Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Angelo z Kelly Family vzal na pódium syna, Německo ho trestá za dětskou práci (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Angelo z Kelly Family vzal na pódium syna, Německo ho trestá za dětskou práci (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tohle už na můj vkus přehánějí. Vdyť co by měly dělat takové dětské sbory?

Irský countryový zpěvák Angelo Kelly (39) dostal od německého soudu pokutu za to, že nechal v roce 2019 během večerního koncertu na pódiu vystupovat svého tehdy čtyřletého syna.

Podle soudu v bavorském Hassfurtu tím bývalý člen slavné rodinné kapely The Kelly Family porušil nařízení na ochranu dětí, které mimo jiné zapovídá dětskou práci.

Podle správního soudu má Kelly zaplatit 3 000 eur (77 tisíc korun), jeho právník už však oznámil, že podá odvolání.

Malý William, nejmladší z Kellyho pěti dětí, vystupoval během letního koncertu pod širým nebem na zámku Eyrichshof. „Během vystoupení stál nezletilý William na scéně nejméně třicet minut, během nichž hrál, zpíval a uvedl vlastní píseň… To lze na základě zákona na ochranu před zaměstnáváním dětí považovat za dětskou práci,“ uvedl soud.

Zpěvák trvá na tom, že zákon neporušil. „Jako pro otce je pro mě dobro mých dětí to nejdůležitější. Williama jsem nikdy k vystupování na našich koncertech nenutil. Pokud to dělal, tak proto, že sám chtěl,“ napsal Kelly na Facebooku.

Jeho právník Julian Ackermann se domnívá, že hodnocení soudu „není v souladu s fakty“. Považovat krátké vystoupení po boku matky, otce a sourozenců za dětskou práci je podle něj chybné.

Německý zákon na ochranu dětí zakazuje zaměstnávání nezletilých do patnácti let. Pro hudební vystoupení platí výjimky, s předchozím souhlasem úřadů mohou děti od tří do šesti let vystupovat dvě hodiny denně, ale jen v době od 8:00 do 17:00. William Kelly se na pódiu objevil večer po 20. hodině.

Kelly zažil dobu své největší slávy jako teenager během koncertování s tehdy populární rodinnou skupinou, pro kterou složil například hit I Can’t Help Myself. Nyní vystupuje sólově a v Německu, odkud pochází jeho manželka, je velmi populární.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne středa 17. 2. 2021, 20:27:23, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Vložen celý text článku.
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1063 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Re: Angelo z Kelly Family vzal na pódium syna, Německo ho trestá za dětskou práci (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Německý zákon na ochranu dětí zakazuje zaměstnávání nezletilých do patnácti let. Pro hudební vystoupení platí výjimky, s předchozím souhlasem úřadů mohou děti od tří do šesti let vystupovat dvě hodiny denně, ale jen v době od 8:00 do 17:00. William Kelly se na pódiu objevil večer po 20. hodině.
Jak se píše v článku: děti můžou pracovat, ale za určitých podmínek a musí to předem vědět úřady. Spontánní rozhodnutí, že dítě bude pracovat, je technicky vzato proti zákonu - u nás i v Německu. Sice se divím, že to nějakého byrokrata napadlo vůbec řešit, ale je to prostě tak.
Tim
Na trestné lavici
Varování: 27
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: m.ovisek@seznam.cz
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 722 02 73 99
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 378 poděkování

Re: Angelo z Kelly Family vzal na pódium syna, Německo ho trestá za dětskou práci (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Je to na hlavu, pokud by jsme jako děti nemohli být po 17:00 aktivní, proč je večerníček až 18:45? :D To by jsme jako děti neoslavili s rodiči ani silvestra... :'( *lol*
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
ve věku do: 12
Dal: 61 poděkování
Dostal: 176 poděkování

Nový příspěvek od MR_Xguard »

A co když to ty děti prostě baví..... Co když to pro ně není práce, ale zábava. To by museli zavřít moje a nevím jaké ještě rodiče na světě. Přece umývání nádobí nebo starání se o zahrádku je taky práce. Megablbost tohle...

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Cože ty si musel jen mýt nádobí a starat se o zahrádku?

my běžně: myli a utírali nádobí
vysávali každý týden pokoje
zalévali zahradu když v létě zrovna nepršelo
nosili kytky na hřbitov a uklízeli hrob
chodili nakoupit (chleba mlíko rohlíky máslo byl nejčastější nákup)
no a když bylo třeba pak pomáhali na poli, třeba sázet brambory zbírat mandelinky, okopávat...
A to ani nemluvím o tom že na podzim bylo třeba otrhat rybíz, meruňky, jabka......

A nám to nestačilo, tak jsme třeba sami ještě chodili sklízet černý bez do sběrny abychom si pár stovek přividělali sami.

Děte do háje s dětskou prací rozhodně nám to neuškodilo!