Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Pedofil zo Sabinova si konečne vypočul rozsudok. Deti mal zneužívať desiatky rokov (TVnoviny.sk)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1185 poděkování

Pedofil zo Sabinova si konečne vypočul rozsudok. Deti mal zneužívať desiatky rokov (TVnoviny.sk)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Minulý rok nám do redakcie prišiel list zúfalých rodičov. Písali, že ich dcéru sexuálne zneužil blízky rodinný priateľ, s ktorým sa spoločne v kostole prihovárali k Bohu. Aj napriek tomu, že podali trestné oznámenie a Jozef sa ku skutku priznal, naďalej chodil po slobode.

Po tom, čo sme sa prípadu začali venovať, sa objavili ďalšie obete. Zneužívanie vraj malo trvať roky. Len pred pár dňami bol muž prezývaný aj ako Don Bosco zo Sabinova odsúdený na 13 rokov.

Sabinovčan mal podľa viacerých svedectiev deti zneužívať desiatky rokov. Väčšina obetí ani ich blízki však nikdy nenabrali odvahu prehovoriť. Až rodičia Veroniky sa, aj napriek veľkému tlaku okolia, rozhodli zabojovať. Ich životy to navždy zmenilo, no ako sami hovoria, pre svoju dcéru by podstúpili čokoľvek.

Za sexuálne zneužitie 12-ročného dievčaťa strávi za mrežami štyri roky. 58-ročného Sabinovčana Okresný súd v Prešove uznal vinným a uložil mu nepodmienečný trest s povinnou ochrannou sexuologickou liečbou. Prokurátorka i obhajca si ponechali čas odvolanie.

Na prvom pojednávaní sa muž k zneužívaniu priznal. Po vypočutí znalca z odboru psychiatrie a sexuológie mu senát už bez dokazovania viny uložil trest.

Veroniku (12) mal zneužiť v záhradnej chatke pred dvoma rokmi. Dievča má doteraz z toho traumu. "Snažíme sa, aby na to, čo zažila, čo najskôr zabudla," povedala jej mama Veronika Repaská.

Jozef bol pritom ich dlhoročný rodinný priateľ. K zlyhaniu si priznal a ospravedlnil sa tým, že sa vraj z toho už vyspovedal. „Opýtal sa, či mi môže dať pusu na prsník, dal mi ruku do nohavičiek,“ reagovala obeť Veronika.

Sabinovčan je momentálne vo vyšetrovacej väzbe za zneužívanie ďalších dievčat. Okrem Veroniky mal zneužívať ďalšie dve dievčatá. „Keď sme boli v tej pivnici, tak začal masturbovať, i na tej záhradke chcel, aby sme sa vyzliekali, tam pri tom jazere a chytal nás za rozkrok,“ povedala obeť.

Polícia sa prípadmi začala zaoberať až po ich medializácii. Počet jeho obetí ale nemusí byť konečný. Ozývajú sa totiž ďalší ľudia, ktorých mal Jozef v detstve zneužívať.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Pedofil zo Sabinova si konečne vypočul rozsudok. Deti mal zneužívať desiatky rokov (TVnoviny.sk)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Ta přezdívka "Don Bosco" je mi nějak povědomá, nebyl někdy dřiv v nějaká komunitě tady?
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1067 poděkování

Re: Pedofil zo Sabinova si konečne vypočul rozsudok. Deti mal zneužívať desiatky rokov (TVnoviny.sk)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Nikoho takového mezi členy nevidím. Nepleteš si to se skutečnou historickou postavou Donem Boskem? (To byl možná efebofil, ale těžko říct.)