Historické okénko - nejmladší armádní hrdina

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Historické okénko - nejmladší armádní hrdina

Nový příspěvek od Tim »

Otto František Kahánek, jeden z nejmladších vojáků 1. světové války!

Otto Kahánek byl syn penzionovaného okresního četnického strážmistra z Ostravska a na frontu se dostal v pouhých 12 letech. Na frontě se ovšem vyznamenal. V Srbsku byl zajat, ale dokázal uniknout i s citlivými a velmi důležitými dokumenty o srbské obraně. Po návratu do Rakousko-Uherských linií byl ihned povýšen do hodnosti Zugsführer (četař). Díky jeho informacím se podařilo Rakousko-Uherským silám zajmout na 2000 srbských vojáků.

Sloužil i na Haličské frontě, kde se opět účastnil frontových bojů. Jednou dokonce sám vyrazil do ruských zákopů a přemluvil několik ruských vojáků, aby se mu vzdali. Po návratu do zákopu s deseti zajatci byl vyznamenán Medailí za chrabrost.

Když byl později na dovolené v Brně a vyprávěl svůj příběh, byl dokonce zatčen a uvězněn jako lhář. Propuštěn byl až po té, co oblastní velitelství v Krakově jeho příběh potvrdilo.

Po válce byl dát otcem do sirotčince protože pro něj neměl využití.

- Zdroj textu: FB stránka Kabinet Kuriozit

Svým způsobem je to zvláštní pocit, vědět že někdo komu bych mohl být otcem je naprosto rovnocenný chlap... Ta historie je občas kouzelná.
Neumím si jen představit jak bych já sám bral to že jako národní hrdina skončím odložený jako odpad, asi by mne to zlomilo jako suchou větev.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pondělí 1. 2. 2021, 16:32:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: U cizích obrázků a textů je NUTNÉ psát zdroj!
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus