Američtí policisté nastříkali spoutané devítileté dívce při zásahu do očí pepřový sprej. Jsou mimo službu (iROZHLAS)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 385 poděkování
Dostal: 967 poděkování

Američtí policisté nastříkali spoutané devítileté dívce při zásahu do očí pepřový sprej. Jsou mimo službu (iROZHLAS)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Starostka amerického města Rochester nařídila, aby byli okamžitě postaveni mimo službu policisté a policistky, kteří se podíleli na zásahu pepřovým sprejem proti devítileté dívce s pouty na rukou. Akce byla zachycena na kamery, které nosí policie v době zásahu na sobě, informovala v úterý agentura Reuters.

„To, co se stalo v pátek, bylo jednoduše strašlivé, a všechny lidi tady to právem rozhořčilo,” uvedla starostka Lovely Warrenová. Kolik příslušníků policie bylo postaveno mimo službu, není zatím známo.

Když se pokusila utéct, policisté ji spoutali a chtěli ji odvézt do nemocnice, dodal Anderson. Na videu je vidět a slyšet, jak se dívka brání a opakovaně volá otce.

V jednu chvíli policista dívce vyčítá, že se „chová jako dítě”, na což ona opáčí, že „je dítě”. „Tohle je tvoje poslední šance, jinak máš pepřový sprej v očích,” pohrozí jí na videu policista. Když svou hrozbu splní, dívka prosí, aby jí oči otřeli.

Vyšetřování případu přichází poté, co bylo město Rochester ve státě New York zmítáno protesty kvůli smrti Daniela Prudea, kterého při zásahu loni v březnu udusili policisté.

...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1104 poděkování
Dostal: 2837 poděkování

Re: Američtí policisté nastříkali spoutané devítileté dívce při zásahu do očí pepřový sprej. Jsou mimo službu (iROZHLAS)

Nový příspěvek od Kasz »

Zadržená tedy nebyla zrovna moc spolupracující. Ale myslím, že v jejím případě spoutání stačilo. Pepřák byl zbytečný - je to obranný prostředek, který by měl člověk použít, když mu hrozí nebezpečí, protože ten zásah může teoreticky způsobit i to, že se člověk začne dusit apod. Ve videu není zřejmé, proč ji potřebovali řešit, čeho konkrétně se měla předtím dopustit.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Tim
Na trestné lavici
Varování: 27
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 722 02 73 99
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 459 poděkování
Dostal: 387 poděkování

Re: Američtí policisté nastříkali spoutané devítileté dívce při zásahu do očí pepřový sprej. Jsou mimo službu (iROZHLAS)

Nový příspěvek od Tim »

Slečna poměrně nespolupracovala a to spíš dost vypovídá o tom jak jí naučili rodiče přistupovat k policii. Nepřistupovali k ní nijak než k dospělým narušitelům pořádku a v tom asi není moc důvodů rozlišovat. Horší je spíše postavení policistů mimo službu jelikož jejich nadřízení - šerif, soudce, starosta jsou volení obyvateli a tím spíše podléhají mediálnímu tlaku jako BLM (slečna běloška nebyla jestli jsem se díval správně), obzvlášť je-li samotná starostka tmavé pleti a jak sama zdůraznila v projevu tak především matka. To prostě neznělo že by byla alespoň trochu neutrální. V tomhle mám raději systém v ČR kde jsou úředníci v pracovním poměru k ministerstvu a nemusí každé čtyři roky podlézat davu.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Dal: 419 poděkování
Dostal: 522 poděkování

Nový příspěvek od simgiran »

Tim píše: úterý 2. 2. 2021, 19:23:37 Horší je spíše postavení policistů mimo službu jelikož jejich nadřízení - šerif, soudce, starosta jsou volení obyvateli a tím spíše podléhají mediálnímu tlaku jako BLM (slečna běloška nebyla jestli jsem se díval správně), obzvlášť je-li samotná starostka tmavé pleti a jak sama zdůraznila v projevu tak především matka.
Děláš si srandu?! Ten pepřák do obličeje byl naprosto nepřiměřený situaci, tohle si policista nesmí dovolit.
Myš
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Dal: 142 poděkování
Dostal: 693 poděkování

Nový příspěvek od Myš »

Ono už samotné spoutání devítitelého dítěte je za mě značný a nepřiměřený overkill (nepáchalo-li dítě prokazatelně nějakou násilnou a zdraví ohrožující činnost, které nezanechalo ani při snaze se domluvit).
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Tim
Na trestné lavici
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král

Nový příspěvek od Tim »

simgiran píše: úterý 2. 2. 2021, 19:56:48
Tim píše: úterý 2. 2. 2021, 19:23:37 Horší je spíše postavení policistů mimo službu jelikož jejich nadřízení - šerif, soudce, starosta jsou volení obyvateli a tím spíše podléhají mediálnímu tlaku jako BLM (slečna běloška nebyla jestli jsem se díval správně), obzvlášť je-li samotná starostka tmavé pleti a jak sama zdůraznila v projevu tak především matka.
Děláš si srandu?! Ten pepřák do obličeje byl naprosto nepřiměřený situaci, tohle si policista nesmí dovolit.
Je strašně milé že civilisté, kteří podobnou situaci nikdy nezažili tak rádi hodnotí co si nikdy nesmí dovolit policista ale nikdy si nevzpomenou co si nikdy nesmí dovolit pachatel. Ne jako bez legrace, tuhle hlášku mířenou na pachatele potkáš ještě řídčeji než šafrán ale policii by do toho kecal každý.
Myš píše: úterý 2. 2. 2021, 20:06:02 Ono už samotné spoutání devítitelého dítěte je za mě značný a nepřiměřený overkill (nepáchalo-li dítě prokazatelně nějakou násilnou a zdraví ohrožující činnost, které nezanechalo ani při snaze se domluvit).
Tak to už bohužel video jako takové neukazuje ale na to jsou postupy, ani PČR tě správně nesmí usadit do auta nespoutaného. Jde oochranu policicstů a upřímně ta pouta na ruce nikoho těch pár minut neomezují. Dá se možná spekulovat že to omezuje lidskou důstojnost ale důstovjnost těch policistů díky nadávkám a vzpírání se ze strany zadržené snad byla zachována (myšleno obecně)
?
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1067 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Ve videu se píše, že holčičku řešili proto, že se pokusila o sebevraždu.
ATT

Nový příspěvek od ATT »

Vrau!

Tak tohle je fakt síla!

Máme tu člověka, který veřejně říká, že nastříkat spoutanému dítěti do obličeje pepřový sprej je vlastně v pohodě.
A jak tam pak prosí, aby ji otřeli oči, to se ti taky líbí, Time?
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Dal: 308 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Nový příspěvek od Kiiax »

Tim píše: úterý 2. 2. 2021, 19:23:37 Slečna poměrně nespolupracovala a to spíš dost vypovídá o tom jak jí naučili rodiče přistupovat k policii. Nepřistupovali k ní nijak než k dospělým narušitelům pořádku a v tom asi není moc důvodů rozlišovat....

Jako fakt? Byla už spoutaná, ten pepřák neměl odůvodnění. To ji mohli rovnou střelit taserem. Musíš si uvědomit, že je to devítileté dítě, které je vystrašené. Spousta dospělých se chová hůř při zatýkání a pepřákem nedostanou. Takže si nemyslím, že je tohle výchova rodičů. Tohle je prostě strach. Policisté jsou cvičeni k tomu, aby stresové situace, jako je třeba tato, zvládali v klidu a aby neublížili zadržovanému a sobě si taky nenechali ublížit. A spoutaná holka v autě, kterou je prostě za těžkou připoutat, to není situace, kdy by policistům byla schopna ublížit.

Narážíš na BLM, které jako Fénix vstalo z popela po zákroku na Floyida. A co si budeme povídat, tak ten zákrok taky nebyl OK. Nelíbí se ti takové tvrzení, nesouhlasíš, ale na skutečnosti a pravdě to nic nezmění.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Když to člověk vidí do konce tak je krásně vidět že tam těch policistů bylo vážně hodně a úkolem bylo ji odvézt pryč. Holka měla evidentní hysterák a být tam záchranka nejspíš jí dá nějakou injekci se sedativy. Nechat být ji nemohli, když se měla pokoušet o sebevraždu. Poslední slovo na videu od policisty "neuvěřitelné". Asi už prostě nevěděli jak ji zklidnit a větší fyzické násilí použít nemohli...
Podle toho co jsem koukal na videa třeba z kalifornie tak odpor policistům je hodně špatný nápad a slzák je jen hodně mírné řešení.
Otázka prostě je jak se vlastně měli zachovat "správně".
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

Kiiax píše: neděle 7. 2. 2021, 12:32:21 Spousta dospělých se chová hůř při zatýkání a pepřákem nedostanou.
Máš pravdu, ti mnohdy dostanou právě taserem ale v USA nikdo zadržené moc nepřemlouvá aby se uklidnili, většinou se na to jde silou. Vzhledem k povaze kriminality v USA je prostě postup tamních ozbrojených sliožek přísnější.
Kiiax píše: neděle 7. 2. 2021, 12:32:21 Policisté jsou cvičeni k tomu, aby stresové situace, jako je třeba tato, zvládali v klidu a aby neublížili zadržovanému a sobě si taky nenechali ublížit.
No, vzhledem k množství federálních složek, množství policejních oddělení a pak úřadů šerifa bych o tom dost polemizoval. Mnohdy výcvik netrvá déle než šest týdnů na to aby sloužili desítky let. Uršitě je tam v takovém čase neučí nějaké empatii vůči zadrženému ale spíše to jak rychle zlomit odpor.

Osobně chybu spatřuji v tom že pro ni jela policie a ne záchranka, v postupu již takový veliký problém nevidím. Je to strejné jako když v roce 1972 poslali v Londonderry hlídat demonstranty výsadkáře - výsledkem byla krvavá neděle.
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
ve věku od: 7
Dal: 134 poděkování
Dostal: 419 poděkování

Nový příspěvek od Mathias8 »

Obrázek
Som nasiel na instagrame. Inak sa mi nechce verit, ze by ju len tak prepustili domov. Kazdopadne sa mi taketo spravanie od policajtov nepaci. Nastriekat dietatu do oci sprej...
simgiran
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Dal: 419 poděkování
Dostal: 522 poděkování

Nový příspěvek od simgiran »

Tim píše: sobota 13. 2. 2021, 15:14:56 Osobně chybu spatřuji v tom že pro ni jela policie a ne záchranka, v postupu již takový veliký problém nevidím. Je to strejné jako když v roce 1972 poslali v Londonderry hlídat demonstranty výsadkáře - výsledkem byla krvavá neděle.
Policisté musí být trénováni, jak zvládat podobné situace, protože se dá předpokládat, že i takové situace budou řešit. Nakonec třeba i vojáci (hlavně speciální jednotky) jsou často cvičeni, jak jednat s civilním obyvatelstvem. Hromada dnešních válek se nevyhrává na bojišti. Problém je, že v USA často policisté dostávají spíš vojenský výcvik než výcvik pro zvládání takových situací, až ve stylu napřed střílej a pak se ptej. Tím neříkám, že policisté by neměli být schopni rychle poznat nebezpečí a třeba i zasáhnout střelbou, ale problém je, když dostávají jednostranný výcvik, nejsou vedeni ke snaze o deeskalaci konfliktu. Kromě toho je v USA problém se zodpovědností policistů. John Oliver na tohle téma měl díl v Last Week Tonight.
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

simgiran píše: sobota 13. 2. 2021, 21:54:58 Policisté musí být trénováni, jak zvládat podobné situace, protože se dá předpokládat, že i takové situace budou řešit.
Měli by být ale realita je prostě holt jinde. Nějak nedokážu mít za zlé policistovi že jednal podle tréninku.
simgiran píše: sobota 13. 2. 2021, 21:54:58 Nakonec třeba i vojáci (hlavně speciální jednotky) jsou často cvičeni, jak jednat s civilním obyvatelstvem. Hromada dnešních válek se nevyhrává na bojišti.
Ano, metoda srdcí a mozků kterou jako první použili Britské jednotky SAS ve válce na Borneu a v Jemenu. Aktuálně se tím řídí i naši kluci na misi ale není to nic k čemu by byli cvičeni soustavně, před každým nasazením se prochází speciální přípravou dle povahy mise. Primárně se prostě učí hlavně ten boj protože to je to gró armády.
simgiran píše: sobota 13. 2. 2021, 21:54:58 Problém je, že v USA často policisté dostávají spíš vojenský výcvik než výcvik pro zvládání takových situací, až ve stylu napřed střílej a pak se ptej.
Tak úplně doslova bych to nebral ale zpátky se nedrží, což ovšem odpovídá podobě kriminality co musí řešit.
simgiran píše: sobota 13. 2. 2021, 21:54:58 Kromě toho je v USA problém se zodpovědností policistů. John Oliver na tohle téma měl díl v Last Week Tonight.
Johna Olivera sleduji a jeho pořad je super ale jakmile dojde na policii tak se hodně projevuje to že je především levicového smýšlení. Nezohledňuje často fakta a podobu policejní práce... Prostě poldy nemá rád.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tak třeba se odteď tamní policie přiučí a budou fasovat speciální šetrný dětský slzák...

Jinak co jsem měl možnost vidět co všecko si policajti třeba v LA mohou dovolit, aniž by se jim něco stalo tak tohle je ještě pohodička. (Divné je už jen to jak se tyhle záběry dostaly na veřejnost)