Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Brno ubytuje seniory ve školce. Musí mít rádi děti (Brněnská.drbna.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 875 poděkování
Dostal: 1728 poděkování

Brno ubytuje seniory ve školce. Musí mít rádi děti (Brněnská.drbna.cz)

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Tomu říkám nápad! :)

Budova bývalé mateřské školy v Bohunicích se dočkala rekonstrukce. Původní budova získala nástavbu, díky níž dojde k netradičnímu spojení – nejmladší generace se setká s tou nejstarší. Do nově postavených bytů se totiž již brzy nastěhují senioři.

Brno minulý rok přišlo se zajímavým nápadem, jak spojit dvě rozdílné generace. V ulici Pod Nemocnicí přibyla k zrekonstruované mateřské škole pro osmadvacet předškoláků nástavba s byty a společenskými prostory pro seniory.

„Propojením mateřské školy a domu s pečovatelskou službou dostávají obě generace možnost se potkávat, povídat si a dělat si vzájemně radost,“ říká primátorka Markéta Vaňková.

„U tohoto nápadu naprosto platí, že v jednoduchosti je krása. Spousta dětí má dnes prarodiče daleko nebo ještě zahlcené prací, stejně tak řada starších lidí není se svou rodinou v kontaktu tak často, jak by si přáli,“ vysvětluje netradiční koncept budovy primátorka Markéta Vaňková (ODS). Podle jejích slov je zájemců z řad seniorů už teď více, než umožňuje kapacita bydlení. Ruch a výskot malých dětí považuje za zpestření podzimu života.

Myslelo se i na handicapované

Do nových bytů se již brzy začnou stěhovat jak jednotlivci od šedesáti let a výše, kteří si mohou vybrat z moderních garsonek, tak také starší páry, jímž dům s pečovatelskou službou nabídne bytové jednotky s dispozicí 2+kk. Město myslelo i na handicapované obyvatele. Čtyři z celkových šestnácti bytů jsou bezbariérové. V celé budově se nachází navíc výtah.

Rekonstrukce budovy začala loni v lednu, kolaudací dům prošel na začátku letošního roku. Město uhradilo 81 a půl milionu korun za novou mateřskou školu spojenou s pečovatelským domem pro seniory z Fondu bytové výstavby.

Brněnský sociální experiment

Ačkoli například ve Švýcarsku je podobný koncept zcela běžný, v Brně jde o unikát. Zahradu domu s pečovatelskou službou a mateřskou školou v jednom symbolicky rozděluje dřevěný plot, za kterým se začnou odehrávat dva naprosto odlišné světy. Na jedné z polovin najdeme kolotoč, houpačky nebo pískoviště určené pro zabavení dětí, druhá půlka s lavičkami poslouží jako relaxační místo pro seniory. Náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva (ČSSD) je přesvědčen, že se projekt osvědčí. Je ale podle něj důležité, aby se do domu nastěhovali senioři, kteří mají opravdu rádi děti.

„Podstatné je, aby senioři, kteří tam budou bydlet, měli opravdu hodně rádi děti,“ zdůrazňuje náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva (ČSSD).

Školka s centrem sociálních služeb

Rada města schválila na svém posledním jednání i pořadník zájemců o bydlení v domě s pečovatelskou službou. Byty bude podle pořadníku rozdělovat městská část Brno–Bohunice, jíž město projekt svěřilo. Dům důchodcům poskytne i pomoc s nákupy, hygienou nebo stravováním. Jídlo budou mít zařízeno i děti ve školce, v prvním patře najdeme i kuchyň a výdejní okénko.

„Pokud budou obyvatelé potřebovat, můžou se přihlásit o pečovatelskou službu a rozšířit řady jejích více než pěti tisíc klientů. Nově jsme střediska pečovatelské služby sloučili pod Centrum sociálních služeb, čímž jsme sjednání pečovatelů zjednodušili a zefektivnili,“ připomněl náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl (ODS).
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 657 poděkování
Dostal: 389 poděkování

Re: Brno ubytuje seniory ve školce. Musí mít rádi děti (Brněnská.drbna.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Ruch a výskot malých dětí považuje za zpestření podzimu života.
Já si tak zpestřuju život už teď - když slyším dětský smích, křik nebo výskot, tak se snažím podívat, co je tobza dětičky.

Tak na tyhle byty bych musel jsem 20 let čekat :( Ale bral bych to hned.

Ve Švýcarsku jsem to zatím neviděl.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1006 poděkování
Dostal: 366 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

podivin píše: pátek 12. 2. 2021, 23:07:00 Tak na tyhle byty bych musel jsem 20 let čekat :( Ale bral bych to hned.
Tak to je možná nejvyšší čas si zažádat. Můžeme spolu. Ty budeš udržovat servery a já ti budu dělat kafe :)
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
ve věku do: 12
Dal: 70 poděkování
Dostal: 187 poděkování

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Dal: 308 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Nový příspěvek od Kiiax »

Vzhledem k pandemii, kdy do nás hustí, že malé děti jsou více nakažlivé a senioři nejvíce ohrožené mi tato zpráva v dnešní době přijde divná.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
ve věku od: 7
Dal: 134 poděkování
Dostal: 421 poděkování

Nový příspěvek od Mathias8 »

Kiiax píše: sobota 13. 2. 2021, 10:37:50 Vzhledem k pandemii, kdy do nás hustí, že malé děti jsou více nakažlivé a senioři nejvíce ohrožené mi tato zpráva v dnešní době přijde divná.
"musi mit radi deti"

Ja by som medzi nich zamiesal aj pedofilou, ved oni to maju s laskou k detom skoro rovnake. Tak myslim, ze mame podobne radi deti aspon si to tak myslim. Akurat je sanca podla mojho nazoru ze dieta zneuzije skor dochodca ako pedofil...

Keby sme zili v 80 ci 90 rokoch bol by tento napad super ale dnes v tejto dobe sa mi jednoducho nepaci. Deti sa obliekaju inak ako v tych rokoch. A viacej pritahuju pozornost. Dovod preco sa dospelim chlapom pacia deti.

Na jednej strane kazdy bojuje proti zneuzivaniu deti a na druhej urobia toto, ked vedia ze u starych ludi je zaznamenany vyskyt pedofilie
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Dal: 1144 poděkování
Dostal: 2872 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Tak se přiznám, že jsem nepochopil předchozí dva mé před-pisatele, protože:

1) Přece tady nejde o koronavirus, ale o to, že senioři budou bydlet v budově, která slouží zároveň jako školka. S dětmi se ani setkávat nebudou, jen je budou vídat přes okna nebo přes plot své části areálu. Čili pokud by tam byl senior, kterému děti a jejich výskání a křik lezou krkem, tak by to měl těžké, protože prostě ty děti tam každý všední den budou ve školce a v případě příznivého počasí si budou hrát venku a samozřejmě při tom vytvářet typický dětský "hluk", který bude vnikat otevřenými okny do pokojů seniorů a samozřejmě i do přilehlé části seniorského areálu. Z textu nevyplývá, že se senioři a děti budou nějak blížeji osobně a pravidelně setkávat.

2) Mathiasi, ty někdy píšeš takové nesmysly, až je to do nebe volající, například:
Mathias8 píše: sobota 13. 2. 2021, 11:45:42 u starych ludi je zaznamenany vyskyt pedofilie
A u mladých ne? Nebo u lidí středního věku? Jak to říkává Weiss - pedofilie nechodí po horách, ale po lidech. Je to celoživotní záležitost, pedofilem se v seniorském věku nikdo nestane. Co je pravdou, je to, že někteří senioři senilní a někdy si přestávají uvědomovat to, co si celý život uvědomovali, nebo někdy neměli celý život žádnou zkušenost s dětmi a když se k nim najednou přivine dítě, tak můžou šáhnout, kam nemají. Ale šáhnutí tam, kam nemají - to je zneužití, nikoliv pedofilie. Opakovaně ve tvých příspěvcích čtu texty, které tyto rozdílné věci ztotožňují.
Mathias8 píše: sobota 13. 2. 2021, 11:45:42 dieta zneuzije skor dochodca ako pedofil...
Důchodce nemůže být pedofil?

Z hlediska dětí platí, že je větší pravděpodobnost, že dané dítě zneužije běžně orientovaný člověk než pedofil.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 494 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

No obecně důchodci co znám sice děti uvidí rádi a potěší je to ale taky mají rádi klid takže ono výskání nesmí být půl dne, z toho pak žádný důchodce nadšený nebude. Teda pokud mu dosud slouží sluch.
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
ve věku od: 7
Dal: 134 poděkování
Dostal: 421 poděkování

Nový příspěvek od Mathias8 »

Kasz píše: sobota 13. 2. 2021, 13:33:24 Co je pravdou, je to, že někteří senioři senilní a někdy si přestávají uvědomovat to, co si celý život uvědomovali, nebo někdy neměli celý život žádnou zkušenost s dětmi a když se k nim najednou přivine dítě, tak můžou šáhnout, kam nemají. Ale šáhnutí tam, kam nemají - to je zneužití, nikoliv pedofilie.
Mal som na mysli pedofilne sklony. A nielen sahnout ale aj sexualne zneuzit. Jedna odbornicka to niekde hovorila, ze u dochodzcov sa casto vyskytuju pedofilne sklony, ze mavaju pedofilne sklony to neznamena ze su pedofili. Sposobuje to prave ta senilnost. A ze mozu dieta zneuzit sexualne. Ze sa to stava..
Kasz píše: sobota 13. 2. 2021, 13:33:24 Důchodce nemůže být pedofil?
Z hlediska dětí platí, že je větší pravděpodobnost, že dané dítě zneužije běžně orientovaný člověk než pedofil.
No ano ale bezne orientovany clovek moze byt aj dochodca a moze dieta zneuzit
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Dal: 1144 poděkování
Dostal: 2872 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Mathias8 píše: sobota 13. 2. 2021, 15:07:56 Mal som na mysli pedofilne sklony. A nielen sahnout ale aj sexualne zneuzit. Jedna odbornicka to niekde hovorila, ze u dochodzcov sa casto vyskytuju pedofilne sklony, ze mavaju pedofilne sklony to neznamena ze su pedofili. Sposobuje to prave ta senilnost. A ze mozu dieta zneuzit sexualne. Ze sa to stava..
Co jsou pedofilní sklony? Sklony ke zneužití dětí? Pak ale opět ztotožňuješ pedofilii se zneužíváním… Odborníčka neumí používat pojmy, to ale neznamená, že budeme ty pojmy používat špatně i my.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙