Nejmladší matky světa: Některým dívkám v době porodu nebylo ani deset let (Kafe.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3258
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1381 poděkování

Nejmladší matky světa: Některým dívkám v době porodu nebylo ani deset let (Kafe.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Stát se rodiči v mladém věku je normální. Ovšem stát se rodiči v dětském věku, to je něco zcela jiného. Zvlášť když novopečeným maminkám nebylo ještě ani 10 let! Podívejte se na šokující případy z celého světa, kdy se dětem narodily děti.

Wanwisa Janmuk

Malá Thajka z provincie Phetchabun se v únoru 2001 stala nejmladší asijskou matkou. Její případ je výjimečný v tom, že v té době byla již legálně vdaná. Jejímu manželovi bylo v době svatby 26 let, Wanwise pouhých osm! O rok později se devítileté matce a sedmadvacetiletému otci narodila zdravá holčička. Vzhledem k tomu, že sňatky dětí, obzvláště nedospělých dcer, jsou v Thajsku se souhlasem rodičů legální, nečekal otce dítěte žádný postih. Přesto případ vzbudil u místních úřadů pozornost, nicméně ženich tvrdil, že jeho nevěsta je již velká. I na svatební fotografii působila poněkud vyspěleji než osmileté děvče. Existují proto jisté pochybnosti, zda dívka nebyla přece jen o trochu starší.

Hilda Trujillo

Vlastně by na tom nebylo nic zvláštního. V roce 1957 se v porodnici v peruánské Limě narodila Hildě Trujillo zdravá dcera. Pětihodinový porod proběhl zcela spontánně a dítě vážilo lehce přes 2,7 kg. Co bylo na tomto případu šokujícího, byl věk rodičky. Hilda totiž porodila ve věku 9 let, 7 měsíců a 28 dní. Otcem dítěte byl její 22letý osiřelý bratranec, který s Trujillovými žil v jejich malém nuzném domku. Hildin otec nicméně nenechal věc být, oznámil vše policii a ta povedeného bratrance zatkla a obvinila ze znásilnění.

Jelizaveta „Liza“ Griščenko

V mnoha ohledech strašlivý případ se odehrál v Sovětském svazu v roce 1934. V Charkově malá Liza právě oslavila šesté narozeniny, ale místo aby se těšila z dárků, ocitla se pět dní po narozeninách v porodnici. Její šokující těhotenství bylo důsledkem znásilnění, kterého se na nebohém děvčeti dopustil jeho vlastní dědeček, tehdy 69letý bývalý námořník. Lizina rodina trvala na přirozeném porodu, protože císařský řez byl v té době považován za nebezpečný. Nicméně porod za pomoci kleští dítě, plně vyvinutá holčička, nepřežilo. Císařský řez by ji býval mohl zachránit. Naštěstí přežila alespoň malá maminka. Případ vzbudil velkou negativní pozornost a rodina se rozhodla přestěhovat do tisíce kilometrů vzdáleného Vladivostoku. Bohužel i s úchylným dědečkem.

Lina Medina

Tento naprosto extrémní případ zřejmě již nic nepřekoná. Když se Lina v roce 1933 narodila jako jedno z devíti dětí do chudé peruánské rodiny, nic nenasvědčovalo tomu, že ji čeká v něčem výjimečný život. Ovšem když ji její matka přivedla ve věku pěti let do místní nemocnice v Piscu, protože ji znepokojovalo dívčino stále rostoucí břicho, čekal lékaře i matku šok. Po prvotním podezření na nádor se zjistilo, že je pětiletá dívka v sedmém měsíci těhotenství! Případ samozřejmě vzbudil obrovskou pozornost. Lina byla převezena do peruánské metropole Limy, kde se o ni staral lékařský tým. Tam také porodila císařským řezem zdravého chlapce, bylo jí právě 5 let, 7 měsíců a 21 dní. Bylo zjištěno, že i v takhle mladém věku má dívka plně vyvinuté pohlavní orgány a první menstruace u ní kvůli hormonální poruše proběhla již v osmi měsících. Otce dítěte nikdy neprozradila, a ač se objevily spekulace, že je jím Linin vlastní otec, nikdy mu nebylo nic dokázáno. Syn pojmenovaný Gerardo po jednom z lékařů vážil při porodu 2,7 kg a vyrostl z něj zdravý chlapec, bohužel ve 40 letech zemřel na leukémii. Lina později pracovala na klinice, kde porodila, jako sekretářka. Po letech se provdala a v roce 1972, tedy 33 let po prvním porodu, přivedla na svět druhého syna.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?