Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4908
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Zatímco v historii byly incestní vztahy normální a třeba ve starém Egyptě měli faraoni běžně děti se svými sestrami nebo dcerami, dnes jsou tyto praktiky na většině míst trestné. O to více překvapí, že existují státy – a nejsou od nás zase tak daleko – kde je incest naprosto legální.

Na koho se vlastně incest vztahuje a jak je to s tímto deliktem u nás a ve světě? Kde žádný postih nehrozí a kde jsou tresty nejpřísnější? Tuto problematiku nám přiblížil profesor Jiří Jelínek z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Co je incest a kdo jsou příbuzní v řadě přímé?

Incest je sexuální styk mezi členy rodiny a vztahuje se obvykle na sourozence a příbuzné v přímé řadě, což jsou prarodiče, rodiče, děti a vnuci. Intimní vztah, nebo dokonce sňatek mezi bratranci a sestřenicemi většinou zakázaný není, i když každý stát může mít na to, co přesně znamená incest, své vlastní regule.

Jak je to v ČR?

V České republice upravuje incest trestní zákoník v části nazvané Soulož mezi příbuznými a do vězení jde ten, kdo má soulož s přímým příbuzným nebo se sourozencem. "Souloží se rozumí spojení pohlavních orgánů muže a ženy," upřesňuje profesor Jelínek. Jiné sexuální aktivity tedy v ČR v rámci této části zákona trestné nejsou.

U nás hrozí za incest až tři roky vězení, v minulosti to ale – alespoň podle výše trestu – nebyl zase takový prohřešek. V rakouském trestním zákoníku z roku 1852 bylo uvedeno, že „za zprznění krve, jež se spáchá mezi příbuznými v pokolení vzestupném nebo sestupném, jest trestem žalář od šesti měsíců do jednoho roku“.

Sex mezi adoptivními sourozenci: právnický oříšek

Oblíbenou otázkou, která se řeší na seminářích z trestního práva, je podle profesora Jelínka situace, když by spolu souložili adoptovaní sourozenci. Jejich příbuzenský vztah není pokrevní, ale vznikl osvojením, a záleží tady na právnickém výkladu zmíněného trestného činu Soulož mezi příbuznými.

V případě, že tento paragraf chápeme tak, že má chránit pouze zájmy genetické, nic nelegálního se nestalo. "Pokud ale hájíme i principy rodinného života, podle kterých spolu nejbližší příbuzní nesouloží, je jedno, zda jde o poměr vzniklý adopcí," říká právník Jelínek s tím, že o trestný čin by tedy šlo. On sám se přiklání právě k tomuto výkladu.

Kde je povolený incest?

Kde za incest žádný postih nehrozí? V Evropě to jsou Belgie, Francie, Nizozemí, Portugalsko, Španělsko, Lucembursko, Litva a Lotyšsko. Na Slovensku, a stejně tak i v Srbsku, je příbuzenský sex podle zákona v pořádku, pokud je milencům víc než 18 let. A zajímavou úpravu má Irsko. Zatímco incest mezi osobami opačného pohlaví je nelegální, u stejného pohlaví se netrestá. V Itálii je incest nelegální pouze v případě, pokud partneři svým vztahem provokují na veřejnosti a chovají se skandálně. Argentina, Brazílie, Japonsko nebo třeba Thajsko – to jsou některé další státy, kde je incest legální.

Kde jsou tresty za incest nejpřísnější?

Z vyspělých zemí má tvrdý postih Kanada, kde hrozí za incest až čtrnáct let vězení, na Islandu dvanáct a v případě Estonska až osm let. V zemích s tradičně vysokými tresty, jako je např. Írán, mohou hříšníci zaplatit cenu nejvyšší.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

Takové zákony vymýšlí nemocní lidé. Pokud jsou lidé už dospělí, tak proč by spolu nemohli mít sex? Je to jejich věc. Nikdo nemá právo takhle omezovat sexuální aktivity dvou dospělých lidí, kteří spolu mají sex dobrovolně. Zákon by měl zakazovat jen to, co ubližuje druhým a ne něco, na čem se zletilí lidé domluví. Protože třeba i ti sourozenci časem dospějí. A v dospělosti ať si spolu dělají co chtějí. NIkdo nemá právo jim to zakazovat. Navíc jim to nikdo nemá jak dokázat. Asi se těžko budou chlubit, že spolu mají sexuální kontakt. Jen si musí dávat pozor na to, aby z jejich radovánek nevzešly postižené děti.
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1056
Dal: 387 poděkování
Dostal: 710 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Fx100d »

Prim píše: sobota 23. 1. 2021, 10:05:32 Zákon by měl zakazovat jen to, co ubližuje druhým...
Na jedné z přednášek na Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, kde mluvil starší právník specializující se na trestní právo, bylo řečeno, že dříve byl v našem trestním zákoníku definován trestný čin jako chování, které je společensky nebezpečné a je uvedeno v trestním zákoníku. Nyní již je zmínka o společenské nebezpečnosti vymazána, trestným činem je tedy jakékoliv jednání, které je popsáno v trestním zákoníku. Pokud by tedy naši zákonodárci schválili zákon, který zakazuje pít čistou vodu, bylo by to trestné, ikdyž to niomu nemůže ublížit. To jen taková zajímavost k tématu zákonů. Sám jsem si informaci neověřoval, tak bych rád slyšel i názor jiného právníka.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Je pravda, že na tom místě trestního zákoníku, kde dřív bylo napsané, že trestný čin musí být společensky nebezpečný, to dnes napsané není. Ale zároveň se na jiném místě trestního zákoníku objevilo, že trestní odpovědnost lze uplatňovat jen v případech společensky škodlivých, ve kterých nepostačuje uplatnění odpovědnosti podle jiného právního předpisu. To je víceméně totéž.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 451 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Prim píše: sobota 23. 1. 2021, 10:05:32 Takové zákony vymýšlí nemocní lidé. Pokud jsou lidé už dospělí, tak proč by spolu nemohli mít sex? Je to jejich věc. Nikdo nemá právo takhle omezovat sexuální aktivity dvou dospělých lidí, kteří spolu mají sex dobrovolně. Zákon by měl zakazovat jen to, co ubližuje druhým a ne něco, na čem se zletilí lidé domluví. Protože třeba i ti sourozenci časem dospějí. A v dospělosti ať si spolu dělají co chtějí. NIkdo nemá právo jim to zakazovat. Navíc jim to nikdo nemá jak dokázat. Asi se těžko budou chlubit, že spolu mají sexuální kontakt. Jen si musí dávat pozor na to, aby z jejich radovánek nevzešly postižené děti.
Tak u příbuzenského míšení dochází k různým onemocněním nebo vadám. Příkladem z živočišné říše může být chov bílého Tygra v Liberecké Zoo kdy prakticky všechny exempláře následkem křížení měli různé genetické vady (Orientace v prostoru myslím, rozštěpy a podobně. Úmrtnost u narození je také vyšší.) A já chápu že se ti to zdá jako zasahování do soukromí lidí ale pakliže by vzniklo dítě s genetickými vadami díky sexu třeba sourozenců, nejenže si zničí život ale případné náklady nutné k léčbě nebo na kompenzační pomůcky ponese z obrovské části stát a pojišťovny. Je tedy logické že se těmto zbytečným škodám snaží bránit. Osobní svoboda není absolutní.

A to ti říkám jako člověk který v pubertě měl sex se sourozencem a nešlo tam o nějakou lásku ale prostě poznávání ale zpětně na tom nevidím nic dobrého nebo přijatelného. Na světě se sedm miliard lidí (a každou sekundu přibývají) tak nemusíš randit zrovna s příbuzným... :D Chápu státu že se zákony brání aby nemusel platit měsíčně miliony za to že někdo neudrží penis v poklopci. Byť důvody těch zákonů vznikly spíše kvůli morálce.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

Time, nemůžu s tebou souhlasit. Existuje přece antikoncepce a taky spolu lidé nemusí mít vaginální pohlavní styk. Jak říkám, pokud jsou zodpovědní a nepřivedou potomky na svět, je to pouze jejich věc. Tp je stejné jako bych ti zakázal používat nůž, jako bych ti zakázal pracovat, protože se můžeš zranit a stát tvou léčbu bude platit. Pokud chce mít někdo incest, tak si hold dá větší pozor, použije třeba zároveň hormonální antikoncepci a kondom, anebo se vyvaruje vaginálního sexu.

Všechno má svá rizika. Jde jen o to, jestli je člověk ochotný přijmout následky svých činů. Stejně tak by se mohl plošně zakázat alkohol a cigarety, protože škodí zdraví a taky na léčbu nemocných tečkou nemalé peníze. Možná by se mohli zakázat auta kvůli autonehodám. Nic na světě není bez rizika. To ale není důvod, aby se vydával nějaký plošný zákaz bez výjimek. Kdybych přistoupil na tvou argumentaci, tak bys musel uznat aspoň výjimku pro incestní sex dvou mužů nebo dvou žen, protože logicky potomka zplodit nemůžou.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 451 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Nože i auta mají prokazatelný celospolečenský užitek.... Ten prostě v incestu tak nějak nevidím... Z incestu těží možná tak scénáristi filmů pro dospělé, z toho a zasekávání pod postelí. :)
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1474
Dal: 1658 poděkování
Dostal: 720 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Prime, oba s Timem máte pravdu.

Máš pravdu, že by stačilo dát do zákona podmínku, že ti příbuzní nesmí splodit potomka. Tím by se vyřešil problém a nic by se lidem nemuselo zakazovat. Jenže tady je problém ten, že kdyby se to dovolilo a pak si někdo pozor nedal a rodily by se geneticky poškozené děti, tak už je pozdě. Já bych to přirovnal spíš k tomu, jako by bylo možné v hypermarketu koupit pistoli s tím, že bude v zákoně jen trest za zastřelení člověka. Jak by to asi vypadalo? Zbraň by si mohl koupit každý, aniž by věděl, jak se s ní správně zachází a jak se s ní chovat bezpečně a pak bys měl jednak spoustu vražd provedených z impulsu nebo zabití, způsobených nedodržovaním bezpečnosti práce s pistolí (ať už by se majitel zabil sám nebo omylem někoho jiného). Proto musí být zákon, který omezuje prodej zbraní těm, kteří se se zbraní naučí a složí zkoušku. Stejně tak nemůže auto řídit každý, ale ten, kdo složí zkoušku.

Pak se zamysli a opravdu objektivně si odpověz na následující otázky:

- opravdu si myslíš, že tihle lidé by byli schopní myslet na to, že nesmí splodit potomka, protože by pravděpodobně měl vrozené vady, když jsou dnes lidé, kteří nejsou schopni použít antikoncepci, aby neudělali dítě své přítelkyni např. už v 17 letech a pak nejsou schopní se o dítě postarat?

- myslíš si, že by pak tihle lidé nelhali, kdo je otcem, aby žena nemusela na potrat nebo aby oba nebyli potrestáni, kdyby se zjistilo, že otec je někdo z příbuzenstva a bylo by riziko genetických vad dítěte? V případě nepokrevních příbuzných tito ale mohou lhát o otci, protože nehrozí genetické vady, tak to asi nikdo moc řešit nebude, když žena řekna, že otec je neznámý. (nebo se vždy hledá otec? to jsem nikdy v zákoně nezjišťoval).

S tím homosexuálním incestním stykem s tebou souhlasím, tam opravdu není skutečný důvod, stejně tak jako u adoptovaných nebo přiženěných potomků, kteří mezi sebou pokrevně spojení opravdu nejsou. Tam je prostě důvod jen "chránit i jiné hodnoty" (co jsem se dočetl). Také podle toho také zákon vypadá v různých zemí - někde jen pokrevní příbuzní, jinde i zákonní příbuzní.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 11:40:15 opravdu si myslíš, že tihle lidé by byli schopní myslet na to, že nesmí splodit potomka, protože by pravděpodobně měl vrozené vady, když jsou dnes lidé, kteří nejsou schopni použít antikoncepci, aby neudělali dítě své přítelkyni např. už v 17 letech a pak nejsou schopní se o dítě postarat?
To je problém těch konkrétních jedinců, pokud si nedají pozor a zplodí potomka. Nevidím jediný důvod, proč by se kvůli pár takovým jedincům mělo toto aplikovat na všechny. Takový systém není spravedlivý. Zbraně taky nejsou zakázané plošně pro všechny.

Taky ti položím otázku: Myslíš si, že je současný zákon vymahatalený? Lidé si na dveře dají cedulku s nápisem „Pozor, tady probíhá incest.”? Zákony, které nejsou vymahatelné, jsou zbytečné. Nikdo se nedozví, co dělají tito dva dospělí lidé za zavřenými dveřmi.
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 11:40:15 - myslíš si, že by pak tihle lidé nelhali, kdo je otcem
To nemůžeš zajistit ani se současným zněním zákona. Pořád se to dá obejít.
Tim píše: neděle 24. 1. 2021, 10:47:12 Nože i auta mají prokazatelný celospolečenský užitek.... Ten prostě v incestu tak nějak nevidím...
Jasně, nemá to užitek, tak to zakážeme všem. Včetně těch aktivit, které ke zplození dětí vést nemohou (orální sex, anální sex, vzájemná masturbace, dry humping...). Včetně homosexuálního incestu, který ke zplození také nevede. Ale prostě to zakážeme.. Proč ne.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1474
Dal: 1658 poděkování
Dostal: 720 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 12:31:18To je problém těch konkrétních jedinců, pokud si nedají pozor a zplodí potomka.
No, on to potom problém nebude jen těch jedinců, ale celé společnosti, která se o tyhle potomky bude muset starat (nepřímo zdravotnictví, péče o psychicky/fyzicky invalidní jedince).
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 12:31:18Nevidím jediný důvod, proč by se kvůli pár takovým jedincům mělo toto aplikovat na všechny.
No jo, to je otázka, kolik by takových bylo, kdyby to zákon nezakazoval. To je podobná polemika jako "kdyby zákon dovolil mít intimní vztah s dětmi, pokud by si dospělý myslel, že dítě je dostatečně psychicky a fyzicky vyspělé a dalo souhlas s intimním vztahem", co by se pak asi stalo - MOŽNÁ by pár dětí bylo opravdu vyspělé, že by jejich souhlas mohl být přijat, ale kromě nich by bylo hrozné množství zneužitých dětí, kteří sice možná souhlas daly, ale připravené na to ve skutečnosti nebyly. Prostě to musí být globálně zakázané.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 12:31:18Zbraně taky nejsou zakázané plošně pro všechny.
Ale ano, jsou. Bez nějaké zkoušky zbraň prostě nedostaneš, ani jako policajt nebo voják.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 12:31:18Taky ti položím otázku: Myslíš si, že je současný zákon vymahatalený? Lidé si na dveře dají cedulku s nápisem „Pozor, tady probíhá incest.”? Zákony, které nejsou vymahatelné, jsou zbytečné. Nikdo se nedozví, co dělají tito dva dospělí lidé za zavřenými dveřmi.
Samozřejmě - kde není žalobce, není soudce. Pokud to ti dva (teď mám na mysli oba plnoleté, abychom do toho zbytečně nemíchali zneužití dítěte) provedou, dítě nesplodí, oba s tím budou souhlasit a nikdo se to nedozví, tak nikdo odsouzený nebude.

Ale ten zákon není zbytečný, protože prostě spousta lidí nad tím důvodem nepřemýšlí. Možná si zanadávají "proč nesmím mít poměr se svojí sestrou, když s tím oba souhlasíme", ale protože je to zakázané, tak to raději neudělají. Jim prostě nedojde, že se jim zřejmě narodí dítě s poškoženou genetickou výbavou. Kdyby na tohle všichni mysleli, tak by nebyl potřeba zákon a lidé by takové potomky neplodili. A kdyby ten zákon nebyl, tak spousta těhle lidí to prostě dělat bude, a zrovna to budou lidi, kteří nepřemýšlí nad antikoncepcí ani s nepokrevními partnery, aniž by mysleli aspoň na to, jestli svoje potomky dokáží životně zajistit.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 12:31:18
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 11:40:15- myslíš si, že by pak tihle lidé nelhali, kdo je otcem
To nemůžeš zajistit ani se současným zněním zákona. Pořád se to dá obejít.
Ano, dá se to obejít, ale myslím, že kdyby se narodilo opravdu hodně poškozené dítě a bylo by podezření na incest, tak otec se dá dnes už také zjistit, takže pro vyšetřovatele by nebyl problém otestovat příbuzné v příme linii na otcovství. Pokud se narodí zdravé dítě, tak to asi také nikdo řešit nebude. Ale netuším, jestli se vůbec může narodit zdravé dítě nebo je každé dítě poškozené (pokud někdo ví, tak by mohl doplnit).
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 12:31:18Včetně těch aktivit, které ke zplození dětí vést nemohou (orální sex, anální sex, vzájemná masturbace, dry humping...). Včetně homosexuálního incestu, který ke zplození také nevede. Ale prostě to zakážeme.. Proč ne.
Ty, hele, ale já myslím (a tuším mi to tady i někdo už jednou říkal), že zakázaná je opravdu jen soulož, tedy
Souloží je proniknutí penisu do pochvy
. Soulož je napsaná v zákoně a přitom u jiného paragrafu píší pohlavní styk. Takže na incest se tedy asi vztahuje pouze penilně-vaginální styk. Ostatní formy jsou možná dovolené. To by odpovídalo té logice, že je to kvůli tomu, aby se nerodily postižené děti. Ale 100% výklad bude asi opět záležet na tom, jak se soudce vyspal. Nebo možná teenbl by věděl něco z praxe?
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 14:59:28 No, on to potom problém nebude jen těch jedinců, ale celé společnosti, která se o tyhle potomky bude muset starat (nepřímo zdravotnictví, péče o psychicky/fyzicky invalidní jedince).
Tohle by měli zaplatit ti incestní rodiče. Každopádně to riziko nechtěného otěhotnění bez možnosti potratu je opravdu malinké. Jen zlomek lidí má incest a ještě menší zlomek z nich přivede na svět dítě. Děláte z komára velblouda. Spíš bych zaměřil pozornost na četné komunity lidí, kde mají v rodině desítky dětí, o které se nedokáží postarat.

Nelíbí se mi tvůj princip kolektivní viny. Někteří nerozumí antikoncepci, a tak se zakáže sex všem. Afričtí turisti dělají na hotelech nepořádek, tak tam nepustíme ani jednoho Afričana bez rozdílu. Někteří mladí nepouštějí staré lidi sednout, tak nevpustíme mladé lidi do přepravy.
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 14:59:28 Ale ten zákon není zbytečný, protože prostě spousta lidí nad tím důvodem nepřemýšlí.
Ale je. Spousta lidí ti kašle na nějaké zákony, ḱteré nejsou vymahatelné. Každý normální člověk si musí říct: „A jak se ai někdo dozví o tom, že jsme ho porušili?” Pokud si myslíš, že někoho odradí tohle dělat, tak musíš být naivní. Riziko postihu je skutečně prakticky nulové, takže ani není důvod se tím zákonem řídit.
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 14:59:28 Ale ano, jsou.
Ne, to teda nejsou. Termínem plošně zakázané jsem myslel to, že by k těm zbraním neměl NIKDO přístup.
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 14:59:28 Ty, hele, ale já myslím (a tuším mi to tady i někdo už jednou říkal), že zakázaná je opravdu jen soulož, tedy
Já to moc dobře vím. Reaguji celkově na tuhle absurdnost.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1474
Dal: 1658 poděkování
Dostal: 720 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 15:30:13
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 14:59:28 No, on to potom problém nebude jen těch jedinců, ale celé společnosti, která se o tyhle potomky bude muset starat (nepřímo zdravotnictví, péče o psychicky/fyzicky invalidní jedince).
Tohle by měli zaplatit ti incestní rodiče.
Ano, měli, ale ten incest bez antikoncepce s výsledným porodem budou mít zrovna ti, kteří nebudou mít dostatek financí na uživení vlastní rodiny, natož na zaplacení odborné péče pro invalidní dítě.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 15:30:13Jen zlomek lidí má incest...
V tom případě nevím, proč se tu o tom bavíme, když má incest jen malý zlomek lidí. Většině lidí ten zákon nijak nepřekáží a prostě ten zlomek lidí, kteří by ten incest chtěli, se prostě musí podřídit rozhodnutí společnosti, ve které chtějí existovat. Podobně bys mohl začít ospravedlňovat pohlavní aktivity s dětmi - přece těch pedofilů není tolik.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 15:30:13Spíš bych zaměřil pozornost na četné komunity lidí, kde mají v rodině desítky dětí, o které se nedokáží postarat.
Ano, to je také problém, ale tady teď mluvíme o incestu. Založ nové vlákno, pokud chceš diskutovat o tom, jak řešit rodiny, které plodí děti, aniž by se o ně dokázaly postarat.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 15:30:13 Nelíbí se mi tvůj princip kolektivní viny. Někteří nerozumí antikoncepci, a tak se zakáže sex všem. Afričtí turisti dělají na hotelech nepořádek, tak tam nepustíme ani jednoho Afričana bez rozdílu. Někteří mladí nepouštějí staré lidi sednout, tak nevpustíme mladé lidi do přepravy.
Začínám být rozzuřený, když mi někdo posouvá něco, co jsem neřekl! NIKDE JSEM NEŘEKL, ŽE JE SEX ZAKÁZANÝ!!!! A příklad jsi hezky manipulativně napsal, ale je špatný. Dej si příště práci s vymyšlením lepšího příkladu.

(A) Turisté v hotelech jsou dovolení, to je funkce hotelů. Na hotelech je zakázáno dělat nepořádek a proto každý, kdo bude dělat nepořádek, bude potrestaný.

(B) Soulož je dovolená, to je funkce rozmnožování. Zakázaná je soulož mezi příbuznými a proto bude trestaný ten, kdo bude souložit s příbuzným.

(C) Držení zbraní jsou dovolené pouze zbrojním průkazem. Kdo nemá zbrojní průkaz a pořídí si nelegálně zbraň, bude potrestaný.

Příklad se starými lidmi je mimo, to nemá žádnou oporu v zákoně.

Nicméně tyhle příklady se moc dobře srovnávat s incestem nedají. Ono je dost populární vymýšlet srovnání, super je, když někdo vymyslí špatné srovnání, protože tím pak zmanipuluje dost lidí, kteří si ten rozdíl neuvědomí.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 15:30:13
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 14:59:28 Ale ten zákon není zbytečný, protože prostě spousta lidí nad tím důvodem nepřemýšlí.
Ale je. Spousta lidí ti kašle na nějaké zákony, ḱteré nejsou vymahatelné.
Ano, tohle je přesně ten důvod, proč se nechci vrátit do ČR. V ČR jsou sice lidé, kteří zákony dodržují, ale prostě těch, kteří je nedodržují, vidím při mých cestách do ČR hrozně moc.

A když je teda zbytečný, tak vyhlaš petici za zrušení toho zákona a pak tlač na politické činitele. Uvidíš, kolika lidem se ten zákon nezdá zbytečný. A když se jim bude zdát zbytečný, tak ho zruší. Kňourat nebo nadávat někde na webu nebo v hospodě u piva je zbytečné.

Víš jak mě moc štve omezená rychlost? Neštve mě, že je omezená. Já si uvědomuju, proč ta rychlost omezená je. Ale je spousta lidí, kteří na to kašlou. Tak sakra, když je tolik lidí, kteří si myslí, že v obci se dá jezdit 80km/h a 50km/h je blbost, tak proč sakra netlačí na politiky. Když je jich tolik (jak obvykle na silnicích vidim), tak by ten tlak politici nemohli ignorovat.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 15:30:13Každý normální člověk si musí říct: „A jak se ai někdo dozví o tom, že jsme ho porušili?” Pokud si myslíš, že někoho odradí tohle dělat, tak musíš být naivní. Riziko postihu je skutečně prakticky nulové, takže ani není důvod se tím zákonem řídit.
Tak kde je problém??? Když je ten zákon neodratí, tak ať to dělají. Ale když se to provalí, tak musí počítat s trestem.

Ty jsi tady začal, že ten zákon je zbytečný. Osobně si myslím, že tenhle zákon zbytečný není. Pokud už ho někdo vědomě porušuje, protože si myslí, že je zbytečný a že z jeho počínaní nevznikne postižené dítě, tak OK, je to jeho rozhodnutí. Tak mu ten zákon nevadí. Tak nevim, proč to řešíš. Ale pokud se to provalí, tak má problém.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 15:30:13
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 14:59:28 Ale ano, jsou.
Ne, to teda nejsou. Termínem plošně zakázané jsem myslel to, že by k těm zbraním neměl NIKDO přístup.
No ale tak to zase srovnáváš dvě různé věci. Podle tvé logiky "zbraně nejsou plošně zakázané", protože si je může sehnat kdokoliv (za určitých podmínek), ale soulož je plošně zakázaná, protože spolu nesmí souložit pokrevní rodinní příslušníci??? A ostatní lidi také spolu nesmí souložit, protože by mohli být pokrevní příbuzní???

(A) Souložit můžeš, s kým chceš, pokud splníš určité podmínky (druhá osoba s tím musí souhlasit, nesmí to být dítě, nesmí to být příbuzný).

(B) Zbraň si můžeš sehnat, pokud splníš určité podmínky (musíš projít kurzem s zložit nějakou zkoušku a pak musíš koupit zbraň oficiálně a být registrovaný jako majitel).

Takže, soulož i zbraně nejsou zakázané plošně. Soulož i zbraně jsou zakázané za určitých podmínek.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne neděle 24. 1. 2021, 18:06:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upravena nefunkční citace.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 16:20:27 Začínám být rozzuřený, když mi někdo posouvá něco, co jsem neřekl!
Bavím se o incestním sexu. To musím všechno detailně upřesňovat, abys to pochopil?! A ta kolektivní vina na tento případ přesně sedí. Kvůli několika jedincům v určité skupině lidí bude omezena celá skupina lidí.
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 16:20:27 Kňourat nebo nadávat někde na webu nebo v hospodě u piva je zbytečné.
Tak o čem tohle vlákno je, když ne o diskuzi. KAŽDÝ má právo vyjádřit svůj názor slušnou formou a diskutovat o něm. To není kňourání, ale vyjádření názoru. Nedělej z toho to, co není. Diskuzní fórum je snad o diskuzi a ne o tom, abychom na všechno jen souhlasně přikyvovali.
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 16:20:27 Podobně bys mohl začít ospravedlňovat pohlavní aktivity s dětmi

To jsou úplně rozdílné věci. Ty máš problém pochopit mou logiku, kdy malý zlomek lidí ma incest, z toho malého zlomku lidí část používá ochranu a titěrná část ochranu nepoužije nebo použije a selže. Ta nejmalilinkatější část lidí přivede na svět postižené děti. A kvůli tomuto malilinkatému zlomku bys omezoval ty ostatní.
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 16:20:27 Takže, soulož i zbraně nejsou zakázané plošně. Soulož i zbraně jsou zakázané za určitých podmínek.
Miluju lidi, kteří musí slovíčkařit za každou cenu. O tohle tu ale nejde.


Každopádně já už vyčerpal asi vše, co jsem chtěl sdělit. Nebudu tady tu hustou atmosféru kolem toho dále rozdmýchávat.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1474
Dal: 1658 poděkování
Dostal: 720 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Sorry, Prime, zdál se mi hezkej sen, tak jsem naštvanej.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 16:38:49 Bavím se o incestním sexu. To musím všechno detailně upřesňovat, abys to
pochopil?! A ta kolektivní vina na tento případ přesně sedí. Kvůli několika
jedincům v určité skupině lidí bude omezena celá skupina lidí.
OK, takže můžeme zrušit všechny zákony, protože většina lidí se nebude chovat hnusně. Jen těch pár.
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 16:38:49
podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 16:20:27 Kňourat nebo nadávat někde na webu nebo v hospodě u piva je zbytečné.
Tak o čem tohle vlákno je, když ne o diskuzi. KAŽDÝ má právo vyjádřit svůj názor slušnou formou a diskutovat o něm. To není kňourání, ale vyjádření názoru. Nedělej z toho to, co není. Diskuzní fórum je snad o diskuzi a ne o tom, abychom na všechno jen souhlasně přikyvovali.
OK. Sorry, prostě mám pocit, že si lidi jen stěžují, že je něco špatně a místo toho, aby to teda nějak řešili, tak si prostě řeknou "mě ten zákon nevyhovuje, tak ho budu porušovat".
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 16:38:49 To jsou úplně rozdílné věci. Ty máš problém pochopit mou logiku, kdy malý zlomek lidí ma incest, z toho malého zlomku lidí část používá ochranu a titěrná část ochranu nepoužije nebo použije a selže. Ta nejmalilinkatější část lidí přivede na svět postižené děti. A kvůli tomuto malilinkatému zlomku bys omezoval ty ostatní.
Opět promiň. Netuším, kolik je "malý zlomek", "titěrná část" a "nejmalilinkatější část". Myslíš, že kdyby ten zákon nebyl, tak by tahle čísla zůstala stejná? (to je jen otázka k zamyšlení, nečekám na ní odpověď).
Prim píše: neděle 24. 1. 2021, 16:38:49Každopádně já už vyčerpal asi vše, co jsem chtěl sdělit. Nebudu tady tu hustou atmosféru kolem toho dále rozdmýchávat.
Ještě jednou naposledy, promiň. Taky už zde skončím.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1316
Dal: 1582 poděkování
Dostal: 796 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

podivin píše: neděle 24. 1. 2021, 17:26:03 OK. Sorry, prostě mám pocit, že si lidi jen stěžují, že je něco špatně a místo toho, aby to teda nějak řešili, tak si prostě řeknou "mě ten zákon nevyhovuje, tak ho budu porušovat".
Koho mi jen tohle připomíná? Aha, mě :)
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4908
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


 • Incest je sice postaven mimo zákon, ale to neznamená, že k němu nedochází
 • Skutečný rozsah incestních vztahů není snadné odhalit
 • Australští genetici zjistili, že v Británii se rodí z incestních vztahů v průměru jedno z 3 652 dětí
Pro většinu kultur patří pohlavní styk mezi pokrevně příbuznými k přísným tabu. Genetické analýzy dokazují, že si rizika vyplývající z příbuzenských sňatků pro zplozené děti jasně uvědomovali už pravěcí lidé druhu Homo sapiens. Genetická variabilita členů tlup byla na úrovni, jaké nelze bez vyloučení incestů dosáhnout.

Naopak, neandrtálci byli ve srovnání se svými současníky z řad lidí Homo sapiens geneticky méně pestří, což zřejmě padá na vrub větší izolovanosti jejich tlup a následně i vyššími podílu dětí zplozených pokrevními příbuznými.

Příbuzenské sňatky jsou neodmyslitelně spojeny s hromaděním dědičných defektů a celkovou degenerací, která byla jasně patrná např. u španělské větve Habsburků. Jejím projevem bylo i rozšíření hemofilie mezi potomky britské královny Viktorie (1819-1901). Dvě z jejích pěti dcer, konkrétně princezny Alice a Beatrice, se přičinily o rozšíření této dědičné poruchy srážlivosti krve do královských rodů v Německu, Španělsku a Rusku.

Zdaleka ne vždycky však stojí incest u zrodu degenerované populace. Hodně záleží na tom, zda si rodiče nesou v dědičné informaci vlohy pro dědičné choroby a jaký osud potká postižené potomky.

Například společenské elita původních obyvatel Havaje označovaná jako Aliʻi Piʻo uzavírala po generace sňatky mezi sestrami a bratry a jak dokládá svědectví Jamese Cooka, patřili tito lidé fyzicky i mentálně k nejzdatnějším. Genetici to vysvětlují tak, že Havajci byli po genetické stránce výjimečně zdraví. A pokud se jim narodilo dítě s postižením, bez milosti je usmrtili.

Obecně však platí, že děti z incestních vztahů bývají častěji postiženy na těle i na duchu. Dožívají se kratšího věku, trpí sníženou plodností či úplnou neplodností a řadou dalších problémů.
Stále jen špička ledovce?

Na otázku, jak často se rodí děti z incestních vztahů v současné evropské společnosti, není lehká odpověď. Řadu případů postihují policejní statistiky, ale ty zdaleka nezahrnují všechny případy.

Na jedné straně dochází k nedocenění rozsahu tohoto problému, protože rodiny, kde se incest vyskytne, se snaží incident ututlat. Na druhé straně může být problém některými badateli zveličován třeba proto, že dotyčný vědec si na výzkumu této problematiky hodlá budovat kariéru.

Pokud už byly prováděny genetické studie, které jsou s to postihnout v populaci četnost dětí narozených z incestních vztahů, nezahrnovaly obvykle příliš velké počty lidí. Často nečítal vzorek populace více než tisíc jedinců. Závěry takových šetření bývají zatíženy nepříjemně velkou chybou.

Australský tým vedený Peterem Visscherem z University of Queensland v Brisbane se nyní pokusil o komplexnější pohled na problematiku incestu. Využil k tomu data z UK Biobank, z které vybrali údaje o dědičné informaci zhruba 450 000 lidí evropského původu.

V dědičné informaci pak pátrali po zvýšeném výskytu úseků zděděných po společném předkovi. Například bratr a sestra sdílejí polovinu dědičné informace zděděné od rodičů a to se zákonitě projeví i v dědičné informaci potomka, které by případně společně zplodili. Výsledky této průkopnické studie přinesl přední vědecký časopis Nature Communications.

Jak často se rodí děti z incestu?

Visscherův tým došel k závěru, že z incestního vztahu pochází v Británii v průměru jedno z 3652 narozených dětí. UK Biobank obsahuje i data o tělesných a duševních parametrech lidí, jejichž dědičná informace je v této databázi uložena. Vischer a spol. zjistili, že lidé narození z incestních vztahů dosahují podprůměrných hodnot v sedmi hodnocených parametrech. Patří k nim např. tělesná výška a inteligence.

Sami autoři studie upozorňují, že výskyt dětí narozených z incestních vztahů bude v populaci zřejmě vyšší. Lidé, jejichž DNA a data o zdravotním stavu se dostávají do UK Biobank, nepředstavují reprezentativní vzorek britské populace. Jsou např. v průměru vzdělanější a zdravější než bývá obvyklé.

Visscher proto předpokládá, že se mezi nimi incest vyskytuje méně často. UK Biobank také nemůže postihnout případy incestních vztahů, při kterých jsou embrya, plody nebo novorozenci postiženi tak těžce, že zanikají během vývoje nebo umírají záhy po narození. Jejich DNA se do databáze z pochopitelných důvodů nikdy nedostane.

Pramen: Nature Communications
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Obecně však platí, že děti z incestních vztahů bývají častěji postiženy na těle i na duchu. Dožívají se kratšího věku, trpí sníženou plodností či úplnou neplodností a řadou dalších problémů.
Stále jen špička ledovce?
To je hlavně lež. ve skutečnosti příbuzenské "křížení" MÚŽE vést k těmto dopadům, prostě zvyšuje rizika obzvláště pokud v rodině jsou nějaké "špatné geny" vtip je v tom že k tomu dneska není problém si nechat udělat genetické rozbory ještě před početím. A tím že si dotyčný najde někoho "z daleka" tohle riziko neeliminuje to že se sejdou dva lidi s větší šancí na splození potomka s vadou, jejíž jsou oba nevědomky nositeli tady bude vždy...

Ostatně v době, kdy se po evropě potulovaly skupiny lovců čítající od několika po několik desítek jedinců muselo naopak k příbuzenskému křížení docházet skoro neustále.
Uživatelský avatar
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 391
Dal: 337 poděkování
Dostal: 428 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od pbd »

Jednorozec píše: pondělí 22. 2. 2021, 20:41:23
Obecně však platí, že děti z incestních vztahů bývají častěji postiženy na těle i na duchu.
Stále jen špička ledovce?
To je hlavně lež. ve skutečnosti příbuzenské "křížení" MÚŽE vést k těmto dopadům, prostě zvyšuje rizika obzvláště ...
Nepřehlédl jsi tam to slovíčko častěji? Protože mě přijde, že říkáš to stejné.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

nepřehlédl tak jak jsi to napsal to totiž platí jen pro první větu. Ty ostatní "Dožívají se kratšího věku, trpí sníženou plodností či úplnou neplodností a řadou dalších problémů." už jsou psány "naplno"... Ono je někdy dost podstatně jak něco napíšeš.
Uživatelský avatar
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 391
Dal: 337 poděkování
Dostal: 428 poděkování

Re: Incest v ČR a dalších zemích: Neuvěříte, kde všude je to legální (Blesk.cz)

Nový příspěvek od pbd »

Jednorozec píše: čtvrtek 25. 2. 2021, 13:52:22 nepřehlédl tak jak jsi to napsal to totiž platí jen pro první větu. Ty ostatní "Dožívají se kratšího věku, trpí sníženou plodností či úplnou neplodností a řadou dalších problémů." už jsou psány "naplno"... Ono je někdy dost podstatně jak něco napíšeš.
Máš pravdu, že to "bývají častěji" platí jen pro první větu, ale já se nevzdám :) Takže první věta nám říká, že děti z příbuzenských vztahů bývají častěji nějak postižené nebo jak jsi to formuloval ty, příbuzenské "křížení" MŮŽE vést k těmto dopadům. Tak si to vyjádříme matematicky:

  P(norm) ....... procento postižených potomků při nepříbuzenském křížení
  P(incest) ..... procento postižených potomků při příbuzenském křížení
  D(norm) ....... průměrná délka života potomků při nepříbuzenském křížení 
  D(incest) ..... průměrná délka života potomků při příbuzenském křížení

Z první věty, na které se shodneme, vyplývá, že:

  P(norm) < P(incest)

nebo-li

  P(incest) = P(norm) + n

kde n > 0.

Myslím, že se také shodneme na tom, že různá postižení, vedou ke snížení délky života, jinými slovy průměrná délka života v populaci je nepřímo úměrná procentu lidí, trpící nějakým postižením (pokud ne, tak zbytek mé argumentace padá).

  D(x) = F / P(x)

kde F představuje další faktory, ovlivňující délku života, o kterých se teď nebavíme.

  D(norm) = F / P(norm)
  D(incest) = F / P(incest)

a když za P(incest) dosadíme P(norm) + n, které vyplývá z první věty, pak

  D(incest) = F / [ P(norm) + n ]

Vezmeme-li pak v potaz, že

  F / P(norm) > F / [ P(norm) + n]

pak také nezbytně platí, že

  D(norm) > D(incest)

nebo-li průměrná délka života potomků při příbuzenském křížení je menší, než průměrná délka života potomků při nepříbuzenském křížení. Jinými slovy, dožívají se kratšího věku. Ne?