V Berlíně po dekády zneužívali děti. Pachatelé hledali podporu gayů i levice (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

V Berlíně po dekády zneužívali děti. Pachatelé hledali podporu gayů i levice (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Sexuální osvobození bylo v Berlíně v průběhu sedmdesátých až devadesátých let využíváno k zakrytí zneužívání dětí. Uvádí to předběžná studie německé vyšetřovací komise. Pachatelé podle ní usilovali o podporu nových sociálních hnutí i levicových politických stran.

Studie Nezávislé komise pro vyšetřování sexuálního zneužívání dětí uvádí, že pachatelé těchto zločinů v sedmdesátých letech volali po sexuálním osvobození.

Konkrétně po snížení věkového limitu pro sexuální styk, uvádí historička umění Iris Haxová a kulturní vědec Sven Reiss, kteří byli pověřeni vypracováním studie. „Stylizovali se do role bojovníků za sexuální osvobození dětí a sami sebe (představovali) jako nejvíce pronásledovanou sexuální minoritu,“ píší autoři.

Komise neoznačuje dotyčné za pedofily, ale „pedosexuály“ (osoby, které se dopouštějí sexuálního aktu s dítětem). Ti se podle ní pro prosazení svých zájmů zapojili do širšího berlínského levicového hnutí, které požadovalo dekriminalizaci homosexuality. Hledali zastánce i v akademické sféře, u pedagogů, sexuologů, psychologů a dalších.

Společenské klima jim přálo. Gay knihkupectví prodávala pedofilní literaturu. Berlínské poradenské centrum pro homosexuály mělo kurzy i pro pedofilní skupinu.

Už na konci šedesátých let německý psycholog a pedagog Helmut Kentler přesvědčil vládu Západního Berlína, aby pedofilové dostali do péče chlapce bez domova a bez rodičů.

Výzkumníci prostřednictvím důkladného prozkoumání archívů, soukromých sbírek a rozhovorů s oběťmi sexuálního zneužívání zjistili, že až do devadesátých let byli pedofilové ve squaterské levicové scéně přijímáni v duchu „solidarity s minoritou uvnitř minority“. Vystupovala proti nim ženská hnutí, naopak se jim dostalo dočasné podpory u Zelených, píše Süddeutsche Zeitung.

Pedofilové zakládali podpůrné skupiny „pro práva dětí“ a charitativní organizace, které oficiálně měly za cíl pomoci dětem na ulici. Pomoc označovaly též jako „osvobození“ dítěte od maloměšťácké rodiny a represivních vztahů.

Za zavřenými dveřmi ale byli chlapci nalezení na ulici sexuálně zneužíváni. Jedním z nich byl i Ingo Fock, jehož se v jeho devíti letech ujal fotograf, kterého za to musel chlapec orálně uspokojovat.

Později jej fotograf představil „skupině přátel“, kteří chlapce sexuálně zneužívali. Byl mezi zubař či soudce, jenž v té době třináctiletému Ingovi vyhrožoval, že zabrání publikováni jakékoliv policejní zprávy.

Pachatelé při lovu svých obětí mohli využívat cestovní průvodce jako „Berlín zezadu“ z roku 1981, poukazuje list Der Tagesspiegel. V sekci „Chlapci a jejich milenci“ si mohli čtenáři přečíst „zasvěcené tipy“ o restauracích „pro milovníky mladého masa“, které nabízely toto maso „čisté a chutné“. Volně dostupné časopisy zveřejňovaly fotky nahých chlapců.

Případy jako ten jeho, které badatelé shromáždili, jsou podle Inga jen „vrchol ledovce“. „Hnutí za práva gayů si musí klást otázku, jakou má odpovědnost za minulost,“ uvádí. Volá též po vyšetření společenské odpovědnosti tehdejšího berlínského vedení.

„Sexuální osvobození mělo pozitivní konotaci,“ přibližuje předsedkyně komise Sabine Andresenová atmosféru doby. „Stinná stránka vývoje“ byla podle ní ignorována a pro děti bylo obtížné dokázat, že jsou jejími oběťmi.

Andresenová vyzývá oběti zneužívání, aby komisi kontaktovaly. Tvrdí, že je třeba dalšího výzkumu způsobů, jejichž prostřednictvím dokázaly „organizované struktury sexuálního násilí“ operovat před nástupem internetu i mimo Berlín.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Re: V Berlíně po dekády zneužívali děti. Pachatelé hledali podporu gayů i levice (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Přijde mi to jako snaha poštvat gaye proti pedofilům... (obzvláště v kontextu k 70tým letům, kdy se dělo všelicos v rámci "volné lásky")

Utvrzuje mně v tom "ten jeho, které badatelé shromáždili, jsou podle Inga jen „vrchol ledovce“". Prostě nemám dost podkladů pro to abych mohl tvrdit že to je něco častého tak to ojedinělý případ označím za "vrchol ledovce" a je vystaráno.
Pokud má někdo důkazy o zneužívání sirotků má to nahlásit na policii a dotyčný ať je za svoje zločiny potrestán ale tvářit se že se jedná o nějaké hnutí a vrchol ledovce mi přijde jako klasická demagogická taktika...