Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Deti nevedia co su...

Diskuze o problematice dětí.
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: „Když polámeš andělům křídla - pláčí. Když zlomíš jejich srdce - trápí se. Když zradíš jejich lásku - přestanou žít.“
Dal: 126 poděkování
Dostal: 391 poděkování

Deti nevedia co su...

Nový příspěvek od Mathias8 »

Dnesne deti, budem sa bavit o tich co maju 10 az 13 nevedia co su. Oznacuju sa za pansexualou a bisexualou. Ci lezby. Popripade z jednych 89 "modernych" ci kolko ich je .. sexualnych orientacii. Chvalia sa stim ostatnim. Zverejnuju fotky duhy na soc. sietach v popiskoch. Ked im vysvetlite co je to napriklad bisexualita idu sa s vami hadat, ze sa mylite.

Ako moze 10 alebo 11 rocne dieta vediet ze je napriklad pansexual? Mi sme o sebe zacali zistovat v tom veku ze sme iny a uvedomili si to az o niekolko rokov neskor. Oni su presvedceny uz teraz a navyse sa tim chvalia akokeby to bolo nieco cool.

Chapem ze je doba ina ale ajtak...
Su zmatene.

Je to asi ako ked sa citite zle a hladate na nete choroby co vam asi je. A zrazu zistite o sebe 50 chorob. Presne ako oni nevedia co su a hladaju. Pripisuju si sex orientacie ktore nemaju.

Co si vy o tom myslite? Mate v okoli alebo poznate take deti, ktore to o sebe tvrdia?
Mne je z toho zle..
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 332 poděkování
Dostal: 282 poděkování

Re: Deti nevedia co su...

Nový příspěvek od podivin »

Je možné, že to je jen důsledek, sbírání lajků a zvyšování počtu subscriberů. Zajímalo by mne, co by takové dítě odpovědělo na otázku, z jakého důvodu se cítí být tím, co říká, že je a jaké indície ho k tomu závěru vedou. Příklad od nás. Když jste v mládí zjistili, nebo někteří jako já ve stáří, že jste pedo, tak jste si neřekli "chci být cool, budu se vydávat za pedofila". Ale nejdříve jste pozorovali nějaké nápovědy (zamilovanost do mladých holčiček), které vedly k tomu závěru. Já sám si pamatuju, jak jsem si říkal "tak holt mám rád děti", později "že bych byl pedofil, když mne tak holčičky přitahují?" a pak "tak jsem asi fakt pedofil". Ale pořád se považuji za muže (mám penis a miluju holčičky) a přestože mám pocit, že do tohoto světa nepatřím, nepotřebuji se vydávat za nějakou podivnou entitu. Takže by mne zajímalo, co o sobě ty děti zjistily, co je vedlo k tomu závěru.

A tady jsem našel konečně tu správnou otázku pro Zrcadlo: jaké chování a pocity vedly Zrcadlo k tomu, že si o sobě začal myslet, že je "to"?
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Dal: 866 poděkování
Dostal: 1487 poděkování

Re: Deti nevedia co su...

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Správný nadpis by byl "dnešní děti touží po pozornosti". Což by nebyla nijak zvláštní novinka, neboť děti toužily po pozornosti i v dobách minulých. Jediný rozdíl je, že v dnešní době je samozřejmě zajímavé (a tedy strhuje pozornost) něco jiného, než co bylo tzv. "cool" v minulosti. Nevím jak teď, ale já si pamatuji, že určitou dobu bylo hodnoceno jako "cool" řezání se žiletkami. Spousta profilů hlavně mladých teenagerek měla potřebu si přímo do základních informací třeba na Instagramu psát, že se řežou, výjimkou nebyly ani rádoby estetické obrázky zobrazující sebepoškozování (které, pevně doufám, byly hlavně stažené z Googlu). To dlouhodobě mohlo a nemuselo souviset s tím, že určité roky bylo docela populární stylizovat se do podoby EMO.

V současnosti je tedy jednoduše určitý BOOM, který se týká LGBT. Do doby nedávné bylo to, že je někdo gay/lesba/bisexuál apod., bráno spíš jako nějaké tabu. V době současné už to tak není - takový člověk může říct, kdo je, aniž by ho drtivá většina lidí odsoudila (byť "blbečci" se stále najdou), naopak je ve společnosti znát postoj, že by člověk měl být hrdý na to, co je, a nestydět se to říct veřejně. Podobné je to i s genderem (který prosím není dobré míchat se sexuálními orientacemi), kdy v současnosti se vytváří lepší prostředí pro existenci transgenderů.

Stinná stránka v tomto posunu je (či může být, záleží na úhlu pohledu), že se tohoto posunu ve společnosti chytají i ti, u kterých bych jinou orientaci či odlišný gender příliš nepředpokládal. Tito lidé jdou potom nejvíc slyšet. A tak vznikají stovky pohlaví či stovky sexuálních orientací. Protože i mezi dospělými je dnes svým způsobem "cool" být odlišný.

A toto je ještě častější mezi mladými dospělými a puberťáky, kde to souvisí jak s touhou po pozornosti, tak i s tím, že dospívají a sami se hledají. A narozdíl od starších osob, které v době dospívání měly poměrně méně možností ohledně toho, co být (v případě transgenderů se maximálně vědělo, že se kluk může cítit jako holka a vice versa, v případě sexuality se vědělo o homosexualitě a bisexualitě), dnešní mladí lidé toho mají na výběr kopec, a to ať už z hlediska genderu, tak z hlediska sexuální orientace:
  1. The Complete List of All Genders (Wattpad.com)

2. 46 Terms That Describe Sexual Attraction, Behavior, and Orientation (Healthline.com)
A vzhledem k tomu, že napříč (spíše západním) světem je tento BOOM mezi mladými dospělými a teenagery, je poměrně přirozené, že si tento trend našel cestu i k dětem (nejen) u nás. Dle mě je to čistě očekávatelná situace, s níž nemůžu vyjádřit ani souhlas, ani nesouhlas, neboť tento průběh je prostě očekávatelný. Za sebe můžu akorát říct, že seznamy stovek genderů či desítek orientací jsou podle mě zbytečné - ne proto, že by se člověk nemohl cítit jinak, ale proto, že orientaci/gender mnohdy nejde vtěsnat do nějaké kategorie, takže by se reálně mohly vytvářet další a další a další a stejně by se našli lidé, kteří by se nedokázali zařadit ani do jedné z nich.

Píšeš, Mathiasi, že "dětí neví, co jsou". A to je zcela běžné, že děti neví, co jsou, že používají pojmy, o nichž netuší, co znamenají. To jsme dělali v jejich věku i my, jen v našem dětském věku frčely jiné věci než je popularizace sexuality a genderů. Je zcela běžné, že dítě neví, co je, zda je hetero/homo/bi či jinak zaměřené. To mě nijak nepřekvapuje. Nepřekvapuje mě ani potřeba dětí zkusit se někam zařadit, touha dětí po pozornosti či používání termínů, kterým nerozumí.

Protože děti se napříč věků chovají jako děti. Děti tohle dělají. A dělaly i v minulosti. Za pár let, až trochu dospějí (anebo až dospějí úplně), se budou smát a cítit tzv. "cringe" nad věcmi, co psali. A to pociťuji i já sám nad svými příspěvky z doby brzkých -nácti let, když si je mám tu možnost někde pročíst. Takže jak říkám, nic se v tom základním ohledu nemění.

Sexualita a změna pohlaví by se dětem samozřejmě neměla podstrkovat jinak než na čistě běžné, informativní bázi (ale v době internetu je toto samozřejmě složitější uhlídat), aby se necítily do něčeho v tomto ohledu tlačeny (a zde bychom mohli vést samozřejmě debatu o tom, že někde ve světě se zcela jistě najdou lidi, kteří nějaké děti do určitých věcí tlačí - ale to se najdou i v rámci jiných témat, nejen v rámci LGBT). Ale na druhou stranu - pořád je pro mě přijatelnější trend toho mít na Instagramu nějakou "svou" orientaci či "svůj" odlišný gender, než třeba doby minulé, kdy na každém druhém puberťačském profilu bylo "cool", když slečna měla v popisu řezání a na Instáči aspoň pár fotek pořezaných stehen. Takže za mě nemám důvod, proč bych se cítil v současné době "zle" - trendy v minulosti byly daleko horší. Mně to jen potvrzuje to, že děti se stále chovají jako děti, jen v rámci dob jsou ovlivněné různými věcmi, které se kolem nich ve světě dějí.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com