Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Tápání v pocitech

Sekce pro příspěvky nových členů fóra - po registraci zde založte nové téma a prozraďte nám pár drobností o sobě, nebo nás jen pozdravte!
anna.g87
Nový člen
Líbí se mi: Ženy a muži
ve věku od: 5
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mé dětství bylo šťastné jen epizody, které se v něm odehrály měly hořké dozvuky a některé neměly žádné. Mé vzpomínky jsou krásné i smutné i s otazníky. Svůj život žiji, jak jen to umím, a když to neumím improvizuji. Mám dvě krásné slečny a přítele a rodina je pro mě vším.
Dal: 4 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Tápání v pocitech

Nový příspěvek od anna.g87 »

Ahoj lidi,

dlouho jsem váhala zdali má smysl registrovat se na toto fórum. Ani nevím zdali chci být aktivní nebo spíše stále pasivní členka, času moc není. Ale drží se mě pojem pedofilie jako stigma a je pro mě těžké si přiznat, že sama pedofilní sklony mám a cítím je jako nechtěného hosta.
Dost jsem přečetla o vás, ne jako o členech ale jako o lidech, vaše příběhy a vaše trápení a boj, který svádíte s vaší myslí i tělem. Ten boj je pro mě obdivuhodný a pomáhá mi více pochopit pedofilní muže. Chápat vás je pro mě jakýmsi smířením s mým osudem, s mou minulostí i přítomností.
V dětství jsem byla zamilovaná do pedofila, a dodnes, ačkoliv jsem si to už schopna připustit, mi nejde snadno vyslovit, že jsem jím byla dlouhou dobu zneužívána. Hodně, ale opravdu hodně si toho stále kladu za vinu, protože nedokážu soudit nakolik jsem zodpovědná za jeho osud já a nakolik on za ten můj. Zákonem, psychology a psychiatry však vina padla výhradně na něj. On byl dlouhá léta ve vězení a já mezi tím založila rodinu. A ačkoliv si marná část mne přeje, aby tady v komunitě byl, přesto si nepřeji, aby mne kontaktoval nebo se zajímal o můj život. Netuším, co bych cítila, kdyby snad on cítil nějakou zásluhu na mé osobě a nebo na to byl dokonce nějak hrdý nebo naopak, aby se omlouval a litoval toho. Myslím si, že dnes jsem jej pochopila a je dobře, že most je spálený a není třeba stavět nový.
O sobě jsem chtěla dát vědět více, ne o něm, protože se necítím být naprostou obětí, ale spolupachatelem v jeho zločinech vůči jiným dívkám. Nedokážu si přiznat, že jsem pedofilka, ale lásku kterou cítím ke svým dětem a k cizím dětem mne velice rozpolcuje. Jistá přitažlivost k mladým dívkám mne na mě děsí, a také mne sžírá mé neustálé podezřívání cizích mužů, že jsou pedofilové a zejména podezřívání mého přítele, který má k mým dětem ten nejvřelejší vztah. I když se bojím, že by on nebo někdo další mohl způsobit mým dětem podobné šrámy na psychice jako mám já, tak občas si namlouvám, že to nejsou šrámy, ale jen vzpomínky, ke kterým se vracím velice často a nedokážu je uzavřít, nedokážu je zaškatulkovat a dát jim nějakou nálepku. Nedokážu se sžít se svými pocity a cítit se dobrá nebo zlá, když přemýšlím nad tím, jak se mým nebo cizím dětem, které vídám, nebo je znám, děje něco podobného, zvláště pokud by se chovali stejně jako tehdy já... ale musím se přiznat k zásadní věci, v těch představách je do těch rolí občas stavím... jsem tam já a ony, někdy je tam i můj přítel nebo jen on. Když jsem byla malá, to on obdivoval krásu mladých dívek a žen a učil mne to. Nikdy nedojdu smíření, zdali mne to vnukl on, nebo to v sobě mám odmalička? Tady jsem nezaregistrovala jedinou ženu, která by se cítila jako pedofilka, ale věřím, že v konečném důsledku mezi mužem a ženou, co do psychiky není žádný rozdíl, jen ten fyziologický a hormonální.
Děkuji za přijetí.
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 901 poděkování
Dostal: 1756 poděkování

Re: Tápání v pocitech

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Drahá Anno,

když pročítám tvůj text, vidím tam opětovně tu smutnou skutečnost, jak moc sexuální zneužívání ubližuje dětem, které potom vyrostou v dospělé se zlámanou duší, jimiž cloumají zmatek a pocity viny. Píšeš, že "nedokážeš soudit, nakolik jsi zodpovědná za jeho osud ty a nakolik on za ten tvůj". Víš, Anno, děti jsou různorodé. A mohou se mezi nimi najít i ty, kterým sexuální aktivity připadají nějak zajímavé, které jsou na ně zvědavé, koneckonců kdyby tomu tak nebylo, tak neexistují hry na doktora a jiné doložitelné důkazy, že děti taktéž sexualitu pociťují. Je ale velký rozdíl mezi dětskou sexualitou a tou dospělou. Dospělý člověk má za sebou nejen mnoho znalostí a zkušeností, které dítě nemělo možnost získat, ale také problematiku světa chápe jinak a komplexněji.

Nepopisuješ svůj příběh detailně, takže nevím, z jakého důvodu se domníváš, že bys na sobě měla cítit tíhu viny, ale i za předpokladu, že jsi mu třeba dávala najevo svou lásku, že jsi možná (potom) dětsky "koketovala", že jsi souhlasila s jeho sexuálními návrhy - to tě nečiní vinnou. Ty jsi tehdy nebyla dospělá, ty jsi jen měla někoho moc ráda, a zároveň jsi byla dítě, které zkouší hranice a určuje si je podle toho, jak je vychováváno dospělým. To on byl dospělý a měl si být vědom toho, jakou ruskou ruletu hraje s tvým životem, že pro své blaho dává v sázku (nejen) tvůj psychický stav, ať už v dané chvíli nebo v budoucnu. To on tě zradil, když ty jsi ho měla ráda a považovala ho zjevně za blízkého člověka, když on překročil hranici. A pokud tak činil i u jiných dívek, jak píšeš, o to více to vypovídá o jeho charakteru, kdy chtěl dobré jen pro sebe a ne pro dívenky, které ho milovaly. (A ano, děti umí milovat, milují své rodiče, milují své vzory, milují své blízké. Mohou cítit i určitou lásku, která je takovou "preláskou" k lásce partnerské. Ale jen blázen a popírač by sám sobě tvrdil, že tato láska je omluvou pro to, aby vůči dítěti selhal.)

A co se týče tvé sexuální orientace? Orientace je hodně variabilní. Sám za sebe si myslím, že události v dětství ji do velké míry umějí ovlivnit. Příkladem budiž třeba ženy, které vyrůstaly s násilnickým, dominantním otcem, které mají v budoucnu tendenci hledat si podobně formované partnery, s nimiž zahajují poměrně nezdravé vztahy. Anebo lidé, kteří frustraci ze zneužívání či týrání později v dospělosti vybíjejí ve formě BDSM. Celkově se dá říct, že události v našem životě nás formují, a to včetně té orientace. Nemyslím si, že by nějaká událost v dětství vyloženě dokázala někoho "přeorientovat", ale mám za to, že tyto události mohou mít za následek určité "fetiše", které člověka vzrušují "navíc". Je možné, že proto jsou pro tebe děti přitažlivé. Setkal jsem se s člověkem, který zažil trauma v dětství, a pravděpodobně následkem toho ho vzrušuje představa sexu s dětmi - včetně sadistických aspektů. Je to člověk se svědomím a uvědomuje si, že dětem by tím ublížil, ale co je zajímavé - děti ho jinak duševně nepřitahují. U pedofilů je zvykem nejen fyzicko-sexuální, ale hlavně duševní láska k dětem, které se mu líbí charakterem, způsobem myšlení. U tohoto člověka toto chybělo. Jak říkám, proto ta má teorie o "fetiších", které traumata "přidávají" k našim orientacím. Ale tohle celé je spekulace, nezaložená na jakýchkoliv výzkumech.

Co je však podstatné, Anno, tak za sexualitu nemůžeme, ať už vzniká kdykoliv a jakkoliv. Nikde jsme nezaškrtli v nějakém dotazníku, co si přejeme, aby nás přitahovalo. To, za co jsme odpovědní, jsou naše činy. Ať jsou tvé představy jakékoliv, na tom nezáleží, dokud veškeré tvé chování vůči dětem (cizím i vlastním) bude nevinné, dokud představy a realitu oddělíš.

Co se týče jak nejistoty ohledně sebe samé, tak i nejistoty ohledně přítele a jiných mužů, velmi - opravdu VELMI - bych ti doporučoval (pokud jsi tak již neučinila), aby ses pokusila najít nějakého terapeuta, s nímž můžeš tyto své problémy probrat. My tady bohužel nejsme odborníci a byť můžeme ukázat podporu a pochopení, nikdy nenahradíme odbornou pomoc. A obzvlášť, pokud ti tyto myšlenky ovlivňují život nějakými paranoiemi, které ti třeba i způsobují úzkosti, je třeba to řešit. Možná by nebylo od věci to řešit a sdílet i s tvým přítelem, pokud to neví, abys cítila i tu "fyzickou" podporu někoho, kdo tě má rád. Jen na to, prosím, nebuď sama. Nenech se tím sžírat zevnitř.

Pokud by sis potřebovala s někým popsat soukromě, klidně mě můžeš kontaktovat na emailu.

Pro teď ti už popřeji jen hodně štěstí. *gl*
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1115 poděkování
Dostal: 452 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Milá Anno, výčitky pusť z hlavy, bylas dítě. A za představy se nikomu omlouvat nemusíš, a je úplně jedno, zda ti je někdo vnuknul, vypěstovala sis je sama, nebo je máš vrozené. Jsou to jen představy, které mohou být hezké, a nebo nemusí, ale dokud jsou to jen představy, nikomu s nimi neubližuješ.

Ty rozpolcené pocity jsou u časně sexualizovaných nebo zneužívaných dětí typické, a to zejména u těch, které svého pedofila milovaly. Něco jsi zažila, možná se ti to i líbilo, ale celý svět má jasno v tom, že ti bylo ublíženo, máš se cítit jako oběť a potřebuješ terapeuta. Mám kamarádku z podobnými zážitky. Až na výjimky se za celý život nikomu nesvěřila. Ráda by si o tom povídala, ale představa, že z ní někdo bude dělat oběť, okolí ji začne považovat za nějak vadnou nebo poškozenou, to jí připadalo traumatizující. Cítila se jinak v pohodě, ale s tajemstvím o kterém si nemůže normálně popovídat. Každý jsme ale jiný, můžeš to mít jinak a třeba by ti nějaký terapeut s papírem pomohl, vyznat se ve všech těch pocitech.

Jediná žena na světě s pedofilními představami určitě nejsi, to se neboj. Pokud umíš anglicky, poslechni si tyhle podcasty, jsou tam i rozhovory i s pedofilními ženami: https://thepreventionpodcast.com

Jinak jako pedofil a otec dcery jsem také více podezřívavý, a za každým hned vidím pedofila. Toho špatného, ne tak uvědomělého jako jsem já :). Ale s tím nic nenaděláš, to bys ty děti nemohla pustit ani do školy...
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 391 poděkování
Dostal: 149 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Ahoj.
Ve svém příspěvku píšeš že jsi byla zneužívána a cítíš určité pedofilní sklony. Taky píšeš že si příjdeš i tak trochu vina.
První co bych chtěla říct je že nemůžeš za chování onoho muže. To on dělal špatnou věc ne ty. Je jedině dobře že se necítíš naprostou obětí (pokud se necítíš ublíženě tak je to jedině dobře) ale co není dobře je že se cítíš tak trochu spolupachatelem protože to není pravda.
Nemůžeš za své myšlenky ale můžeš za své činy. Nemáš se za co stydět. :) Nevybrala sis že tě přitahují a malé holčičky. Máš pravdu že pedofilních žen tu moc není ale i tady se nějaká najde. :)
Fx100d
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Dal: 257 poděkování
Dostal: 450 poděkování

Nový příspěvek od Fx100d »

Vítej na ČEPEKu. *gd*
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Cute Boys
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 10
Výkřik do tmy: Možná trochu netradiční, bisexuální pedofilka, kterou zajímají jak dospělí jedinci obou pohlaví, tak se dokáže pokochat pohledem na krásné mladé chlapce :)
Dal: 61 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Nový příspěvek od Cute Boys »

Ahoj Anno,

máš toho za sebou opravdu dost, to se musí nechat. Z tohoto úhlu pohledu daleko více, než já.

I přesto myslím, žes udělala dobře, když jsi se sem zaregistrovala, protože by ti to mohlo pomoct se zorientovat sama v sobě.

Hlásím se jako jedna z mála žen tady, že mi kdykoliv můžeš napsat ;)

Cute