Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Hluboce věřící Nizozemec roky zneužíval své děti, souzený ale nebude (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1187 poděkování

Hluboce věřící Nizozemec roky zneužíval své děti, souzený ale nebude (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Roky ukrýval a sexuálně obtěžoval své děti na vzdáleném statku daleko od civilizace. Přesto hluboce věřící Nizozemec nepůjde ani k soudu. Arbitři v Assenu totiž vyslyšeli prokuraturu, podle které nyní 68letý muž není schopen soudní proces podstoupit.

Gerrit Jan van D. roky držel v izolaci svých šest dětí. Prokuratura ho původně obžalovala ze zneužívání a nezákonného zadržení nejméně dvou z nich. Obvinění ale nakonec sama stáhla, Nizozemec totiž v roce 2016 utrpěl mozkovou příhodu, která ho ochromila.

Případ se přitom stal veřejně známým až v říjnu 2019, kdy jeden z jeho synů informoval úřady o tom, co se na statku dělo. Policie pak došla k závěru, že muž na statku ve vesnici Ruinerwold nezákonně zadržoval a obtěžoval šest dětí.

Gerrit Jan van D. se v minulosti vylíčil jako hluboce věřící člověk, „jehož rodinu si vybral sám Bůh“, a proto prý dělal všechno, co bylo v jeho silách – včetně fyzické bolesti a dalších trestů – aby jí zabránil podlehnout vnějším vlivům, které považoval za zhoubné.

Ve čtvrtek soudci rozhodli o tom, že mrtvice, kterou obžalovaný utrpěl v roce 2016, ovlivnila mužovu schopnost komunikace a chápání natolik, že není schopen dosáhnout spravedlivého soudu.

Šestice dětí je nyní v teenagerském věku. Jejich matka zemřela už před 17 lety.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Hluboce věřící Nizozemec roky zneužíval své děti, souzený ale nebude (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Cykle02 píše: sobota 6. 3. 2021, 9:25:54 Šestice dětí je nyní v teenagerském věku. Jejich matka zemřela už před 17 lety.[/i]
když opominu že z textu není jasné jak je měl zneužívat (a zda to mělo něco společného se sexuálním zneužíváním dětí či pedofilií) pak mi nesedí ani:
Pokud jejich matka zemřela před 17 lety pak nejmladšímu je 17. Nějak se mi nezdá že by byli v "teenagerském věku" naopak skoro všichni jsou dnes dospělí...
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1122 poděkování
Dostal: 453 poděkování

Re: Hluboce věřící Nizozemec roky zneužíval své děti, souzený ale nebude (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Jednorozec píše: neděle 7. 3. 2021, 15:39:59 když opominu že z textu není jasné jak je měl zneužívat (a zda to mělo něco společného se sexuálním zneužíváním dětí či pedofilií) pak mi nesedí ani:
Pokud jejich matka zemřela před 17 lety pak nejmladšímu je 17. Nějak se mi nezdá že by byli v "teenagerském věku" naopak skoro všichni jsou dnes dospělí...
Ale no tak, ty furt musíš někde něco napadat. Neviděl jsi Interstellar? :)
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pondělí 8. 3. 2021, 9:56:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Opravena citace.