Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Doporučení při komunikaci s jinými weby

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 12
Dal: 69 poděkování
Dostal: 187 poděkování

Doporučení při komunikaci s jinými weby

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Jedná se spíš o osobní názor. Neberte to jako oficiální prohlášení spolku nebo správců. Už jen proto, že jím nejsem. Nicméně to nic nemění na mém názoru, že by bylo vhodné se snažit řídit těmito doporučeními.

Unáhlené a emotivní reakce:
Unáhlené reakce nebo reakce z afektu nejsou podle mě zrovna ideální volba. Někdy je lepší s reakcí nebo s odesláním pár dnů počkat, až hlava vychladne, potom ji zrevidovat a teprve pak poslat. S tím souvisí i doporučení vyvarovat se emotivním reakcím, které často bývají obsáhlé výroky bez informativní hodnoty.

Jednat s respektem vůči adresátovi:
I když si můžeme myslet, že si to adresát nezaslouží, tak povyšováním se a ironickými nebo pohrdavými reakcemi se může dosáhnout maximálně toho, že je adresát bude ignorovat, protože kdo by chtěl číst útoky na svoji vlastní osobu. Také je podle mě vhodné se pokud možno vyvarovat ironii, sarkastickým narážkám, nazývání autora článku hlupákem a podobně.

Bombardování nebo spamování adresáta:
Samozřejmě každý může osobně reagovat sám za sebe. Někdy to je vhodné, někdy je to naopak kontraproduktivní. Bombardováním adresáta reakcemi se opět může docílit nechuti adresáta aktivně reagovat na komunikaci. Proto by bylo vhodné po reakci jednoho člena například pár dnů počkat s další reakcí. Pokud je reakce veřejná a obsahuje stejnou nebo podobnou myšlenku, je podle mě další stejná reakce na pováženou. Jak Podivín poznamenal v diskuzi, bylo by vhodné se vzájemně informovat o tom, kdo a kdy reagoval, například kvůli diskuzím, kde je komentář zobrazen se zpožděním kvůli revizi nebo pokud je reakce neveřejná (autor reakce ji nechce zveřejnit), aby alespoň informoval, že na článek reagoval.

Objektivní kritika:
Před reakcí je vhodné si opravdu pečlivě přečíst celý článek a skutečně reagovat pouze na podstatné a konkrétní věci. V náhodných článcích můžeme najít nadpisy ve stylu: "Jak se ubránit před pedofily" a zároveň v tom samém článku lze přečíst informaci: "Ne všichni pedofilové jsou špatní". Proto je důležité upozornit hlavně na nadpis a proč není vhodný a přitom se vyvarovat výrokům o neznalosti problematiky, když sám autor uvedl, že "Ne všichni pedofilové jsou špatní". Jedná se pak o částečnou neznalost, tudíž je dobré informace autorovi článku nebo redakci spíše upřesnit, než rovnou říkat, že autor o problematice vůbec nic neví. Zároveň, jak zmiňuje Bouře
, není na škodu dobře napsané části článku pochválit, protože všude jde vidět spousty negativní kritiky, ale když je něco napsané správně, tak se to bere jako samozřejmost a poděkování nebo pochvaly se mnohdy autorovi nedostane. Za mě je vhodné kritizovat i nevhodně napsané části článku, které se netýkají přímo pedofilie a pedofilů, ale i danému tématu celého článku. Prostě nesoustředit se pouze na jednu věc. Jako příklad by se dalo uvést náhodný článek o ochraně dětí, kde je mylná informace o pedofilech a zároveň je tam například kontraproduktivní informace o ochraně dětí. Je pak podle mě vhodné reagovat na oba výroky a ne pouze na výrok o pedofilech.

Prosit nebo žádat o editaci článku pouze v rámci kontextu celého článku:
Například cílem článku na ochranu dětí nebývá destigmatizace pedofilů. Proto je podle mě vhodné žádat pouze takovou úpravu, která je vhodná pro daný článek. Například změna špatně použitých termínů nebo nepravdivých a zavádějících výroků. Není třeba vyžadovat, aby článek o ochraně dětí byl předělán na osvětový článek o pedofilech. Autoři na takovou změnu stejně nepřistoupí.

Budu rád za další připomínky. Obsah budu podle nálady a času dál rozšiřovat.
Naposledy upravil(a) MR_Xguard dne pátek 19. 2. 2021, 17:42:03, celkem upraveno 24 x.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 358 poděkování
Dostal: 119 poděkování

Re: Doporučení při komunikaci s jinými weby

Nový příspěvek od Bouře »

Určitě bych před reakcí doporučovala přečíst úplně celí článek a potom se nějakým způsobem zamyslet co dotyčný napíše. Taky když třeba něco na tom článku pochválíme a budeme obecně psát spíš takovím formálním ale zároven přátelským tonem tak je větší šance že se nad tím autor víc zamyslí než když budeme pouze kritizovat. :)
Můj život je někdy vážně podivný...
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 385 poděkování
Dostal: 1066 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tohle už na mě zkoušel Myš. Teorie hezká, ale po tom psychickém zhroucení předloni, mám fakt problém se déle na něco soustředit, a jinak než ve flow ze sebe těžko něco dostanu. A veř že se hooodně krotím v tom jak to píšu, protože psát to svými slovy, bylo by to o hodně drsnější.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
MR_Xguard

Cykle02 píše: pátek 19. 2. 2021, 16:21:33 Tohle už na mě zkoušel Myš. Teorie hezká, ale po tom psychickém zhroucení předloni, mám fakt problém se déle na něco soustředit, a jinak než ve "flow" ze sebe těžko něco dostanu. A veř že se hooodně krotím v tom jak to píšu, protože psát to svými slovy, bylo by to o hodně drsnější.
Takhle to jde taky dělat. Prostě se vypíšeš, ale s odesláním odpovědi počkáš. Můžeš to pak po sobě překontrolovat a sám zvážit, jaká je tvá reakce.

podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 653 poděkování
Dostal: 389 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Přidal bych následující bod. Pokud reakce není veřejná, např. email nebo moderovaná diskuze, kde se reakce ihned neobjeví, tak vložit tuto reakci k článku na fórum, aby bylo vidět, kdo již psal a co psal, pokud někdo nechce kopírovat celý text, tak alespoň napsat informaci, že už někdo reagoval.

Možná by nebylo od věci, aby za ČEPEK opravdu reagovali max 1-3 lidé, obvykle píšou Marco a Kasz jako admini ČEPEK. Cykle se podepisuje tuším jako člen komunity ČEPEK. Ale protože je ČEPEK už spolek, možná by ta komunikace za ČEPEK měla být trochu oficiální, aby se právě nestalo, že bude reagovat vulgárně nějaký člen a pak se podepíše jako člen ČEPEK a bude tím vrhat špatné světlo na ČEPEK celý. Případně mě teď napadlo, že by tak mohl i někdo škodit, že by schválně psal pobuřující nebo agresivní reakce jako člen ČEPEK. Tomu samozřejmě bránit nemůžeme, ale od nás slušných by asi také nebylo dobré, kdyby nějaký autor dostal 10 dopisů, pravděpodobně hodně podobných, od členů ČEPEK. Takže 1-3 odpovědi od adminů a Cykleho (pro mě se stal takovým neoficiálním tiskovým mluvčím :D ) a pokud bude mít někdo chuť nějak s autory diskutovat osobně, tak ať to spíš pošle jen za sebe. Ono to pak nebude vypadat tak blbě, že na to negativně reagují jen pedofilé.

To jsou moje návrhy/myšlenky, jestli je zapracujete nebo něco z nich uděláte, nechám na vašem uvážení.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

MR_Xguard píše: pátek 19. 2. 2021, 16:23:34Takhle to jde taky dělat. Prostě se vypíšeš, ale s odesláním odpovědi počkáš. Můžeš to pak po sobě překontrolovat a sám zvážit, jaká je tvá reakce.
Poslední co potřebuju, aby mi ještě v palici strašilo že mam rozepsanou nějakou práci. To musí z hlavy hned ven.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

podivin píše: pátek 19. 2. 2021, 16:27:08Možná by nebylo od věci, aby za ČEPEK opravdu reagovali max 1-3 lidé, obvykle píšou Marco a Kasz jako admini ČEPEK. Cykle se podepisuje tuším jako člen komunity ČEPEK. Ale protože je ČEPEK už spolek, možná by ta komunikace za ČEPEK
To jsem už navrhoval, že bych dával návrhy na e-maily admini to zpracují a za ČEPEK oficiálně pošlou, ale prakticky to dost drhne [1] [2] a spíš se to nechává prostě na mě.
MR_Xguard

podivin píše: pátek 19. 2. 2021, 16:27:08Možná by nebylo od věci, aby za ČEPEK opravdu reagovali max 1-3 lidé
Tady je důležité, aby autor reakce opravdu rozlišil, jestli píše za sebe nebo jako mluvčí komunity nebo spolku. Tohle by bylo vhodné v reakci vždy uvést. Ale stejně i když někdo píše za sebe jako pedofil, tak i tak může mnoho reakcí odradit autora nebo redakci od spolupráce. Dojde pak ke stavu, kdy je autor článku sám proti přesile a sám ukončí komunikaci se všemi. Na druhou stranu, jak jsem psal, může to fungovat i naopak. Když je autor například dost empatický nebo při smyslech, tak osobní výpovědi dalších pedofilů mohou změnit jeho názor na věc spíše, než jedna reakce za všechny. Řekl bych, že na to je třeba jistý cit a vypozorovat, jaká reakce je vhodná a jaká ne.

Edit:
Jo a zase, je nutné brát v potaz smysl článku. Pokud je cílem článku chránit děti, tak podle mě není třeba prosit o změnu obsahu tak, aby se v ní obhajovali pedofilové. Pouze upravit článek tak, aby je nestigmatizoval.

MR_Xguard

Doplnil jsem další bod a poznámky Podivína a Bouře.

podivin
Člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí

Cykle02 píše: pátek 19. 2. 2021, 16:30:19 ale prakticky to dost drhne ... a spíš se to nechává prostě na mě.
Jak říkám, jsi tiskový mluvčí ČEPEKu :D
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
podivin
Člen skupiny ČEPEK

Cykle02 píše: pátek 19. 2. 2021, 16:28:06 Poslední co potřebuju, aby mi ještě v palici strašilo že mam rozepsanou nějakou práci. To musí z hlavy hned ven.
Co se stává mně, že napíšu něco dlouhého, plného argumentů, ale i emocí a když to nechám uležet, tak se mezi tím zklidním, přečtu si to, spoustu emocí umažu, pak i ty argumenty shledám nedůležitými a smažu to celé a nic nepošlu.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

podivin píše: pátek 19. 2. 2021, 18:39:09Jak říkám, jsi tiskový mluvčí ČEPEKu :D
Jako nekecám, loni i jsem studoval pro tyhle účely videa na yt [1] [2] [3] [4] [5] [6] + témata okolo sociální psychologie na wiki, a něco z toho jsem tu už použil (agrumentace s id/ego, nálepkování) , ale když píšu za sebe, tak se vyjadřuju po svém.
podivin
Člen skupiny ČEPEK

Cykle02 píše: pátek 19. 2. 2021, 21:45:29
podivin píše: pátek 19. 2. 2021, 18:39:09Jak říkám, jsi tiskový mluvčí ČEPEKu :D
Jako nekecám, loni i jsem studoval pro tyhle účely videa na yt + témata okolo sociální psychologie na wiki, a něco z toho jsem tu už použil (agrumentace s id/ego, nálepkování) , ale když píšu za sebe, tak se vyjadřuju po svém.
Ty bláho, tak my máme fakt odborného tiskového mluvčího :D Tak teď bychom měli ještě začít sosat prachy ze státního rozpočtu, když už to máme v těch stanovách *lol* No, ty bláho, a z toho zaplatit video spoty do TV, ale s odkazem na ČEPEK, to by bylo něco :D
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 494 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Já jsem proti jakýmkoli "doporučením". Ať každý jedná od srdce. Stačí když se v odpovědích nebude odvolávat na čepek ale jen na sebe a své svědomí...
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1144 poděkování
Dostal: 2872 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Jednorozec píše: pondělí 22. 2. 2021, 20:54:51 Já jsem proti jakýmkoli "doporučením". Ať každý jedná od srdce. Stačí když se v odpovědích nebude odvolávat na čepek ale jen na sebe a své svědomí...
Úplně nesouhlasím. Hodně často se stane, že člověka ovládnou emoce a zmůže se pod jejich vlivem jen na vylití si zlosti, naštvání a bezmoci. Pokud ale chceme něco změnit, chce to trochu jiný - diplomatičtější přístup a někdy i postupovat v určitém smyslu koordinovaně. Když se na autora chybného výroku snese 10 hejtů, zatvrdí se ještě víc. Když mu přijde smysluplný text, který vysvětluje naši situaci a co působí tím, že pojmy nepoužívá ve správném významu, je větší pravděpodobnost, že se nad tím zamyslí a změní nejen text svého článku, ale i své smýšlení, které se pak bude šířit dál. Bohužel pomaleji než covid, ale přece o to jde.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Jednorozec
Registrovaný uživatel

To je klidně možné ale já jsem proti jakékoliv i autocenzuře. Pokud chceš korigovat nějaké oficiální vyjádření "komunity" tak klidně tam to je politika a má to smysl, ale každý jedinec za sebe je tady snad svéprávný...

ostatně už vidím tu reakci "koukejte vidíte jak se ti pedofilové navenek překrucují, v reálu si ale určitě myslí něco jiného"...
MR_Xguard

Nemohu nikomu nic zakazovat, nařizovat a podobně. To ani nechci. Každý má své právo. Jenom bych chtěl říct, že jsme na jedné lodi a tak by se nějaká malá a dobrovolná spolupráce mohla hodit.

Jednorozec
Registrovaný uživatel

Ke spolupráci snad slouží čepek. Snaha určovat nějaké pravidla ostatním mi přijde prostě kontraproduktivní (obzvlášť pokud na to narazí oponenti). Pokud chce někdo někoho ovlivnit pak jediné co uznávám je jít druhým vlastním příkladem.
btw. sprav ten nadpis "jiMými" weby zní fakt divně i mně a to obvykle překlepy nevidím ani na papíře :0)
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1144 poděkování
Dostal: 2872 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Jednorozec píše: pondělí 1. 3. 2021, 15:12:59btw. sprav ten nadpis "jiMými" weby zní fakt divně i mně a to obvykle překlepy nevidím ani na papíře :0)
Tak toho jsem si taky nevšiml. :)
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙