Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Dětské nevěsty v USA: i desetileté dívky lze nyní provdat se souhlasem rodičů (Dotyk)

Diskuze o problematice dětí.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 380 poděkování
Dostal: 897 poděkování

Dětské nevěsty v USA: i desetileté dívky lze nyní provdat se souhlasem rodičů (Dotyk)

Nový příspěvek od Cykle02 »

"Jako nezletilá nemůžete požádat o rozvod. Nemůžete utéct, protože vás manžel nahlásí jako nezvěstnou a policie vás přivede zpátky. Azylové domy přijímají ženy až od osmnácti. Nemáte žádná práva," popisuje situaci dětských nevěst Sonora Fairbanks, která prošla stejným peklem. Mladá léta jí už nikdo nevrátí.

Sonora pochází z přísně evangelické americké rodiny. Když jí bylo 16 let, rodiče ji provdali za muže o deset let staršího, než byla sama. "Bylo mi to prezentováno jako jediná volba. Nekřičela jsem, nekopala jsem okolo sebe nohama, moje mlčení bylo považováno za souhlas. Kdyby se mě ale zeptali, co jsem opravdu chtěla… Chtěla jsem studovat. Chtěla jsem si najít práci. Scházet se s přáteli," vypráví Sonora, které je dnes 40 let a je rozvedená.

K její nezávislosti ale vedla dlouhá cesta. V manželství se cítila naprosto bezmocná a nesvéprávná. Postupně odrodila osm dětí a bez manžela by je neuživila. Zůstala na něm závislou i v dospělosti.

Podobných případů najdeme v USA nikoli desítky nebo stovky, ale stovky tisíc. Podle statistiky Frontline žilo mezi lety 2000 a 2015 v manželství 200 tisíc amerických dětí mladších 18 let, většinu tvořily dívky. Přes 80 procent z nich se přitom provdalo za dospělého muže. Třem nevěstám ze státu Tennessee bylo teprve 10 let. (Zdroj: www.cbsnews.com)

Pouze čtyři americké státy - Minnesota, Pennsylvánie, Delaware a New Jersey - sňatky nezletilých bezvýhradně zakazují. Jinde se povolují výjimky, pokud se svatbou souhlasí rodiče. A právě tento bod otevírá prostor pro fenomén, který Sonora Fairbanks nazývá legálním znásilněním. "Styk třicetiletého muže s třináctiletou dívkou by byl za normálních okolností odsouzen jako pohlavní zneužívání. Ale pokud jsou oba aktéři manželé, je to podle zákona v pořádku," nechápe paradox Sonora.

Jaký je profil rodiče, který odevzdá nezletilou dceru do rukou staršího dominantního manžela? Nejčastěji pochází z chudších venkovských oblastí jižních států, kde se drží náboženský konzervatismus. Většinou jde o fanatické protestanty, ortodoxní Židy, muslimy, mormony či sikhy, jejichž komunity preferují provdat dcery co nejdříve, než se dostanou "na scestí". Pokud mladá dívka nechtěně otěhotní, třeba i v důsledku znásilnění, rodiče ji za otce dítěte rychle provdají, aby zachránili "čest rodiny". Co na tom, že se manželem stane sám násilník, který vlastně patří do vězení…

Existují ale i případy, kdy rodiče dceru vyloženě prodají, aby měli na drogy. Jindy se jí prostě zbaví, protože ji už nechtějí živit.

Dawn Tyree přišla ve 13 letech do jiného stavu s rodinným přítelem, kterému v té době bylo 32 let. Rodiče ji donutili se za něho provdat. V patnácti porodila druhé dítě. "Cítila jsem se jako nechtěné dítě. Předávali si mě z domu do domu a jakmile to bylo možné, provdali mě a sbohem," uvedla trpce Dawn, která společně se Sonorou lobuje za změnu zákonů v Kalifornii. Zatím dosáhly jen polovičatého vítězství - soudy zde mají od roku 2017 povinnost na svatby nezletilých přísněji dohlížet. Nikdo už ale neřeší, kde mladistvá manželka může najít zastání, když ji starší manžel začne bít a zneužívat. (Zdroj: www.reuters.com)
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Dal: 156 poděkování
Dostal: 216 poděkování

Re: Dětské nevěsty v USA: i desetileté dívky lze nyní provdat se souhlasem rodičů (Dotyk)

Nový příspěvek od pbd »

To je teda drsný :o a upřímně se mi tomu ani nechce věřit - že by v USA šlo legalizovat zneužívání dětí svatbou "posvěcenou" rodiči. I kdyby to byl případ jen jednoho dítěte. Fakt je to tak?
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 15
ve věku do: 35
Dal: 309 poděkování
Dostal: 89 poděkování

Re: Dětské nevěsty v USA: i desetileté dívky lze nyní provdat se souhlasem rodičů (Dotyk)

Nový příspěvek od Bouře »

Hmm... A potom že je USA vyspělá země.... :D :(
Tichá voda břehy mele...
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: kasz@protonmail.com
Dal: 1095 poděkování
Dostal: 2791 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Neměl by někdo konkrétní informace přímo od zdroje? Mě se to totiž taky vůbec nezdá… podobně jako s tou Francií, kterou jsme řešili v jiném vlákně.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Vypadá to fakt divně. především to tvrzení že nedospělá manželka oproti dospělé nemá zastání. V případě že někdo někoho bije a zneužívá je snad naprosto jedno kolik mu je let vždy je to trestvý čin, předpokládám že i v kalifornii...
Spíš mi to přijde jako problém nikoli se systémem (kdy se prostě běžně stává že se mladší 18 ("musí brát"), ale s náboženskými skupinami které těm mladým nevěstám vymyjí mozek.....
Navíc je blábol označovat někoho mezi 15-18 za dítě.
Pokud vím i u nás je možné se provdat před 18 rokem věku, ale rozhodně ne proti vůli dotyčného, a dříve navíc předtím muselo dojít k posouzení ze strany psychologa a dotyčný/ná byl předtím předčasně uznán dospělým i úředně Tj. měl stejná práva a povinnosti jako 18letý/á.
Na jedné straně uvádějí čísla nevěst mladších 18 let a na druhé je automaticky zahrnují mezi děti a dávají jako zápor že to většinou byli dívky provdané za muže staršího 18let. to se pokud vím u nás bralo jako pozitivum/nutnost pro uznání plnoletosti a povolení sňatku, tj. že v páru byl alespoň jeden se zkušenostmi ze života.
Z mého pohledu je špatné že se snaží s vaničkou vylít dítě. Tj. místo aby zajistili skutečnou dobrovolnost a posuzovali psychiku mladé nevěsty/ženicha chtějí zrušit vše?
Btw. Jedna moje prateta se taky vdávala v 16 za staršího prastrýce a pokud vím byli spolu šťastní celý život a měli dvě děti a 4 vnoučata.

Článek vychází z tvrzení jedné ženy která se živí obhajobou a ochranou zneužívaných žen. Takže ohledně nezaujatosti bych byl hodně opatný. viz například tvrzení že "I can't even file criminal charges against him in at least one of the states that's involved in my case because of the fact I was married to him"
opravdu se mi nezdá že by v některém ze států usa nebylo možné podat žalobu na manžela....

taky jsem se díval na zdroj a i u toho je třeba být opatrný protože tím jsou stránky organizace snažící se zakázat svatbu pro mladší 18. A i na svých stránkách dost obratně manipulují s čísly. Například v jedné větě tvrdí, že "The spreadsheet showed nearly 3,500 minors married in New Jersey between 1995 and 2012. Most minors were 16 and 17 years old." dále uvádějí že to číslo se jim zdálo nečekaně veliké a že tam snad byli i nějací 13letí!
Když se nad tím ale zamyslíme tak ve státe Ney jersey žije skoro 9 milinů lidí (a to je jeden z těch malých) a číslo je za 17 let. Tj. je 206+ případů za rok na 8,9 milinů lidí. Fakt mi to nepřijde jako nějaké velké číslo... A u těch uvedených případů 13 letých nikdo pak nerozebírá o co přesně jde (pokud by šlo o nějaké násilí na dětech nebojím se že by zrovna oni dopodrobna neuvedli detaily).
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: simgiran@gmail.com
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Dal: 416 poděkování
Dostal: 521 poděkování

Nový příspěvek od simgiran »

Koukal jsem na téma na anglické Wikipedii, a vypadá to, že v některých státech skutečně není minimální věk pro sňatek. Zároveň jsem našel (neozdrojované) tvrzení, že v některých státech minimálně donedávna umožnovalo sex s osobami pod zákonnou hranicí, našel jsem to i jinde. Takže vypadá, že to není výmysl.
Jednorozec
Registrovaný uživatel

simgiran píše: pátek 5. 3. 2021, 20:13:32 Koukal jsem na téma na anglické Wikipedii, a vypadá to, že v některých státech skutečně není minimální věk pro sňatek. Zároveň jsem našel (neozdrojované) tvrzení, že v některých státech minimálně donedávna umožnovalo sex s osobami pod zákonnou hranicí, našel jsem to i jinde. Takže vypadá, že to není výmysl.
Nj ale bavíme se o USA, tj zemi kde se nesmíš ani napít z lehve piva na ulici a kde mají v mnoha státech hranici dospělosti 21 let a v dalších hranici pro sex 18! Pokud máme věřit infu že je tam někde možné vdát či oženit se bez ohledu na věk či mít sex s dítětem pak bych byl prostě opatrný pokud nenajdu nějaký doložený zdroj...
osobně jsem našel na wiki toto:

Marriage age in the United States
a podle toho v žádném státě rozhodně nejde vzít si, jak tvrdí, 10 letou nevěstu většinou je tam 18 či 21 let a za zvláštních okolnosti 15(16)-18 výjimkou jsou Karibské terirorium virgin islands 14/16 děvčata kluci jako výjimka a jeden stát (Massachusets) má 12/14 let děvčata chlapci ovšem tam je třeba nikoli jen souhlas rodičů ale i "With parental consent and judicial approval". U většiny je jako podmínka pro sňatek mladšího 18/21 souhlas rodičů či navíc těhotenství či souhlas soudu a často podmínka že alespoň jeden musí být dospělý. Takže to tvrzení v článku je podle mně značně a záměrně "zkreslené", jinými slovy některá ta tvrzení jsou evidentně lež....
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: simgiran@gmail.com
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Dal: 416 poděkování
Dostal: 521 poděkování

Nový příspěvek od simgiran »

Jednorozec píše: neděle 7. 3. 2021, 15:54:09 Takže to tvrzení v článku je podle mně značně a záměrně "zkreslené", jinými slovy některá ta tvrzení jsou evidentně lež....
Já bych spíš řekl, že ten článek vychází ze zahraničních článků, a některé věci, které popisovaly, už neplatí. Třeba na Floridě došlo ke změně v roce 2018. Viz https://eu.usatoday.com/story/news/nation-now/2018/03/10/forced-marry-her-rapist-11-woman-finally-changes-florida-marriage-law/413284002/
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Jenomže tím nevysvětlíš tvrzení/argument že ve 13 státech není vůbec spodní hranice věku (nevěřím že se vše tak zázračně změnilo za necelé 3 roky, anglický článek je z "OCTOBER 25, 2018") a hromadně snad kvůli tomu dochází k násilným sňatkům... Pokud se podívám na starší verze wiki tak v polovině roku 2018 skutečně není u hodně států uvedená zákonem stanovena minimální hranice, nicméně i tam je obvykle doplněno že je třeba souhlas rodičů a soudu. Klasická podmínka je vždy plnoletost, tohle jsou odůvodněné výjimky o kterých rozhodl soud. A nezdá se mi to, že pokud vědí o nějakých až 10 letých nevěstách, že nezkusí kontaktovat je namísto jedné co se provdala v 16 a pak zjistila že to vlastně nechtěla.
Mimochodem zmiňovaný případ vyžadoval potvrzení o graviditě a rozhodnutí soudu. Pokud ji provdali pak to nebyla chyba zákona ale toho kdo u soudu neprověřil okolnosti... A změnili to na minimum 17 let. Dost mi to připadá že automaticky jakýkoli sex s mladším 18 začali označovat za znásilnění a tím pádem pak vlastně zabránili ve "vynuceném" sňatku "znásilněné s násilníkem"...
Jednoduše jim prostě nejde o zabránění "dětských nevěst" to využívají jen jako "argument" (podotýkám nijak nepodložený ani detailně nezkoumaný) k tomu aby zrušili možnost sňatku pod 18/21 let v USA úplně. Což nepovažuji za dobré řešení. Svět není černobílý. Od toho tam má snad být ten soud a navíc souhlas všech 4 rodičů!
Naposledy upravil(a) Jednorozec dne neděle 7. 3. 2021, 22:43:13, celkem upraveno 1 x.
pbd
Administrátor
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Dal: 156 poděkování
Dostal: 216 poděkování

Nový příspěvek od pbd »

Mám pocit, že už to neplatí. Podle tabulky na Wikipedii, která uvádí v kolika nejméně letech může někdo vstoupit do sňatku, to má většina států USA stanovené na nejméně 16 let, pár má 15 let a jedině Massachusetts 12 let v případě dívek a 14 let u chlapců. Ale podle tohoto článku ani v Massachusetts neplatí, že by sňatek umožňoval nějakou výjimku z toho, co se považuje za zákonné znásilnění (statutární znásilnění) a zde zase píší, že v Massachusetts je statutární znásilnění jakákoliv sexuální aktivita s dítětem pod 16 let.
Jednorozec
Registrovaný uživatel

pbd: jo to je ta stejná tabulka na kterou jsem odkazoval v příspěvku tři posty zpět. jde tam i mrknout se na tentýž dokument z roku 2018.