Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Deti nevedia co su...

Diskuze o problematice dětí.
Pipo
Registrovaný uživatel
Varování: 6
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Dal: 42 poděkování
Dostal: 62 poděkování

Re: Deti nevedia co su...

Nový příspěvek od Pipo »

A ešte niečo k téme (čo Tim spomínal) - naozaj si myslíte, že sexualita je fluidná, že je to skôr nejaké spektrum? Že málokto vie, čím je (na koho je ;)) a že je to aj tak jedno? Uf...

Je to pomerne jednoduché. Aspoň my muži to máme pomerne jednoduché. Ak si niekto nie je istý, azda si skôr nevie / nechce priznať pravdu. Nápoveda je pomerne očividná: To, pri kom a pri čom máš erekciu, to o kom a o čom sa ti sníva, na koho myslíš pri masturbácii a akým praktikám sa venuješ pri autoerotike, do koho sa zaľubuješ...
Myslím si, že je to pomerne jasné.
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 8
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Dal: 143 poděkování
Dostal: 696 poděkování

Nový příspěvek od Myš »

Pipo píše: pátek 26. 2. 2021, 19:39:32 A ešte niečo k téme (čo Tim spomínal) - naozaj si myslíte, že sexualita je fluidná, že je to skôr nejaké spektrum? Že málokto vie, čím je (na koho je ;)) a že je to aj tak jedno? Uf...

Je to pomerne jednoduché. Aspoň my muži to máme pomerne jednoduché. Ak si niekto nie je istý, azda si skôr nevie / nechce priznať pravdu. Nápoveda je pomerne očividná: To, pri kom a pri čom máš erekciu, to o kom a o čom sa ti sníva, na koho myslíš pri masturbácii a akým praktikám sa venuješ pri autoerotike, do koho sa zaľubuješ...
Myslím si, že je to pomerne jasné.

K tomuto může jen říci jedno velké nevím. Moje sexualita je jasná od dětství a v "objektu" se nemění. Schválně píšu, že v objektu, protože v činnosti trochu jo, jako mladší jsem byl víc "úchyl", občas měl nějaké fetišistické tendence a S/M představy, které nyní nemívám. Ale může to být prostě tím, že v té době jsem nebyl plně dozrálý a měl pro mladé lidi typické tendence k experimentování. Taky se mi občas zdá, že se mi věková preference posunula o trochu nahoru, ale jistý si tím nejsem, může to být kognitive bias nebo souviset s dozráváním...

Sexualitu nicméně mám tendenci si představovat jako spektrum. Nemám problém s myšlenkou, že je někdo přesně ve prostřed mezi homosexualitou a heterosexualitou. Do hlavy lidem nevidím, a tak to nemám, jak zpochybnit - zpochybnit to proto, protože já to tak nemám, mi přijde jako velmi krátkozraké.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo »

Spochybňovanie apriori je zlá taktika, rýdzy skepticizmus je na h... myslím, že niekto ho má len ako fasádu, používa to ako štít pred spoločnosťou, ukrýva za to svoju zraniteľnosť a tak ďalej, ale prečo by som mal niekomu, a navyše cudziemu, len tak veriť ;)?
Za bernú mincu považujem skôr to, s čím sa mi ľudia zveria pri piatom pivku, keď padajú zábrany... a uf, to je potom aj úprimnosti. Verím, že si to viacerí zažili. To vnímam ako niečo relevantnejšie než nejaký dotazníkový prieskum či dačo na ten spôsob. Ja viem, nie je to nič "exaktné", ale je to priamo zo života a z prvej ruky a to je pre mňa dôležitejšie. Netvrdím, že nie sú ľudia, čo majú "tekutejšiu" sexualitu, ale naozaj si myslím, že u mužov je vo väčšine prípadov skôr ustálená. S fetišmi to je problém. Som fetišista, a to v prvom rade a veľmi silný. Niektoré veci pretrvávajú nezmenené od útleho detstva, iné, sekundárne, sa menia / pribúdajú / ubúdajú vekom. Ale sexualita ako taká? Nemyslím si - aspoň nie u muža a aspoň nie vo väčšine prípadov.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1117 poděkování
Dostal: 453 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Já bych fakt chtěl mít vaše problémy. Dcera se nejen že se nemůže rozhodnout, jestli je fena nebo pes, ale ani si není jistá plemenem. Nějak jí nesedí žádné známé, a začíná je tak v hlavě křížit.
Filip
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Dal: 546 poděkování
Dostal: 334 poděkování

Nový příspěvek od Filip »

Pipo píše: pátek 26. 2. 2021, 19:27:25 Moja pointa je niekde inde - v zdravom tele je zdravý duch. So silným jedincom silnie aj spoločenstvo. Na slabosti nie je nič povznášajúce a nemali by sme sa uchlácholiť - každý je nejaký, buď sám sebou a pod. Ale niečo iné: posilni sa a pracuj na sebe!
Tvrdiť že v zdravom tele je zdravý duch je síce pekné, avšak toto tvrdenie je mylné a navyše nebezpečné. Pretože ak prijmeme postulát, ktorý hovorí že v zdravom tele je zdravý duch, z toho nám musí logicky vyplývať že v chorom tele je chorý duch. Čo to teda znamená? Že zdravý športovec je automaticky inteligentnejší ako chorý, či telesne postihnutý človek? Každý normálne uvažujúci človek vie že to neplatí. Stephen Hawking mal oveľa zdravšieho ducha ako Vladko Weiss. :D
So silným jedincom silnie aj spoločenstvo - naozaj? Povedz mi Pipo kto je podľa teba silný jedinec? Spoločenstvo podľa mňa silnie aj vďaka slabším jedincom, vďaka jedincom, ktorí potrebujú našu pomoc. Pretože takýto jedinci sú výzvou pre spoločnosť. A silná spoločnosť je taká, ktorá umožní rozvíjať sa aj svojim najslabším členom a chráni ich.
každý je nejaký, buď sám sebou - lenže každý je nejaký a každý by mal byť sám sebou. Prečo? Pretože keď poznáš kto si a prijmeš seba samého, môžeš zo sebou pracovať, zdokonaľovať sa a tak prispievať k spoločnosti.
A ešte k tomu scitlivovaniu. Sú ľudia, ktorí by zakázali bojové hračky, lebo podľa nich to zvyšuje agresivitu. Lenže toto nie je žiadna liberálna, alebo progresívna agenda. Neexistuje žiaden liberálny, alebo progresívno-ľavicový prúd, ktorý by bojoval proti bojovým hračkám. Toto je skôr záležitosť konzervatívcov. Kto úspešne presadil cenzúru v televíznych seriáloch a vo filmoch, či v počítačových hrách? Boli to konzervatívci a nie liberáli.
Mato
Registrovaný uživatel
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Dal: 60 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Nový příspěvek od Mato »

Ja súhlasím s Pipom v mnohých veciach ohľadom tej citlivizácie spoločnosti... Je to vidieť, dokonca aj rodičia detí, o ktoré sa starám, to tvrdia, moji rodičia a nie jeden psychologický test dopadne tak stabilne, ako by mohol.

Z psychologického hľadiska máme v sebe isté genetické predispozície, ktoré sú iné u muža a iné u ženy. Nejaký gender aktivista by povedal- to bolo umelo vytvorené... Tak to silne pochybujem, pretože to sa utváralo a udržiavalo celé generácie ľudí a stále sme nezanikli. Takže možno hovoriť o akejsi prirodzenosti. Takže keď sa 8/10 chlapcov hrajú s paličkou (samopalom) a 9/10 dievčat je mamina s bábikou v ruke a tie deti sú nadšené v ich hernej roli, potom to nebude kultúrna vsuvka... Iste, niektoré veci rodičia ovplyvnili, ale už od prvých krôčkov a dotykov badať rozdiely v záujme chlapca a dievčatka. Je to nevyvrátiteľný fakt a rodičia to v minulosti prirodzene rešpektovali bez toho, aby o tom mali psychologické výskumy, či iné vedecké dáta, potvrdenia alebo súhlas odborníka. Konali spontánne a spokojne.
Dnes nám táto liberalizácia prináša iný pohľad, ktorý, ako píše Pipo, nie je úplne správne nasmerovaný. V istých prípadoch, najmä v západných krajinách, je to extrém. U nás to ešte tak necítiť, hoci už som čítal aj v tomto fóre, že dcéra sa nevie rozhodnúť, aké plemeno psa chce byť... ak to bol vtip, tak pre mňa nie je, lebo poznám, žiaľ, také osoby, ktoré majú riadny miš- maš v hlave a to nie že by boli psychicky choré alebo málo inteligentné...

Takže ak sa bavíme o dnešnej generácii detí, tak treba zvýšiť pozornosť v tejto "gender" oblasti a rôznym ponukám zo strany sveta a spoločnosti. Nie všetko, čo prichádza, je dobré a treba v tom hľadať zdravú mieru, aby z chlapca vyrástol skutočný muž a z dievčaťa skutočná žena- tým, kým majú byť a nie len napodobenina v pubertálnym správaním a nestálosťou v 30tke...
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
Dal: 135 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Nový příspěvek od Mathias8 »

Nemam rad pojem "pravy muz"..
Taky totiz ani neexistuje podla mna. Kazdy chlap je iny. Preco sa rozlisovat?
A aky je podla vas lavy muz? Ci taky je pokladany za neschopneho debilka ci ako?
Mato
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Mato »

Pravý muž= zrelý muž. Teda nie naivný, nerozhodný a ustráchaný chlapček, ale sebaistý, zodpovedný a čestný muž, ktorý sa vie obetovať pre ciele a záväzky, ktorým zasvätil svoj život.
Zrelosť je niečo, čo existuje, samozrejme. Učíme sa jej celý život, avšak najväčší pokrok robíme práve v puberte a adolescencii, kedy sa pripravujeme do reality života dospelého (otca, manžela, zamestnanca, učiteľa, vzoru pre mladšie generácie, priateľa, kamaráta...)

Porovnajme túto zrelosť s dnešným mladým. Nejdem do vzťahu, lebo čo ak to nevýjde... nebudem sa ženiť, lebo prečo sa viazať... hypotéka? Nie, vďaka, radšej mama hotel. Fyzická a psychická námaha? Idem hľadať spôsoby, ako sa im efektívne vyhnúť a pritom čo najmenej za to zaplatiť. Rozhodnutia? A čo ja viem? Ja neviem ešte... možno... čo keby... uvidíme... osud prinesie... a podobné chobotiny...

Myslím, že zrelosť sa pozná po 5 minútach strávených s človekom... Môžeš byť statný bradatý chlap, fyzicky vyšportovaný a plne vyvinutý, ale vnútri môžeš byť ubolený a ustráchaný malý chlapec, ktorý hľadá cestu najmenšieho odporu... O tejto zrelosti "pravého muža" hovorím, vlastne píšem. A keď sa pozriem na mojich kamarátov +- 20 ročných (nie všetkých samozrejme), tak nevidím veľa zrelosti... to je to, čo táto doba kradne, respektíve neposkytuje dostatočne.
Mato
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Mato »

Tvrdiť že v zdravom tele je zdravý duch je síce pekné, avšak toto tvrdenie je mylné a navyše nebezpečné. Pretože ak prijmeme postulát, ktorý hovorí že v zdravom tele je zdravý duch, z toho nám musí logicky vyplývať že v chorom tele je chorý duch. Čo to teda znamená? Že zdravý športovec je automaticky inteligentnejší ako chorý, či telesne postihnutý človek? Každý normálne uvažujúci človek vie že to neplatí. Stephen Hawking mal oveľa zdravšieho ducha ako Vladko Weiss. :D
Áno, z logického hľadiska máš úplnú pravdu. Znamenalo by to presne to, čo si napísal, lenže v medziľudskej komunikácii sa tiež vzhľadom na kultúru ustálili isté prirovnania, ktoré sa vymykajú logike práve pre ich prenesený význam. Konkrétne toto prirovnanie sa používa na označenie rovnováhy človeka medzi bio a psycho oblasťou (niekto by pridal aj spirituálnu oblasť), ktoré spolu v značnej miere súvisia. Už by sme sa mohli na vedeckej rovine baviť o tom ako, kedy, v akej miere a pod., ale to už prirovnanie nerieši. Pointa je poukázať na istú prepojenosť medzi týmito oblasťami ľudskej bytosti a to si myslím, že bolo aj Pipovým cieľom.
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo »

Presne tak. Maťo to podal stručne, jasne a výstižne. A briskne to sformuloval. Až mi je hanba priznať, že zrejme lepšie, ako by som to dokázal ja :D A zároveň som hrdý, že niekto (predpokladám zhruba dvadsaťročný) je minimálne rovnako vyspelý, a zrejme viac, ako ja, 34 ročný - klobúk dolu aj so skalpom. Nemám čo by som dodal.

Len toľko, Filip - že samozrejme nepíšem z pohľadu nadšenca do prírodných a exaktných vied kapitolu o logike a matematických výrokoch. To, čo som použil, to je frazeologizmus. Hovorím o kalokagathii - či aspoň snahe priblížiť sa tomuto ideálu. - v zdravom tele zdravý duch.

Slabí jedinci by sa mali chrániť. Ale slabí jedinci by sa azda tiež mali usilovať posilniť... pre vlastný záujem i pre prospech druhých. A nik nenamieta, že vozíčkar môže byť ako prospešnejším, tak i silnejším (nehovorím len o, až na dreň zjednodušenom, výraze sily obmedzenej na fyziologický stav) než nejaký profesionálny športovec.

Pravý muž či skutočný chlap, to je niekto o koho, ďalší slovný obraz, ďalšia metafora, nechytajte ma, prosím, za slovíčka :D, sa môžeš oprieť a niekto, kto ťa dokáže naozaj v kritickej chvíli podržať - dočasne viesť, ale neovládať, kým sa nepostavíš na vlastné nohy. Ale iste, môžu to spraviť aj ženy, ale muža lepšie podporí druhý muž a je konštitučne lepšie uspôsobený na konfrontáciu s istým druhom životných problémov, a pod.
Uf, to bolo knižných výrazov :D
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Prečo by sme sa mali snažiť byť dokonalý? A čo je to dokonalosť? Sme nedokonalý? Nemali by sme radšej prijať samých seba takých aký sme a žiť šťastný život, ako sa usilovať o nejaký nezmyselný ideál krásy a zdravia, ktorý aj tak väčšina nikdy nedosiahne?
Mato
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Mato »

Filip, to znie dosť voľnomyšlienkársky... v zmysle že- nech robím, čo robím, nemá cenu sa pokúšať byť lepší, radšej budem taký, aký som... povie si to BLko, ktoré má problém s orientáciou a znásilní chlapca... povie si to človek, ktorý má rodinu a zrazu prestane chodiť do práce, lebo ho to nebaví... povie si to politik (tí si to asi hovoria všetci :D) a spoločnosť ide do hája...

Samozrejme, že sa máme snažiť o dokonalosť, hoci k nej nikdy nedôjdeme, ale keď sa o ňu nebudeme snažiť, budeme stagnovať a zhoršovať sa... a práve tá cesta k dokonalosti z nás viac spraví tých, kým máme byť- teda sami sebou...

Ak prijmem seba takého, aký som, neznamená to, že mám taký ostať a ďalej sa nesnažiť byť lepší a lepší, nie? Ten ideál krásy a dokonalosti práveže má hlboký a podstatný zmysel v našom živote. To je práve to, čo dáva tú hĺbku a zmysel nášho života a tomu, čo po sebe zanechávame... áno, už to znie dosť existenciálne, ale to je zrejme pointa toho, k čomu tu smerujeme- teda zmyslu života...
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Maťo, to čo ty popisuješ je rezignácia a ja nehovorím že človek by mal rezignovať, ja len hovorím že nie je dobré hnať sa za ideálom, ktorý aj tak nedosiahneš a zabúdať žiť s tým čo máš. Mnohí ľudia sa snažia o niečo na čo nemajú, nie sú schopní zmieriť sa so skutočnosťou a v dôsledku toho trpia depresiami. Máme sa snažiť o dokonalosť? Snaha o dokonalé telo spôsobuje psychické problémy ako bulímia, anorexia, depresie. A to nie len u dievčat. Ak sa človek chce zdokonaľovať nech sa zdokonaľuje, ale ľudstvo ako také by nemalo byť posadnuté dokonalosťou. Je to iba slepé chcenie a nikam to nevedie.
Mato
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Mato »

Aha, už chápem. Zrejme vnímame pod slovom dokonalosť dva odlišné pojmy. Jeden z nich je nezdravá dokonalosť, za ktorou ide človek aj cez mŕtvoly, nevšíma si krásu a jednoduchosť života a skôr mu škodí ako pomáha a aj tak ju nikdy nedosiahne. Táto dokonalosť spôsobuje problémy a rôzne ťažkosti, ktoré si popisoval. A druhý pojem je dokonalosť, ktorá vystihuje človeka v najlepšej možnej miere v rámci jeho individuality a jedinečnosti. K tej dokonalosti by sme mali pomaly kráčať, ale samotná cesta k nej je cieľom, takže vôbec nevadí, keď ju nedosiahneme. Je to zdravá dokonalosť, ktorá človeka povznáša a nie brzdí. Ktorá mu pomáhať riešiť prítomné problémy a správne im čeliť... O tom by sa dal napísať celý román, ale k pointe...

Áno, myslím si, že muž/žena má nasledovať túto cestu k zdravej dokonalosti a neuspokojiť sa s osudom/losom/vesmírom/náhodou, či ako to ešte inak ľudia volajú, ale mali by sme každý svojou cestou napredovať a tak sa dostávať stále bližšie a bližšie ku šťastiu a naplnenému životu.

Lenže keď je muž/žena nezdravo vyvinutý, respektívne zranený a zdeformovaný dobou, tak nielen že nebude na tejto ceste k dokonalosti, ale bude stáť na križovatke s rukami vo vrecku a nebude sa vedieť rozhodnúť, ktorým smerom sa vybrať, alebo sa bude báť sa nejakým smerom vybrať, alebo si tam radšej postaví stan a bude sa vyhovárať na celý svet, že to je všetko ich vina a nie jeho...

Smerujem tým k tomu, že dnes naozaj veľa mladých nemá v živote cieľ, sú znudení a nenaplnení. Zmätení a zranení... a to je niečo, čo im bráni byť šťastnými, teda nasledovať cestu zrelosti a nachádzať šťastie a zmysel života... O tejto "pravosti muža" píšem. O tejto dokonalosti píšem. A začína to už v detstve, kedy naozaj niekedy deti nevedia, čo sú a to nielen po tej sexuálnej stránke... Zhodneme sa?
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Podľa mňa by mal človek hlavne akceptovať sám seba. Prijať sám seba, takého aký je. A k tým mladým ľuďom, ktorý nevedia čo chcú. Ono to nie je žiadna novinka. Väčšina mladých nevie čo chce. Tak to platilo aj v minulosti, platí to teraz a bude to platiť aj v budúcnosti. Postupne v procese dospievania na to prídu.
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo »

Mnohé tu už nielen naznačil, ale aj veľmi dobre vyjadril Maťo a posunul dokonca nielen do hlbinne psychologickej roviny, ale i duchovnej, spirituálnej. To je omnoho subtílnejšie, pre dnešného človeka menej uchopiteľné, ale áno, v týchto sférach leží odpoveď. To je o kultivácii - sebakultivácii, neustálej práci na sebe samom. Zlepšovaní sa. Posilňovaní svojich dobrých vlastností a rozvíjaní pozitívnych dispozícií, potláčaní a utlmovaní svojich zlých daností a negatívnych predispozícií. Takže toto je tá cesta za dokonalosťou, byť lepším človekom. Byť človekom s veľkým Č. Takáto cesta je možná, je reálna. Nie je to o naháňaní sa za nejakou chimérou, romantizovanou a idealizovanou víziou, či skôr preludom.
Jasné, že nie je dokonalosť možné dosiahnuť, to nech nás netrápi, stačí sa úprimne snažiť tú dokonalosť nadobudnúť. Samotné úsilie je viac ako pomyselné získanie odmeny.
To bol ten vznešený, priam transcendentný aspekt problematiky. Ale ja tak, ako mám hlavu v oblakoch, sa pokúšam byť nohami na zemi, takže sa to dá vysvetliť i na jednoduchšom príklade, viac "zemitom" fyzickom.
Mám slabé telo? Nič to. Posilním ho. Nemusím byť šampión, o to nejde, ale prekonaním samého seba a zdanlivých limitov, sa stanem takým mikro-personálnym šampiónom. Neviem zvíťaziť nad svojou lenivosťou, neviem si niečo odoprieť, čo ma brzdí? Výborne... to znamená, že to skúsim vytrénovať. A to znamená, že to platí na všetky položky v živote a prežívaní.
Samozrejme, môžem tvrdiť, že aktívne pôsobenie nemá zmysel, môžem pasivitu a ničnerobenie postaviť do akože pozitívneho svetla, môžem kapitulovať už rovno pred bojom, lebo však načo sa vôbec o niečo snažiť, veď aj tak mi to nevyjde a čo z toho, aj keby sa mi to nejakým zázrakom podarilo... môžem sa skrátka tváriť, že najlepšie je len žiť - dýchať, prijímať potravu, spať, vylučovať a predstierať, že som šťastným, že žijem prirodzene, že najdôležitejšie je byť tolerantný (a už nič iné), moje motto bude: ži a nechaj žiť, ale vlastne budem len relativizovať a spochybňovať a sedieť na zadku a umárať sa. A potom klesnem na úroveň takého päťzmyslového zvieraťa. Ba čo zvieraťa? Veď tie sú vo svojej prirodzenosti a spontaneite a obmedzených duševných prejavoch často oveľa nevinnejšie ako človek. Zviera sa nestane alkoholikom a nebude terorizovať rodinu, zviera sa nedopustí vojnových zločinov a pod., takže hoci človek môže vystúpať ohromne vysoko, môže i veľmi, veľmi hlboko klesnúť, oveľa hlbšie, než zviera. Aj preto by mal byť na seba prísny a nepoľaviť. Preto som taký tvrdý a absolútne nekompromisný voči ľudským (vážnym) pokleskom a zločinom a mám nulovú toleranciu a vôbec ochotu zaoberať sa istým typom páchateľov.

Pozor, ja nehlásam žiaden kláštorný asketizmus a suchopárnosť, nie umŕtvovanie. K životu by mala patriť (inteligentná) zábava, hravosť, prežívanie radosti, humor i tvorivý zápal a všetko podobné.