Pedofil återfallsförbrytare döms till fängelse (Nya Tider)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3352
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1431 poděkování

Pedofil återfallsförbrytare döms till fängelse (Nya Tider)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Pedofilní opakovaný pachatel Patric Arvidsson, 52 let, byl u okresního soudu osvobozen ze systematického a brutálního znásilňování proti osmileté dívce. Odvolací soud ale osvobozující rozsudek zrušil a místo toho byl odsouzen do vězení za zhoršené znásilnění dítěte a zhoršené sexuální zneužívání dítěte.

NyaTider vyslechl matku dívky, která chce varovat ostatní před mužem a metodami, které použil.

- Chci jen vykřičet, kdo to je! Chci, aby všichni věděli, kdo je Patric Arvidsson. Všechno! Aby nikdo nezmeškal to, co mi chybělo, a pak byl nucen nést břemeno po zbytek svého života, k němuž jsem nyní nucen, řekne matka Nya Tider.

Pedofil Patric Arvidsson, 52 let, byl v roce 2014 odsouzen ke třem letům vězení za znásilnění dítěte, když několikrát znásilnil 12letou dívku. Prostřednictvím fasády jako „útulný strýc“ a pomáhající přítel se pedofilovi podařilo uhnízdět v rodině v Ekeby ve Skåne. Důvěra v muže brzy natolik vzrostla, že s ním tehdy spala tehdy osmiletá dívka v rodině. Po třech měsících však vyšla najevo strašná pravda, že Patric dívku systematicky znásilňoval. Poté, co byl stíhán, byl osvobozen okresním soudem v Helsingborgu, ale když se případem zabýval odvolací soud, místo toho se pro dívku stal restitucí a pro Arvidssona šest let a šest měsíců vězení.

Nové časy kontaktovala matka poslední oběti pedofilu. Chce vyprávět svůj příběh a doufejme, že díky němu bude schopna varovat ostatní, protože i když je Patric nyní uvnitř, za pár let bude svobodným mužem a potom existuje riziko, že se poddá ostatním dětem.

Staňte se přáteli s rodinou - abyste měli přístup k dceři

Je tomu několik dní, co přišla zpráva o rozsudku. Počasí je chladné a temné dešťové mraky se pomalu plazily přes pole Scanian, když jsme si sedli s matkou v její kuchyni. Začne vyprávět o tom, jak to všechno začalo. Jak se rodina seznámila s Patricem Arvidssonem v listopadu 2018 prostřednictvím otce v rodině, když měli stejné pracoviště, kde Patric pracoval jako řidič kamionu.

Patric byl velmi laskavý, milý, zábavný a rychle se stal součástí rodiny. Děti ho milovaly a hodně si s nimi hrál. Protože jedno z dětí má zvláštní potřeby, úleva byla přijata vděčně.

V létě roku 2019 začala dívka, tehdy osmiletá, spát s Patricem. Když jedno z dalších dětí vyžadovalo velkou pozornost, „pomoc“ byla vděčně přijata rodinou a dívka s ním spala asi desetkrát po dobu tří měsíců. Krátce po prvním spánku však dívka začala projevovat deviantní a sebepoškozující chování, kde začala žvýkat vlasy a předměty. Ukázalo se, že je to jeden z několika varovných signálů, že něco není v pořádku a že příčinou je Patric.

Dívčí tajemství - bylo systematicky znásilňováno

NyT : Jak k tomu došlo?

- To bylo, když jsem se zeptal své dcery, jestli chce spát, poté, co zavolal Patric a zeptal se, jestli tam chce spát, řekla, že nechce. Nebylo to divné, ale pak přišel Patric a oni si hráli a křičeli a křičeli nahoru a ona si to rozmyslela a řekla, že teď chce.

Bylo však příliš pozdě, takže se rozhodli, že to vezmou příští víkend. Patric zavolal znovu a zeptal se, jestli dívka chce spát, ale neudělala to. Chtěla být doma, řekla. Ale to samé se opakuje, Patric si hraje s dětmi nahoře sám a dívka si to potom rozmyslí a teď s ním chce spát.

- Poté, co Patric odešel domů, jsem seděl na gauči se svou dcerou. Nevím proč, ale něco mi říkalo, že něco nemusí být v pořádku. A pak se jí zeptám, jestli se Patrici něco stalo.

Pokračovala a zeptala se, jestli se něco nestalo dalším dětem. Pak uslyší slova, která otřásají jejím světem: „Ne, je to tajemství.“

- Když řekla „tajemství“, pak mi to svázalo žaludek. Pak moje dcera říká, že „obvykle mi olizuje prsa a kočičku a pak se mnou obvykle šuká“. Pak se jí zeptám, jestli ví, co to kurva znamená. A pak mi dcera odpoví: „Měl jsem jeho hlínu jak v zadku, tak v kundičce a někdy mě v tom hlíně tak svědí, že ho musím mít v puse.“

Během výslechu policií dívka dokázala podrobně vyprávět o sexuálním zneužívání, což znamenalo, že byla znásilněna orálně, vaginálně a análně a že znásilnění ublížila. Když nemohla dostat správné slovo, naznačila, co se stalo, a dokonce popsala, že na ni používal jazyk a prsty, protože „byla suchá“. Je pro ni obtížné popsat události chronologicky, ale matka dokázala událost vystopovat až do začátku léta.

Dcera řekla, že když poprvé seděla v jeho autě, Patric jí položil ruku na stehno a řekla: „Rád si hraješ s úryvkem, slyšel jsem to, tvoje matka to řekla.“

Řeklo se jí, že se dívka stala před letními prázdninami. Poslední útok se odehrál v dívčině pokoji, ve stejné době, kdy byl svědkem znásilnění její mladší bratr, který kvůli svému věku o tom nemůže říct. Tam byla proniknuta do postele. Dokáže o tom vyprávět, stejně jako ostatní týrání, podrobně. Ale ona nemůže stanovit datum. Protože právě dětským hlasem se snaží vyprávět o traumatických událostech.

Matka má ráda past na pedofila

Matka dívky dále vypráví o tom, jak se její svět rozdělil, když dcera řekla o „tajemství“.

- Řekl jsem svému manželovi, že Patric sexuálně zneužíval naši dceru a že by měl jít nahoru a lehnout si s ní a jen ji držet.

Nejprve zavolá matce a poté 112, která ji spojí s policií. Ve stejné odpoledne k ní vyšli dva policisté a ona je popisuje jako „přinejmenším stejně rozrušená“ jako ona sama. Policie tvrdí, že nemá právo zatknout Patrica, dokud se nerozhodne státní zástupce, a poté řekne, že pokud nebudou dělat svou práci, bude to dělat jako matka.

- Pak mě policista obejme po tvářích a řekne: „Slibuji ti, že zastavím v šest hodin a předtím jsem ho vyzvedl“. Ve čtvrt na šest mi zazvoní telefon a je to policie, která říká, že chce, abych zavolal Patricovi.

- Zavolám tedy Patricovi a řeknu mu, že máme problém s porodem štěněte, že štěně je zaseknuté a potřebujeme pomoc a že musí jít ven, hned, hned. Takže zavěsím - a pak ho policie zatkne.

Osvobozen u okresního soudu - odsouzen u odvolacího soudu

U okresního soudu v prosinci loňského roku však pro rodinu došlo ke studené sprše. Patric byl obviněn z několika orálních, vaginálních a análních znásilnění, ale nesouhlasný soud osvobodil dříve odsouzeného pedofila, protože o znásilnění neexistovaly žádné fyzické důkazy. Popřel a mimo jiné tvrdil, že dívka přistoupila k tabletu a viděla na ní pornografické filmy a že o tom mluvila, ne o jeho znásilnění. Po osvobozujícím rozsudku, proti kterému se odvolala prokurátorka Linda Jeppssonová, byl propuštěn.

V osvobozujícím rozsudku je napsáno:

V tomto případě nejsou informace žalobkyně tak jasné a podrobné, jak to vyžaduje praxe, a v jejích informacích jsou také určité nejasnosti. Informace žalobců tedy nemají takový důkazní účinek, že by mohly být použity jako základ pro posouzení, pokud nejsou podloženy jinými důkazy. Jak již bylo zmíněno, její informace nejsou podporovány technickými důkazy a nebylo zjištěno žádné poškození.

Podle posouzení okresního soudu celková důkazní hodnota účtu žalobce a podpůrných důkazů nedosahuje úrovně požadované k tomu, aby bylo možné nade vší pochybnost předpokládat, že se Patric Arvidsson dopustil skutků, za které byl obviněn.

Stíhání a individuální žaloba musí být proto zamítnuty.

Případem se však zabýval odvolací soud, který dne 30. června zrušil předchozí osvobozující rozsudek. Ačkoli se zdůrazňuje, že neexistují žádné technické důkazy, předpokládá se, že svědectví dívky je tak věrohodné a že její měnící se duševní zdraví a zhoršující se nálada společně naznačují, že dříve usvědčený pedofil byl ve skutečnosti vinen ze znásilnění dívky.

V přesvědčení je napsáno:

Neexistují žádné technické důkazy na podporu informací NN3. Ve světle toho, co NN3 řekla o posledním incidentu, a svědectví Christiana Penna, že zranění v případě zneužití se obvykle zahojí během několika dní a nezanechají jizvy, nemá nedostatek lékařského vyšetření rozhodující význam.

Odvolací soud hodnotí, že z jakéhokoli jiného vyšetřování nebo z informací Patrica Arvidssona nevyplynulo žádné jiné rozumné vysvětlení příběhu NN3 a vážně narušené nálady než to, že byla sexuálně zneužívána Patricem Arvidssonem. Prostřednictvím vyvolaného vyšetřování je nade vší pochybnost, že Patric Arvidsson proti NN3 provedl sexuální činy druhu uvedeného v obžalobě.

Odvolací soud proto odsoudil Patrica Arvidssona k šesti letům a šesti měsícům vězení za zhoršené znásilnění dítěte a zvýšené sexuální zneužívání dítěte. Kromě trestu odnětí svobody musí zaplatit také škodu dívce ve výši 230 000 SEK.

NyT : Jaké to bylo, když jste se dozvěděli o rozhodnutí odvolacího soudu?

- Nedokážu to vysvětlit slovy, kameny, které mi spadly z hrudi, že je po všem, že mohu jít ven bez strachu, že moje dcera by měla být schopná bezpečně chodit. Přestože byl odsouzen na šest a půl roku a my ve Švédsku máme tento nemocný systém, díky němuž vyšel za čtyři roky, nyní je v něm. Stále jí dává čtyři roky, kdy může být v bezpečí.

- Už jsem nechal své dítě na nejvyšší úrovni tím, že jsem ho nechal pedofila, ale také jsem jako matka udělal všechno, abych ho dostal tam, kam patří.

„Už se nebojím, mami“

Poté, co byl Patric zatčen, nastala pro rodinu těžké období. Dcera byla velmi vyděšená a znepokojená. Nemohla chodit do školy a těžkou úzkost popsala jako „na mě stojí slon, nemohu dýchat“. BUP byla zapojena a zjistila, že měla sebepoškozující chování a trauma poté, co byla vystavena. Její sebepoškozující chování se vystupňovalo a její žvýkání se zhoršovalo a mohlo být nebezpečné, jako brýle nebo baterie. Začala si nacpat věci do břicha a řekla, že „to ho nechává zmizet“.

Je to něco, co děsí matku, že trauma zůstane a ovlivní její dceru ještě dlouho. Po rozhodnutí odvolacího soudu však začalo zúčtování. Nedávno se dcera začala na krátkou dobu odvažovat být sama sebou. Noc před pohovorem poprvé za rok spala ve své posteli.

- Dnes ráno sestoupila a řekla: „Už se nebojím, matko. Už se nebojím. “ Znovu obejme. To předtím neudělala. Je to pokrok.

To, čemu byla dívka vystavena, není ojedinělá událost. Není první Patrickovou obětí.

Pedofilní opakovaný pachatel

Arvidsson byl na začátku roku 2014 odsouzen ke třem letům vězení za znásilnění dětí, svévole s dětmi a trestné činy dětské pornografie po znásilnění dvanáctileté dívky, s níž měl kontakt na sociálních médiích. Kontakt s dvanáctiletou dívkou začal v létě 2013 a rychle se vyvinul do sexuálních rozhovorů a výměny obrazů mezi tehdy 46letým mužem a dívkou. V kontaktech s ní tvrdil, že mu bylo ve skutečnosti 25 let, a podařilo se mu s ním z tohoto pohledu manipulovat.

V bytě byly také nalezeny sexuální hračky a maziva. Foto: Policie

V souvislosti s cestou do severního Norska se Arvidsson rozhodl vzít dívku z Piteå na kamionu. Dívka řekla svému otci, že bude spát s kamarádkou, ale místo toho šla s Arvidssonem. Krátce nato byla údajně pohřešována jejím otcem. Díky tipům od veřejnosti bylo možné dívat se na dívku do Luleå a tam byl Arvidsson zatčen policií. Verdikt také ukázal, že dívka s ním několikrát mluvila o svém věku, ale že se nestaral o velký věkový rozdíl nebo že byla nezletilá.

Arvidsson připustil, že s dívkou měl sex třikrát, což bylo možné potvrdit také důkazy DNA.

V předchozím rozsudku okresní soud v Luleå píše, že: „Obsah písemného rozhovoru jasně naznačuje, že Arvidsson má sexuální zájem o mladší dívky a je dále zřejmé, že účelem Arvidssonové při rozhovoru se žalobci bylo přesvědčit ji, aby měla pohlavní styk s mu."

Aby vysvětlil své předchozí zločiny a uvěznění, Patric říkal, že pašoval alkohol k pekelným andělům a že to bylo k vyrovnání dluhů. Při zpětném pohledu matka chápe, že se ve skutečnosti jednalo také o trestné činy pedofilů. Několikrát také řekl, že spolu s řadou dalších mužů vlastnil byt v Manile, městě dobře známém Interpolu jako mekka pedofilů, a že tam jezdil na dovolenou.

Varování matky - chce, aby byl pedofil oběšen

Matka opatrně zdůrazňuje, že chce, aby byl Patric oběsen. Chce, aby se šířilo jeho jméno, ale i jeho fotografie. Podle ní byl vždy velmi opatrný, aby ho nebylo vidět na obrázcích a ne na sociálních médiích. Jeho lehkovážnost mu usnadňuje změnu jména a identity, a tak hledání nových obětí.

NyT : Patric bude venku za čtyři roky. Jaké jsou vaše myšlenky na to a budoucnost?

- Budu se potom stejně bát. Děsí mě, že může pokračovat jako obvykle s novou identitou. Existuje riziko, že ostatní, jako já, pozvou takového milého muže a že se stejná věc stane znovu. Prvnímu dítěti bylo 12 let. Nyní jsme ve věku, ve kterém jsme. Jaké je další dítě? Dítě? Někdo, kdo nemůže mluvit sám za sebe?

Poukazuje na to, že neexistovaly žádné technické důkazy, že v Patrickově bytě nebyly žádné stopy po dceři, i když tam byla tolikrát, že se mu podařilo odstranit většinu důkazů, že tam dokonce byla a že se ujistil, že sprcha od dcery. To je známka toho, že umí dobře skrýt své stopy. Stejně jako je dobrý v manipulaci s ostatními a získávání jejich důvěry.

- Chci jen vykřičet, kdo to je! Chci, aby všichni věděli, kdo je Patric Arvidsson. Všechno! Aby nikdo nezmeškal to, co mi chybělo, a pak byl nucen nést břemeno po zbytek svého života, k němuž jsem nyní nucen. Protože se nikdy nebudu moci pustit. Vytvoříte dítě, abyste ho mohli chránit, uděláte pro to všechno a já jsem totálně selhal. Nezáleží na tom, co lidé říkají. Protože tak se vždy budu cítit. Jen chci, aby každý věděl, o koho jde.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Re: Pedofil återfallsförbrytare döms till fängelse (Nya Tider)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Oni nechávají spát malé děti v posteli s cizím chlapem a není jim to divné? Tomu vážně nerozumím. Mimochodem možná by bylo lepší to přepsat čitelně časky ten google překladač je děsnej.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3352
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1431 poděkování

Re: Pedofil återfallsförbrytare döms till fängelse (Nya Tider)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Jednorozec píše: sobota 28. 11. 2020, 22:56:08 Mimochodem možná by bylo lepší to přepsat čitelně časky ten google překladač je děsnej.
Dlouhý článek. Bych nejspíš dělal půl dne.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?