Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Oběťmi predátorů jsou paradoxně hlavně děti, které rodiče odstřihli od technologií (iHNed.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 385 poděkování
Dostal: 1051 poděkování

Oběťmi predátorů jsou paradoxně hlavně děti, které rodiče odstřihli od technologií (iHNed.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

nternetoví predátoři jsou problémem moderní doby, kterému se ještě nedaří úplně předcházet. Je tomu tak i proto, že se samotné zneužité děti bojí svěřovat rodičům. Osvětu se proto nyní snaží provádět i filmaři. Díky vznikajícím dokumentům a seriálům je koncept kyberšikany pro děti snáze uchopitelný.

Dokážou pak odhalit fígle predátorů a účinněji se jim bránit, ztrácí také strach se o tématu pobavit s rodiči. Posledním podobným počinem je thriller #martyisdead, který jako první český krátký seriál získal prestižní cenu Emmy.

Jedním z lidí, kteří se prevenci a pomoci obětem intenzivně věnují, je Martin Kožíšek. Rizikovým chováním na internetu se zabývá už od roku 2006, stál u zrodu sociálních sítí Lidé.cz a Spolužáci a právě tam pozoroval nově vznikající problémy. Začal se zajímat o internetovou komunikaci a možná nebezpečí, která přináší. Je autorem mnoha projektů a výukových materiálů v oblasti rizikového chování na internetu. V současné době působí ve sdružení CZ.NIC, jehož cílem je podpora nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v Česku. Kožíšek také spolupracoval s tvůrci #martyisdead a chystá se vypomoci i s natáčením navazujícího seriálu #annaismissing. V rozhovoru pro HN mluví o oceněném snímku, vysvětluje, proč se děti zažívající kyberšikanu nesvěřují se svými potížemi rodičům, a na příkladu filmů a seriálů ukazuje nejlepší formy prevence.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 494 poděkování

Re: Oběťmi predátorů jsou paradoxně hlavně děti, které rodiče odstřihli od technologií (iHNed.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tomu nerozumím jak se můžu stát obětí "predátora" na internetu když od něj budu "odstřižený"?
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 641 poděkování
Dostal: 386 poděkování

Re: Oběťmi predátorů jsou paradoxně hlavně děti, které rodiče odstřihli od technologií (iHNed.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Jednorozec píše: čtvrtek 3. 12. 2020, 21:14:32 Tomu nerozumím jak se můžu stát obětí "predátora" na internetu když od něj budu "odstřižený"?
Tipnul bych to, že když dítě nebude mít k technilogiím přístup, tak budou vděční kdykoliv se k něčemu na chvilku dostanou a budou rády za jakýkoliv kontakt a navíc nebudou mít ty znalosti, takže se nechají nachytat jednoduše. A přece je jasné, že zakázat dětem mobil a PC nic nevyřeší, protože se k tomu stejně nějak dostanou (kamarád, škola, nějaký PC klub).
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 356 poděkování
Dostal: 119 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Některé rodiče fakt nechápu.. Místo toho aby řešili problém dělají že neexistuje. Proč si místo zakazování prostě nevezmou dítě a nevysvětlí mu nástrahy internetu? Proč radši dětem mladším 11 let občas třeba nezkontrolovat mobil a i v pozdějším věku se ho třeba zeptat co je tam zajímavého? Proč radši mezi sebou nebudují důvěru kdyby nastal nějaký problém? Asi jsou moc líní ale někdy na to příjdou pozdě. Mě třeba rodiče nikdy nijak nelimitovali internet ani se nezajímali co na něm dělám. :) Jo asi v mém mladším věku si se mnou o tom minimálně měla povídat protože to co jsem třeba v 9 prozrazovala na internetu nebo jak jsem se tam chovala tak asi nebudu komentovat ale nedokážu si moje rodiče představit že by mi zrovna oni vysvětlovali jako dítěti o nebezpečí na internetu když sami vlastně o tom moc nevědí... V tom případě by je to asi měla učit škola.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 494 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tak ony to ty rodiče často nedělají kvůli tomu že by se bály predátorů. Vidím to kolem sebe, že zhruba 10 let je populární snaha mít vše bio a aleternativní a vracet se "k přírodě" pak doma nemají ani televizi a počítač je jen na práci atd.