NÚDZ vyzývá k účasti na výzkumu

Neobvyklý případ. Žáka 6. třídy potrestal soud za sex se dvěma dívkami (Deník.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1228 poděkování

Neobvyklý případ. Žáka 6. třídy potrestal soud za sex se dvěma dívkami (Deník.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

To, že někoho přivede jeho sexuální touha až před soud, není nijak neobvyklé. Causa, kterou řešil klatovský soud, ale neobvyklá byla – pachatelem sexuálního deliktu byl totiž teprve třináctiletý hoch. Byl přistižen při sexu s dívkou mladší 15 let. A nebyla jediná v jeho posteli. Školák vyvázl s mírným trestem, neboť mimo jiné uznal, že na sex je moc mladý, a začal se místo něj věnovat koloběžce.

Žáka šesté třídy přímo při činu přistihla jeho matka. Promluvila mu do duše, ale protože syn nežil s ní, ale s otcem, a navíc s ním byly v minulosti problémy, probrala záležitost i s orgánem sociálně-právní ochrany dětí. Ten jí doporučil vše oznámit policii, což se stalo. Chlapec se doznal, že ve 13 letech měl pohlavní styk hned se třemi dívkami – dvěma bylo čtrnáct, jedné patnáct. Dodal, že vždy to bylo z obou stran dobrovolné a že vždy použil kondom. Toho, že by to neměl dělat, si byl vědom.

Školák se dopustil pohlavního zneužití, vzhledem k jeho nízkému věku je ale trestní stíhání nepřípustné. Policie proto případ odložila. Doputoval ale ke speciálnímu soudu pro dětské pachatele. Tam chlapci pomohlo, že se polepšil. „Začal bydlet u babičky, která na něj byla přísná. Místo sexu s dívkami se začal věnovat koloběžce. Přislíbil také spolupráci se školním psychologem,“ řekla Deníku klatovská soudkyně Martina Šimánková.

V době, kdy vynášela verdikt, již byl nad chlapcem nařízen soudní dohled a spolupracoval se Střediskem výchovné péče Domažlice. Ona už mu proto uložila pouze napomenutí s výstrahou.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 790 poděkování
Dostal: 411 poděkování

Re: Neobvyklý případ. Žáka 6. třídy potrestal soud za sex se dvěma dívkami (Deník.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Moc to nechápu. Viník je automaticky vždy mužské pohlaví? Proč nebyly odsouzené ty dívky za zneužití chlapce, kterému nebylo 15 let? Zvlášť v případě té 15 leté dívky - proč nebyla odsouzena ona za zneužití? Jako starší měla přece ona vědět, že i dobrovolný sex s osobou mladší 15 let je trestný. A i ty dvě 14 leté dívky byly starší než on. Když tedy bude mít 13 letý hoch sex s 20, 30, 40 letou ženou, tak je vše v pořádku, protože ty ženy jsou už plnoleté a tak není důvod hocha trestat? Chápe to někdo a dokáže mi to vysvětlit? Díky.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1067 poděkování

Re: Neobvyklý případ. Žáka 6. třídy potrestal soud za sex se dvěma dívkami (Deník.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

To taky nechápu. Pokud nešlo o znásilnění, což ze článku nevyplývá, měly být dívky mladší 15 let souzeny stejně jako on a 15letá dívka měla být souzena za zneužití chlapce, který v tomto případě byl obětí.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

podivin píše: čtvrtek 3. 12. 2020, 9:08:10 Moc to nechápu. Viník je automaticky vždy mužské pohlaví? Proč nebyly odsouzené ty dívky za zneužití chlapce, kterému nebylo 15 let? Zvlášť v případě té 15 leté dívky - proč nebyla odsouzena ona za zneužití? Jako starší měla přece ona vědět, že i dobrovolný sex s osobou mladší 15 let je trestný.
Budu teď hádat. protože on se k tomu jediný doznal a maminka se to rozhodla řešet přes stát? Kdyby měl jako u "normálního soudu" pořádného právníka tak ten mu poradí neříkat nic a nemohli by ho ani potrestat.

Jen si říkám že mám kliku že mně ani moje kamarády či kamarádky tenkrát nikoho ani nenapadlo z něčeho takového obvinit. Prada my tenkrát při tom dětském zkoumáni nedošli až ke koitu (teda vím o jedné výjimce z pravidla ale to si taky mohl dotyčný přikrášlit, ale to je dnes jedno že dnes stačí i méně).
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici

I tak je to divné. Trestní soud musí hledat celou pravdu, ne polovinu pravdy. Pokud kluk tvrdí, že s holkou měl sex, ale holka to popírá a žádný jiný důkaz není, tak by měl soud dospět k závěru, že si kluk vymýšlí a chlubí se "trofejí" - a neměl by potrestat nikoho. Anebo by měl hledat další důkazy a pokud by nějaký našel, tak by měl odsoudit oba. Ale přiznání obviněného nestačí jako jediný důkaz, zvlášť když ho popírá poškozená (a zároveň potenciální obviněná, která tudíž nemusí vypovídat pravdu, protože pravdou by uškodila i sobě).
Jednorozec
Registrovaný uživatel

No a není to tím že to nebyl normální soud? Co přesně je ten "speciální soud pro dětské pachatele" ?
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici

To je normální soud, na kterém jeden nebo několik soudců soudí kriminalitu mladistvých.
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 904 poděkování
Dostal: 1781 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

podivin píše: čtvrtek 3. 12. 2020, 9:08:10 Viník je automaticky vždy mužské pohlaví? Proč nebyly odsouzené ty dívky za zneužití chlapce, kterému nebylo 15 let?
Gabriel Svoboda píše: čtvrtek 3. 12. 2020, 9:12:48 Pokud nešlo o znásilnění, což ze článku nevyplývá, měly být dívky mladší 15 let souzeny stejně jako on a 15letá dívka měla být souzena za zneužití chlapce, který v tomto případě byl obětí.
A ono se někde v tom článku konkrétně píše, že dívky nijak souzeny nebyly? Článek jsem četl a vidím tam jen informaci o souzení chlapce, o (ne)souzení děvčat tam není ani slovo. Nebylo by poprvé a ani naposled, co mediální článek něco vynechal.

A na posouzení celého případu by bylo nutné znát detaily, když už nic jiného, tak alespoň rozsudek s odůvodněním soudu. K podobnému rozhodnutí, že by byl potrestán jen hoch, pokud k němu vůbec došlo, by stejně muselo dojít z nějakého důvodu, který nám jen evidentně není znám.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~
podivin
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 790 poděkování
Dostal: 411 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Marco Freeman píše: pátek 4. 12. 2020, 17:11:47 A ono se někde v tom článku konkrétně píše, že dívky nijak souzeny nebyly? Článek jsem četl a vidím tam jen informaci o souzení chlapce, o (ne)souzení děvčat tam není ani slovo. Nebylo by poprvé a ani naposled, co mediální článek něco vynechal.
Myslíš, že za pár měsíců přijde článek, že dívka 15 let byla odsouzená za styk s chlapcem ze 6. třídy? *lol* No, zní to docela logicky, že si nechávají holčičky na okurkovou sezónu a nenapíšou všechno hned do jednoho článku :D
Marco Freeman píše: pátek 4. 12. 2020, 17:11:47A na posouzení celého případu by bylo nutné znát detaily, když už nic jiného, tak alespoň rozsudek s odůvodněním soudu. K podobnému rozhodnutí, že by byl potrestán jen hoch, pokud k němu vůbec došlo, by stejně muselo dojít z nějakého důvodu, který nám jen evidentně není znám.
Já se jen podivuju tomu, že byl za zneužití odsouzen nezletilý, protože jsem se domníval, že při styku plnoletého a nezletilého je vždy viník ten plnoletý, protože ten měl vědět, že styk s nezletilým je trestný. Tak proto mi to nejde do hlavy, jaký fígl použila ta 15 letá dívka, že soud odsoudil toho nezletilého chlapce.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici

Zřejmě ho odsoudili jen za ten sex s dvěma dívkami mladšími 15 let. To, že měl sex i s dívkou starší 15 let, tam uvedli jen pro dokreslení situace. Ostatně i titulek článku zní, že ho soud potrestal "za sex se dvěma dívkami".
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Gabriel Svoboda píše: čtvrtek 3. 12. 2020, 21:40:16 To je normální soud, na kterém jeden nebo několik soudců soudí kriminalitu mladistvých.
Pokud by to byl normální soud tak právník tomu klukovi i těm holkám poradí vše popřít a odmítnout další výpověď a nikoho neodsoudí...
Kasz
Administrátor
ve věku do: 27
Dal: 1191 poděkování
Dostal: 2956 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Jednorozec píše: sobota 5. 12. 2020, 14:34:25 Pokud by to byl normální soud tak právník tomu klukovi i těm holkám poradí vše popřít a odmítnout další výpověď a nikoho neodsoudí...
Neznáme všechny okolnosti "případu", ale v tomto případě jde o něco jiného než o potrestání ve smyslu trestu, jaký dostávají nemladiství - dostal jen nějaké "napomenutí s výstrahou". I my ve škole, když něco vyšetřujeme, tak apelujeme na to, že je lepší říct pravdu, protože ta stejně vyjde najevo a lží si jen přitížíš. Takže pokud už bylo jasné, že se jednání kluka neututlá (protože asi těch dívek, se kterými souložil bylo více, a pravděpodobnost, že by všechny ty dívky tuto skutečnost záměrně zatajily, je velmi malá), může být lepší se přiznat a klidně by mohl advokát dotyčnému "pachateli" poradit, aby šel s pravdou ven.

V tomto případě šlo spíše o výchovný "trest", o to, aby se dotyčný nedostal na nějakou špatnou dráhu, na pozadí bylo kdo ví co dalšího (třeba chodil za školu, apod.).

A s tou pravdivostí výpovědi (resp. záměrného zatloukání) bych měl ještě jeden příměr: Píše se písemka. Písemku opravím, děcka si ji rozdají, a další přestávku mám v kabinetě kluka nebo holku, kteří přijdou s tím, že jsem jim tady to jedno cvičení opravil chybně. Tak si písemku vezmu, řeknu, že teď nemám čas, že se na to podívám o příští přestávce. Zjistím, že po oznámkování a rozdání si tam něco doplnili, protože jim chyběl třeba jeden nebo dva body do lepší známky. Vím to na 100 % a mám i jednoznačný důkaz - fotografii původní odevzdané písemky (to ale oni neví). V takovém případě si zavolám dotyčné jednotlivě do kabinetu, navodím patřičnou atmosféru, tj. zavřu dveře (obvykle nechávám při přítomnosti žáka v kabinetě dveře vždy otevřené), najednou je tam dotyčný sám… a teď záleží na situaci - většinou řeknu pár úvodních slov ve smyslu "Co mi k tomu, Marku, řekneš?" Následuje chvíle ticha. A pak řeknu: "Podívej se, teď si dobře rozmysli, co mi řekneš. Pokud mi řekneš pravdu, zůstane ti známka, kterou jsem ti dal původně. Pokud mi zalžeš, dostaneš za 5".

Oni neví, že si písemky fotím, a ještě jsem ani nikdy nemusel fotku použít, protože buď to, že něco do písemky připsali, bylo zjevné (jiná propiska nebo jiné viditelné stopy, apod.), anebo se sami přiznají. Jako to udělal mnou zmíněný Marek. A ještě to zakončím jednak tím, že mě mrzí, že chtěl podvádět, ale na druhou stranu ocením, že mi řekl pravdu, a to je určitě důležitější než nějaká známka z nějakého "blbého" cvičení.

Takže ta rada, aby pachatel vždy a za všech okolností zatloukal, nemusí přinést pachateli výhody, ba naopak. Viz kauza Methanol a Jiří Vacula, který policii svou výpovědí pomohl rozkrýt celou síť. Kdyby nespolupracoval, pravděpodobně by dostal také doživotní trest, protože distribuoval smrtící směs, i když věděl, že už začala zabíjet lidi.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Jo jenomže to jen dokládá přesně to co sem psal že se rozhodně nejedná o normální soud (a tady by mu zatloukání rozhodně pomohlo, pokud spolužačka neotěhotněla tak důkaz ve formě ofocené písemky neexistuje)... Ten kluk podlehl nejspíš už předtím nátlaku matky která tak asi skutečně řešila nezvládnuté dlouhodobější problémy s výchovou během puberty. Otázka je nakolik zrovna tohle řešení bylo vhodné (já bych za takové řešení rodičům ani po letech zrovna nepoděkoval a to jsem něco podobného zažil).

Což mně přivádí k otázce: Fakt si ofocuješ jejich písemky? A fakt sou ty děcka dneska tak voprsklý že si do písemek dopisují text?
Kasz
Administrátor
ve věku do: 27
Dal: 1191 poděkování
Dostal: 2956 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Jednorozec píše: neděle 6. 12. 2020, 16:03:40 Což mně přivádí k otázce: Fakt si ofocuješ jejich písemky? A fakt sou ty děcka dneska tak voprsklý že si do písemek dopisují text?
V tomto vláknu je to trochu OT, ale písemky si nefotím ani tak kvůli puberťákům, jako spíš kvůli rodičům. Není nad to, když přiletí do školy "nespokojený" rodič, který má problém s tím, že jeho dítě nedostalo jedničku. :)

A ano, podvody se samozřejmě dějí. Ne že by byli oprsklí, ale prostě to zkusí. Myslím, že taháky apod. ke škole tak trochu patří. :)
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Jednorozec
Registrovaný uživatel

No mně jen dost zarazilo to že by si děti dovolili pozměnit jednou opravenou písemku a pak se jít hádat s učitelem. Napovídání, taháky to je něco trošku něco jiného to nevyžaduje ono následné lhaní učiteli do očí :0) To je něco co si z dob své školní docházky nedovedu představit.... Jinak písemky snad stačí schovat na rok do regálu/šuflete, nebo ony se teď vracejí žákům, tak proto ta kopie? Kolik těch žáků a písemek máš, to za chvíli musíš mít tisíce záložnách snímků každý rok!

Jinak chápu že z výchovného hlediska je důležitější že žák dokáže jednat férově a uznat chybu, jen je to podle mne v přímém rozporu s "normálním soudem", kde jde obhájci o to "zminimalizovat" trest nikoli o výchovu svěřence.