Nepřehlédněte dotazník k výzkumu studentek Univerzity Jana Ámose Komenského.

Vztahy po zneužívání v dětství(Modrý koník)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1232 poděkování

Vztahy po zneužívání v dětství(Modrý koník)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Včera v 07:37

Dobrý den. Prosím Váš nestranný pohled. Pokud by jste byly v dětství vystaveny zneužívání od rodinného příslušníka a Vaše máma by o tom věděla, a nic neudělala, dávaly by jste jí za 20 let Vaše dítě (její vnouče)? Myslím často, na hlídání bez vaší přítomnosti? Pokud by chtěla?

leilinka1234: Včera v 07:42
Nikdy! Mrzí mě, že jsi něco takového musela prožít :(

merope: Včera v 07:44
Záleželo by asi na typu zneužívání, přístupu matky a přítomnosti toho, kdo by zneužíval. Určitě bych nedávala v žádném případě kdyby i jen hrozilo, že ten, kdo zneužíval, by mohl být přítomen případně kdokoli podobný.

gruyerre: Včera v 07:46
V žádným případě. Ani v mojí přítomnosti, protože já bych s takovou ženskou nebyla ani minutu. A abych někomu takovýmu dala na hlídání dítě, to bych musela být blázen

ito: Včera v 07:51
Ne

nazka: Včera v 07:57
Osobní zkušenost nemám, ale má dobrá kamarádka ano. Má z toho trauma dodnes, problém udržet vztahy. S matkou má to jak na houpačce. U nich je zázrak že se dokážou bavit, natož aby ji dala dítě..

leniczka23: Včera v 08:00
Ne, nikdy. Moji důvěru by totálně zabila. Někdo kdo tomu přihlíží a nic neudělá je pro mě odpad. Zneužívání jsem zažila, ale mamka netušila.

smudlinka10: Včera v 08:16
Ani omylem, nedokazala ubranit sve dite, nesverila bych ji vnouce.

misulka84: Včera v 08:32
Nikdy!

kevi1: Včera v 08:32
Povedala by som nie, ale zalezalo by samozrejme na tom, ako sa chova dnes. Ak to osoba olutovala, vidiet ze to lutuje, vyhladala odbornu pomoc.. verim v odpustenie a druhe sance, ale velmi velmi by zalezalo na situacii, lebo cez toto sa musi tazko prenasat. Hlavne je to na rozhodnuti dotycneho rodica dietata a trufam si povedat, ze by sa na svete nenasiel jediny clovek, ktory by mu mal za zle, keby sa rozhodol takej osobe dieta nedaj aj keby sa z tej osoby stala Matka Tereza. Takto porusit doveru a spravat sa jak spodina ludstva.. to sa tazko naprava

codal: Včera v 08:54
Nedokázala bych jí věřit, takže pravděpodobně ne.

autor: Včera v 09:41
@nazka ano, máte pravdu, takové ženy mají často nízké sebevědomí a vo když o zneužívání v dětství nemluví, pořád to tam je. Pak ale vzniká situace, kdy zůstanou na dítě samy a babicka od chapa nemá zájem, tak zůstane jen ta jejich máma, které nezapomněli minulost

nazka: Včera v 09:52
Je to složitá situace. Moje kamarádka například i když má roční vztah a chlap ví, že musí pomalu, tak ne vždy je to ok. Pamatuji situaci, kdy se s ním rozešla, protože ji ve spánku sáhl pod peřinu. Kdo nezná, nepochopí. To chodí k psycholožce, ale bohužel je to zakoreneno velmi velmi hluboko. Sebeduveru buduje neustále dokola.
Záleží na okolnostech, dát dítě na dvě hodiny když se jde k dr je něco jiného než poslat dítě na 2 dny na chatu..

martiniquest: Včera v 10:08
Nemam dost informaci k tomu, abych se nejak vyjadrila. Prvoplanove by clovek odpovedel, ze ne, ale vubec to nemusi odrazet skutecnost. Nemame informace, o jake zneuzivani se jednalo, proc matka nejak nezasahla (nebyla treba pod natlakem), jak se chovala pote, jaky spolu maze vztah. Vztahy fakt nejsou cernobile

crutela: Včera v 10:16
Ne, nikdy!
Je mi to moc líto. :(

sudylichozrout: Včera v 10:16
V zadnem pripade.

janule1940: Včera v 10:24
Ne,neochranila vás,neochrání vnouče.nedala.

xxx3d: Včera v 10:27
Nevím.

amazonkajanik: Včera v 10:49
Na hlídání zřejmě ne a už vůbec by tam dítě nešlo,pokud by byla přítomna osoba,která se zneužívání dopustila ...

codal: Včera v 11:05
@amazonkajanik pokud bych něco takové zažila a matka by dál byla v kontaktu s osobou, která mi to dělala, tak bych ji nedokázala vídat ani já.

rezusesmichy: Včera v 11:15
@martiniquest matka může být pod jakýmkoliv tlakem, ale nechat vědomě ubližovat svému dítěti ať už psychicky nebo fyzicky je prostě hodně přes caru

barmo: Včera v 11:32
Nikdy!!! Člověk co ví o zneužívání a nic neudělá se nemůže nazývat mámou!!!! Hrozný!

kometkak: Včera ve 12:10
Podle mne je stejně vinna jako onen pachatel. Možná ještě víc. A pokud se s ní bavíte, už za to může být ráda. Je to prostě zrůdnost u matky.. Vnouče bych ji "možná nechala vídat" ale jen pod dozorem. A to i tak byste byla svatá a hodná obdivu. Nenechte si namluvit, že to je nějaká vaše povinnost se s ní stýkat. Jako matka/babička všechna svá práva pozbyla..

amazonkajanik: Včera ve 13:42
@codal ,není definováno,jaké zneužívání. Pokud pohlavní,tak by byl kontakt utnut úplně. Pokud psychické,což je forma týrání,tak bez přítomnosti té osoby,no...

codal: Včera ve 13:59
@amazonkajanik já jsem měla za to, že zneužívání je jen sexuální, že psychické a fyzické je týrání, ale já se v tom moc nevyznám.

loylii: Včera ve 14:06
Ne. Vůbec bych se s ni nebavila. Přihlížela a je stejne vinna jako pachatel. Takovýhle zrůdy u mě nemají slitování.

amazonkajanik: Včera v 15:14
@codal
Obrázek

codal: Včera v 15:24
@amazonkajanik tak jsem zase o něco chytřejší, díky 👍

95newmommy2020: Včera v 16:07
Myslím ze tu záleží jestli to matka věděla ale byla jebnuta a proste to dělala za plného vědomi i souhlasu. (Tady v tom případě by jistě seděla) Nebo ze třeba měla podezření ale přišlo ji to šílený tak radši ty myšlenky hned zapudila a byla “slepá” (tady bych odpustila) . Kdyby byla sama bez muže tak bych se o dítě nebala kdyby měla nějakýho chlapa a já měla dceru tak bych ji radši nepujcila.
Jinak vztah muže narušit cokoliv nejen tohle. Já k ni nemám důvěru a syna bych ji nedala aby s nim byla sama. A stačí k tomu jen to ze má doma nechutnou špínu, psy a kočky a smrad. Na druhou stranu tchýni plne důvěřují a nemám problém kdykoliv, kdekoliv, kamkoliv už s nim byla samotná xkrat. Neměla bych problém ani přes noc. S moji mama jsem ho nechala asi 3 minuty než sem si dala sprchu a bylo to u mě doma. A to bylo maximum.

catellen: Včera v 16:43
Určitě ne, to by nešlo...

autor: Včera v 17:59
@amazonkajanik samozřejmě bylo myšleno fyzické, sexuální zneužívání, osahavani, líbání, lezení do sprchy, cpani prsu do intim.mist

herkules6969: Včera v 18:07
Vím, že o tom člověk nerad mluví, ale spíše by bylo potřeba trochu rozepsat, jak to celé bylo, jakým způsobem k tomu tvoje máma přihlížela , kolik ti bylo? Jaký jsi měla s mámou vztah po této události? A před ní? Přiznala svojí chybu? Omluvila se? Zdůvodnila to? Je to inteligentní žena, nebo spíše jednodušší typ člověka, který přemýšlí primitivně? To vše je určitě potřeba objasnit, protože to je v celku stěžejní v tom, jestli by na základě té dané situace vůbec člověk dokázal fungovat se svojí mámou a svěřovat jí vlastní dítě... 🙂

codal: Včera v 18:13
Je mi to hrozně lito, co jsi musela prožít. Je to šílený a neomluvitelný. Pokud to máma věděla a nic neudělala, je to hodně smutný, nechápu, jak to nějaká máma může snášet a nechat své dítě takhle trápit a takhle mu nechat ubližovat. Mluvily jste o tom spolu, proč to nechala být? Vyříkaly jste si to? Omluvila se ti? Jaké máte vztahy teď? To je asi hodně klíčové pro tvou otázcku. Je v její blízkosti stále ten agresor? Já bych ji hlídat nenechala, jestli bych s ní úplně preřerušila kontakt by asi zálezelo na strašně moc okolnostech, ale já bych asi tohle odpustit nedokázala a o své dítě bych se hodně bála.

marketanova: Včera v 20:10
Myslím, že to může pěkně negativně ovlivnit sex. život a dospívání, ale zase to může posunovat i fantazie. Třeba člověk také více experimentuje a používá třeba sex. hračky.

martiniquest: Včera v 20:34
@rezusesmichy Ridim se heslem nesud, nechces-li byt souzen. Papir snese vsechno, diskuze na netu jeste vic. Nevim o te zalezitosti absolutne nic a kazda mince ma dve strany. Reaguji jen na uvodni prispevek, dal jsem to necetla - pro uplnost.

rezusesmichy: Včera v 20:39
@martiniquest ale to je pořád dokola. Pokud se zapojují do diskuze na netu, tak za bernou mincí musím vzít to co napíše autor. A podle toho říct svůj názor. Ale takovéto... bůhví jak to vlastně je...je úsměvné a raději se teda radši nezapojovat a radit.

martiniquest: Včera v 20:42
@rezusesmichy Autorkou diskuze byla polozena otazka. Odpovedela jsem na otazku s ohledem na poskytnute informace. Nic vic a nic min. Tobe se zjevne moje odpoved nelibila, coz je ciste tvoje vec. Vic k tomu nemam co dodat.

rezusesmichy: Včera v 20:48
@martiniquest jestli se mi něco líbilo nebo ne je úplně jedno... Ale na základě toho co autorka napsala říct, že ta máma byla pod nátlakem, že to dovolila je trochu mimo misu. Žádná normální máma by neměla vědomě nechat jakkoliv ubližovat svému dítěti.

martiniquest: Včera v 20:52
@rezusesmichy Draha moje, matka je taky jen clovek. Sama jsem si v puberte prosla ne prilis peknym obdobim a tenkrat jsem sve matce mela za zle, ze me neochranila pred svym tehdejsim partnerem (dal to rozvadet nebudu). Dneska uz ovsem chapu, ze na tom byla sama velmi spatne. Clovek nezapomene, ale odpustit muze. Prinasi to ulevu obema stranam.

rezusesmichy: Včera v 21:00
@martiniquest tak to tě obdivuji, že jsi to dokázala ale zároveň je mi líto že jsi tím musela projít.snazit se zapomenou t ano, ale odpustit? Ne... Jsou věci které se odpouštět nedají... Pokud ti samozřejmě tvůj otcim" neublizoval "jen tím, že ti zakazoval se malovat a chodit na diskoteky

martiniquest: Včera v 21:04
@rezusesmichy Naopak, jsou věci, ktere odpustit musis pro svuj vlastni klid v dusi. Alespon to je moje poznani.

rezusesmichy: Včera v 21:05
@martiniquest tak ještě jednou... Odpustit snad ano, ale ne omlouvat to

loylii: Včera v 21:10
@martiniquest kdyby se tvé dceři dělo něco podobného od tvého přítele nebo jiného mužského příbuzného, rekla by sis, snad mi jednou odpustí? Já to ani nemůžu číst natož tady o těch příspěvcích přemýšlet. Je mi neskutečně z toho smutno, jak ji jakoby tu matku tady někdo omlouvá, nebo píše, ze nevíme co za tím stojí. Mám dvě dcery a NIKDO na ne proste sahat nebude. Ony jsou na prvním místě.

pajula123: Včera ve 22:27
@marketanova 🤦🤦🤦

malvina_anna: Včera ve 23:42
Ne. Neochranila Tebe, neochrani ani Tvoje dite. Je mi moc lito, co jsi prožila.

irmamala: Dnes v 08:02
Na tohle se přece nedá jednoznačně odpovědět. Pokud jsi matce neodpustila, nevídáš se s ní, nemáš s ní dobrý vztah, tak mi přijde logické, že jí nebudeš pouštět ani do života svého dítěte. Pokud jste to nějak urovnaly, normálně se vídáte, tak by asi neměl být problém, svěřit jí na pár hodin dítě. Pokud ten násilník samozřejmě už s matkou nežije.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?