Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Holčička (7) ve videu předstírala první menstruaci: Je to zneužívání dětí, vyčítají diváci autorům (Blesk.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 385 poděkování
Dostal: 1050 poděkování

Holčička (7) ve videu předstírala první menstruaci: Je to zneužívání dětí, vyčítají diváci autorům (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Snoubenci, kteří spolu natáčí na YouTube jako Ryan a Danielle, rozbouřili vody internetu poté, co zveřejnili video, na kterém teprve sedmiletá neteř předstírá periodu. Má se jednat o vtip, lidé je však nařknuli ze zneužití dítěte.

Ryan Ploof (21) a jeho snoubenka Danielle Renaee (21) mají svou tvorbu založenou na takzvaných “prancích”, tedy scénkách, ve kterých se snaží napálit jeden druhého. Nejinak tomu bylo třeba před rokem, kdy Danielle svému snoubenci tvrdila, že má zatajené dítě. Jednalo se přitom o její neteř, která tentokrát předstírala, že dostala svou první menstruaci v pouhých sedmi letech.

Video na kanálu, které má přes 687 tisíc odběratelů, vyvolalo velkou vlnu kontroverze. Podle některých už youtubeři zašli příliš daleko a obvinili pár z vykořisťování a zneužití dítěte kvůli senzaci. Ve videu jde Danielle nakoupit, mezitím co Ryan hlídá malou neteř. Ta vyjde z koupelny a s panikou v hlase mu prozradí, co právě zjistila. V některých pasážích je patrné, že pouze opakuje věty, které ji teta naučila, je proto diskutabilní, nakolik si holčička uvědomuje, o čem mluví.

„To není normální mít svou první periodu v sedmi letech, nebo je?“ opakuje a předstírá křeče v břiše. Zmatený Ryan se ji snaží uklidnit a zavolá Danielle, aby brzy přijela. Při odhalení, že se jednalo o prank, skáče dívenka nadšeně kolem a směje se, jak se jí ho podařilo vypéct. Reakce fanoušků byly rozporuplné, většinou se však shodli na tom, že je video nevhodné.

Nutno podotknout, že je naprosto v pořádku, když jsou dívky znalé svého těla už v tak nízkém věku, problém ale je, že děti často nechápou následky sdílení obsahu na internet. I když se holčička zdá být prozatím v pořádku, komentující kroutí hlavou nad tím, proč ji vůbec do videa měli autoři potřebu zahrnout. „YouTube musí zasáhnout proti vykořisťování nezletilých v rodinných kanálech, stejně jako platí zákony pro dětské herce,“ rozčiluje se jeden z nich.

„Chápu, že jde o žert, ale až bude starší, bude si pravděpodobně přát, aby toto video nebylo nikdy zveřejněno,“ píše další. „Děti nejsou vaším obsahem, jsou to děti. Prank, nebo ne, je to totální přešlap! Je mi tak zle z těchto rádoby vtipných kanálů rodin a párů,” dodává komentující, který video nahlásil. YouTube však odpověděl na stížnosti tím, že prohlásil, že nijak neporušuje pravidla platformy.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 494 poděkování

Re: Holčička (7) ve videu předstírala první menstruaci: Je to zneužívání dětí, vyčítají diváci autorům (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tož ale potom bude zneužití dítěte i to že bude hrát v televizní pohádce ne? Taky si vlastně nemůže v tom věku dokonale uvědomit že si ji pak budou pouštět kdekoli po světě... (mimochodem až bude starší tak ji na tom videu nikdo, kromě nejbližšího okolí, stejně nemá šanci poznat, pokud se k tomu sama nebude hlásit)

Připomíná mi to když mi před lety přišli k domu nějaký chlápek s malou holčičkou která spustila naučený text jak děti někde v africe trápí a jsou zneužívány k práci místo aby si hrály a já na toho chlápka koukal jestli nespadl z višně a nedochází mu, že tu holčičku de fakto zneužívá úplně stejně, když s ní pře víkendu obchází domy aby odvykládala příběh a oni vybrali peníze....
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 12
Dal: 69 poděkování
Dostal: 187 poděkování

Re: Holčička (7) ve videu předstírala první menstruaci: Je to zneužívání dětí, vyčítají diváci autorům (Blesk.cz)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

No, dost dětí na Youtube svým způsobem zneužíváno pro vydělávání peněz jejich rodičemi. Zajímalo by mě, kolik dětí dalo informovaný souhlas k veřejnému sdílení videí, na kterých se vyskytují. A zároveň jestli jsou mentálně dostatečně vyspělé, aby vůbec byly schopny dát takový souhlas.

Bylo o tom na Youtube výborné video. Nemohu jej ale teď najít. Nepamatuji si jeho název.

Edit: tohle není ono, ale je taky dost dobré:

Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pátek 25. 12. 2020, 1:35:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Video zarovnáno na střed.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 631 poděkování
Dostal: 380 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Já viděl už dřív tohle Ale to je opravdu reklama.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu