Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Zneužívání v dětství a následky (eMimino.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1138 poděkování

Zneužívání v dětství a následky (eMimino.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Zdravím všechny. Nebudu obkecavat a jdu rovnou na věc. Když mi bylo 12-14 byla jsem opakovaně sexuálně zneužívaná. Momentálně je mi 18 a mám problém se vzrušit. Vzruším se jen opravdu výjimečně a docela mě to štve. Mám přítele a po sexuální stránce je vše v pořádku - předehry jsou a vše kolem toho je ok. Orgasmus taky nemám… Jako bych nemohla. Do nedávná jsem měla ještě obrovské problémy zkoušet nové věci a nechtěla jsem jít ani nahoru, prostě mi to bylo vážně nepříjemné. Myslíte, že to může být právě díky tomu, co se mi dělo dřív? Byla bych ráda, kdyby mi sem třeba i napsaly ženy, co si prošly něčím podobným a jak se s tím vším vyrovnávaly. Děkuji.

...

Anonymní:
14 let, znásilnění a k tomu pár pořádných ran (zlomená čelist), rodinný známý. Myslím, že další komentář není nutný. Dalších 20 let byl sex nutným zlem. Pak se to začalo trochu lámat, díky tehdejšímu partnerovi. Dnes už je to v pohodě, téměř po všech stránkách, ale některé praktiky nedávám a to se nezmění. Radu jak se s tím srovnat ti může dát plno žen, které si něčím podobným prošly, ale jsme každá jiná a ani ty nejuniverzálnější rady nemusí platit pro všechny. Zkoušela jsem kdeco. Byla jsem u psychologa, řekl mi památnou větu „s tím se musí hezká ženská smířit, tak to v životě chodí“. Fajn, zkusila jsem psycholožku, žena by mohla mít pochopení. Psycholožka mlela něco o tom, že se přes to musím přenést, začít novou životní kapitolu. Bezva, souhlasím, ale jak? To už mi poradit nedokázala. Několik hodinových sezení se v podstatě smrsklo na čtyři slova „musíte na to zapomenout“. Nepomohlo mi nic, vypovídávat jsem se už nechtěla, různá „podpůrná ženská sezení“ jsem radši ani nezkoušela, všeobjímající odpuštění mi nešlo… Mně pomohl jen čas, hodně dlouhý čas, a fajn chlap.
(prosím anonym, velmi osobní téma)

...

Anonymní:
V 18 letech. Je mi 40, dvě děti. Sex mít můžu, ale já u něj duševně nejsem. Nic necítím a po akci jsem vyčerpaná. Nějaké hrátky sama se sebou mě ani nenapadne, nic mi to neříká.

...

Anonymní:
Ahoj, nepises zadne podrobnosti, coz chapu, ale asi budou dulezite a myslim, ze v tomto bude nejake „uzdraveni se“ hodne individualni.

Napisu ve zkratce, jak to bylo u me. Byla jsem zneuzivana cca od 10-17let, otcem. Nikdy nedoslo na pohlavni styk. Probihal zejmena oralni sex. Delala jsem, ze spim, jako vetsi jsem pak v noci „utikala“ z pokoje, kdyz prisel. Nikdy jsem se nebranila, mela jsem strach, ale timpadrm jsem mela zaroven i pocit viny. Nasledky, ktere u sebe vidim a myslim, ze s tim souvisi: jsem spis uzavrena, nesnasim dotyky cizich lidi, co se tyce sexualniho zivota, mela jsem prvni sex v 18, takze asi nejaky blok byl, ale pak bylo v zasade vse relativne v poradku. Sex mam rada. Jedine, co je mi prekazkou je to, ze opravdoveho vzruseni a orgasmu dosahnu pouze pri oralnim sexu. Jasne, ma to tak asi spousta zen, ale ja mam nekde vzadu v hlave, ze je to kvuli zneuzivani a strasne se za to stydim, ale naucila jsem se s tim normalne komfortne zit, neprijdu si nejak nestastna nebo zhrzena nebo jako obet.

Anonym
T
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 721 poděkování
Dostal: 398 poděkování

Re: Zneužívání v dětství a následky (eMimino.cz)

Nový příspěvek od podivin »

:'( :'(
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 374 poděkování
Dostal: 142 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Co na to říct... Asi jen že někteří jsou fakt hnusáci kteří kvůli chvilce potěšení dokážou narušit život a psychické zdravý... Takoví lidi jsou u mě naprosté nuly a doufám že se jim to jednou vrátí... Někteří dokážou takto neužít i víc dívek... :( Někdy mě vážně udivuje jak lidé dokážou být zlí a nebo to někdo začne bagatelizovat že až tolik se toho nestalo....
Můj život je někdy vážně podivný...
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Těm ženám prostě je potřeba doporučit odborníka sexuologa a snažit se to řešit. To co jim brání v sexu třeba ani nemusí s tím zneužitím souviset (nebo to zneužití brání v nalezení toho co v sexu potřebuje), pokud to dotyčná v sobě potlačuje tak sama to vyřeší těžko. Občas je vidět že může pomoct vhodný partner, ale na to se spoléhat nedá.