat pravdivost údajů uvedených u jednotlivých lidí. Nově však skupina Match Group investovala do neziskové společnosti Garbo, kterou v roce 2018 založila Kathryn Kosmidesová. Cílem Garbo je shromažďovat údaje o násilnících a pachateli sexuálního zneužívání.

Výsledkem této investice bude integrace databáze násilníků integrovaná nejdříve do aplikace Tinder a následně i do ostatních aplikací skupiny Match Group. Jedná se o jedinečnou technologii, která dokáže upozornit např. na pedofila, který ale soudně nebyl ještě odsouzen. K ověření násilnické minulosti protějšku stačí znát jeho křestní jméno a telefonní číslo.

V konečném důsledku by toto bezpečnostní opatření mohlo významně přispět k prevenci a minimalizaci strachu z případných živých schůzek, které si uživatelé domlouvají skrze aplikaci. Dopředu však zástupci společnosti Garbo prohlásili, že se nebudou zabývat drogovou trestní minulostí ani dopravními přestupky, protože primární doménou této společnosti má zůstat domácí násilí a sexuálního zneužívání.

Kontrola těchto údajů u uživatelů Tinderu zřejmě nebude zdarma, ale za poplatek. V této chvíli prozatím není jasné v jaké podobě, ale očekávat můžeme určitou formu předplatného, které aplikace již nyní nabízí. Funkce by tak mohla být rozhodujícím prvkem pro všechny uživatele, kterým prozatím stačí bezplatná verze. Tinder zatím neoznámil plánované datum spuštění služby, ale očekává se ještě v letošním roce.

Zdroje: Engadget.comTaky na REFRESHER.cz.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Tinder začne lustrovat trestní minulost uživatelů a označovat sexuální devianty (cdr.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

"Jedná se o jedinečnou technologii, která dokáže upozornit např. na pedofila, který ale soudně nebyl ještě odsouzen."
To je levná náhrada za vyšetření u sexuologa ne?
Už vidím jak to v USA skončí u jejich oblíbeného soudu, když někoho označí že je pedofil...