Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 1786
Dal: 379 poděkování
Dostal: 871 poděkování

Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


(dezinformační web)

Facebook plánuje v Austrálii změnu, která umožní pedofilům v Messengeru vyhnout se odhalení. (Foto:

Australská policie letos přijde až o 20 000 zpráv o zneužívání dětí. Děti tak mohou trpět. Pachatelé nebudou chyceni.

Australské úřady však nemohou přesvědčit giganta sociálních médií, aby změnil názor.


Obrázek
Na titulku novin The Courier Mail se píše: Mark Zuckerberg je nejpodlejší MUŽ NA SVĚTĚ.
Zdroj: couriermail.com.auTHE STORY THAT EV­ERY AUS­TRALIAN PAR­ENT SHOULD READ

Face­book is plan­ning a change which will al­low pe­dophiles on its Mes­sen­ger service to es­cape de­tec­tion. Aussie police will lose up to 20,000 child abuse tip-offs a year.

Kids will suf­fer hor­ren­dously. Preda­tors won’t be caught. But our author­i­ties can­not con­vince the so­cial me­dia gi­ant to change its mind.

Does this make Mark Zuckerberg the...

CHILD safety cam­paigner Bruce Mor­combe has ac­cused Face­book of aid­ing sick pe­dophiles as it emerged more than 20,000 cases of de­praved child abuse in Aus­tralia could go un­de­tected un­der the tech gi­ant’s plan to en­crypt mes­sages.

It is un­der­stood Face­book is re­fus­ing to re­spond to let­ters from the Aus­tralian gov­ern­ment over a con­tro­ver­sial plan to in­tro­duce end-to-end en­cryp­tion on its Mes­sen­ger service af­ter five meet­ings in which author­i­ties made a des­per­ate plea not to al­low pe­dophiles to go unchecked.

Mr Mor­combe said he did not be­lieve bil­lion­aire Face­book boss Mr Zuckerberg had a “con­science” as Face­book moves to an en­cryp­tion sys­tem that will ef­fec­tively pre­vent it from be­ing able to de­tect harm­ful con­tent and re­port it to police for in­ves­ti­ga­tion.

“I think it’s in­ex­cus­able for a global phe­nom­e­non like Face­book to deny le­git­i­mate global law en­force­ment agen­cies to do their job,” he said.

“To as­sist in child ex­ploita­tion is the most hideous of crimes and the peo­ple at the top of the chain should hang their heads in shame.”

Home Af­fairs Min­is­ter Peter Dut­ton yes­ter­day branded Mr Zuckerberg “ar­ro­gant” over Face­book’s bel­liger­ent at­ti­tude in on­go­ing dis­cus­sions de­signed to pre­vent law en­force­ment los­ing its big­gest source of child sex abuse re­ports.

In 2020, US author­i­ties re­ferred more than 21,000 cases in­volv­ing shock­ing crimes such as livestream­ing of child sex­ual abuse and made-to-or­der videos to Aus­tralian police.

“We tried to en­gage with Face­book then and, es­sen­tially, they’ve said that … their en­crypted mes­sag­ing plat­form will mean that the number of re­ports that they give to the na­tional cen­tre in the United States, to re­port these in­stances of child abuse each year, will go from about 20,000, down to a dozen,” Mr Dut­ton said.

About 90 per cent of re­ports to the US Na­tional Cen­tre for Miss­ing and Ex­ploited Chil­dren come from Face­book, de­spite 1400 com­pa­nies be­ing reg­is­tered to re­port

abuse. Mr Dut­ton’s crit­i­cism comes a day af­ter Face­book blind­sided the fed­eral gov­ern­ment and dropped news from its Aus­tralian service.

Home Af­fairs of­fi­cials have met with Face­book five times in the past six months try­ing to un­der­stand the full im­pli­ca­tions of the move to end-to-end en­cryp­tion.

“Face­book and Zuckerberg him­self just would not en­gage with us, with the At­tor­ney-Gen­eral in the US, and it shows the ar­ro­gance within the or­gan­i­sa­tion,” Mr Dut­ton said.

The pow­er­ful Five-Eyes in­tel­li­gence al­liance of Aus­tralia, the US, UK, Canada and New Zealand, as well as the In­dian and Ja­panese gov­ern­ments, have been push­ing tech com­pa­nies to work with gov­ern­ments on end-to-end en­cryp­tion.

A Face­book spokesman said Mes­sen­ger would be­come “end-to-end en­crypted by de­fault over the next year” but a spe­cific date had not been an­nounced. He said Face­book was com­mit­ted to work­ing with law en­force­ment and acted “de­ci­sively to tackle child sex­ual abuse and ter­ror­ism”.

“We have zero tol­er­ance for any be­hav­iour that ex­ploits chil­dren,” he said.

“We al­ready work closely with law en­force­ment agen­cies in Aus­tralia and around the world to re­port and remove harm­ful con­tent. We take strong ac­tion against any user who shares con­tent that ex­ploits or en­dan­gers chil­dren, in­clud­ing ban­ning the user and re­port­ing the mat­ter to the rel­e­vant author­i­ties. Face­book leads the in­dus­try in com­bat­ing child abuse on­line and we’ll con­tinue to do so on our pri­vate mes­sag­ing services.”

He said the Face­bookowned What­sApp mes­sag­ing service, which is en­crypted, bans more than 300,000 ac­counts each month for child ex­ploita­tion.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 562
Dal: 789 poděkování
Dostal: 308 poděkování

Re: Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Face­book is plan­ning a change which will al­low pe­dophiles on its Mes­sen­ger service to es­cape de­tec­tion.
Mohli by Messenger poskytnout sexuologům k používání místo PPG...
Uživatelský avatar
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 645
Dal: 486 poděkování
Dostal: 347 poděkování

Re: Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Nový příspěvek od podivin »

A whatsapp pro pedofily zablokují? Sakra, co budu dělat? Whatsapp potřebuju, mám tam spoustu známých :(
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7972
Dal: 1063 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

A kdyby jim Facebook vyhověl, tak budou pro změnu křičet, že Facebook je Velký bratr, který porušuje listovní tajemství.

V dnešní době si někteří lidé, a to i z řad policie, začínají myslet, že je automatickým právem policie přečíst si veškerou komunikaci sprostého podezřelého, a bez toho se nedá vyšetřit žádný zločin. Asi by se měli podívat na nějaké starší detektivky, jak se to dělalo dřív.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 562
Dal: 789 poděkování
Dostal: 308 poděkování

Re: Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Média jsou v Austrálii naštvané, že jim Facebook zakázal postování novinek na FB. Udělal tak v reakci na připravovaný zákon, který by ho měl donutit dělit se o příjmy z reklamy s ostatními médii, protože "části jejich článků jsou na FB, tak by z toho taky něco měli mít". FB sice nijak nemusím a nechci se ho zastávat, ale za tu reakci na ten nesmyslný zákon ho chválím, udělal bych to stejně. Myslím, že vítr vane odsud, a některé noviny teď v reakci udělají všechno pro to, aby z FB udělali úhlavního veřejného nepřítele. Pedofily k tomu jenom využijí, podstata věci je jim ukradená.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3096
Dal: 11 poděkování
Dostal: 485 poděkování

Re: Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

"Kids will suf­fer hor­ren­dously"
Jasně a teď prosím tu o perníkové chaloupce.

Cože oni si "dovolí" šifrovat komunikaci mezi koncovými uživateli? A to má být jako to "krytí" zrůdných pedofilů. Napadá mně spousta sprostých slov ohledně darebáků co si berou ochranu "dětí" do úst, aby zakryli svou snahu šmírovat soukromou komunikaci! Už zbývá jen křičet že uniknou stovky teroristů...

To že jim zařízli peníze z reklamy co si chtěli přivlastnit jim jen patří...
Uživatelský avatar
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Příspěvky: 215
Dal: 144 poděkování
Dostal: 216 poděkování

Re: Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Nový příspěvek od pbd »


Malé technické okénko pro vysvětlení o co vlastně jde, ať tomu všichni rozumíme, když už to prý Facebook dělá pro nás pedofily.


Obrázek
Pokud pošle teď Alice zprávu Bobovi přes Messenger, je od Alice přenesena přes internet zabezpečeným kanálem, tj. šifrovaně (konkrétně přes HTTPS) na servery Facebooku, kde se zpráva rozšifruje, (zpracuje pro reklamní účely) a opět šifrovaně přenese přes internet Bobovi. Onen zabezpečený kanál (HTTPS) používá k šifrování protokol TLS, což je tzv. symetrické šifrování. To znamená, že k zašifrování i rozšifrování dat se používá jen jeden klíč, resp. k zašifrování veřejná část klíče (tuto část posílá Facebook Alici či Bobovi) a k rozšifrování soukromá část klíče (tu si Facebook nechává pro sebe).

Tento stav nemusí Alici vyhovovat, protože obsah zpráv vidí Facebook, resp. kdokoliv, kdo má soukromou část klíče Facebooku. V ideálním případě by to měl být pouze Facebook, ale v praxi to může být i nějaký státní orgán nebo hacker.


Obrázek

Pokud se k výše uvedenému přidá end-to-end šifrování, což je ona změna, kterou chce Facebook u všech konverzací zapnout, přidá se k tomu ještě jedna vrstva tentokrát asymetrického šifrování. Komunikace mezi Alicií a Facebookem, stejně tak mezi Bobem a Facebookem bude i nadále šifrovaná pomocí HTTPS (resp. TLS), navíc si ale Alice i Bob vygenerují každý svůj vlastní klíč (veřejný a soukromí). Alice pošle svůj veřejný klíč Bobovi a Bob svůj veřejný Alici a své soukromé klíče si nechají pro sebe. Pokud pošle Alice Bobovi zprávu, zašifruje ji Bobovím veřejným klíčem a jedině Bob, který jediný má svůj soukromí klíč, může zprávu rozšifrovat. Protože se soukromé klíče nikam neposílají, nemůže Facebook ani nikdo jiný zprávy číst. Z pohledu uživatele probíhá generování klíčů samo, někde na pozadí, neznamená to, že byl člověk nucen generovat nějaké soubory a někam je ukládat.

Nutno také podotknout, že už teď může kdokoliv v Messengeru end-to-end šifrování používat a to tak, že použije v nastavení konverzace možnost "přejít na tajnou konverzaci".
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 562
Dal: 789 poděkování
Dostal: 308 poděkování

Re: Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Pokud je Alici míň než 21, zachránil bych jí před pedofilním Bobem odesláním šifrovacích klíčů agentuře k zachraňování pověřené. Ale asi to nebude potřeba, Alice a Bob se budou muset sejít osobně. Facebook plánuje úplné stažení z Austrálie. Pokud je Alici míň než 13, tak se jí to nedotkne, na FB nesmí.
Uživatelský avatar
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 645
Dal: 486 poděkování
Dostal: 347 poděkování

Re: Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Já, pedofil, používám hrozně dlouho whatsapp a ten má end-to-end šifrování už docela dlouho aktivní.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3096
Dal: 11 poděkování
Dostal: 485 poděkování

Re: Facebook plánuje změnu, která umožní pedofilům vyhnout se odhalení (AC24.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Whatsup, to myslíš jak v listopadu proběhly zprávy o:
"Podle rakouské rozhlasové stanice FM4 Rada Evropské unie připravila návrh, podle něhož by provozovatelé mobilních komunikačních platforem měly vytvořit další hlavní klíče, které by umožnily v odůvodněných případech evropským zpravodajským službám prolomit zašifrovanou komunikaci. Stanice vychází z uniklého interního dokumentu, které Německo jako předsedající stát EU poslalo delegacím členských státům Rady."
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/whatsapp-zasifrovana-komunikace-rada-eu-francie-rakousko-technologie.A201109_141344_zahranicni_jhr

Nebo starší info z roku 2017:

Světově nejpopulárnější komunikační aplikace WhatsApp se chlubí velkou bezpečností a end-to-end šifrováním. Ve skutečnosti je to ale lež, server totiž umí u klientů potichu vyměnit klíče a odposlechnout komunikaci.

https://www.root.cz/clanky/sifrovani-whatsapp-je-lez-server-umi-klientum-vymenit-klice/

nebo nedávný úprk lidí z whatsappu na signal právě kvůli bezpečnosti?