Muž zjistil, že ho vydírá jeho jedenáctiletý syn. Chtěl se stát kyberzločincem (Novinky.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3352
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1431 poděkování

Muž zjistil, že ho vydírá jeho jedenáctiletý syn. Chtěl se stát kyberzločincem (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Minulý měsíc oznámil Rádžív Kumar z indického Ghaziabádu, že se stal obětí kyberzločinu. Neznámí útočníci mu prý nabourali e-mailovou schránku a nyní mu vyhrožují zveřejněním jeho soukromých a choulostivých fotografií, pokud nezaplatí. Policejní vyšetřování však záhy ukázalo, že za vším stojí jeho jedenáctiletý syn, který se chtěl stát kyberzločincem.

Policii muž řekl, že vyděrači po něm požadují výkupné ve výši 100 milionů rupií (zhruba 30 milionů korun). Informoval o tom server India Today.

Neznámí kyberzločinci oznamovali Kumarovi, že sledují každý jeho pohyb, mají jeho intimní fotografie a videa a pokud nezaplatí, tak, že tyto kompromitující materiály zveřejní. Kumar nadále policii sdělil, že hackeři ví o každém pohybu členů jeho rodiny a obtěžují je.

Obyčejně je problém tyto zločince vypátrat, policisté ale zjistili, že „hackeři“ komunikují z IP adresy totožné s Kumarovou. Vyslechli tedy všechny členy rodiny včetně Kumarova jedenáctiletého syna.

K údivu policistů, a ještě většímu překvapení Kumarovu, se chlapec přiznal, že za vydíráním stojí on. Na YouTube sledoval videa o kyberkriminalitě a chtěl si vyzkoušet, jaké to je být hackerem. Podle India Today vyšetřování stále pokračuje. Jak se zachoval šokovaný otec, není známo.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?