NÚDZ vyzývá k účasti na výzkumu

Další vyšinutý zákrok policie před malým dítětem (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Další vyšinutý zákrok policie před malým dítětem (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Já prostě nerozumím tomu že se najde tolik lidí co za každou cenu musí hledat způsoby jak odporovat vládě. Proč si lidé pletou demokracii s anarchií? Ještě bych pochopil, kdyby si někdo pořídil dům na samotě nakoupil zásoby na rok a izoloval se od světa s rodinou. Ale práva jednoho končí tam kde začínají práva druhého. Nemohu si vynucovat to že nebudu nosit roušku nebo se nenechám testovat pokud tím ohrožuji svoje okolí! To jsou ti lidi tak hloupí? To vážně někdo nechápe že když v americe museli kopat hromadné hroby a u nás zdravotníci nestíhají, jsou vyčerpaní a musí lidi vozit do jiných nemocnic, že to není "chřipečka" či "rýmička" ani oblbování od Babiše?
Jak to že někde stačí dát doporučení a lidi je začnou dodržovat a u nás se najde dost "blbounů" kteří proti opatřením půjdou hromadně protestovat do demonstrace a rovnou začne opozice vymýšlet jak vše sabotovat.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1190 poděkování
Dostal: 2956 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Jednorozec píše: neděle 14. 3. 2021, 15:25:23 Já prostě nerozumím tomu že se najde tolik lidí co za každou cenu musí hledat způsoby jak odporovat vládě.
Třeba protože vláda jedná v rozporu s právem? Protože třeba nařizuje nesmyslná opatření typu "musíte mít roušku na prázdné ulici"? Protože si vyhlašuje nouzový stav přes nesouhlas sněmovny? Protože si zkrátka v některých případech dělá, co chce, bez ohledu na to, zda vůbec může? Lidé se prostě opravdu bojí, že je pošlapávána svoboda a Ústava. Babiš řekne, že uděláme úřední maturitu, a nedává tím třeba najevo, že vzdělání vlastně není třeba, protože nevzdělaní občané budou lépe poslouchat příkazy, které se jim řeknou?

Vládě neodporuji, ale chápu lidi, kterým vadí, jakým způsobem vládne. A mě to vadí taky, ale nemusím kvůli tomu protestovat. Ale jiní lidé prostě cítí tu potřebu jít a protestovat. Někteří z nich jsou i mimo (třeba pan poslanec Volný), ale někteří třeba ne. A protestovat proti vládě je legitimní věc. Co se mi nelíbí, když chodí protestující protestovat před soukromé byty, jako třeba u Plagy v Brně nebo u Hamáčka v Mratíně u Prahy.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 904 poděkování
Dostal: 1781 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Kasz píše: neděle 14. 3. 2021, 20:04:34Protože třeba nařizuje nesmyslná opatření typu "musíte mít roušku na prázdné ulici"?
Já chápu, odkud vzniklo toto na první pohled nepochopitelné opatření. Ve chvíli, kdy bylo nařízeno nosit roušku, pokud se člověk přiblíží na menší vzdálenost než dva metry, to mnozí lidé nedodržovali a akorát se hádali se strážníky, zda od sebe byli dva metry, tři metry, anebo jen metr a půl. Momentálně mohou tedy napomenout lidi kdykoliv, kdy nemají ochranu nosu a úst, což tuto práci ulehčuje. Nicméně u mnohých logicky uvažujících lidí, kteří se omluví a dají si ji na obličej, to neřeší jinak než domluvou.

Ono v mnohém si to totiž podělávají lidé sami. Čím víc se snaží na systém vyzrát a tento nedodržovat, tím víc se musí vymýšlet nová a přísnější opatření. A debilové typu Lubomír Volný nebo jiní dezinformátoři, kteří ze sebe dělají chudinky, aby vzbuzovali kolektivní nenávist a paniku, akorát tuto situaci zhoršují.

Obávám se, že dokud lidé budou přistupovat tímto způsobem, nikdy se z tohoto nekonečného kolotoče opatření nedostaneme. Ale lidé si za to z velké míry mohou sami, bez ohledu na to, že tato vláda je v mnohém neschopná.

Pozn.: Přirovnal bych to k někdejší situaci na YouTube. YouTube měl na platformě mnoho hezkých videí dětí. Ale někteří úchyláci (ať už pedofilní nebo nepedofilní) si neodpustili k takovým videím nevhodné komentáře. A tak jsme se dostali do stádia, kdy jsou na YouTube silně striktní pravidla ohledně zobrazování dětí a jsou u videí s dětmi automaticky zablokované komentáře. A pokud by se dělo, že třeba lidé budou někde jinde sdílet videa YT a k nim psát nevhodné komentáře, umím si představit, že YouTube třeba úplně zakáže zobrazování dětí, načež v dětských videích budou běhat maximálně vycenzurované kostičky od hlavy až po paty.

Ono by se to dalo shrnout větou "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá", a to v obou případech. Jen u YouTube jde jen o naši vizuální potěchu dětmi, kdežto v případě opatření může jít o životy.

A ještě mě napadl jeden příměr: Občas se tu najde někdo, kdo si stěžuje, že není možné (bez domluvy) posílat soubory s obsahem dostupným až po stažení či odkazy vedoucí na legální obsah do anonymních sítí. Vždyť samotný soubor na stažení nemusel být problematický, stejně tak legální odkaz? A ono je to prosté – kdyby neexistovali blbečci, co prostřednictvím odkazů do anonymních sítí či prostřednictvím souborů na stažení pošlou problematický obsah, tak bychom takové pravidlo mít nemuseli. Ale právě kvůli nim a kvůli tomu, že si jednoduše nemůžeme být vždy těmito soubory jistí, to skončilo až tak explicitním zákazem těchto věcí. Takže... nemáme tu nakonec taky takové to nařízení "roušky na prázdné ulici", protože "noste roušku, když se přiblížíte méně jak na 2 metry" jednoduše nezabralo? ;)
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~
podivin
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 790 poděkování
Dostal: 410 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Marco Freeman píše: pondělí 15. 3. 2021, 9:18:57
Kasz píše: neděle 14. 3. 2021, 20:04:34Protože třeba nařizuje nesmyslná opatření typu "musíte mít roušku na prázdné ulici"?
Já chápu, odkud vzniklo toto na první pohled nepochopitelné opatření.
Dal jsem poděkování, ale prostě si neodpustim ještě připsat, že s tebou v tomhle souhlasím 100%!
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1146 poděkování
Dostal: 461 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

To je jasný Marco, vždy se najdou lidé, kteří budou volnější pravidla zneužívat. Ti, co jsou za to zodpovědní, se s tím musí nějak popasovat. Zpřísňování pravidel je ale jen jedna z možných cest, a nemusí vždy vést ke kýženému výsledku.

Já se třeba už nějakým projevům občanské neposlušnosti, jako prostředku vyjádření odporu k současné vládě a jejímu zcela chaotickému řízení, vůbec nedivím. A říkám tak přesto, že už mám v širší rodině dvě covidový úmrtí, a rozhodně nejsem nějaký zarputilý popírač.

Většina lidí má naštěstí rozum. A tak ve svém okolí vídám lidi chovat se tak, jak dává smysl. V parku, v lese, nebo na prázdné ulici nemá roušku téměř nikdo. V obchodech, na benzínkách, nebo při kontaktu s cizím člověkem ji mají naopak všichni. To, že si za tu dnešní situaci mohou lidé sami, je možná částečně pravda, ale hlavně je to jen přihlouplá rétorika toho ublíženého chudáčka, co tuhle zemi řídí.

Tady je moc hezký komentář, který tu situaci u nás myslím dobře vystihuje. Stojí za přečtení:
https://www.facebook.com/panjaros/posts/10159071446153630
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Kasz píše: sobota 13. 3. 2021, 23:44:02 Líbil se mi komentář advokátky Daniely Kovářové, sice se víc týká testování ve firmách, ale myslím, že je příhodný i pro nošení roušek na ulici:

To je přesně ono lidé hledají způsoby proč to neuposlechnout místo aby hledali způsoby jak se zachovat tak by neohrožovali sebe i ostatní. Ty roušky mi přijdou jako nejjednodušší příklad. Nikoho to nijak moc neomezuje nebere mu to práci a přesto je to strašný problém. Testování to samé co je tak strašného na tom udělat si výtěr pusy/nosu a zkontrolovat výsledek? Zdravý rozum říká že, lidi by to měli dělat sami a automaticky a ne hledat právní kličky proč ne...
Marco Freeman
Administrátor

Dreamer píše: pondělí 15. 3. 2021, 9:54:18Většina lidí má naštěstí rozum. A tak ve svém okolí vídám lidi chovat se tak, jak dává smysl. V parku, v lese, nebo na prázdné ulici nemá roušku téměř nikdo. V obchodech, na benzínkách, nebo při kontaktu s cizím člověkem ji mají naopak všichni. To, že si za tu dnešní situaci mohou lidé sami, je možná částečně pravda, ale hlavně je to jen přihlouplá rétorika toho ublíženého chudáčka, co tuhle zemi řídí.
Já souhlasím s tím, že vláda má velký podíl viny, a to hlavně pak na začátku celé této koronavirové kauzy, neb některá nařízení byla problemtická. To nakonec bohužel vedlo některé jedince k myšlenkám, že všechna opatření jsou špatná a že bychom udělali lépe, kdybychom je všechna zrušili a dělali, že se nic neděje. A to, že by zkolabovaly nemocnice a umíralo by více lidí, je příliš netankuje. Vrcholem jsou pak popirači, kteří rovnou hází rozesmáté smajlíky na články, kde sestry a lékaři popisují šílenou situaci v některých nemocnicích, a to rovnou s komentářem, že jsou zaplacení vládou, aby toto říkali.

Problém je, že byť věřím, že dost lidí je rozumných a užívají selský rozum, tak nejvíce jdou slyšet právě tito popirači a chytrolíni s VŠŽ. Já též netvrdím, že od rána až do večera mám na obličeji nasazený respirátor, či že si jej nasadím automaticky pokaždé, když jdu vynést koš nebo na procházku. Pokud na ulici nikdo nebude, anebo pokud půjdu sám po lesní cestě, nebudu jej mít nasazený. Ale ve chvíli, kdy na té ulici sám nebudu (což pán, o němž je toto vlákno, prokazatelně nebyl, neboť i kdyby ta ulice byla jinak liduprázdná, tak v jeho blízkosti byli minimálně policisté), tak si jej nasadím, ani by mě žádná hlídka nemusela pobízet.

Ono všeobecně by se dalo říct, že sice nařízení nařizuje mít roušku či respirátor na liduprázdné ulici, nicméně pokud jsme na liduprázdné ulici, tak tam logicky ani není nikdo, kdo by nás mohl řešit. Jinými slovy – veškeré tyto výkřiky jsou od lidí, kteří na té ulici sami evidentně nebyli.
Marco Freeman,

________

Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Marco Freeman píše: pondělí 15. 3. 2021, 14:48:08 Já souhlasím s tím, že vláda má velký podíl viny, a to hlavně pak na začátku celé této koronavirové kauzy, neb některá nařízení byla problemtická. To nakonec bohužel vedlo některé jedince k myšlenkám, že všechna opatření jsou špatná a že bychom udělali lépe, kdybychom je všechna zrušili a dělali, že se nic neděje. A to, že by zkolabovaly nemocnice a umíralo by více lidí, je příliš netankuje. Vrcholem jsou pak popirači, kteří rovnou hází rozesmáté smajlíky na články, kde sestry a lékaři popisují šílenou situaci v některých nemocnicích, a to rovnou s komentářem, že jsou zaplacení vládou, aby toto říkali.
Fakt nerozumím tomu, proč se vždycky mluví jen o extrémech. Ve svém příspěvku jsem popsal to, co vídám už několik měsíců všude kolem sebe. Nevidím tam žádné popírače, jen lidi, co nějak fungují, absurdní opatření berou s rezervou, ale když jdou mezi lidi, chovají se rozumně.

Ano, asi bude nějaká malá skupinka lidí, co to bere na lehkou váhu, a třeba se ostatním vysmívají. A asi bude i malá skupinka lidí, co za popírače označí každého, kdo si v lese sundá respirátor. Já jsem si ale skoro jist, že drtivá většina lidí bude někde uprostřed.

To jen médiím vyhovuje zvedat víc a víc ze židle, polarizovat názory do extrémů. A těží z toho politické subjekty, které ve vládě asi nikdo nechceme.
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Dal: 1190 poděkování
Dostal: 2956 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Dreamer píše: pondělí 15. 3. 2021, 9:54:18 Zpřísňování pravidel je ale jen jedna z možných cest, a nemusí vždy vést ke kýženému výsledku.
A to je přesně ono, protože:
Marco Freeman píše: pondělí 15. 3. 2021, 9:18:57 … nemáme tu nakonec taky takové to nařízení "roušky na prázdné ulici", protože "noste roušku, když se přiblížíte méně jak na 2 metry" jednoduše nezabralo? ;)
Nevšiml jsem si, že by zabralo. Ať už se jedná o vesnici nebo o město, 95 % osob, co jsem viděl, roušky jednoduše venku při vzdálenosti větší jak 2 metry nenosí.
Dreamer píše: pondělí 15. 3. 2021, 9:54:18 A tak ve svém okolí vídám lidi chovat se tak, jak dává smysl. V parku, v lese, nebo na prázdné ulici nemá roušku téměř nikdo
A takhle nějak by to mělo být. Říkal jsem, klidně ať stanoví 10 metrů, a pokud někdo bude bez respirátoru blízko na 2 metry, bude jednoznačně řešen, a nebude se moct vymlouvat, že to nebylo 2 metry, ale 2,1 metru. Kdo ale bude na liduprázdné ulici, řešen nebude.

Věřím, že kdyby opatření byla opravdu rozumná, lidé by je i víc dodržovali. Spíš budu dodržovat něco, co dává smysl, než něco, co je v některých situacích nesmyslem.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Marco Freeman
Administrátor

Dreamer píše: pondělí 15. 3. 2021, 15:47:08Fakt nerozumím tomu, proč se vždycky mluví jen o extrémech. Ve svém příspěvku jsem popsal to, co vídám už několik měsíců všude kolem sebe. Nevidím tam žádné popírače, jen lidi, co nějak fungují, absurdní opatření berou s rezervou, ale když jdou mezi lidi, chovají se rozumně.
No momentálně proto, jelikož tento případ je extrémní. :D

Já samozřejmě chápu, že jsou mnozí lidi někde ve středu. Sám jsem popsal, že v tom středu jsem, kdy při nošení respirátoru používám selský rozum. Nicméně ti závidím, že kolem sebe žádné popirače či jiné extrémy nemáš; já takové lidi měl nejen na FB (kde jsem si je po úvaze zablokoval, a to hlavně proto, že mi spamovali blbostmi zeď), ale také jsem je potkával v MHD, kde rovnou celé skupinky lidí neměly vůbec žádnou ochranu úst, natož aby měli respirátor. A pak tam byla další hrstka těch, co měli ochranu pod nosem, kde je platná mnohdy jako mrtvému zimník. Stejně tak jsem skupinky lidí bez čehokoliv potkával i venku. Častokrát se zastavili na ulici osoby, sundaly si roušky, aby si zapálily u pokecu cigaretu, a bavily se spolu rozhodně na menší vzdálenost, než jsou dva metry. A výtah? Kolikrát ke mně nastoupil soused z úplně jiného bytu a patra, který si vůbec ve výtahu nic nedal, přestože já měl ochranu nosu a úst nasazenou. Přitom výtah je dost uzavřený prostor. Ještě lepší bylo, když dotyčný do ruky zakašlal. A to nemluvím ani o těch dvou pozváních do momentálně ilegálně otevřených hospod, které buďto pod rouškou petičního místa, anebo pod tajňačkou zatemněných oken otevírají, anebo o tom, jak mi někteří lidé píší každý druhý týden přiopilí, že slavili u kámoše na chatě v nějaké zapadlejší lokalitě.

Proto říkám, že se nedivím mnohým opatřením. A právě tyto extrémy, které třeba ty vnímáš jenom velmi raritně, já vnímal a vnímám poměrně často. A to chodím ven jen nakoupit, anebo když potřebuji nutně něco vyřídit (na procházky moc mezi lidi nechodím, protože rád zajdu někam do přírody, kde ten respirátor mít nemusím).
Marco Freeman,

________

Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Já už z té debaty asi vycouvám :). Myslím že většina lidí se chová vcelku zodpovědně, a ta skupinka, která má potřebu prezentovat své názory proti všem opatřením, má slušnou munici v podobě opatření, které nedávají moc velký smysl a naopak chybejícím opatřením, které by třeba smysl dávat mohly.

Navíc, my pedofilové jsme na osamění zvyklí. Ale člověk je tvor společenský. Normálové jsou zvyklí se scházet, bavit se, balit se, souložit spolu, a teď jim to už rok někdo zakazuje. Nedivím se, že jim to leze na mozek. Ještě pár let v lockdownu a budeme si s nimi moct normálně pokecat o lásce *heart*