V případě nefunkčního webu zveřejňujeme informace na našem Twitteruhttps://twitter.com/SpolekCEPEK

Skusenosti s liekmi

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Dal: 134 poděkování
Dostal: 419 poděkování

Skusenosti s liekmi

Nový příspěvek od Mathias8 »

Ahoj. Uz dlhsiu dobu premyslam nad tym, ze si zozeniem nejake lieky na uzkost a ze ich budem tajne uzivat. Lieky bez lekarskeho ci s lekarskym predpisom aj z netu. To je jedno. K doktorovi nechcem ist. Nechcem aby moje okolie a moja rodina vedela, ze zeriem tabletky na uzkost. Skratka nechcem, aby to niekto vedel.

A narazil som na jeden liek s nazvom Lavekan, ktory sa pouziva na uzkost a je podavany bez lekarskeho predpisu. Ma niekto skusenosti s tymto liekom?

Pri volbe lieku ma najcastejsie zaujimaju vedlajsie ucinky a pri tomto sa mi to nezda nejako moc hrozne.

Pisu, ze je to rastlinny liek s obsahom levandulovej silice k vnutornemu pokoju a lepsiemu spanku. Anxiolytikum na liecbu uzkosti. Pouziva sa na liecbu docasnych uzkostnych stavov po dobu troch nesiacov. Ucinnou latkou je esencialny olej z levandule lekarskej a hlavnou zlozkou je linalool.

Je vyvinuty a vyrabany v Nemecku spolocnostou Dr. Willmar Schwabe - poprednym svetovym vyrobcom fytofarmak. Ma niekto skusenosti s tymto liekom?

Alebo z akymi liekmi na uzkosti mate skusenosti? Ktore su podla vas dobre respektive ktore vam pomahaju na uzkostne stavy. Z miernymi vedlajsimi ucinkami. Lieky, ktore nesposobuju zavislost.

Osamelost, vnutorna prazdnota.. potrebujem sa toho zbavit. Vzdy rano a vecer je to najhorsie. Cez den to az tak nepocitujem. Dalo by sa povedat skoro vobec, ale akonahle pridem do samoty je to naprd.
Naposledy upravil(a) Kasz dne pátek 5. 3. 2021, 10:44:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto z "Problematika pedofilie"
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 860 poděkování
Dostal: 1702 poděkování

Re: Skusenosti s liekmi

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Mathias8 píše: pátek 5. 3. 2021, 8:26:34Uz dlhsiu dobu premyslam nad tym, ze si zozeniem nejake lieky na uzkost a ze ich budem tajne uzivat. Lieky bez lekarskeho ci s lekarskym predpisom aj z netu. To je jedno. K doktorovi nechcem ist. Nechcem aby moje okolie a moja rodina vedela, ze zeriem tabletky na uzkost. Skratka nechcem, aby to niekto vedel.
V prvé řadě by sis měl rozmyslet, jakou cestou léčby se chceš vydat. Pokud to jsou lehké úzkosti a potřebuješ spíš něco na podpoření psychiky, bylinková cesta je fajn. Pak bych doporučil třeba třezalku tečkovanou (ale bacha, tu pak nelze kombinovat s braním antidepresiv), mučenku, rozmarýn nebo kozlík. Pomáhají na uklidnění nervů a zklidnění psychického vypětí.

Pokud se však jedná o nějaké těžší úzkosti, tak bylinky dle mých zkušeností moc nepomohou. Pro braní léků zklidňujících úzkosti je nutné navštívit lékaře, neboť účinné a kvalitní léky jsou na lékařský předpis (a z dost dobrých důvodů, protože taková léčiva nejsou žádná legrace). Lékař nejen doporučí léky, které považuje za nejvhodnější, ale také doporučí vhodné dávkování s ohledem na stav pacienta.

To, proč nechceš k doktorovi, poměrně nechápu, sám jsem chodil k psychologovi a psychiatrovi a moje okolí by o tom nevědělo, pokud bych jim to sám neřekl. Na oba se vztahuje lékařské tajemství.

Sám si musíš určit, co s úzkostmi chceš dělat. S tím lékem zkušenosti nemám, ale za sebe bych buďto šel do bylinek (viz výše), anebo při horších stavech bych se svěřil do rukou odborníka. Úzkosti je navíc dobré řešit i terapií, pokud ti to zasahuje do života. Jen doufám, že tě nenapadne taková pitomost, že si seženeš a budeš brát léky na lékařský předpis bez lékařského dohledu.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Rapunzel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 23
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Dal: 285 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Nový příspěvek od Rapunzel »

Na deprese mi zabraly SSRI antidepresiva, na úzkosti prakticky nic. Prostě jsem se musela s tím naučit pracovat a odklánět úzkostné myšlenky jinam, naučit se relaxovat, apod. Člověk se sebou musí pracovat, bylinky určitě zkus, i ten volně prodejný lék, a když to nepomůže, klidně navštiv odborníka. Já už tam docházím léta. :) Je to úplně v pohodě.
Prim
Registrovaný uživatel
Varování: 6
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Dal: 154 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Nový příspěvek od Prim »

Lavekan jsem užíval 3 měsíce (maximální doporučenou dobu). Za sebe můžu říct, že pomáhá, ale neočekávej velkou slávu. Antidepresiva jsou stále účinnější. Řekněme, že mi Lavekan pomohl překonat dočasné období, než jsem začal brát antidepresiva. Z dlouhodobého hlediska Lavekan nedoporučuji.

Pokud se ti špatně usíná v souvislosti s úzkostí, tak bych ti doporučil volně prodejnou drogu- Kozlíkový kořen. Bohužel je ale návykový. Volně prodejné léky a doplňky jsou takřka vždy slabé nebo nevhodné k dlouhodobému užívání. Jak psal Marco, pokud bys o své návštěve pychiatra nikomu neřekl, tak by se to nikdo neměl jak dozvědět. Návštěvy u psychiatra jsou jen jednou za cca 3 měsíce. Těch deset minut v ordinaci se dá vydržet.
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Dal: 178 poděkování
Dostal: 233 poděkování

Nový příspěvek od pbd »

Na úzkosti jsem jen pár měsíců bral Argofan (Venlafaxin), který patří do skupiny SNRI. Zpočátku to bylo OK, i když bych neřekl, že by to na úzkosti nějak pomáhalo, ale pak mě z nich začala bolet hlava a tak mi předepsali jiné prášky (zpět ze skupiny SSRI). A to vysazení Argofanu bylo fakt hodně nepříjemný. Bolest hlavy, motání hlavy, takové velmi intenzivní elektrické šoky vystřelující do mozku při každém pohybu očí (což je skoro pořád), případně samovolně do celého těla, samovolné pohyby hlavy a končetin, které nebyly cítit jako tiky, ale jakoby způsobené něčím zvenku, hodně intenzivní noční můry, vidiny, pocit jakéhosi ztrácení kontaktu s realitou (disociace), a další a další velmi nepříjemné projevy bez bez jediného okamžiku klidu. Po pár dnech, kdy jsem nebyl schopen cokoliv dělat a pořád se to zhoršovalo, jsem začínal propadat strachu, že už to nikdy nepřejde (v čemž mi moc nepomohl příběh paní, které to trvá roky). Nakonec to přešlo, i když ty elektrošoky přetrvávali ještě pár týdnů.

Takovéto stavy po vysazení nemá každý, ale podle počtu výsledků při hledání výrazu venlafaxine brain zaps ani ne málo lidí. Bral jsem bez problémů mnoho různých SSRI (ale ty nejsou na úzkosti), takže s prášky na palici obecně problém nemám, ale Argofan do mě už nikdo bez použití násilí nedostane. :)
Rapunzel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 23
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Dal: 285 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Nový příspěvek od Rapunzel »

pbd píše: pátek 5. 3. 2021, 13:38:15 Nakonec to přešlo, i když ty elektrošoky přetrvávali ještě pár týdnů.

Takovéto stavy po vysazení nemá každý, ale podle počtu výsledků při hledání výrazu venlafaxine brain zaps ani ne málo lidí. Bral jsem bez problémů mnoho různých SSRI (ale ty nejsou na úzkosti), takže s prášky na palici obecně problém nemám, ale Argofan do mě už nikdo bez použití násilí nedostane. :)
No, mně stačí nebrat léky jeden den a mám už počátek těhle stavů, já myslím, že to dělají všechna AD při dlouhodobém užívání a vysazení. Beru také SSRI, ale jiný druh. Mozek si prostě zvykne na svůj stimul a když ho nemá, tak blbne.