V případě nefunkčního webu zveřejňujeme informace na našem Twitteruhttps://twitter.com/SpolekCEPEK

Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Informování ohledně udělených trestů a varování. (V této části fóra mohou zakládat témata pouze členové Týmu ČEPEK, ostatní registrovaní uživatelé mohou na již založená témata reagovat. Uživatelé na Trestné lavici a Nově registrovaní mohou přispívat až po schválení příspěvku členem Týmu ČEPEK. Vlákna v této sekci bývají po čase zpravidla zamykány.)

Po přečtení zpráv z níže uvedeného chatu a administrátorského rozhodnutí:

Anketa končí za čtvrtek 4. 3. 2021, 22:25:24

JSEM PŘESVĚDČEN, že mezi osobami přítomnými na uvedeném chatu byli skutečně uživatelé Code a Gabriel Svoboda.
13
100%
NEJSEM PŘESVĚDČEN, že mezi osobami přítomnými na uvedeném chatu byli skutečně uživatelé Code a Gabriel Svoboda.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 13
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Příspěvky: 1356
Dal: 860 poděkování
Dostal: 1702 poděkování

Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Dne 23. 2. 2021 v pozdně odpoledních až večerních hodinách byl nejdříve na třicet minut vyhozen a posléze trvale zablokován uživatel Code. Již jsem avizoval, že toto zpětně zdůvodním na fóru po poradě s kolegy. Toto zdůvodňování se poněkud „protáhlo“, a to z důvodů, které zřejmě brzy pochopíte.

Byť jsou v nadpisu zmíněni dva lidé, dovolte mi nejprve začít s uživatelem Code. Jak drtivá většina již ví, „Code“ není jeho prvním nickem u nás. V posledních letech byl v komunitě známý především jako Husky, který ke „konci“ svého působení u nás na webu pod touto přezdívkou začal vyvádět a vyvolávat hádky. Poté požádal o smazání účtu a jeho žádosti bylo vyhověno. Netrvalo však dlouho a registroval se jako *Husky, přičemž se netajil s tím, že se jedná o něj. Ve své žádosti o navrácení do komunity vyjadřoval, že potřebuje sociální kontakty, kterých se mu v komunitě dostává; i proto bylo žádosti o navrácení a registraci vyhověno.

Bohužel *Husky byl problematický. Zbytečně vyvolával hádky, provokoval uživatele, šířil negativistickou náladu takovým způsobem, že se až na chat mnohým lidem nechtělo chodit. Vše vyvrcholilo tím, že začal mít konflikt s uživatelkou Michaela, které následně napsal i zprávy, které působily jako výhružky:

2020-04-24 23:45:07 *Husky → Michaela: je nabys toho nelitovala že si sem lezla, máš přece dcerku ne?
2020-05-04 01:46:35 *Husky → Michaela: ty si hlavně dávej bacha na dcerušku ju?

Michaela se však *Huskyho dlouhodobě zastávala, že má pravděpodobně nějaké psychické obtíže, že si to tak nebere, byť byla mnohdy nahněvaná. I její obrana *Huskyho byla důvodem, proč jsme se zpočátku do konfliktu nevměšovali. Nicméně nálady *Huskyho se zhoršovaly, hádky a konflikty na chatu byly častější, pomoc *Husky odmítal a dělal jen zle. Jelikož nemůžeme nechat dlouhodobě trpět ostatní uživatele a toto chování dlouhodobě narušovalo atmosféru chatu, uživatel *Husky byl ten natrvalo zaBANován.

A tím se dostáváme k jeho (alespoň dosud) poslední registraci – k přezdívce Code. Code zpočátku tajil, že je Huskym (i když existovala podezření). A v době, kdy již nebylo o propojení těchto dvou přezdívek pochyb, jsem měl dojem, že se zlepšil, že se nějakým způsobem snaží, aby to nedopadlo jako předtím. A velmi mě mrzí, že jsem se mýlil.

Mohl bych tady pokračovat v tom, že Code se po čase začal chovat stejně jako dříve, že je arogantní, neustále se vysmívá ostatním uživatelům, nedokáže komunikovat tak, aby někoho neshazoval, anebo se mu nevysmíval, což dlouhodobě způsobuje na chatu konflikty. Mohl bych tady i řešit poslední situaci, kdy došlo ke konfliktu mezi ním a Timem kvůli úplné malichernosti. Ale ve skutečnosti na tom ani příliš nezáleží. Nezáleží na tom proto, že tento uživatel (a bohužel není sám) se dopustil činů, které jsou mnohem, mnohem horší než nějaké provokace na chatu.

A tím se dostáváme k hlavnímu tématu tohoto vlákna. A to jsou nehorázné, falešné, křivé a odporné pomluvy, které začal uživatel Code šířit o uživatelce Michaela a o jiných uživatelích tohoto fóra.

Vše začalo tím, že se na mě uživatelka Michaela obrátila s informací, že se o ní má říkat, že má uživatelům fóra prodávat svou dceru a jakožto viníka, kdo je za toto odpovědný, označila uživatele Code. V té době se jednalo ještě jen o tvrzení, že autorem pomluv je Code, nicméně to bylo následně podloženo jiným uživatelem, který nejenže dosvědčil, že přesně tohoto chování se uživatel Code dopustil, ale hlavně poskytl výpis chatu, na němž se toto odehrálo. To, co jsme se díky tomuto sdílení dozvěděli, nás vedlo k rozhodnutí, které je patrné již v nadpisu tohoto vlákna.

V rámci tohoto příspěvku tedy budu citovat chat, na němž došlo k tomuto již zmíněnému provinění. Budu citovat pasáže, které se k tomuto vážou. Nebudu zakrývat žádné přezdívky a k jednotlivým pasážím se následně i vyjádřím.
 ! Zpráva od: Marco Freeman, 4. 3. 2021 20:51 hod.
Z důvodů žádosti byla část tohoto příspěvku skryta a je dostupná jen registrovaným uživatelům, plně veřejná je jen část s výsledným rozhodnutím a krátkým odůvodněním. Děkujeme za pochopení.
Skrytý obsah
Toto fórum vyžaduje, abyste se pro zobrazení skrytého obsahu přihlásili.

A tento chat se všemi informacemi v něm uvedenými nás v administrátorském Týmu vedl k jednomyslnému rozhodnutí – NELZE mít v komunitě takové lidi, kteří za jejími dveřmi pomlouvají uživatele, že se mají dopouštět závažných trestných činů.

Je možné, že uživatele nyní zajímá, proč je tato situace řešená až nyní, když z data chatu jasně vyplývá, že se jednalo o komunikaci probíhající na začátku ledna. Tento důvod bohužel nemohu specifikovat a za to se uživatelům tohoto fóra omlouvám. Ale i na tomto ve své podstatě nezáleží, neboť nyní je situaci konečně možné řešit.

Jak už bylo zmíněno, takové lidi nelze mít v komunitě.

Nelze mít v komunitě lidi jako již zaBANovaného uživatele Ksoft či uživatele Code, kteří se dopouštějí trestného činu Pomluvy (§ 184 Trestného zákoníku), když o uživatelce Michaela tvrdí, že se dopouští trestného činu Obchodování s lidmi (§ 168), a o uživatelích Sertralin, Fx100d, Dream a jiných, že se dopouštějí (nebo dopustili) trestného činu Sexuálního zneužití (§ 187). Nelze mít v komunitě lidi, kteří dehonestují jiné, kteří škodí jiným, kteří ubližují jiným.

Z tohoto důvodu dostává i uživatel Code trvalý BAN a naprostý zákaz vstupu do naší komunity. Kdykoliv se zjistí, že tento uživatel vnikl do komunity pod jiným nickem, bude tento uživatel po zjištění zablokován, a to bez ohledu na to, zda se bude či nebude chovat nevhodně. Svou šanci, kterou dostal, promarnil, a to, co provedl nyní, je neodpustitelné. Uživatel Ksoft již BAN v této komunitě dávno má. Z důvodu situace, kdy patrně došlo k trestnému činu Pomluvy, mimo pouhý BAN podáme i trestní oznámení, neboť nelze prohlašovat o uživatelích komunity či o komunitě jako takové taková sprostá a nepravdivá prohlášení, jaké v tamním chatu padly.

Ale nelze mít v komunitě ani lidi, kteří toto chování přehlíží. Kteří evidentně vedou chat, ale je jim jedno, že na něm dochází k pomluvám z trestných činů, kteří neřeší, že se tam mluví o lidech, že měli zneužít děti, byť je to prachsprostá lež, kteří neřeší, že se tam lidé obviňují z obchodování s dětmi, byť je to prachsprostá lež, kteří posílají rozesmátého smajlíka, když se tam vedou nechutné sexuální a degradující řeči o dítěti. Kteří to neřeší, kteří nereagují, kteří neudělají vůbec nic, i když by měli. Za to přiznají, že z naší komunity donáší něco někomu jinému.

Byť nás to mrzí, udělujeme i trvalý BAN uživateli Gabriel Svoboda. Byť tento uživatel býval moderátorem, mnohdy měl podnětné názory či se vzorně staral o informování o zajímavých pořadech, jednoduše nelze mít v komunitě takového člověka, kterého i díky jeho moderátorské minulosti a jeho dlouhodobém působení na ČEPEKu lidé hodnotí jako důvěryhodného, když posléze vede jiný chat, na němž se odehrávají takové pomluvy, kterým doslova zabodává uživatelům ČEPEKu kudlu do zad. Kterému nezáleží na tom, že následkem těchto pomluv může být třeba trestní stíhání nevinných uživatelů, pokud by tyto pomluvy vzal někdo vážně a rozhodl se někoho hlásit, kterému nezáleží na tom, že z důvodu těchto pomluv mohla mít problém i malá holčička.

Je mi to líto, ale po tom všem, co v souvislosti s touto kauzou padlo, již nadále nemohu tomuto uživateli věřit – a proto jej ani nemohu nechat, aby v této komunitě působil a třeba si bočními cestami tahal na podobné chaty jiné uživatele, kteří potom beztrestně a bez reakce mohou evidentně říkat cokoliv – i takové věci, které mohou ublížit jiným.

Je také třeba uvést, že naše komunita by se dala přirovnat k terapeutické skupince. Řeší se zde (i velmi osobní) problémy různých lidí. Přiznat sám sobě takovou věc, jako je erotická náklonnost k dětem, je pro mnoho lidí těžké. Mluvit o svých problémech s cizími lidmi rozhodně také není jednoduché a bude to takřka nemožné, pokud mezi lidmi nebude panovat určitá důvěra – tu ale nelze budovat, když z této komunity budeme vynášet informace jinam, či se budeme navzájem za zády (a ještě takovým způsobem) pomlouvat.

Za Tým ČEPEK,
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]
Uživatelský avatar
Rapunzel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 23
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Příspěvky: 350
Dal: 285 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Rapunzel »

V prvé řadě děkuji Marcovi, že se o tuto věc zajímal a nenechal ji jen tak napospas ležet a nakonec všechno vyřešil výše popsaným způsobem. Je mi hrozně líto, že to dopadlo takto.

Ano, Huskyho jsem se hodně zastávala, i když byl ke mně velmi sprostý a nepříjemný. Neviděla jsem v něm tehdy zlého člověka, nýbrž člověka nešťastného, který kontakt s jinými pedofily potřebuje a tak není vhodné ho vyhostit z webu, proto jsem apelovala na adminy, aby mu za ty jeho sprostoty nedávali ban. A když mi vyhrožoval, a ten ban nakonec dostal, tak jsem okamžitě věděla, když přišel Code, že je to Husky – a zase jsem psala, ať ho nikdo nevyhazuje, protože se zpočátku choval slušně a mile, snažil se, až mě to překvapovalo. Zastávala jsem názor, že ten člověk si zaslouží další šanci a neměli bychom se k němu obracet zády. Mnozí dobře ví, jak moc jsem ho obhajovala…
Dokonce se párkrát stalo, že jsme spolu s Codem prokecali pár hodin v šeptu o běžných tématech, stejně jako o osobních, byl místy velice příjemnou internetovou společností, a tak mě strašně mrzí, že mu tohle nevydrželo a zase se snížil k ponižování jiných, aroganci a nadávkám. A to mě začalo poněkud štvát, protože sem tam měl poznámku i ke mně, třeba že jsem úplně mimo, když jsem nesdílela jeho názory, a pak inteligenci nás diskutujících označil např. za „Pepu z Horní Polní, který si chodí do Coopu pro lahváče“ a podobné poznámky a výsměchy používal často. Což o to, nemusela jsem se s ním prostě bavit a byl by klid. Jenže se mi pak do rukou dostaly výše zmíněné chaty a to už bohužel není vtipný. Code to přehnal. Kdyby napsal „Ta Michaela je ale kráva, kecá blbosti“, tak to neřeším. Ale že si bere do úst mou dceru a ještě takovým to způsobem, a mě úplně shazuje nepravdivými výroky, to přejít nemůžu.

Je mi strašně líto, že je Code takový, jaký je a snad si ani neuvědomuje, co říká. Kolikrát mi dal přímo najevo, že jsem pro něj jen „jeden nick z milionu“ a že mu na mně vůbec nezáleží a moje názory ho nezajímají, ale tím pádem nechápu, proč mě tolik řeší na jiných chatech – měl se na to vykašlat. Případně, když už tohle udělal, jsme mu dali s Marcem jasně najevo, že o tomto víme a že omluva by to mohla vyřešit. Pohozenou rukavici ale Code nezvedl, omluvy jsme se nedočkali; Code se asi nikdy za své neomalené chování neomlouvá, tím pádem to dopadlo, jak to dopadlo.

Chci ještě dodat, že pokud se bude Code nebo GS snažit se mi jakkoliv uškodit, okamžitě se s celým tímto chatem i dalšími věcmi obrátím na PČR, informace o dotyčných nějaké mám, možná i více informací, než si sami dotyční myslí, a tím pádem nebude problém s podáváním trestního oznámení. Radila bych jim už nechat celou záležitost být a chytit se za nos, svědomí očividně nemají.

A Code…je mi fakt líto, jak to dopadlo, nikdy jsem to s Tebou nemyslela zle. :)
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Příspěvky: 1356
Dal: 860 poděkování
Dostal: 1702 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Gabriel Svoboda se při otázání na našem chatu dnes večer obhajoval následujícím způsobem:

2021-02-25 19:20:58 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Nevíš o nějakém dalším chatu, než jsou ten od I9II, Asceho a ten už nefunkční od Prima?
2021-02-25 19:23:17 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: o tom fakt nevím
2021-02-25 19:25:21 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Ptám se tě proto, že Michaela řešila, že se někde mimo ČEPEK měla objevit nějaká informace, že má prodávat dceru nebo tak něco. Nevíš o tom náhodou něco? Jsi člověk, co v tom má přehled.
2021-02-25 19:34:40 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: fakt nevím, asi to někdo psal v nějaké soukromé komunikaci
2021-02-25 19:36:05 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: ale je fakt, že na ten Primův chat nechodím, tak možná tam ... já myslel, že už ten chat neexistuje
2021-02-25 19:37:33 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Slyšel jsem, že to měl někde šířit Code. OK, Prima se teď také zeptám.
2021-02-25 19:46:48 Marco Freeman šeptá → Prim: Prime, jestli jsi měl nějaký chat, nezaznamenal jsi tam, že by někdo říkal něco o Michaelině dceři?
2021-02-25 19:47:56 Prim šeptá → Marco Freeman: Měl jsem chat, ale ten byl mrtvý. Žádná zmínka.
2021-02-25 19:52:01 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Prim píše, že na jeho chatu o Michaelině dceři nepadla ani zmínka a že ten chat už nejede. Nicméně se ke mně dostal tento krátký úryvek, z něhož vyplývá, že se jedná o nějaký chat: [10.01.2021 21:42:35] Husky -> Mateřídouška : proč alcatraz? však pedáci ji na čepeku posílají dárky a zadarmo to asi nebude laugh
[10.01.2021 21:42:42] MackoPu -> Mateřídouška : tak pedaci se sni schazeji jak na pase ... ji již protahl celej čepek
[10.01.2021 21:43:09] Husky -> MackoPu : to zase ne, ona sex nesnáší, asi půjčuje jen holku laugh


2021-02-25 19:52:37 Marco Freeman šeptá → Prim: Tato slova a přezdívky ti v kontextu tvého chatu tedy nic neříkají?
[10.01.2021 21:42:35] Husky -> Mateřídouška : proč alcatraz? však pedáci ji na čepeku posílají dárky a zadarmo to asi nebude laugh
[10.01.2021 21:42:42] MackoPu -> Mateřídouška : tak pedaci se sni schazeji jak na pase ... ji již protahl celej čepek
[10.01.2021 21:43:09] Husky -> MackoPu : to zase ne, ona sex nesnáší, asi půjčuje jen holku laugh

2021-02-25 19:54:20 Prim šeptá → Marco Freeman: Ne, tohle je jiný tajný chat, který spravuje Gabriel Svoboda.
2021-02-25 19:54:58 Marco Freeman šeptá → Prim: Proč myslíš, že má mít Gabriel nějaký chat?
2021-02-25 19:55:37 Prim → Marco Freeman: Mám to potvrzené. [Odmazáno] z tama vynášel zprávy. Mám jich víc.
2021-02-25 19:56:23 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: nevím, to si mohl někdo vymyslet, nebo upravit nějaký existující úryvek z tohoto chatu - formátem času je to podobné
2021-02-25 19:57:36 Marco Freeman šeptá → Prim: Jsi si jistý, že to je určitě Gabriel Svoboda?
2021-02-25 19:58:39 Prim šeptá → Marco Freeman: Jsem si 100 % jistý. On to vede a když chce někdo odkaz na ten chat, tak musí přes něj.
2021-02-25 19:59:04 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Prim mi teď píše, že si je 100% jistý, že to byl tvůj chat.
2021-02-25 20:01:32 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: nechápu, kde to vzal ... já si kromě obecně známých chatů píšu jen soukromě s Cyklem ... Prim je duševně nemocný a v počítačích je schopný a všeho schopný, nejspíš má zas nějaké bludy
2021-02-25 20:03:04 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Takže mi asi nezbývá, než vložit všechny úryvky, které mám, veřejně na fórum a zeptat se všech uživatelů, jestli o tom něco nevědí.
2021-02-25 20:04:04 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Třeba tento úryvek:
[10.01.2021 21:51:58] GabrielS -> Mateřídouška : krámy v 9 ještě nejspíš ne
[10.01.2021 21:52:10] MackoPu : nn 11+
[10.01.2021 21:52:42] MackoPu -> Mateřídouška : seznam se sni uvidiš sam

2021-02-25 20:06:23 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: asi to tam vlož ... nechápu, o co jde, schizofrenik Prim si nejspíš povídal sám se sebou, vydával se za jiné lidi, a teď ti z toho posílá úryvky
2021-02-25 20:07:13 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Ale Prim mi nikdy nic neposlal.
2021-02-25 20:08:35 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Takže ten GabrielS, to nejsi ty, jo?
2021-02-25 20:08:39 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: aha, já myslel, že je to od Prima
2021-02-25 20:09:59 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: nejsem, fakt si nepamatuju že bych někdy měl takovou přezdívku
2021-02-25 20:12:12 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Takže Code tady lže?
[10.01.2021 21:18:03] Mateřídouška -> Husky : gabo to navic napsal tak aby nebyla adresa uplna... wink
[10.01.2021 21:22:30] Husky : taky nevim jak GS napadla zrovna tahle vétřieska do odkazu laugh

2021-02-25 20:13:46 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: to máš od Codeho? nejspíš lže, Codemu taky nijak zvlášť nevěřím, je pomstychtivý a mohl si vymyslet cokoliv
2021-02-25 20:27:43 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Je zvláštní, že styl toho psaní sedí... i na Ksofta... i na Codea... i na tebe.
2021-02-25 20:33:26 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: odpozorovat cizí styl psaní není žádný problém
2021-02-25 20:38:06 Marco Freeman šeptá → Gabriel Svoboda: Nemyslím si. Toto jsou tak specifické styly...
2021-02-25 20:38:53 Gabriel Svoboda šeptá → Marco Freeman: možná Code zkopíroval něco, co jsme opravdu někde psali, lehce to upravil, a vytvořil z toho smyšlenou konverzaci

Z toho důvodu je na začátku tohoto tématu vložena anketa, zda si též myslíte, že jeden uživatel by byl schopný napodobit specifickou rétoriku třech uživatelů a psát to i se specifickým časem, anebo zda jste též přesvědčeni o tom, kdo tyto zprávy psal. Tato anketa je pouze orientační, avšak odpovědi budou zveřejněny. Není tak anonymní.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]
Uživatelský avatar
Rapunzel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 23
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Příspěvky: 350
Dal: 285 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Rapunzel »

Proboha, GS moc dobře ví, co je to za konverzaci. :D Kdyby měl aspoň koule to přiznat veřejně, že to podělal...ani jeden z nich nemá prostě tu odvahu se přiznat a nějak si nasypat popel na hlavu, neuvěřitelné!
Uživatelský avatar
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Příspěvky: 177
Dal: 335 poděkování
Dostal: 111 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Bouře »

Je mi z těch dvou zle... O Huskym jsem věděla že je to křivák ale netušila jsem že se i GS snížil k něčemu tak odpornému... Nechápu jak je tohle všechno možné a je mi z nich a Maxe na blití.... Jak se můžou takto bavit o 9 leté holce? Jsou to pedofilové a ti by měli mít děti rádi a ne o nich mluvit tak hnusně.. Tihle nemaj rádi děti.. Jsou to pouze odporná prasata a nemaj u mě žádnou hodnotu.
Tichá voda břehy mele...
Uživatelský avatar
Rapunzel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 23
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Příspěvky: 350
Dal: 285 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Rapunzel »

Bohužel podle Huskyho/Codeho nejsme normální, normální je jen on..co na to říct. *dont_know*
Prim
Registrovaný uživatel
Varování: 6
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Příspěvky: 362
Dal: 154 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Prim »

Gabriel Svoboda vždy hrál na dvě strany. Podle toho, jak se mu to hodí. Neštítí se poplivat lidi, o kterých nic neví. Leze za Ascem (který dle svých slov zneužíval děti) jako ocásek. Je to jeho pejsek.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 12
Příspěvky: 761
Dal: 65 poděkování
Dostal: 179 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Code alias Husky (mimochodem má zde ještě jednu přezdívku) a Ksoft. Co je strašně zajímavé, že když na web a na chat přišli poprvé, oba dva byli úplně jiní, než jsou teď. Pořád se ptám sám sebe, jestli to jen hráli nebo jestli se v průběhu času opravdu takto zbláznili. Třeba Ksoft si pamatuji, jak se s ním tehdy dalo normálně bavit. Pak o sobě tvrdil, že dělá pro policii a snaží se vypátrat a pochytat pachatele zneužívání dětí. Začal být paranoidní k nováčkům, po jejich prvním příchodu na chat se jich okamžitě vyptával na různé informace, jakoby měli něco spáchat a on je hned vyslýchal jak v cliché výslechové místnosti z krimi seriálu, kde lampa oslňuje vyslýchaného. A dál se to zhoršovalo až do stavů všeobecně známých.

Stejně tak Husky. Přišel sem tehdy pod úplně jinou přezdívkou, ale to je fuk. Normálně se bavil, komunikoval, v životě bych do něj nic takového neřekl. Také jsem se mu dříve snažil pomoci, i když pro mě to nebyla ideální doba. Toužil po společnosti, ale já tehdy neměl čas a ani náladu se vůbec bavit o pedofilii. Pedofilie mě tehdy unavovala, tak jsem mu odpověděl, že se mu budu věnovat později. Ale byl netrpělivý. Místo aby počkal, tak mě raději rovnou odbyl. Úplně mi to připomíná to samé, co se stalo Michaele. Časem jsem pak s ním měl i osobní spor, protože se mi nelíbilo, že mám na FB v přátelích jedince, který se choval v rozporu s mými morálními názory. Byla z toho několikadenní hádka a na jejím konci byly výhrůžky vyzrazením identity, což i nakonec udělal. K tomu mám i svědka, kterého zachovám v anonymitě.

A tak si říkám: Proč? Je to vážně smutné, co se z nich vyklubalo. A taky, jak jde vidět, vrána k vráně sedá. Jak neuvěřitelně jsou si podobní.. Je mi líto, že to takto dopadlo. Ale úplně nejvíc mě mrzí, že se toho účastnil i Gabriel. Sice jsem si už dávno všiml, že je dosti nevyhraněný, tedy vypadá, že se snaží být kamarádem s každým a za každou cenu, ale i tak jsem ho měl rád. Byl opravdu přínosný a do poslední chvíle se zdál být o.k. a měl jsem ho rád. Taky jsem mu i důvěřoval a nechal nahlédnout do svého skutečného života. Ach, jak mě tohle děsně mrzí. :(

Na jednu stranu mi je jich líto a na druhou stranu tohle se nedá tolerovat. Mrzí mě, že Gabriel tak zatloukal, když se ho Marco zeptal, jak to bylo. A tak bych ho poprosil, ať "kápne božskou" a zachová si důstojnost aspoň nějakou.

Edit: K pomluvám Michaely a její dcery: Je to neuvěřitelně nechutné. A s ohledem na vlastní zkušenost mohu potvrdit, že se jedná o neskutečné pomluvy.
Naposledy upravil(a) MR_Xguard dne čtvrtek 25. 2. 2021, 23:54:20, celkem upraveno 2 x.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
Uživatelský avatar
Rapunzel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 23
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Příspěvky: 350
Dal: 285 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Rapunzel »

MR_Xguard píše: čtvrtek 25. 2. 2021, 23:24:41
Edit: K pomluvám Michaely a její dcery: Je to neuvěřitelně nechutné. A s ohledem na vlastní zkušenost mohu potvrdit, že se jedná o neskutečné pomluvy.
Ano, to jsou, a já si říkám, že by mi to měl Code vysvětlit a omluvit se..protože nevím, co si o tom myslet, proč udělal, co udělal, proč mě vlastně tak nenávidí a tak, no. Možná sama podám trestní oznámení na něj, protože se mi nelíbí to, co řekl...a je to nebezpečné. A já ho prostě měla ráda a strašně mě zklamal, což je ale moje chyba - měla jsem ho nechat zabanovat hned jako Huskyho, když mi vyhrožoval.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Příspěvky: 640
Dal: 909 poděkování
Dostal: 327 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Dreamer »

Nedá mi to a taky se k tomu vyjádřím. Nevím sice, z jakého chatu nebo platformy ta komunikace pochází, ale působí na mě tak, že dotyční měli pocit, že se jedná o komunikaci soukromou. A v této souvislosti mě napadají dvě myšlenky:

1) Chcete Gabriela trestat za vynášení nějakých informací o ČEPEKu nebo jeho uživatelích, ale sami zde zveřejňujete soukromou komunikaci někoho jiného. Nemám dost informací na to, abych se mohl vyjadřovat k uloženým trestům, ale to zveřejňování cizí komunikace se mi vůbec nelíbí a rád bych adminy požádal, aby se zamysleli nad změnou této praxe. Nepůsobí to vůbec dobře.

2) Když se soukromě bavím se svými kamarády, obzvláště pokud u toho popíjíme, také občas dojde i na oplzlé nevážně myšlené řeči, které by pozorovatel z venku musel považovat za odporné a urážlivé. Dokud ale ta konverzace zůstane soukromou, slouží jen k hloupému pobavení a nikomu neubližuje. Pokud ta zde zveřejněná komunikace pochází z nějaké uzavřené skupiny, myslím že by se k tomu při udělování trestů mohlo přihlédnout.

Jinak vzhledem k otřesnému obsahu zveřejněné komunikace o konkrétní holčičce bych rád adminy požádal, aby jí po uzavření epizody co nejdříve z fóra odstranili. Být Michaelou, tak se teď klepu jak osika a na ČEPEK už v životě nepáchnu. Nedokážu si představit, že bych se vracel někam, kdy by visela tato diskuze o mé dceři. A tobě se Michaelo za ten hnus strašně moc omlouvám.

Do budoucna bych adminy rád požádal o zapojení empatie před zveřejňováním podobných věcí. Myslím že vysvětlení trestu bez uvedení detailů by v podobných situacích bylo lepší. Případné nejasnosti lze objasnit v soukromých zprávách. Podobné posty na ČEPEK vůbec nevrhají dobré světlo, a je úplně jedno že za to byl uložen trest.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Příspěvky: 1356
Dal: 860 poděkování
Dostal: 1702 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Dreamer píše: pátek 26. 2. 2021, 2:51:47 1) Chcete Gabriela trestat za vynášení nějakých informací o ČEPEKu nebo jeho uživatelích, ale sami zde zveřejňujete soukromou komunikaci někoho jiného. Nemám dost informací na to, abych se mohl vyjadřovat k uloženým trestům, ale to zveřejňování cizí komunikace se mi vůbec nelíbí a rád bych adminy požádal, aby se zamysleli nad změnou této praxe. Nepůsobí to vůbec dobře. ... Když se soukromě bavím se svými kamarády, obzvláště pokud u toho popíjíme, také občas dojde i na oplzlé nevážně myšlené řeči, které by pozorovatel z venku musel považovat za odporné a urážlivé. Dokud ale ta konverzace zůstane soukromou, slouží jen k hloupému pobavení a nikomu neubližuje. Pokud ta zde zveřejněná komunikace pochází z nějaké uzavřené skupiny, myslím že by se k tomu při udělování trestů mohlo přihlédnout.
V prvé řadě, Dreamere, mi dovol podotknout, že je silný rozdíl mezi tím vynášet "co se zrovna děje" a běžný chod chatu, kdy dotyční samozřejmě počítají s tím, že konverzaci vidí jen přítomní uživatelé (+ maximálně admini), a upozornit a doložit, že dochází k trestným činům, které mohou mít za následek neoprávněné trestní stíhání na členech naší komunity! A to ani nemluvím o tom, že jeden z těch členů má nezletilé dítě, které tímto bylo také ohroženo (protože v případě vyšetřování by to mohla nejvíce schytat ta malá – to ji by vyslýchali, jestli je to pravda, to jí by mamku třeba zavřeli do vazby, to ji by potom dali – byť třeba jen dočasně – do Klokánku, když by její matka byla vyšetřovaná pro činy, které se nikdy nestaly!). A byť by potom došlo k rozuzlení, že nic, co bylo nahlášeno, se nestalo, tak to by absolutně nic nezměnilo na faktech jako je psychické trauma z vyšetřování nebo stigma, které by se s tím táhlo (protože se vždy najdou lidé, co si myslí, že "na každém šprochu pravdy trochu").

A ano, teď bys mohl namítnout, že to byla jen soukromá konverzace, a tak třeba všichni zúčastnění věděli, že jde (o velmi nevhodný) vtip. V tom případě mi dovol tě upozornit, že uživatel MackoPu není v komunitě již několik let a Michaelu vůbec nezná, tudíž veškeré jeho informace se musí zakládat buďto jen na příspěvcích na tomto fóru (ze kterých opravdu nelze rozpoznat osobnost dotyčného jako ze soukromé konverzace, anebo alespoň chování na chatu) nebo na tvrzení jiných lidí, kteří v komunitě jsou – což je v těchto vyjádřeních doložitelný Code a Gabriel Svoboda. Už z vyjádření MackaPu (Ksofta), když mluví stylem "ti čepekovci mohou být rádi, že mlčíme" a "narozdíl od čepekovců nic nedělám" jasně vyplývá, že evidentně on sám má zamotanou hlavu nějakými pomluvami, které začal pokládat za pravdu. A ve své podstatě se mu ani v nejmenším nemůžu divit, pokud se k němu dostávají takové informace, jako je prezentoval Code. A to je problém. Protože když ten člověk Michaelu vůbec nezná, nikdy s ní nemluvil a jeho jediné poznatky o ní jsou velmi pochybného charakteru, tak je přirozené, že těmto věcem začne věřit.

Pomyslnou korunu tomu nasazuje jiný příchozí nováček, který (jak to vypadá) se na tamním chatu teprve rozkoukává, a první, s čím je seznámen, je informace, že na ČEPEKu je žena, která prodává svou dceru! Je o tom přesvědčován dvěma uživateli, přičemž třetí uživatel, kterým je ve své podstatě vážený člen komunity ČEPEK, který býval i moderátor a je v komunitě hodně dlouho, nevyjadřuje žádný nesouhlas. Co já bych si pomyslel, kdybych došel na takový chat a první informace, které bych se o Michaele dozvěděl, by byly přesně takové? Tento přístup ignorace trestných činů (a ono se skutečně jedná o trestný čin pomluvy, když někoho obviním, že obchoduje s lidmi nebo zneužívá děti) a jejich podpora a rozvíjení akorát zvyšují riziko, že někomu bude neoprávněně a bezdůvodně ublíženo.

Skutečně nepovažuji za vynášení odkudkoliv, pokud mě někdo osloví, že se o jakémkoliv uživateli bez jakéhokoliv důkazu (a naopak – i při prokazatelném vědění, že k ničemu takovému nedochází!) šíří nebezpečné lži. A pokud budeme negativně reagovat na takové promptní řešení situace, kdy uživatel udělal tu nejlepší možnou věc, co mohl udělat – tedy obeznámil o tomto Michaelu a nás – tak docílíme toho, že se lidé budou bát upozorňovat na tak nebezpečné chování, jako bylo toto. Proto už bych tady velmi nerad viděl informaci, že pokud někdo upozorňuje ani zdaleka nejen na nějaké nevhodné chování, ale na trestné činy, tak že se jedná o nevhodnou věc.

Je to velmi podobné jako přirovnávat prozrazení jména jednoho uživatele druhému (což je proti pravidlům i proti morálce jako takové) se situací, kdy o jednom uživateli vím, že třeba zneužívá děti, a tak informace o něm sdělím policii. Přece i když došlo v obojím případě o prozrazení jména, ani v nejmenším to není srovnatelné. (Nedávno jsem tu psal o morálním vývoji dětí, kdy malé děti neposuzují činy podle motivu, který k němu nakonec vedl, ale čistě podle následků. Myslím, že my už se v tomto stupni vývoje nenacházíme, a proto bych prosil o důsledné nahlížení i na motivy činů. Jinak skutečně tímto přístupem můžeme způsobit katastrofu, kdy se někdo bude bát nahlásit něco podstatného, což pak povede k mnohem tíživějším následkům.)

Pokud by se takto bavili Code a Gabriel Svoboda v soukromé debatě na Skypu, stálo by za zvážení, že oba Michaelu znali, a tudíž oba si byli vědomi toho, že co se v té diskuzi odehraje, není to pravda. Jenže tato diskuze proběhla na chatu, kde jiní jedinci Michaelu vůbec neznají, a tudíž je tyto pomluvy akorát mohou přesvědčit o lžích. A tím tento argument absolutně padá.

A co se týče trestu pro Gabriela, nějaké informace o tom, že donáší informace jinam, se ke mně dostaly. A byť to nepovažuji za férové jednání, ve své podstatě to považuji pouze za nemorální (samozřejmě za předpokladu, že se jednalo jenom o informace, které byly aspoň plus minus "veřejné" a ne třeba informace z VIP sekce či MOD sekce – což zdůrazním, že zprávy, že by něco vynesl z těchto dvou sekcí nemám a ani si nemyslím, že by to udělal), ale nikoliv za vyloženě "BANu-hodné". Určitě je pak na povážení důvěry uživateli a podobně, obzvlášť s ohledem na charakteristiku tohoto webu, kdy důvěra je nutná; ale vyloženě na BAN to dlouhodobě za mě není. Proto toto vynášení je jen takovou třešničkou na dortu. Gabriel v prvé řadě dostal BAN za to, že nezabránil šíření pomluv (anebo se alespoň nesnažil o jejich vysvětlení), o nichž moc dobře věděl, že pomluvami jsou. A následkem tohoto jeho činu mohlo být to, co už jsem koneckonců několikrát psal – trestní stíhání uživatelů, kteří vůbec nic neudělali, a traumatizování nevinné holčičky. Za to dostal Gabriel BAN. To ostatní je ve své podstatě nepříliš podstatné.
Dreamer píše: pátek 26. 2. 2021, 2:51:47Jinak vzhledem k otřesnému obsahu zveřejněné komunikace o konkrétní holčičce bych rád adminy požádal, aby jí po uzavření epizody co nejdříve z fóra odstranili. Být Michaelou, tak se teď klepu jak osika a na ČEPEK už v životě nepáchnu. Nedokážu si představit, že bych se vracel někam, kdy by visela tato diskuze o mé dceři. A tobě se Michaelo za ten hnus strašně moc omlouvám. Do budoucna bych adminy rád požádal o zapojení empatie před zveřejňováním podobných věcí. Myslím že vysvětlení trestu bez uvedení detailů by v podobných situacích bylo lepší. Případné nejasnosti lze objasnit v soukromých zprávách. Podobné posty na ČEPEK vůbec nevrhají dobré světlo, a je úplně jedno že za to byl uložen trest.
V druhé řadě, Dreamere, mi dovol podotknout, že celý text ohledně prohřešku Codea a Gabriela byl předem poskytnut Michaele k pročtení, protože jsem si samozřejmě uvědomoval, že by s nějakým mým vyjádřením (či mou citací) mohla nesouhlasit. Dokonce sama navrhla nějakou úpravu, kterou jsem hned na textu vykonal. Tudíž Michaela samozřejmě věděla o tom, co se chystáme dát na fórum a rozhodně to pro ni nebyla "rána z čistého nebe". Nevím nakolik víc být empatický, než že to vyjádření předem proberu s člověkem, kterého se týká (samozřejmě s výjimkou těch, kteří ten prohřešek sami spáchají) a zeptám se ho na jeho názor a návrh případných úprav.

Michaela totiž celou dobu společně s námi věděla, co se odehrává v tomto ohledu "mimo ČEPEK". A doba od 10. ledna je sakra dlouhá, když už máme konec února. Nejsem oprávněn tu sdělit, z jakého důvodu nebylo možné tuto situaci řešit dříve, nicméně mohu ti říct, že mě samotného už od data, kdy jsem se k tomu dostal, neskutečně drásalo, že se mi něco takového "děje pod nosem" a já s tím nemohl nic moc dělat. A nemohu mluvit za Michaelu, ale umím si představit, že pro ni jako matku dívky to muselo být ještě horší. Takže nevím, proč bych se měl na jejím místě cítit negativně vůči ČEPEKu, který byl ve finále vlastně jediný, kdo se mě v tomto ohledu zastal (a tím nemyslím jen toto prohlášení, ale i postoj jiných uživatelů ČEPEKu), když se v jiných končinách zdejšího internetu začaly šířit nebezpečné pomluvy, a nebýt naštvaný spíše na to, že někde jinde je jiné vedení, které tyto prohřešky vůbec neřeší. Já se snažil pro Michaelu v tomto ohledu udělat maximum, co jsem udělat mohl. Dotyčné uživatele jsem alespoň nepřímo varoval (k čemuž také nejsem oprávněn moc sdělit, ale Míša ví), anebo jsem velmi nejasně (ale pro jiné jasně) na fóru uvedl, že za Michaelou stojím a že pokud budou nějaké problémy, tak jsem ochoten jí pomoci (což bylo druhé varování pro dotyčné, viz poslední odstavec ZDE). Vždy jsem v tomto ohledu za ní stál. A jsem rád, že jsem to konečně po té době mohl rozseknout.

A nyní co se týče oněch detailů. Nejdříve to pojmu z čistě "komunitního" důvodu. Jak by vypadalo, kdybych zaBANoval člena, který je tu od roku 2012 (tedy cca 9 let), aniž bych vlastně uvedl pořádný důvod? Trvalý BAN je samo o sobě zásadní věc. A napočítám případy jako je bumerang Zrcadlo (pravděpodobně alias Děvčátko z hor či Furiel), kdy je trvalý BAN spíše recesí, neboť se ve své podstatě ani nejedná o reálného uživatele, ale fiktivní soubor (sprostých) slov. Pro trvalý BAN v těch zásadních případech tudíž vedou zásadní prohřešky. A zaBANovat natrvalo uživatele, který je tu devět let a udělal pro komunitu mnohé (což nepopírám)? To už je docela "něco", pro to musí být sakra důvod, který musí být sakra dobře zdůvodněný. V takovýchto případech je ještě více než kdy jindy nutné zdůvodnění, protože letmé vysvětlení bez důkazů by nevedlo k ničemu jinému než nesouhlasu a nejasnosti jiných uživatelů, kteří by nevěděli, jak zásadní ten čin byl. Připomeňme si, jak Allein psala dlouhosáhlý příspěvek o výpisu z rozsudku Petra Dostála, protože i po tom všem se našli uživatelé, kteří tvrdili, že "Dostál nic moc tak zlého neudělal", a to proto, že jednoduše nečetli rozsudek a věděli jen něco z médií, co jim nehorázně zkreslilo pohled. Právě seznámení s reálnem často otevře oči člověku nejvíce.

Druhý důvod je ten, že nemám potuchy, kdo je Mateřídouška z onoho chatu, který se dozvěděl takové "super" informace o Michaele, a téže nevím, zda v jiných případech nemohl přijít někdo další, kdo byl tímto způsobem ohledně Michaely "informován". Takže ve své podstatě tam venku může být x lidí, kteří se potýkají s myšlenkami, že u nás na webu dochází k něčemu podobnému nechutnému, přičemž kdokoliv z nich tyto své pochyby může šířit dál, což nakonec může (jak jsem již několikrát zmínil) vést k tomu, že té pitomosti někdo uvěří a trpět na tom budou nevinní lidé. V této chvíli je toto téma jediným tématem, kde si dotyční mohou přečíst, že se o pomluvy jednalo. A vzhledem k tomu, že došlo k zaBANování jednoho z dlouhodobých členů ČEPEKu, tak i doufám, že se toto téma k nim dostane, a že si to budou moct přečíst. A kdybych tady uvedl jen informaci, že "o Michaele se tvrdí, že ... a není to pravda" bez jakýchkoliv podkladů, zase bychom se potýkali s tím, že dost lidí by si myslelo "ale co když". Teď si mohou přečíst celý kontext chatu, tudíž se i přesvědčit o tom, že ta motivace k prvotnímu šíření pomluv nebyla v rámci seriózního informování, ale v rámci této nechutné sexuální diskuze plné urážení, což samo o sebe dosti degraduje ony pomluvy jako takové. Bez nich by to vyvolávalo akorát množství spekulací, "co se asi může říkat". Tady jasně vidíme, co se říká.

A třetí důvod je asi nejvíce prozaický – je to důvod výchovný. Tím, že zde napíšeme, co je špatně, dáváme jiným uživatelům jasný příklad toho, co je za hranou, co je nevhodné a co je (v tomto případě) i trestné. A že pokud by se rozhodli šířit něco podobného, tak ví, jaké to pro ně může mít následky. Ve své podstatě je to varování kohokoliv dalšího, kdo by tímto způsobem chtěl špinit Michaelu a jiné nevinné lidi, že to poslední, co se stane, tak že to nebudeme řešit a že to budeme tutlat, aby se náhodou někdo nedozvěděl, že i podobní lidé se vyskytují ve zdejší komunitě. A ano – uživatel Code, Gabriel Svoboda (či v minulosti i uživatel Ksoft/MackoPu) v této komunitě byli. Naše komunita neselektuje u registrace dle názorů, neděláme psychotesty, může se sem registrovat každý jeden s prominutím blbec, který ví, jak fungují registrační formuláře. To jediné, co spojuje zdejší uživatele, je náklonnost k dětem (anebo alespoň empatie vůči lidem, kteří k nim náklonnost mají). Všechno ostatní, jako jsou názory, chování, politická příslušnost či víra – to všechno je rozdílné, to všechno se různí u každého jednoho uživatele. A není špatné si občas připomenout, že i v naší komunitě se čas od času najde někdo, kdo svým chováním rozhodně nebude sympatický ani nám, ani široké veřejnosti. A já nedokážu zajistit, že nikdo takový se sem nedostane.

A tohle ať je varováním i všem uživatelům a všem budoucím registrovaným, že ano – komunita ČEPEK tu je, protože se snaží pomáhat, ale zároveň – komunita ČEPEK je jen svépomocná komunita s prostým registračním formulářem, kam se může dostat kdokoliv. A i když se snažíme problematické živly "potírat, jak to jen jde", nikdy člověk nemá jistotu, že se zde neobjeví někdo problematický. Snažit se toto skrývat před veřejností anebo před nově registrovanými, to by mi přišlo hodně falešné. Protože je možné, že onen nováček nejvíce potřebuje vědět, že i zde je třeba být obezřetný, že (a teď budu trochu připomínat reklamy na téma "pozor na internetové predátory") i zde nevíme, kdo "sedí na druhé straně". Michaela je od začátku hodně otevřená. A možná to, že nečetla příspěvek podobný tomuto, ji přimělo, aby byla méně opatrná. Nyní už by to možná pojala trochu jinak.

ČEPEK není nebezpečný. Nebezpeční mohou být jenom lidé. A lidé jsou různí a já nemohu zaručit, že zde budou jen ti hodní svatouškové. Ale kdo to reálně může říct o jakékoliv skupině lidí? Ukazujme realitu. Na fóru je 50 441 příspěvků, z čehož pouze 742 je v sekci Tresty a varování. To nám dělá 1,5 % všech příspěvků. Pokud si někdo bude chtít udělat názor na fórum podle 1,5 % příspěvků a nepřečte si nic ze zbývajících 98,5 %, je to jeho volba. Je to stejné jako dělat si obrázek o filmu z jedné či dvou minut nebo obrázek o knize ze dvou stran textu, je to k ničemu. Ale člověk, který si přečte jen toto téma či tuto sekci, ten nepřišel zjišťovat informace, ten přišel jen "vyčmuchávat špínu", toho bychom stejně nepřesvědčili. Ale člověka, který si dá práci a projde toho víc – u toho budu i rád, že bude vědět, že mimo jiného si má dát i pozor.

Já pevně doufám, že jsem tímto odpověděl na obě hlavní pomyslné otázky tvého příspěvku, tedy a) proč jsme vůbec zveřejnili příspěvek tak, jak jsme ho zveřejnili; b) proč se nám to nezdá neempatické či amorální, anebo aspoň proč se nám to nezdá alespoň natolik neempatické či amorální, abychom to stáhli. Validní argument, který tu myslím nepadl, ale který mi vlastně byl napsán jinde a který považuji za opravdu podstatný, je ten, "co když si to [jako trochu starší] přečte ta malá", což ve své podstatě asi možné je, obzvláště s ohledem na to, že Michaela v komunitě je, tudíž se velmi snadno může stát, že malá sem omylem zavítá v nezavřené záložce prohlížeče či při jiném omylu, byť i tak by bylo nalezení tohoto tématu asi velká náhoda. A i tak z toho důvodu přemýšlím, zda po čase (až tuto "kauzu" snad jednou pro vždy hodíme za hlavu) neukrýt alespoň citace do tagu "hidden", aby se toto stalo ještě méně pravděpodobným. Popravdě budu rád, když se to ta malá nikdy nedozví. Protože, jak jsem psal, to ona je v tomto celém nejvíc nevinně. A toto je jediný validní argument, který v mé mysli převáží všechny ty důležité body, co jsem zde vysvětlil, které jasně vysvětlují, proč jsme se rozhodli takto, tedy to zveřejnit.

Podobná zásadní rozhodnutí se vždy snažíme co nejvíce promýšlet. A vždycky záleží na posouzení a zvážení všech pro a proti, je to velmi individuální. Po zvážení všech výše uvedených poznatků jsme se rozhodli tímto způsobem. A jistěže má své mouchy, ale mám za to, že tyto mouchy jsou omluvitelné a pochopitelné vším podstatným ostatním.

Já si z celého srdce teď už jen přeji, aby toto byla poslední takto "výživná" kauza, které tady musí Míša čelit. Míša je hodný a empatický člověk a je příkladem toho, že i "veřejnost" může chápat, že je za co bojovat. Mrzí mě, že zrovna jí se dostalo takovéto kauzy (a nejen toho, víme, že musí řešit různé blbečky třeba na emailu, byť to není až tak závažné jako toto konání) a doufám, že právě ten postoj té většiny lidí, s níž se tady baví (tedy, že toto není v pořádku) a postoj administrátorů (tedy, že uděláme vše, abychom pomohli, pokud se něco takového stane) ji přesvědčí, že nemá házet "flintu do žita". Protože osobně já bych o ni na tomto webu dost nerad přišel.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]
Prim
Registrovaný uživatel
Varování: 6
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Příspěvky: 362
Dal: 154 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Prim »

Mám ještě drobnou připomínku, bude Gabrielovi odstraněn ten popisek „Čestný člen skupiny ČEPEK”? Je to jen detail. VIP může být dál, jde jen o to, jestli je vhodné ho dále označovat jako „Čestného člena” po tom všem.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Příspěvky: 1356
Dal: 860 poděkování
Dostal: 1702 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Prim píše: pátek 26. 2. 2021, 6:42:45Mám ještě drobnou připomínku, bude Gabrielovi odstraněn ten popisek „Čestný člen skupiny ČEPEK”? Je to jen detail. VIP může být dál, jde jen o to, jestli je vhodné ho dále označovat jako „Čestného člena” po tom všem.
Popisek byl změněn na zažité "Na trestné lavici". Kdysi se ten popisek, co si pamatuji, měnil sám, ale to i avatar. Asi se to změnilo s příchodem nové verze fóra.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2029
Dal: 385 poděkování
Dostal: 978 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Cykle02 »

Marco Freeman píše: čtvrtek 25. 2. 2021, 22:06:28 Dne 23. 2. 2021 v pozdně odpoledních až večerních hodinách byl nejdříve na třicet minut vyhozen a posléze trvale zablokován uživatel Code. Již jsem avizoval, že toto zpětně zdůvodním na fóru po poradě s kolegy. Toto zdůvodňování se poněkud „protáhlo“, a to z důvodů, které zřejmě brzy pochopíte.
...
Asi bych neměl moc námitek proti řešení nějakého zdejšího konkrétního sporu, ale takhle rozmazávat nějaké drby je spíš na škodu komunitě. Mí už fakt připadá, že máš ty nějakou obsesi mít nad všemi kontrolu.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Příspěvky: 1356
Dal: 860 poděkování
Dostal: 1702 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Cykle02 píše: pátek 26. 2. 2021, 7:56:05 Asi bych neměl moc námitek proti řešení nějakého zdejšího konkrétního sporu, ale takhle rozmazávat nějaké drby je spíš na škodu komunitě. Mí už fakt připadá, že máš ty nějakou obsesi mít nad všemi kontrolu.
Ve své podstatě ani nechápu, co tím myslíš. Proč je zdůvodnění takovéto a ne třeba jedna či dvě větičky, to už jsem v odpovědi Dreamovi vysvětloval výše. Dokonce jsem se tam vyjadřoval i k jedné věci, kterou sám zmiňuješ.

A co se týče kontroly, tady též nerozumím. Všeobecně neřeším, co uživatelé dělají mimo toto fórum, pokud tím nějak nepoškozují druhé. Což je myslím normální i v běžném životě – též neřeším život mých známých a co dělají ve volném čase, dokud se nedozvím, že dělají něco, co ubližuje druhým.

A k té poznámce o „řešení ZDEJŠÍHO sporu“ a „rozmazávání DRBŮ“, mám to tedy chápat tak, že trestný čin poškozující uživatele této komunity, který se stal mimo chat a fórum, jednoduše řešit nemám, protože se nestal tady? Možná to chápu nesprávně, kdyžtak mě oprav. Ale pokud to myslíš takto, je to stejné jako říct, že nemám řešit třeba to, když mi uživatel řekne, že se mu svěřil někdo jiný z komunity se zneužíváním dítěte, poskytne screenshoty, důkazy a já nic dělat nemám, protože to neřekl na chatu ani fóru? Zajímavé. Mně však ubližování a ohrožování jiných není lhostejné. Na to bych asi neměl žaludek. :)
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Příspěvky: 640
Dal: 909 poděkování
Dostal: 327 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Dreamer »

Marco, děkuji za velmi vyčerpávající odpověď. Je mi líto, že jsi kvůli němu zjevně celou noc nespal. Pokud sis mé poznámky vzal osobně, tak se omlouvám, nebyly tak myšleny. Pokusím se velmi stručně zareagovat na to co píšeš:

V první části zdůrazňuješ, o jak závažné pomluvy se jedná, a jak negativní následky pro holčičku by mohly mít. To já si plně uvědomuju, a právě kvůli jejich závažnosti a možným následkům si myslím, že by neměly být dále šířeny ani zde. A to ani formou přílohy k vysvětlení trestu.

Dále vysvětluješ rozdíl mezi vynášením informací trestuhodným, a morálně správným, a zastáváš se člověka, který tě na konverzaci upozornil. Jestli jsi nabyl dojmu, že můj post byl namířen proti němu, tak nebyl. Kdybych byl svědkem podobné konverzace, Michaelu bych sám upozornil.

Vysvětluješ, že Michaela o všem věděla a zveřejnění jsi s ní diskutoval. To je moc dobře, tak trochu jsem to předpokládal, i ze vzkazek poslední doby zde na fóru, ale nebyl jsem si jistý. Uklidnil jsi mě. Vím, že za ní i s ostatními adminy stojíte a určitě si vás za to cení.

Chápu, že rozhodování o zabanování dlouhodobě váženého uživatele komunity nemůže být jednoduché, a že z mnoha důvodů je potřeba tento krok důkladně vysvětlit. Chápu i tu snahu o nějaký výchovný efekt. I když se mi to nelíbí, tak rozumím, proč jste ty konverzace zveřejnili.

Přesto si myslím, že byste měli zvážit stažení té konverzace. Ty pomluvy se odsud mohou šířit dál. I když je zde opakovaně popsáno, že jsou to jen nesmyslné pomluvy, u někoho mohou zasít zrnko pochybnosti, zda na nich není něco pravdy. Někteří mohou začít Michaelu obtěžovat s cílem dostat se k její dceři. Nějaký blbeček může jít kolem, tohle si přečte, podá na Michaelu trestní oznámení, a všechny ty nechtěné efekty, o kterých sám píšeš, budeme mít na svědomí. Pokud půjde okolo člověk jako Tuna, mohou se ty kecy objevit v médiích vytržené z kontextu.

Úplně závěrem, a neber to prosím jako kritiku, ale jako podnět do budoucna: Přesto, že se mi Michaela ani nikdo jiný s žádnými osobními záležitostmi nikdy nesvěřili, mohu se o nich ve veřejné sekci Tresty dozvědět zajímavé věci. Např. že Michaela má dceru v mnou preferovaném věku. Někteří si povídají o tom, že jí prodává. Jiří jí poslal plyšáka. Kdybych to v hlavě neměl úplně v pořádku, může to na mě zapůsobit všelijak. Myslím, že by se s tím zveřejňováním důkazů při udělování trestů opravdu mohlo trochu šetřit...

Není potřeba mi znovu vše vysvětlovat. Snad jsme oba rozumní lidé a svým postojům navzájem rozumíme. Já tvé argumenty považuju za naprosto validní, jen se ti snažím předložit názor někoho "z venku" a poskytnout ti zpětnou vazbu, kterou můžeš a nemusíš použít při svém rozhodování. Běž se vyspat :-)
Naposledy upravil(a) Dreamer dne pátek 26. 2. 2021, 10:42:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rapunzel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 23
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Příspěvky: 350
Dal: 285 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Rapunzel »

Marco má s webem neskutečnou práci hlavně kvůli lidem, kteří musejí neustále dělat zlo a škodit jiným. Marco, velmi si Tě vážím za to, cos udělal. :) Myslím, že ten ban bude pro všechny zúčastněné poučný a snad se i zamyslí nad tím, co páchají. Možná bych ale po čase také stáhla ty konverzace, teď je všichni viděli, přečetli a možná to tady nemusí viset pořád, nevím. Jsou dost nechutné a hlavně neskutečně lživé.

Jinak Code sebral odvahu a přestal hrát mrtvého brouka, omluvil se mi osobně v e-mailu. Mám takový dojem, že mu snad ani nedocvaklo, co tím může způsobit a jak závažné to může mít dopady. Rozhodla jsem se na něj nepodávat trestní oznámení, ovšem s tím, že za jakýkoliv další pokus mě poškodit to TO prostě pravděpodobně podám. Ale na druhou stranu, i pro mě to je dostatečně poučující...

A opravdu nechápu některé "jedince", kteří se zde vyjadřují k Marcovi a jeho "touze mít nad všemi kontrolu". Je snad jasné, že jako admin musí zasahovat v podobně závažných případech, a já jsem ráda, že to nenechal být a dotáhl to až do konce všemi svými silami. Snad to tedy bude k něčemu dobré a dotyční si sáhnou do svědomí, jestli je vhodné vést podobné řeči na chatech, kam chodí další lidé. Já přece taky o GS nebo Codem neroznáším pomluvy typu "on zneužívá dítě" a podobné nesmysly, když vím, že to není pravda...

Marco, píšu Ti soukromou zprávu.
Uživatelský avatar
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 710
Dal: 578 poděkování
Dostal: 369 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od podivin »

My se snažíme, aby nás společnost nebrala jako prasata. A když pak přijde žena, která má sama dcerku, snaží se s námi komunikovat, podporovat nás a chápat, neodsuzuje nás za to, co cítíme, tak za to dostane "odměnu" v podobě lživých nadávek, kterých se fakt můžou chytnout blbci Tunova typu a na pedofily házet další špínu.

Díky Rapunzel ( :D ), že tu s námi zůstaneš.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 710
Dal: 578 poděkování
Dostal: 369 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: pátek 26. 2. 2021, 10:22:32 Přesto si myslím, že byste měli zvážit stažení té konverzace. Ty pomluvy se odsud mohou šířit dál. I když je zde opakovaně popsáno, že jsou to jen nesmyslné pomluvy, u někoho mohou zasít zrnko pochybnosti, zda na nich není něco pravdy. Někteří mohou začít Michaelu obtěžovat s cílem dostat se k její dceři. Nějaký blbeček může jít kolem, tohle si přečte, podá na Michaelu trestní oznámení, a všechny ty nechtěné efekty, o kterých sám píšeš, budeme mít na svědomí. Pokud půjde okolo člověk jako Tuna, mohou se ty kecy objevit v médiích vytržené z kontextu.
Problém se schováváním je ten, že když nejsou informace kompletní a pomluvy vyvrácené, tak se budou pomluvy šířit dál a třeba i vznikat nové. Podívej se, jak dopadla AV sekce. Admini ji dočasně schovali kvůli předělání, ale už se lidé domnívají, že je schovaná, protože je tam DP. A stejně by se stalo i s tímhle případem. Někdo by začal kecat o tom, že byli zablokováni uživatelé, kteří vynášeli informace o tom, že se tady prodávají děti a hned se to rozšíří jako pravda. Tímhle otevřených zápiskem je pro všechny jasně vidět, co se stalo i s vysvětlením a vyvrácením toho, že by se tu něco takového dělo.

A pokud se něco začne šířit, tak nejlepší je právě mít možnost říct "když nevíš, jak to bylo, tak si to jdi přečíst sám a neopakuj blbosti". Když to tu už nebude, tak naopak bude těžké to vyvracet, protože to bude "slyšel jsem" proti "četl jsem". Lepší je odkázat přímo na tu stránku.

Pravdu máš, že třeba časem by ty hnusné zprávy mohly být nahrazeny něčím jako "(nevhodné/nechutné vyjadřování o dítěti)", ale jinak bych kompletní citace nechal, aby bylo jasně vidět, jak to probíhalo. Že to nebylo jen nadávání nebo neškodné vysmívání Rapunzel.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Příspěvky: 1356
Dal: 860 poděkování
Dostal: 1702 poděkování

Re: Udělen trvalý BAN uživatelům Code a Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Dreamer píše: pátek 26. 2. 2021, 10:22:32Marco, děkuji za velmi vyčerpávající odpověď. Je mi líto, že jsi kvůli němu zjevně celou noc nespal. Pokud sis mé poznámky vzal osobně, tak se omlouvám, nebyly tak myšleny.
Musím přiznat, že jsem tvůj původní příspěvek vnímal poněkud útočně, byť tak asi nebyl myšlen. Hlavní, čeho jsem se bál, tak že když to dostatečně nevysvětlím, tak nějaký jiný uživatel při podobné situaci (tedy ve chvíli, kdy někde uvidí podobnou konverzaci) dostane obavy, že kdyby na to upozornil a tuto konverzaci zaslal, tak bude ostatními považován za "vynašeče". Já jinak skutečně nemám nic proti jiným chatům, za dobu, co jsem v komunitě, jich bylo několik. Jako problém je chápu jen tehdy, když se dozvím, že na těch chatech probíhá něco, co by nemělo...

A druhé, co mě (abych byl upřímný) trochu nakrklo, tak že jsi říkal, že máme zapojit empatii, neboť ani nevíš, nakolik jsme ten text řešili, jak jsem xkrát ten text pročítal a doplňoval a posuzoval, aby vyzníval co nejlépe. Já se snažím být empatický, obzvláště když se jedná o lidi, které mám lidsky rád. :)

A co se týče toho příspěvku, ještě později po vyřešení a "zapadnutí" této kauzy probereme, jak s ním časem naložíme, zda něco vymažeme, anebo alespoň dáme do hidden, poradíme se potom i s Rapunzel...

A co se týče spaní... hele, berme to pozitivně, aspoň jsem si zajel pro ty respirátory, které jsem chtěl vyzvednout až kolem poledne po vyspání, o něco dříve. :)
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]