Internet není anonymní – ani když se hodně snažíte. Sexuální predátor dostal 75 let (Živě.cz, Markéta Mikešová)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3476
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1521 poděkování

Internet není anonymní – ani když se hodně snažíte. Sexuální predátor dostal 75 let (Živě.cz, Markéta Mikešová)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Na internetu nelze dělat, co člověk chce. Spravedlnost sahá až do kyberprostoru, jak se před pár dny přesvědčil Buster Hernandez, 29letý muž z Kalifornie. Dlouhá léta trávil sexuálním vydíráním a terorizováním stovek dívek, i velmi mladých. Americký soud jej minulý pátek odsoudil k 75 letům vězení, celkem se muž zpovídal ze 41 činů, ke kterým se přiznal.

Hernandez na internetu působil pod přezdívkou BrianKil a byl prototypem toho nejhoršího sexuálního útočníka, kterého si můžete představit. Roky trávil tím, že vyhledával nezletilé dívky (některým bylo pouhých 12 let) a snažil se z nich dostat nahé snímky či videa. Pokud neudělaly, co žádal, vyhrožoval, že je zabije nebo znásilní. Hernandez dětskou pornografii také distribuoval a tvrdil, že provede bombové útoky na vybrané střední školy - opět za účelem získání sexuálního obsahu z jejich studentek.

Muž svou identitu skrýval pomocí sítě Tor a operačního systému Tails, který je zaměřený na ochranu soukromí. Používání právě toho systému se mu ale nakonec stalo osudným. Vyšetřovatelé z FBI využili zranitelnost v přehrávači Tails a Hernandezovi poslali upravené video, díky kterému se vyšetřovatelům podařilo získat IP adresu útočníka. Pak už nebyl problém vyhledat jej v reálném světě.

Tento způsob zatčení si ale vyžádal i jistou kritiku. Jak upozorňuje server Engadget, nástroj pro zneužití chyby v přehrávači Tails vyvinula kyberbezpečnostní společnost, kterou financoval Facebook. Celou dobu nešlo o nic jiného než zatknout Hernandeze, nicméně není jisté, jestli FBI tehdy věděla, že v nástroji měl prsty Facebook. Firma uvedla, že to bylo poprvé v historii, co se aktivně pokusila některého ze svých uživatelů hacknout.

Ano, sexuálního vyděrače se díky tomu podařilo zatknout. Ale nikdo tehdy autory Tails na zranitelnost neupozornil a kdokoliv z účastníků vyšetřování mohl pokračovat ve zneužívání chyby. Tails přitom často používají různí aktivisté, novináři, ale i politici.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 495 poděkování

Re: Internet není anonymní – ani když se hodně snažíte. Sexuální predátor dostal 75 let (Živě.cz, Markéta Mikešová)

Nový příspěvek od Jednorozec »

"Internet není anonymní – ani když se hodně snažíte"

"Muž svou identitu skrýval pomocí sítě Tor a operačního systému Tails, který je zaměřený na ochranu soukromí. Používání právě toho systému se mu ale nakonec stalo osudným. Vyšetřovatelé z FBI využili zranitelnost v přehrávači Tails a Hernandezovi poslali upravené video, díky kterému se vyšetřovatelům podařilo získat IP adresu útočníka. Pak už nebyl problém vyhledat jej v reálném světě."

To se tedy moc nesnažil, když si prohlížel nějaká videa tak že neidentifikoval že obsahují kód klidně je přehrával a byl přitom připojený k internetu.
wiki:
Tails (The Amnestic Incognito Live System) je live operační systém založený na linuxové distribuci Debian. Zaměřuje se na bezpečnost, soukromí a anonymitu.[1] Všechna připojení jsou realizována přes síť Tor a neanonymní připojení jsou blokována.[2] Systém je navržený pro live DVD nebo live USB bootování, a tudíž nezanechá žádné digitální stopy na hostitelském zařízení.

Prostě mu podstrčili něco co sám spustil a ono to poslalo info o jeho počítači, to je celkem obvyklý způsob jak se dostat na někoho na toru....
Otázka je jestli ve skutečnosti ty videa napouštěl normálně ve windows a nikoli přes tails kde je jen stáhnul a jen nekecají.

Podobnému hovadu mimochodem trest patří aby si to zas někdo špatně nevyložil..