Politik EU Fredrick Federley žil se zneužívačem děti (Samnytt)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2876
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1282 poděkování

Politik EU Fredrick Federley žil se zneužívačem děti (Samnytt)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Začátkem tohoto týdne se v médiích objevilo, že europoslanec za Švédskou Stranu středu Fredrick Federley žije s nedávno propuštěným odsouzeným pedofilem a násilníkem. Muž byl mimo jiné usvědčen z 22 případů znásilnění dětí, a to ve věku 6 a 9 let. Nyní Federley oznámil, že odchází na neurčitou dobu z politiky.

Jako první přišly s touto informací noviny Stoppa Pressarna. Ty v článku napsaly, že Federley žije na své farmě v Björbu v obci Gagnef v Dalarně s 42letým mužem, který byl 2.července 2014 okresním soudem v Linköpingu usvědčen ze série sexuálních zneužití dětí.

Předčasně propuštěn - nastěhoval se k Federleymu

Noviny Samhällsnytt obdržely dokumenty od okresního soudu, které ukazují, že muž, kterého Federley nechal žít u sebe na údolní farmě, byl nedávno propuštěn navzdory skutečnosti, že si odpykal devět let za dvaadvacet případů znásilnění dětí ve věku 6 a 9 let, hrubé sexuální zneužívání dětí dvakrát, sexuální obtěžování šestkrát a 38 různých trestných činů spojených s dětskou pornografií.

Podle informací deníku Stoppa Pressarnas sousedé vyjádřili, že jsou zoufalí, znepokojeni a rozlobení z toho, co se stalo.

Dá si pauzu od politiky

Federley je europoslanec za Švédskou stranu středu s platem financovaným z daní ve výši 97 000 SEK (249 001 kč) měsíčně plus s dávkou 3 500 SEK (8985 kč) za den, působí v Bruselu a Štrasburku. Navíc pobírá takzvaný příspěvek na všeobecné výdaje ve výši téměř 50 000 SEK (4873 kč).

Poté, co si případu všimla média, se deník Samhällsnytts pokoušel položit europoslanci Federleymu dotazy ohledně jeho známosti se znásilňujícím pedofilem. Ovšem na začátku tohoto týdne, na svém Facebookovém profilu zveřejnil příspěvek , kde potvrzuje, že žil s člověkem, který mu byl blízký a byl odsouzen za „extrémně závažné trestné činy“.

Federley uvádí, že nyní ukončil kontakt se sexuálním delikventem. Federley dále oznamuje, že je na neurčitou dobu v pracovní neschopnosti, protože se kvůli mediální pozornosti „rozpadl na kusy“.

Více skandálů se znásilněními ve švédské Straně středu

Deník Samhällsnytt při několika příležitostech upozornil na to, že centristy provází skandál za skandálem. Ty se často týkají sexu s nezletilými, nebo také případů islamistů dělající si kariéru ve straně. Následuje výběr skandálů se znásilněními.

V září jsme psali o 44letém Oskarovi Åsbergovi, předsedovi Strany středu v Uppsale, který je postaven před soud poté, co několikrát platil za sex s dívkami ve věku 16 a 17 let. Åsberg se také údajně pokusil přinutit dívku k aplikaci drog.

V dubnu jsme informovali o 63letém Denny Olofssonovi z Lindome, který kromě toho, že byl centristickým kandidátem a odborníkem na etické a morální hodnoty, několikrát znásilnil nezletilou dívku.

V roce 2018 jsme mohli sdělit, že 44letý Bo Gunnar Hedlund, který byl po několik období byl zvolen do městské rady obce Hällefors, sexuálně zneužíval nezletilou dívku, která žíla v jeho rodině jako dítě v pěstounské péči. Za tento trestný čin byl odsouzen k trestu vězení.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1068 poděkování

Re: Politik EU Fredrick Federley žil se zneužívačem děti (Samnytt)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

To nějak nechápu. Co špatného ten politik udělal? Že se ujal propuštěného vězně? To je něco špatného? Jak jinak si Švédsko představuje rehabilitaci propuštěných vězňů? Je nějak dokázáno, že rehabilitace v doživotní samotě funguje lépe? Nebo se někdo domnívá, že když s někým navážu vztah, tak automaticky schvaluju všechna jeho minulá provinění a jsem stejně vinen jako on? To mi připomíná padesátá léta, kdy manželkám čerstvých politických vězňů bývalo důrazně naznačováno, že se mají rozvést. Švédsko asi zažívá svoje padesátá léta právě teď.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Politik EU Fredrick Federley žil se zneužívačem děti (Samnytt)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Taky nerozumím tomu co je špatného na tom nevyhýbat se lidem se "škraloupem". Zavání mi to od těch co ho za to nahánějí pokrytectvím... Něco jiného je pokud by mu nějak pomáhal v trestné činnosti nebo ho kryl ale že s ním žije a usnadňuje mu život ve společnosti je špatně, měl by ho vyhnat na ulici a poštvat na něj psy jen co ho uvidí či co??