Betonová zahrada / Cementová zahrada / The Cement Garden / Der Zementgarten (1993, film)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2003 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
leonid jumper

Betonová zahrada / Cementová zahrada / The Cement Garden / Der Zementgarten (1993, film)

Nový příspěvek od leonid jumper »

Betonová zahrada / Cementová zahrada / The Cement Garden / Der Zementgarten

Snímek scénáristy a režiséra Andrewa Birkina CEMENTOVÁ ZAHRADA je adaptací známé novely současného britského spisovatele Iana McEwana. Mysteriózní a místy bizarní příběh, vyprávěný z pohledu pubertálního chlapce, překvapuje svou originalitou, otevřeností a dokonalým zvládnutím látky. Zachycuje situaci čtyř sourozenců, kteří v osamělém domě po náhlé smrti otce pohřbí ve sklepě do betonu zemřelou matku, aby mohli zůstat pohromadě jako "páni" domu a neskončili v sociálním ústavu. Děj se odehrává v několika horkých letních týdnech v nevábném prostředí zanedbané periferie. Všudepřítomná atmosféra zmaru a nehybnosti obklopuje dětské postavy, které prožívají zcela všední, drobné epizody. Musejí se však vyrovnat s obrovským vnitřním tlakem, s nelehkým údělem dětství a puberty. Nejstarší sourozenci, Jack a Julie, nakonec dospívají ke incestu (krvesmilstvu), přičemž si uvědomují, že se tím uzavírá patrně nejvýznamnější etapa jejich života.

ČSFD

Obrázek Obrázek

Velice ponurý film se skvělými hereckými výkony. Z 80% procent jsou na plátně děti. A ačkoli ty dvě starší (teenagery) hrají lidé kolem 20, tak jsou naprosto přesvědčiví.
Uživatelský avatar
StrangerByNight
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 10
ve věku do: 15
Příspěvky: 97
Dal: 8 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Re: Betonová zahrada / Cementová zahrada / The Cement Garden / Der Zementgarten (1993, film)

Nový příspěvek od StrangerByNight »

Že ty teenagery hrají herci kolem 20, je snad to jediné, co se tomuto filmu s fantastickou atmosférou, přesvědčivými hereckými výkony a hlavně netradičním námětem dá vytknout.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Betonová zahrada / Cementová zahrada / The Cement Garden / Der Zementgarten (1993, film)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Ode dneška se to hraje ve Švandově divadle v Praze. Ale s věkem herců je to ještě mnohem horší než ve filmu, takže to asi nikoho nebude zajímat.

Jack — Marek Pospíchal (39 let)
Julie — Zuzana Onufráková (35 let)
Sue — Andrea Buršová (34 let)
Tom — Tomáš Červinek (26 let)

"Představení není vhodné pro diváky mladší 15 let."
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.