Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Vymyslela si zneužívání? Obžaloba viní ženu z křivého obvinění (Deník.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 379 poděkování
Dostal: 871 poděkování

Vymyslela si zneužívání? Obžaloba viní ženu z křivého obvinění (Deník.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Českolipský soud rozplétá partnerský spor. Žena nařkla svého bývalého, že pohlavně zneužíval jejich dceru. Hrozí jí trest.

Až pětileté vězení hrozí 52leté Jiřině J. za křivé obvinění. Podle obžaloby se chtěla pomstít svému o devět let mladšímu bývalém partnerovi, a tak ho nařkla z pohlavního zneužívání společné dcery. Hlavní líčení začalo u Okresního soudu v České Lípě ve čtvrtek 4. března.

V případu někdejších partnerů padalo jedno trestní oznámení za druhým. První podal Martin J. na ženu po rozchodu, týkalo se úvěrového podvodu. Jiřina J. reagovala trestním oznámením za pohlavní zneužívání, jež ale bylo podle vyšetřovatelů smyšlené. „Vědomě nepravdivě informovala o okolnostech svědčících o možném pohlavním zneužívání jejich společné nezletilé dcery,“ konstatovala státní zástupkyně Barbora Bukvová Mildeová a dodala, že žena Martina J. lživě obvinila z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání. „Stejně tak se pokusila narušit jeho rodinné vztahy, a tím se podle žalobce dopustila tří přečinů křivého obvinění.“

Vyšetřovatelé, kriminalisté i znalci z oboru psychiatrie označili její obvinění jako nepravdivé. Žalobkyně uvedla, že dcera je ve vztahu k matce v závislém postavení a ve vztahu k možnému pohlavnímu zneužívání ze strany jejího otce nešlo o její vzpomínky, nýbrž o informace od matky, která jí je před vyšetřením několikrát opakovala. Podle obžaloby Jiřina J. také vědomě lhala a stěžovala si na týrání a nebezpečné pronásledování své osoby ze strany bývalého partnera v době, kdy s ním od října 2013 do konce února 2017 společně žila v českolipském bytě. Kriminalisté udání prověřovali, ale toto její tvrzení nepotvrdili. A nakonec obžaloba ženu viní také z toho, že v září 2019 ze své e-mailové adresy zaslala starší dceři poškozeného Martina J. lživé a obviňující informace, že zneužíval její sestru.

Obžalovaná u soudu jakoukoli vinu popřela. „Mně to vše připadá jako špatný sen,“ začala svou výpověď. Ženu ovládalo rozčilení a emoce. „Nechtěla jsem dopustit, aby mohl dceři ubližovat,“ tvrdila.

Po čtyři roky prý vztah fungoval normálně a později se s expřítelem několikrát rozcházela. Proč své trestní oznámení na údajné zneužití společné dcery podávala až s dlouhým odstupem, vysvětlila tím, že se bála a také nechtěla, aby holčičku vyšetřovali. „První právník, kterého jsem oslovila, chtěl 20 tisíc, to jsem neměla. Sehnala jsem si psycholožku. Oslovila jsem různé organizace, radila jsem se s Googlem,“ uvedla u soudu.

Ještě v přípravném řízení sdělila do protokolu, že je ve stálém psychickém napětí, má strach a chce jen chránit dceru a sebe. „Nechápu, že policie dospěla k těm závěrům, ke kterým dospěla, a věc odložila,“ řekla obžalovaná.

Jako svědek před soudem vypovídal i bývalý partner obžalované. „S obžalobou souhlasím. Dceru jsem nijak nezneužil, jako otec jsem se choval klasicky, hrál jsem si s ní, koupal ji, přebaloval, rozhodně nešlo o nic nevhodného,“ prohlásil svědek.

Nahlas se podivil tomu, proč na něj bývalá partnerka podala trestní oznámení až po více než roce, když podle ní docházelo k trestnému činu. Partnerka mu údajně stále častěji tropila scény, hádky se stupňovaly, urážela ho slovy „sedíš tady jako pedofil“. „Vtrhávala do ložnice, koupelny. Pak už jsme se dítě bál koupat,“ zmínil svědek.

"Výhrůžky? Nebyly"

Jak soudu sdělil, když se v polovině roku 2017 rozhodli si od sebe odpočinout a odstěhoval se, obžalovaná hned vyměnila zámek i přesto, že smlouva na byt byla psána na něj, platil účty a v bytě měl své věci. Dceru viděl naposledy před třemi lety. „Jsem trpělivý, ale chtěl bych ji už vidět. Všichni v rodině už byli vyslýcháni,“ posteskl si Martin J. Jednoznačně odmítl, že by v jeho textových zprávách, které ženě tehdy zasílal, byly výhrůžky. „Chtěl jsem, aby se vztah obnovil,“ doplnil.

Soud hlavní líčení odročil na neurčito s tím, že nechá zpracovat znalecké posudky k věrohodnosti obžalované. S tím, že se stejnému posouzení podrobí, souhlasil i bývalý partner obžalované.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 485 poděkování

Re: Vymyslela si zneužívání? Obžaloba viní ženu z křivého obvinění (Deník.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

A co takhle nějaké předběžné opatření? Tímhle způsobem dosáhne matka svého, otec se dceři odcizí když ho x let neuvidí!