Příběh Sabiny: Je mi 15 a miluju desetiletého. Jsem pedofil? (iDnes, 19.2.2018)

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1428 poděkování

Příběh Sabiny: Je mi 15 a miluju desetiletého. Jsem pedofil? (iDnes, 19.2.2018)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Jmenuji se Sabina a je mi 15 let. V létě jsem byla na dětském táboře jako praktikantka a zamilovala jsem se tam do kluka, kterého jsem měla v oddíle. Vím, že i já jsem se mu líbila, snažil se být pořád se mnou. Problém je ale v tom, že mu je jen deset let. Pořád na něj nemůžu zapomenout. Bojím se, že mám pedofilní sklony.

Na dětské tábory jezdím už mnoho let, tak od první či druhé třídy. Zpočátku jsem odloučení od rodičů nesla dost těžce, ale rok od roku se to lepšilo. Dnes vím, že ty dva týdny s kamarády na táboře pro mě byly nejhezčími momenty letních prázdnin.

Proto jsem byla docela ráda, když mi nabídli, jestli bych to nechtěla zkusit jako praktikantka, mám hodně zkušeností. Vedoucí tábora mi řekla, že jsem mazák, který si bude umět poradit v každé situaci. To mi samozřejmě lichotilo. Jsem silně introvertní typ, těžko se mi navazují vztahy, hlavně s kluky. Ve společnosti více lidí, navíc když je moc neznám, se necítím příliš dobře. Ale s mladšími dětmi problém nemám, je mi s nimi dobře. Díky tomu, že jsem starší, mám pocit menší převahy a nemusím se nijak přetvařovat.

Tak jsme se s vedoucí domluvily a já vyrazila jako takový malý vedoucí na svůj první tábor, kde jsem nebyla už jen jako jedno dítě z mnoha. Také jsem si mohla konečně něco málo přivydělat, když v mém věku jsou možnosti brigád ještě dost omezené.

Byl to ten nejlepší kluk, jakého jsem poznala

Zpočátku bylo všechno v pořádku, děti byly fajn, oblíbily si mě a já je. Často jsem se svými svěřenci jen tak seděla a povídali jsme si. A jednou za mnou přišel i desetiletý kluk, nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli důvod, proč vyhledává mou společnost, je ten, že se mu líbím. Vždy se mě snažil pobavit a nebo mi s něčím pomoct.

Bylo to jak ze špatného románu - kluk se na táboře zamiluje do své vedoucí, ale věkový rozdíl je moc velký. Na tom by ale nebylo nic špatného, kluci se celkem běžně zamilovávají už od školky do svých paní učitelek. Jenže já jsem na tom byla brzy jako on. Cítila jsem, že mi není lhostejný, že se mi líbí, že na něj myslím, že jsem se prostě zamilovala. Byl to ten nejhodnější, nejchytřejší kluk, jakého jsem do té doby poznala, vždy mě dokázal rozesmát.

Nikdy předtím jsem neměla žádné „pedofilní sklony“, nikdy se mi žádný „malý“ kluk nelíbil. Je pravda, že žádné velké zkušenosti ještě nemám. Už jsme se s klukem líbala, ale to je asi tak všechno. Teď jsem se vlastně poprvé doopravdy zamilovala.

Neviděla jsem ho už půl roku

Bylo mi jasné, že až skončí tábor, bude po všem. Snažila jsem se tedy si to co nejvíc užít. Asi dva dny před koncem tábora to bylo nejhorší, protože jsem se musela rozhodnout, co udělám. To bylo to nejtěžší, protože ani já, ani on jsme nemohli nic říct. Kdybych mu přece jen řekla, co cítím, tak bych jenom ztížila naše loučení nebo bych ho vyděsila a jeden z nás by skončil na psychiatrii. Zkrátka by to nic nevyřešilo a vše by se zkomplikovalo. Neexistovala možnost, že bychom mohli zůstat spolu.

Začala jsem ho ignorovat a vyhýbat se mu, abych nám usnadnila loučení. A tak to skončilo bez jediného slova, neřekli jsme si ani ahoj.

Tohle bylo poprvé, co jsem kvůli někomu brečela, navíc celý zbytek prázdnin. Tak nějak jsem se s tím smířila až teď, po půl roce. Ani kamarádce, ani mámě, se kterou si jinak všechno říkáme, jsem se nesvěřila. Ale stejně si pořád dokola kladu otázky jako: opravdu jsem se do něj zamilovala, nebo jsem jen byla tak zoufalá? A co on, opravdu jsem se mu líbila, nebo to byla jen taková hra? Jaké by to bylo kdyby ten věkový rozdíl neexistoval? Zajímala by mě rada odborníka.

Nemyslím si, že jsem pedofil, ale i tak mi nepřijde normální zamilovat se v patnácti do malého kluka. Chápu, že rozdíl pěti let je jako nic, ale tohle je v tom nejhorším možném věku. Troufám si říct, že mezi 40letou a 35letým není žádný rozdíl, zatímco mezi 15letou a 10letým ano. Až mně bude osmnáct, tak on ještě nebude ani na střední škole.

Pořád na něj ale nedokážu zapomenout. Přijde mi nefér, jen kvůli tomu, že mně je patnáct a jemu deset, všechno zahodit. Vždyť to byl jediný člověk, se kterým jsem se cítila dobře.
Sabina

Názor odbornice: Smutek přebolí


Obrázek
PhDr. Magdalena Dostálová,
psycholožka a psychoterapeutka
Poradny pro rodinu, manželství
a mezilidské vztahy Praha 12
Milá Sabino! Především bych ráda ocenila tvou odvahu se se svým trápením svěřit. A vlastně si myslím, že se ti přihodilo něco velmi přirozeného. Ve tvém věku jsi teprve na samém počátku leckdy spletitých cest, které vedou k ujasnění si, kdo pro nás bude ten pravý životní partner. Na táboře jsi v desetiletém chlapci našla spřízněnou duši, do které sis s velkou pravděpodobností promítla svá současná patnáctiletá očekávání.

Jsem přesvědčena, že ses zachovala v dané situaci vlastně docela zrale tím, že jsi svému kamarádovi o svých citech neřekla. Je možné, že k tobě také něco cítil. Láska desetiletého a patnáctileté však může mít velmi rozdílnou (a vzájemně nesrozumitelnou) kvalitu. Je možné, že by tvým pocitům nerozuměl, dost možná by jej mohly i vyděsit. Takhle jste každý zůstali ve svém bezpečném „levelu“ prožívání. Po návratu domů zažíváš smutek z odloučení od milé osoby. Ač to možná zní zvláštně, tahle zkušenost tě posouvá ve vývoji dále dopředu.

Nejsi pedofil, stejně jako by jsi nebyla na opačném konci spektra sexuálních deviací, kdyby ses třeba zamilovala do svého čtyřicetiletého učitele fyziky. Je dobré, že jsi schopna náhledu na to, že takový vztah nemá nyní mnoho šancí na to, aby se stal reálným.

Po čase smutek z odloučení přebolí a tobě zůstanou fajn vzpomínky. A velmi pravděpodobně budeš kráčet vstříc stále reálnějším vztahům se svými vrstevníky. A ano, až ti bude třicet, může se úplně klidně stát, že budeš v úžasném a fungujícím partnerském vztahu s pětadvacetiletým mladým mužem.


Obrázek

...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6079
Dal: 1236 poděkování
Dostal: 3020 poděkování

Re: Příběh Sabiny: Je mi 15 a miluju desetiletého. Jsem pedofil? (iDnes, 19.2.2018)

Nový příspěvek od Kasz »

Já se trochu divím, jak je možné, že odbornice rozhodně řekne, že pedofil není. Může být, ale to záleží na dalším zkoumání sebe sama.
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
123455

Re: Příběh Sabiny: Je mi 15 a miluju desetiletého. Jsem pedofil? (iDnes, 19.2.2018)

Nový příspěvek od 123455 »

Může to být fejk. Stačilo, že si to nějaký chlap vymyslel, a poslal do redakce Idnesu.
Uživatelský avatar
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Příspěvky: 298
Dal: 308 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Příběh Sabiny: Je mi 15 a miluju desetiletého. Jsem pedofil? (iDnes, 19.2.2018)

Nový příspěvek od Kiiax »

123455 píše: pátek 22. 1. 2021, 10:02:55 Může to být fejk. Stačilo, že si to nějaký chlap vymyslel, a poslal do redakce Idnesu.
Zase mi přijde podivné, aby někdo jen tak ze srandy si vymyslel příběh a poslal ho do iDnesu. A i kdyby to psal kluk a vydával se za holku, na citech a následném řešení vzniklé situace to vliv nemá.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Příběh Sabiny: Je mi 15 a miluju desetiletého. Jsem pedofil? (iDnes, 19.2.2018)

Nový příspěvek od Tim »

Kasz píše: sobota 16. 1. 2021, 15:02:13 Já se trochu divím, jak je možné, že odbornice rozhodně řekne, že pedofil není. Může být, ale to záleží na dalším zkoumání sebe sama.
Tak když se podívám na zaměření paní doktorky "psycholožka a psychoterapeutka Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy" tak o tom možná opravdu ani mnoho neví nebo nemá motivaci si zjistit. Navíc když honoráře za tuto práci jsou obvykle kolem 500Kč za článek, což určitě není něco za co by někdo trávil tři večery studiem prací kolegů-specialistů než odepíše tazateli.
Naposledy upravil(a) Tim dne pátek 22. 1. 2021, 14:27:56, celkem upraveno 2 x.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
Code
Na trestné lavici
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Příspěvky: 49
Dal: 50 poděkování

Re: Příběh Sabiny: Je mi 15 a miluju desetiletého. Jsem pedofil? (iDnes, 19.2.2018)

Nový příspěvek od Code »

Článek byl uveden v sekci OnaDnes, tedy v části zaměřeném na ženy. Každý kdo je obeznámen s fungováním prodeje reklamy ví, že plošná reklama je z velké části zaměřená právě na ženy. Vidět to je třeba i v televizním vysílání, viz. všechny ty Ordinace, Ulice, Rodinná pouta či Pojišťovny, ty také vznikly jen pro prodej reklamy, nikoli jako záslužná činnost televizního kanálu. V celé řadě článků uveřejněných na iDnes v její "ženské" mutaci lze vysledovat právě tento záměr. Jedna oslnivá róba za druhou, Nevěra v Česku, Baví mě košilové šaty s límečkem....., Dcera se zhlédla v mé kamarádce...., Pro svou vnučku jsem jako máma..... Především ty příběhové "články" jsou vždy obecný případ, se kterým se jistě potýká nemalá část (zejména) čtenářek. To neznamená že se nestali, nebo že jsou dokonce smyšlené, ale spíše jsou to povídky zasazené do konkrétního kontextu dnešní doby. Nespojoval bych je tedy určitě s jakýmkoli konkrétním případem a určitě bych je nebral úplně doslova. Přecijen, vznikly aby upoutaly čtenářku, u nadpisu ve kterém je použito slovo pedofil zvláště.

Jako příběh fajn, zvláště v dnešní době kdy lidé nemají čas číst červenou knihovnu, ve které se také občas objevoval nějaký ten kontroverzní problém, který dokázala překonat jen opravdová láska. Pokud se nakonec připíše nějaká ta moudrá rada, ničemu to neublíží. Ale představa, že nějaká 15letá slečna píše podobný problém do novin (iDnes jsou vlastně internetové noviny) je pro mě úsměvná.

A abych se vrátil na začátek příspěvku, kde jsem psal cosi o reklamě. U podobných článků jde zejména o "proklik", tedy o počet zobrazení stránky na co největším množství IP adres, kdy se vám samozřejmě zobrazí i reklama. A že je zde reklama cílená na ženy naznačuje, že mi tu doporučují úžasné růžové respirátory, prý abych byla šik. ;)

Berte toto mé vystoupení jen jako jakousi poznámku, jak fungují média lačně toužící po vaší pozornosti.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Re: Příběh Sabiny: Je mi 15 a miluju desetiletého. Jsem pedofil? (iDnes, 19.2.2018)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Klasika nejde o pravdivost jde o sledovanost... Čím víc je to šokující a čím víc to hraje na city tím lépe.