Trest pro uživatele Zrcadlo

Informování ohledně udělených trestů a varování. (V této části fóra mohou zakládat témata pouze členové Týmu ČEPEK, ostatní registrovaní uživatelé mohou na již založená témata reagovat. Uživatelé na Trestné lavici a Nově registrovaní mohou přispívat až po schválení příspěvku členem Týmu ČEPEK. Vlákna v této sekci bývají po čase zpravidla zamykány.)
Pravidla fóra
  • Tato sekce slouží pro informování uživatelů o udělených trestech. Uživatelé umístění na Trestnou lavici (tedy uživatelé zaBANovaní) v této sekci mohou reagovat na již založená témata, jejich příspěvky však musí projít schválením některého z administrátorů (či globálních moderátorů). Upozorňujeme uživatele, že schvalovány budou jen nevulgární a neútočné příspěvky.


  • Témata se standardně uzamykají poté, co je trest uživatele ukončen a delší dobu nikdo do vlákna nepřispěje. Pokud je vlákno uzamčeno dříve, nejčastěji je tak z důvodu rozjeté off-topic hádavé diskuze. Pokud je vlákno takto dříve uzamčeno, může uživatel na Trestné lavici reagovat na svůj trest prostřednictvím zprávy na email [email protected].


  • Souhrn aktuálních trestů a informace k nim naleznete ve vláknu Přehledný seznam aktuálních trestů. Všechny tresty jsou udělovány včetně koncového data!
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Jelikož na webu padly dotazy, jak to bylo s uživatelem Zrcadlo a proč tento uživatel dostal 7. 11. 2020 trvalý BAN, doháním tímto informativním příspěvkem určitý rest. Pro začátek vysvětlím, že se Zrcadlo registrovalo s tím, že uvedlo, že je nebinární osobnost (tedy se necítí ani jako muž, ani jako žena), proto tohoto uživatele oslovují jiní ve středním rodu.

První problémy nastaly hned zkraje docházení Zrcadla na chat. Po prvních pár úvodních poměrně bezproblémových diskuzích se na chatu vedla debata o homosexualitě, načež se Zrcadlo začalo vyjadřovat nejdříve spíše krajně upjatě, později však velmi negativně až nenávistně o homosexuálech. Tvrdilo, že pokud spolu dva homosexuálové mají sex, tak je to sodomie proti Bohu. Později, když vidělo, že s tímto lidé přítomní na chatu nesouhlasí, začalo ty, kteří nesouhlasili s jeho názory, napadat s tím, že jsou satanisté či sodomité, že se mají jít modlit, prosit Boha o odpuštění.

Dokládám zde z logu:
2020-11-05 21:47:17 Zrcadlo: Upřímně se mi moc nelíbí homosexuální příznaky které popisujte. Ne že bych bylo netolerantní ale rodiče mě vedli k něčemu jinému.
2020-11-05 21:48:00 Teenbl → Zrcadlo: homosexuální příznaky ?
2020-11-05 21:48:41 Zrcadlo → Teenbl: Ano, máma tomu říka sodomie.
2020-11-05 21:49:05 Kiiax → Zrcadlo: Sodomie. To je moc hezké slovo. :D
2020-11-05 21:49:28 Teenbl → Zrcadlo: i z pohledu bible je to ok, záleží na interpretaci určitých pasáží.
(...)
2020-11-05 21:59:19 Teenbl → Zrcadlo: klystýr neznáš ?
2020-11-05 22:00:46 Zrcadlo → Teenbl: Neznám, nemám homosexuální příznaky a nelibuji si v sodomii.
2020-11-05 22:05:31 Teenbl → Zrcadlo: klystýr nemá přimou souvislost se sodomii
(...)
2020-11-05 22:06:50 podivin → Zrcadlo: ty hele, to mi prosím ještě řekni - homosexualita ti vadí obecně? i třeba žena se ženou nebo jen muži? a pak druhá otázka - když ti tak moc vadí homosexualita - to ti fakt nevadí pedofílie???
2020-11-05 22:11:35 pbd → Zrcadlo: A ty samo vyznáváš tradiční hodnoty?
2020-11-05 22:13:01 Zrcadlo → Teenbl: To jsou příznaky homosexuálního chování
2020-11-05 22:13:31 Zrcadlo → pbd: Docela ano. Nesouhlasím třeba se sňatky homosexuálů.
(...)
2020-11-05 22:16:54 Teenbl → Zrcadlo: tak to nejsi zastance tradiční rodiny, o název vělké části lidí moc nejde. :)
2020-11-05 22:18:56 Zrcadlo → Teenbl: Ale to už není sodomie
(...)
2020-11-05 22:40:26 Zrcadlo šeptá → Michaela: drž hubu
(...)
2020-11-05 22:54:37 Zrcadlo → podivin: Bible je závazná pro všechny. U konečného božího soudu staneme všichni. Dokonce i potracené děti, i když ty jdou rovnou dál.
2020-11-05 22:55:53 Teenbl → Zrcadlo: a víš jak se sestavovala Bible? doporučuji přečíst historické souvislosti...
2020-11-05 22:56:30 Zrcadlo → Teenbl: Nechci se nechat ovlivnit bezvěrci.
2020-11-05 22:56:52 Teenbl → Zrcadlo: takže historické fakta tě nezajímají ?
2020-11-05 22:57:30 Zrcadlo → Teenbl: Historie může lhát. Já věřím svému instinktu a víře.
(...)
2020-11-05 23:05:07 Teenbl → Zrcadlo: Nesouhlasím s tebou v naprosté většině věcí, ale za věřícího se považuji, jen nevěřím v dogmatické interpretace...
2020-11-05 23:07:06 Zrcadlo → Teenbl: jestli nesouhlasíš tak patříš k satanovi
(...)
2020-11-05 23:16:37 Zrcadlo → voslizlo: Já jen naslouchám božímu slovu
2020-11-05 23:17:00 voslizlo → Zrcadlo: moje matka mluvi stejne - diky tomu dokazala dokonale kolem sebe rozvratit rodinu protoze ma predstavu ze ona jedina ma pravdu
2020-11-05 23:18:07 Zrcadlo → voslizlo: Je to inteligentní žena. Měl bys jí vyslechnout. Má určitě čisté záměry.
2020-11-05 23:18:18 voslizlo → Zrcadlo: ale uz 40 let bere antidepresiva - ty jedes na cem ? neco si pichas nebo neco polikas ?
2020-11-05 23:18:56 Zrcadlo → voslizlo: Mě živí čistá víra
2020-11-05 23:19:04 voslizlo → Zrcadlo: aha takze odhanet vnuky od sebe kvuli tomu ze ma odpoledni modlidbu je podle tebe apravne jo ?
2020-11-05 23:19:49 Zrcadlo → podivin: To bezvěrec nepochopí
2020-11-05 23:20:32 Zrcadlo → voslizlo: Ano. U modlitby nemá být nikdo rušen
(...)
2020-11-05 23:41:47 Zrcadlo → Teenbl: mlč satane. Nevěříš mému upřímnému slovu?
2020-11-05 23:42:19 Code → Zrcadlo: neodsuzuje křestanská víra homosexuály? natož pedofili? a co teprve "to"?
2020-11-05 23:43:25 Zrcadlo → Code: Homosexualita mu nevadí pokud nemá homosexuální chování
(...)
2020-11-05 23:51:16 Code → Zrcadlo: církev pokud vím dokonce léčí homosexuály aby byly heterosexuálové........jen poznámka
2020-11-05 23:52:02 Zrcadlo → Code: Snaží se jim jen pomoct, najít tu správnou cestu
2020-11-05 23:52:53 Code → Zrcadlo: jaká je správná cesta? přetvařovat se a být umělím člověk? to je princip víry?
2020-11-05 23:53:10 Zrcadlo → Michaela: Je to špatně, rozporuje to přání boha. Oba budou u božího soudu potrestáni.
2020-11-05 23:53:43 Michaela → Zrcadlo: No a proč tedy se lidé rodí jako homosexuálové, když to tak Bůh nechce?
2020-11-05 23:54:23 Zrcadlo → Michaela: Jsou chybou v systému. Něco jako vadná součástka ve fabrice.
2020-11-05 23:55:14 Zrcadlo → Code: Ne, to není o přetvářce ale o nápravě a laskavé pomoci takto postiženým
(...)
2020-11-05 23:56:39 Michaela → Zrcadlo: Hele a Ty fakt nevidíš, že je to všechno hrozný nesmysl s tím Bohem a jeho přáním, apod.?
2020-11-05 23:57:32 Zrcadlo → Michaela: Ne, nesmysl v tom vidí jen bezvěrci a přivrženci satana.
(...)
2020-11-06 00:06:47 Zrcadlo → Kiiax: Už jsem ukázalo. Nevadí mi homosexuálové, kteří to nepraktikují
2020-11-06 00:08:47 Zrcadlo → podivin: Spousta homosexuálů pochopila že jejich chování je hříšné a začali žít spořádaný život bez homosexuálních styků
2020-11-06 00:09:24 podivin → Zrcadlo: fakt??? takže už nejsou homosexuálové?
2020-11-06 00:09:52 Zrcadlo → podivin: Jsou, ale nejsou nečistí, praktikující.
2020-11-06 00:10:22 Tim → Zrcadlo: takze pokud spolu budou spat dva muzi (rozumejme hardware) ale jeden vnima sam sebe jako zenu, je vse ok?
2020-11-06 00:11:17 Zrcadlo → Tim: Není. V téhle chvíli je důležité čím jsou biologicky.
2020-11-06 00:11:54 Kiiax → Zrcadlo: Biologicky je to chlap a chlap. :D
2020-11-06 00:12:32 Zrcadlo → Kiiax: Proto by se měli vyzpovídat a přestat s takovými nečistými praktikami
(...)
2020-11-06 00:18:12 Zrcadlo: Kdyby záleželo jen na mě, tak homosexuální nečisté praktiky budou trestný čin se sazbou 4 roky
2020-11-06 00:18:31 Teenbl → Zrcadlo: proč zrovna 4 roky ?
2020-11-06 00:18:55 Zrcadlo → Teenbl: Podle počtu evangelií
(...)
2020-11-06 00:23:20 Zrcadlo → Code: Homosexualita je prostě nečistá a neměla by se praktikovat. Každý může vyhledat pomoc. A zdarma.
(...)
2020-11-06 00:25:17 Michaela → Zrcadlo: Já se jednou líbala s kamarádkou a nelituju toho. :D
2020-11-06 00:25:32 Zrcadlo → Michaela: Fuj
2020-11-06 00:26:50 Zrcadlo → Michaela: S opačným pohlavím je to nejvyšší projev čisté lásky.
(...)
2020-11-06 00:26:59 podivin → Zrcadlo: no hele, ty nerado říkáš, co jsi biologicky. co když se zamiluješ do jiného to, o kterém nebudeš vědět, co je biologicky a zjistíš to, až když skočíte do postele?
2020-11-06 00:27:55 Zrcadlo → podivin: Okamžitě preruším milostný akt. To se nesmí stát, abych dělalo nečisté projevy homosexuálů.
(...)
2020-11-06 00:31:12 Zrcadlo → Code: Mýlíš se synu satanův
(...)
2020-11-06 00:37:01 Zrcadlo → Code: Já jsem narozdíl od některých zdejších teplých bratrů v pořádku.
(...)
2020-11-06 00:38:35 Zrcadlo → Code: Není problém čím jsi. Je problém to, co praktikuješ
2020-11-06 00:38:58 Zrcadlo → Tim: Vy gayové se málo modlíte a neprosíte o odpuštění
2020-11-06 00:40:41 Zrcadlo → Code: V Brně je církev Satanova. Tam by se tobě a Teenbl líbilo.

Toto završilo Zrcadlo zaslaným SOS hlášením, a to konkrétně v 00:45 hod. v noci:
ČEPEK - chat: SOS hlášení.
Datum: 06.11.20 00:45:08
Název místnosti: ČEPEK
Autor: Zrcadlo
Typ porušení pravidel: Ostatní
Kdo porušil pravidla?: Teenbl
Popis porušení: Homosexuální praktiky, Sodomie

Z důvodu této SOSky jsem došel na chat a začal jsem procházet log, z čehož jsem vyvodil spíše varovný důsledek v podobě udělení dvou trestných bodů:
Zrcadlo ; 07/11/2020 ; 2 trestné body ; --- ; nenávistné postoje vůči homosexuálům, nadávání do sodomistů a satanistů, zbytečná SOS v pozdně-nočních hodinách

Místo toho, aby se uživatel poučil, další (a svým způsobem závažnější) problém nastal dne 7. listopadu 2020, kdy to nejdříve vypadalo na další "nábožensko-antigay" debatu, načež ale jednoho z uživatelů nazval buzerantem a zakončil to zprávou "shoříš v pekle". Já jsem na to reagoval tím, že o podobné lidi, kteří se k ostatním chovají takto, na chatu nechceme, a že mu tedy udělím trvalý BAN. Na to konto mě ve své poslední zprávě označil "čurákem":
2020-11-07 21:28:29 Zrcadlo šeptá → Kiiax: málo se modlíš
2020-11-07 21:28:47 Kiiax → Zrcadlo: Spíš vůbec.
(...)
2020-11-07 21:31:35 Zrcadlo → Gabriel Svoboda: A proč? Já šířím jen pravdu a lásku
(...)
2020-11-07 21:33:52 Zrcadlo šeptá → Prim: buzerante, shoříš v pekle
(...)
2020-11-07 21:35:12 Zrcadlo → Marco Freeman: čuráku

Toto vše završil Zrcadlo tím, že do redakce i mně soukromě do emailu poslal fotografii ztopořeného černého penisu s vytékajícím ejakulátem.


K trvalému BANu jsem i po poradě s kolegou Kaszem přistoupil z několika důvodů:
  1. S uživatelem Zrcadlo byly problémy téměř ihned, což téměř vždy znamená, že se jedná o nějakého provokatéra. Jeho postoje jak na fóru, tak i na chatu svědčily o tom, že přišel na web dělat problémy. Jeho tvrzení, že má rodiče, kteří ho vedou k tomu, že homosexualita je sodomie, ale zároveň bez problémů tolerují, že jejich dítě je nebinární a tedy "to", bylo přinejmenším zvláštní. Samo od sebe navádělo na problematická témata, např. jakmile vidělo, že uživatelé jsou velmi skeptičtí k jeho (s prominutím) fanatickému postoji k víře, schválně začalo zdravit přehnanými náboženskými pozdravy či na toto téma diskuzi navádět (místo aby se snažilo předcházet konfliktům), tedy naprosto zbytečně vytvářelo hádky a rušilo atmosféru chatu.


  2. Zrcadlo se vyjadřovalo velmi nenávistně a dogmaticky k lidem s homosexuální orientací. V prvé řadě je třeba zdůraznit, že my sami jako komunita pedofilů se snažíme společnost vést k určité toleranci vůči tomu, jakými jsme se narodili. Přijde mi tedy velmi sobecké toto požadovat od společnosti, ale zároveň to jiným sexuálním menšinám neposkytnout. V druhé řadě je třeba podotknout, že na názor má Zrcadlo samozřejmě právo, ale i tak je nemístné ostatní lidi na základě jejich orientace označovat za sodomity, satanisty a nevím za co jiného. Urážení druhých na základě sexuální orientace máme mimo jiné i zakázané v pravidlech, byť si myslím, že toto patří mezi všeobecné zásady slušného chování.


  3. Zrcadlo se vyjadřovalo k některým natolik nenávistně, že jim říkalo, že "shoří v pekle" a označovalo je za "buzeranty" v tom nejhorším možném tónu. Opravdu na webu nestojíme o lidi, kteří mají potřebu ostatní urážet, a to ještě na základě toho, kdo se jim líbí. Podobně jako jsou z mé strany naprosto nepřijatelná třeba přání smrti, podobné hlášky jsou na stejné bolestné rovině.
Fórum vzniklo, aby si zde lidé mohli pomáhat, ne aby se tady navzájem uráželi na základě orientace. Je každého věc, jaký má názor, ale vyjadřovat se nenávistně a psát hnusné věci jiným lidem, to je nepřípustné. Ale co je tady spíše evidentnější, tak spojení přehnaného fanatického postoje, anti-gay vyjádření, zbytečného vyvolávání hádek, non-binarity, provokací z emailu apod. svědčí jen o tom, že Zrcadlo nepřišlo, aby si zde našlo kamarády, ale přišlo proto, aby přišlo provokovat. A o takové lidi tady jednoduše nestojíme.

Avšak přeci jen měla návštěva Zrcadla u nás na webu jeden pozitivní aspekt - zavedli jsme do pohlaví i možnost "Jiné". :)


A pokud by to někoho zajímalo, takto by vypadala diskuze se Zrcadlem z hlediska wordcloudu:

Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marco Freeman za příspěvky (celkem 3):
Bouře, simgiran, Cykle02
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Jediný funkční e-mail / The only e-mail: [email protected]

Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5290
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2124 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Cykle02 »

Takhle bych chtěl taky umět trolit, ale já bych se umlátil smíchy už po 10min a měl bych dost :D
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Code
Na trestné lavici
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Příspěvky: 49
Dal: 46 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Code »

2020-11-06 00:37:01 Zrcadlo → Code: Já jsem narozdíl od některých zdejších teplých bratrů v pořádku.

*lol* Nezapomeňte to prosím zaznamenat do archivní knihy perliček, toto musí být předáno příštím generacím. *lol*
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Code píše: středa 25. 11. 2020, 15:23:51 Nezapomeňte to prosím zaznamenat do archivní knihy perliček, toto musí být předáno příštím generacím.
Za mě tedy stále vede toto:

2020-11-06 00:18:12 Zrcadlo: Kdyby záleželo jen na mě, tak homosexuální nečisté praktiky budou trestný čin se sazbou 4 roky
2020-11-06 00:18:31 Teenbl → Zrcadlo: proč zrovna 4 roky ?
2020-11-06 00:18:55 Zrcadlo → Teenbl: Podle počtu evangelií
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marco Freeman za příspěvky (celkem 2):
Cykle02, Daniel
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Jediný funkční e-mail / The only e-mail: [email protected]

Uživatelský avatar
Zrcadlo
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
Příspěvky: 19
Dostal: 12 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Zrcadlo »

Opravdu nesouhlasím s tím jak si tady ze mě utahujete. Já jsem přišlo s čistými záměry. Bohužel se ta diskuze zvrtla. Ano, mám mírně jinačí názory a souhlasím s tím, že jsem možná přestřelilo. Mím záměrem ale nebylo nikoho zesměšnit nebo ponížit. Nejsem zvyklé diskutovat o víře tak aby to nevyznívalo příliš upjatě. Mělo jsem si raději vybrat jiné téma k diskuzi. Nejsem žádný trol ani provokatér. Jen mám zkrátka tradičnější názory které byly uznávány po celá staletí. Tímto komentářem jsem to pouze chtělo objasnit. Budu se za vás modlit. I já jsem zhřešilo. Nejsem bez poskvrnky jako lilie. Kvůli tomu se budu modlit i já samo za sebe protože opravdu není vhodné používat vulgární výrazy slova satanova. Přeji vám jen to nejlepší a těm kteří si to přejí i brzké uzdravení z nečistých myšlenek.
Uživatelský avatar
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Příspěvky: 298
Dal: 280 poděkování
Dostal: 276 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Kiiax »

Zrcadlo píše: středa 25. 11. 2020, 17:38:23 Opravdu nesouhlasím s tím jak si tady ze mě utahujete. Já jsem přišlo s čistými záměry. Bohužel se ta diskuze zvrtla. Ano, mám mírně jinačí názory a souhlasím s tím, že jsem možná přestřelilo. Mím záměrem ale nebylo nikoho zesměšnit nebo ponížit. Nejsem zvyklé diskutovat o víře tak aby to nevyznívalo příliš upjatě. Mělo jsem si raději vybrat jiné téma k diskuzi. Nejsem žádný trol ani provokatér. Jen mám zkrátka tradičnější názory které byly uznávány po celá staletí. Tímto komentářem jsem to pouze chtělo objasnit. Budu se za vás modlit. I já jsem zhřešilo. Nejsem bez poskvrnky jako lilie. Kvůli tomu se budu modlit i já samo za sebe protože opravdu není vhodné používat vulgární výrazy slova satanova. Přeji vám jen to nejlepší a těm kteří si to přejí i brzké uzdravení z nečistých myšlenek.
Já nemám problém s veřícími lidmi. Já mám problém s lidmi, kteří schovávají vlastní nepochopení a nenávist za víru, označují to jako víru a za věcmi, které nechápou, či se jim příčí, vidí Satana. Bohužel si neuvědomují, že čím více Satana vidí, tím jsou k němu blíž. Láska, pochopení, uznání a odpuštění jsou hlavní principy křesťanství. Mám za sebou dva ročníky na teologické fakultě, něco o tom vím. A vím toho dost, abych z tvých slov poznal, že jsi nejednal ve jménu Boha a víry. Jednal jsi ve jménu svém. Víra je krásná věc a to nejkrásnější, co nám může poskytnout je svoboda a pohled na svět, na nás, na ostatní. Zkus si na to vzpomenout, až půjdeš na chat budeš psát něco o homosexuálech. Protože i oni jsou děti Boží a když je odmítáme, haníme je a odstrkujeme, odmítáme tím Boha a zříkáváme se víry. Pak naše slova o lásce nemají význam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kiiax za příspěvky (celkem 5):
podivin, Bouře, Marco Freeman, Zappart, Dreamer
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 559 poděkování
Dostal: 720 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Daniel »

Zrcadlo píše: středa 25. 11. 2020, 17:38:23 Opravdu nesouhlasím s tím jak si tady ze mě utahujete. Já jsem přišlo s čistými záměry. Bohužel se ta diskuze zvrtla. Ano, mám mírně jinačí názory a souhlasím s tím, že jsem možná přestřelilo. Mím záměrem ale nebylo nikoho zesměšnit nebo ponížit. Nejsem zvyklé diskutovat o víře tak aby to nevyznívalo příliš upjatě. Mělo jsem si raději vybrat jiné téma k diskuzi. Nejsem žádný trol ani provokatér. Jen mám zkrátka tradičnější názory které byly uznávány po celá staletí. Tímto komentářem jsem to pouze chtělo objasnit. Budu se za vás modlit. I já jsem zhřešilo. Nejsem bez poskvrnky jako lilie. Kvůli tomu se budu modlit i já samo za sebe protože opravdu není vhodné používat vulgární výrazy slova satanova. Přeji vám jen to nejlepší a těm kteří si to přejí i brzké uzdravení z nečistých myšlenek.
Hele, Zrcadlo, já jsem také věřící člověk, také čtu Bibli a také jí rozumím tak, že homosexuální a zoofilní praktiky jsou zapovězeny. Pokud bych se narodil jako homosexuál, tak by mi nezbylo nic jiného, než zůstat sám bez životního partnera a najít si nějakou jinou náplň života. Tedy za předpokladu, že bych se nerozhodl změnit vyznání. Nicméně nemám problém s tím, že jsou kolem mne lidé, kteří to vidí jinak. Neměl bych problém mít homosexuála za kamaráda, ani bych neměl problém mít za kolegu v práci homosexuála, který žije s přítelem. Problém bych měl pouze v okamžiku, kdy by vedle mne v kostele seděl člověk, četl stejnou Bibli, modlil se ke stejnému Bohu a praktikoval homosexualitu. Každopádně pokud s tím, že to ostatní vidí jinak, problém máš, tak se obávám, že jsi na špatném webu.
Genesis 1:21-22 píše: Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil. A Bůh jim požehnal a řekl jim: „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“
Mimochodem, Zrcadlo, Bible není učebnice sexuologie, o sexuálních deviacích vůbec nic nepíše, stejně jako neřeší, jestli ten, kdo se dopouští homosexuálních praktik, se jich dopouští proto, že je homosexuál, nebo proto, že se v jeho případě jedná o náhradní sexuální chování. O jedné věci ale Bible píše vcelku jasně, a to je počet pohlaví. Jestli Bibli bereš vážně, mělo by jsi se nad sebou zamyslet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel za příspěvek:
Zappart
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Daniel píše: středa 25. 11. 2020, 22:15:04Neměl bych problém mít homosexuála za kamaráda, ani bych neměl problém mít za kolegu v práci homosexuála, který žije s přítelem. Problém bych měl pouze v okamžiku, kdy by vedle mne v kostele seděl člověk, četl stejnou Bibli, modlil se ke stejnému Bohu a praktikoval homosexualitu.
Bez ohledu na diskuzi ohledně Zrcadla, ale tato tvá vyjádření mě přiměla k určitému zamyšlení.

Odlišnou sexuální orientaci si obvykle lidé uvědomují až někdy na začátku té puberty, řekněme, že zhruba v těch 11-13 letech. Pokud dítě vyrůstá v rodině s nějakým náboženským zaměřením (v našich končinách je nejčastější křesťanství), tak rodiče většinou toto dítě vedou k víře již od velmi názkého věku.

Jako ateista si teď snažím představit, jaké musí být, když třeba 13 let svého života žiješ v určitém náboženském přesvědčení, a pak dojdeš k určitému uvědomění, jak to s tou orientací máš a že se ti líbí kluci. A pak máš zničehonic konflikt mezi svým přesvědčením a tím, jak se cítíš. Protože na jednu stranu se třeba zamiluješ do kluka, líbí se ti a chtěl bys mu být blíž, na stranu druhou víš, že to Bible (a nejen Bible, ale hlavně jde o tvé okolí vč. rodičů) odsuzuje. V pozdějším věku těch 15+ letech to je podle mě ještě horší, protože v té době už máš mnohdy šanci i toho partnera najít, na internetu je mnoho seznamek, už nemáš jet nějakou "dětskou lásku", že chceš někomu mít blíž. A v tu chvíli je podle mě konflikt ještě větší.

Jak bys to řešil ty, kdyby se ti třeba tvůj syn svěřil, že se mu líbí chlapci? Jsou pro tebe skutečně jen dvě možnosti, tedy buďto zůstat u víry v Boha, tak jak jej vidí tvá církev (tedy, že homosexuální styk je špatný), anebo se této víry vzdát kvůli tomu, že chceš vztah s klukem (pravděpodobně tedy i s fyzickou stránkou vztahu)? A jak bys přistoupil k tomu, kdyby tvůj syn chtěl zůstat u víry, k níž byl vždy veden, ale zároveň by chtěl žít se svou láskou (tedy v rámci této teorie tedy s jiným klukem/mužem) se vším všudy? A pokud by se ti svěřila tvá dcera, že se jí líbí děvčata a chce žít se svou partnerkou, vnímal bys to stejně jako u syna? Zajímalo by mě, jak to v tomto ohledu vidíš.

A ještě jedna věc - prosím, vyhni se pojmosloví "praktikování homosexuality". "Praktikování pedofilie" taky není synonymním vyjádření k zneužívání dětí. Čím více vměšujeme rovnítko mezi sexuální orientaci a nějaké chování, tím více je pravděpodobné, že se sami toho špatného rovnítka mezi pedofilií a sexuálním zneužíváním dětí nezbavíme. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marco Freeman za příspěvky (celkem 3):
Mack, Bouře, Dreamer
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Jediný funkční e-mail / The only e-mail: [email protected]

Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od simgiran »

Já doufám, že Daniel to myslel tak, že by měl problém jen v případě, kdyby si to dva chlapi rozdali na lavici během mše. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi simgiran za příspěvky (celkem 2):
Bouře, Dreamer
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Rapunzel »

Když už se tady probírá otázka víry, tak já hlavně nějak nechápu ten důvod, proč by se dvě osoby stejného pohlaví nesměli sexuálně uspokojovat, nebo lépe řečeno "milovat", čemu to vlastně škodí? Ve Starém zákoně se Lotovi dcery vyspí se svým vlastním otcem...to je incest a ten je přece taky špatně, ne? Ale tehdy to očividně Bohu moc nevadilo. Takže mi prostě nejde do hlavy, proč je špatná homosexualita a její "projevy"?

Nehledě na to, že člověk se jako homosexuál narodí...proč se tedy rodí jako homosexuál, když je to údajně špatně? A je-li to nějaká "vada" nebo "chyba", proč mají vůbec NĚKTEŘÍ lidé tyto "vady" a "chyby" a jiní ne a musejí s tím žít a trpět nemožností naplnit přirozenou potřebu lásky a sexu, jelikož si to Bůh nepřeje? Není to kruté?

Je Bůh despota a šílenec? Existuje vůbec Bůh? A co když je Bible jen mem, který v mnohých směrech pro dnešní dobu už postrádá účel? Něco jako "Velká encyklopedie správné výchovy a morálky", která už pro dnešní dobu nemusí na 100% platit?
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1584
Dal: 1811 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od podivin »

Michaela píše: čtvrtek 26. 11. 2020, 1:19:13Nehledě na to, že člověk se jako homosexuál narodí...proč se tedy rodí jako homosexuál, když je to údajně špatně? A je-li to nějaká "vada" nebo "chyba", proč mají vůbec NĚKTEŘÍ lidé tyto "vady" a "chyby" a jiní ne a musejí s tím žít a trpět nemožností naplnit přirozenou potřebu lásky a sexu, jelikož si to Bůh nepřeje? Není to kruté?
Na to mají věřící krásné fráze: Cesty páně jsou nevyzpytatelné nebo To je Boží zkouška. To je prostě podobné jako Mám pravdu já a buď už ticho. Na to se prostě reagovat nedá :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi podivin za příspěvek:
Zappart
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Rapunzel »

podivin píše: čtvrtek 26. 11. 2020, 1:34:11 Na to mají věřící krásné fráze: Cesty páně jsou nevyzpytatelné nebo To je Boží zkouška. To je prostě podobné jako Mám pravdu já a buď už ticho. Na to se prostě reagovat nedá :D
To ale Bůh není moc originální, když neumí vymyslet každému speciální zkoušky a musí na tolik lidí seslat homosexualitu. :D
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Dreamer »

Michaela píše: čtvrtek 26. 11. 2020, 1:36:02 To ale Bůh není moc originální, když neumí vymyslet každému speciální zkoušky a musí na tolik lidí seslat homosexualitu. :D
Tak na některé seslal pedofilii. Nebo ta je podle Bible v cajku?
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Rapunzel »

Dreamer píše: neděle 29. 11. 2020, 22:59:43
Michaela píše: čtvrtek 26. 11. 2020, 1:36:02 To ale Bůh není moc originální, když neumí vymyslet každému speciální zkoušky a musí na tolik lidí seslat homosexualitu. :D
Tak na některé seslal pedofilii. Nebo ta je podle Bible v cajku?
Tak když je v cajku incest....
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Dreamer »

Michaela píše: neděle 29. 11. 2020, 23:01:26 Tak když je v cajku incest....
Já si vždycky myslel, že náboženství jsou na prd, a teď nevím, který si na starý kolena vybrat dřív. Asi to nakonec stejně vyhraje ta Aisha...
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 559 poděkování
Dostal: 720 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Daniel »

Marco Freeman píše: středa 25. 11. 2020, 23:06:31 Jak bys to řešil ty, kdyby se ti třeba tvůj syn svěřil, že se mu líbí chlapci? Jsou pro tebe skutečně jen dvě možnosti, tedy buďto zůstat u víry v Boha, tak jak jej vidí tvá církev (tedy, že homosexuální styk je špatný), anebo se této víry vzdát kvůli tomu, že chceš vztah s klukem (pravděpodobně tedy i s fyzickou stránkou vztahu)? A jak bys přistoupil k tomu, kdyby tvůj syn chtěl zůstat u víry, k níž byl vždy veden, ale zároveň by chtěl žít se svou láskou (tedy v rámci této teorie tedy s jiným klukem/mužem) se vším všudy? A pokud by se ti svěřila tvá dcera, že se jí líbí děvčata a chce žít se svou partnerkou, vnímal bys to stejně jako u syna? Zajímalo by mě, jak to v tomto ohledu vidíš.
Ahoj Marco, předně se chci omluvit za opožděnou odpověď, ale nějak se proti mě spikly okolnosti. Termíny v práci, předvánoční přípravy, několik dní v posteli, několik týdnů v karanténě (to jak jsme si v rodině postupně předávali COVID, přičemž karanténa pro mě neznamenala odpočinek, ale práci z domova plus větší množství času tráveného s dětmi), pak opožděné vánoční návštěvy a do toho ještě procvičování matematiky (dceru letos čekají přijímačky na střední školu).

Jestli můžu začít trochu obecně, tak myslím, že přáním většiny rodičů je, aby děti převzali jejich životní hodnoty. Ne vždy se tak ale děje a ani církev není v tomto směru výjimkou. Kdysi někdo zkoušel dělat dlouhodobou statistiku, nevzpomínám si na přesná čísla, ale zhruba vycházelo, že třetina dětí v církvi zůstane, třetina děti církev a Boha v nějaké fázi života opustí, ale později se vrátí, a třetina dětí odejde a už se nevrátí. Tedy to, že děti budou následovat víru svých rodičů, není vůbec automatická věc.

Ona zmínka o člověku, který vedle mne sedí v kostele, čte si stejnou Bibli, modlí se ke stejnému Bohu a přitom žije s homosexuálním partnerem, je pak spíše čistě teoretickou úvahou. V praxi to totiž (alespoň v našem společenství) funguje tak, že pokud člověk dospěje k poznání, že jeho pohled a názory na svět a na život se výrazně odlišuje od většiny lidí ve společenství, tak odejde sám. Liší se pouze způsoby, jakým je odchod uskutečněn. Pokud mladý člověk není ve společenství příliš silně vztahově ukotven, tak z pocitu povinnosti vůči rodičům třeba ještě nějakou dobu chodí, ale stále více vynechává, až se nakonec v tichosti vytratí. Pokud naopak má ve společenství hodně přátel a kamarádů, pak takový člověk většinou zajde za kazatelem, probere s ním svoji situaci a řekne, že to vidí jinak, že svoje názory měnit nechce a požádá o ukončení členství. Takoví lidé pak i nadále udržují kontakty s kamarády z církve, příležitostně se objevují na shromáždění a zúčastňují se některých mimořádných akcí, jako jsou třeba svatby. Současně ale svým rozhodnutím dají všem jasně najevo, ať od nich nic neočekávají a nemluví jim do života.
Skrytý obsah
Toto fórum vyžaduje, abyste se pro zobrazení skrytého obsahu přihlásili.
Podobné názorové rozpory a rozchody pak nejsou pouze záležitostí církve. Nedávno jsem se doslechl o člověku, který jako malý začínal ve vodáckém oddíle a postupně se dopracoval až na vedoucího. Problém byl, že v oddíle se sešli samí pacifisticky smýšlející lidé, ale tento člověk v jisté fázi života přehodnotil svoje názory, pořídit si zbrojní průkaz a začal sebou nosit pistoli. Nakonec musel v oddíle skončit. Už to prostě nešlo dohromady. Myslím, že rozumím. Kdyby (čistě teoreticky) členské shromáždění odhlasovalo zákaz nosit do kostela zbraně, tak bych se asi také rozloučil. Někomu to může připadat jako přehnaná reakce, ale měl bych k takovému rozhodnutí své důvody.

Takže co bych dělal, kdyby mi moje dítě přišlo říct, že je homosexuál a že má přítele/přítelkyni? Myslím, že bych mu/jí určitě při té příležitosti řekl, jak je to se mnou a moji sexualitou, jaký je můj pohled na věc a vyslechl bych si, jaký je ten jeho/její. A pokud by moje dítě bylo připraveno shodnout se na tom, že se v této věci zkrátka neshodneme, pak si dovedu představit, že by se na našem vztahu nic zásadního nezměnilo. Ale svůj vztah k Bohu a společenství by si musel/musela vyřešit sám/sama.

A na závěr bych se rád pokusil přidat něco osobního. Začnu přiznáním, že zákaz homosexuálního pohlavního styku je pro mne v současně době vlastně jen dogmatickou poučkou. Pokud byste procházeli Biblí a obzvláště starým zákonem, narazili byste na spoustu nařízení, které se týkaly pouze izraelského národa, popřípadě které byly určeny jen pro nějakou konkrétní situaci. Potkal jsem se už s výklady, které se k zákazu homosexuálního styku staví jako k něčemu, co bylo poplatné svojí době. Potíž je, že k homosexuálního pohlavnímu styku se vyjadřuje i nový zákon, konkrétně apoštol Pavel v několika svých dopisech.

Pavel byl zajímavá postava. Na rozdíl od ostatních apoštolů byl svobodný, byl vzdělaný, horlivý a vždy oddaný věci, ať už šlo o pronásledování křesťanů, nebo naopak o hlásaní evangelia po jeho konverzi ke křesťanství. V jednom ze svých dopisů tak napsal následujíc text:
A abych se nepovyšoval pro výjimečnost zjevení, jichž se mi dostalo, byl mi dán do těla osten, posel satanův, který mne sráží, abych se nepovyšoval. Kvůli tomu jsem třikrát volal k Pánu, aby mne toho zbavil, ale on mi řekl: „Stačí, když máš mou milost; vždyť v slabosti se projeví má síla.“ A tak se budu raději chlubit slabostmi, aby na mně spočinula moc Kristova. Proto rád přijímám slabost, urážky, útrapy, pronásledování a úzkosti pro Krista. Vždyť právě když jsem sláb, jsem silný.
Četl jsem a slyšel hodně spekulací, co onen osten v těle mohl být. A jednou z těchto spekulaci bylo, že Pavel byl homosexuál. Když tak na tím přemýšlím, tak mi to vůbec nepřipadá jako nepravděpodobná možnost. Takovýto člověk, který by přitom chtěl žít v souladu se svou vírou, by byl přímo předurčený k tomu nikdy se neusadit a nezaložit rodinu, ale trávit svůj život na cestách. Stejně tak by byl přímo předurčený k tomu, aby si svoji sexuální touhu vybil (sublimoval) právě skrze svoji horlivost a zápal pro věc. Stejně tak si dovedu představit, že když byl na svých cestách ubytovaný u nějaké rodiny, a byl svědkem toho, jak si manželé po celodenní práci užívají čas spolu a hrají si s dětmi, že ho to tak dojalo, že probrečel noc a volal k Bohu, že už takhle dál nechce a že chce být jako ostatní. A když se to ještě dvakrát zopakovalo, tak dostal od Boha odpověď, že takhle to zůstane. A Pavlovi nezbylo, než se s tím smířit a naučit se být spokojený s tím, co má. Když pak na konci života seděl v římském vězení a očekával rozsudek, napsal následující slova:
Neboť já již budu obětován, přišel čas mého odchodu. Dobrý boj jsem bojoval, běh jsem dokončil, víru zachoval. Nyní je pro mne připraven vavřín spravedlnosti, který mi dá v onen den Pán, ten spravedlivý soudce. A nejen mně, nýbrž všem, kdo s láskou vyhlížejí jeho příchod.
Pavel se na konci života ohlíží zpět s pocitem člověka, který běžel běžecký závod, přičemž nezávodil s nikým jiným, než sám se sebou a v tomto závodě zvítězil. Odcházel ze světa s pocitem, že jeho život měl smysl. Tolik moje představy.

Kdybych byl homosexuál, musel bych se těmito a dalšími texty nějakým způsobem prokousat a zaujmout k nim osobní postoj. Jenže já homosexuál nejsem. Jsem pedofil. Takže si při čtení příběhu apoštola Pavla představuji, že jeho ostnem v těle byla právě pedofilie. V jisté fázi svého života jsem pak udělal podobnou zkušenost jako Pavel. Nemohu říct, že by Bůh ke mne mluvil, ale byl jsem si jistý, že Bůh po mě chce, abych se přestal modlit za uzdravení z pedofilie a vzal život takový, jaký je. Jen mi pak ještě chvíli trvalo, že jsem si ujasnil, že i já to tak chci. Viděno zpětně, bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, která jsem udělal.

Toto rozhodnutí mělo pak jeden drobný vedlejší efekt, a to naprosté přerušení kontaktů s Květákem. I když věříme ve stejného Boha, náš pohled na pedofilii byl najednou tak diametrálně odlišný, že jsem zjistil, že už si prostě nemáme co říct. A dovedu si představit, že být členem církve, kde by se sešlo více lidí Květákova typu, tak by mi po takovémto rozhodnutí nezbylo nic jiného, než se rozloučit.

Naštěstí pro mě jsem součástí společenství, kde lidé, kteří o mě a mojí sexualitě vědí, s tím nemají problém. Jsem součástí společenství, kde není problém nosit do kostela nabitou pistoli. A také jsem součástí společenství, kde ostatní Biblickým textům o zákaze homosexuálního pohlavního styku rozumí podobně jako já. A i když je to pro mě jen neosobní dogmatická poučka, tak věřím, že má nějaký smysl. Jen bych se nikdy neodvažoval nikoho odsuzovat. Protože prostě nemohu vyloučit možnost, že jsem to já, kdo se mýlí.

Doufám, Marco, že to jako odpověď na tvoje otázky bylo dostačující. A ještě jednou se omlouvám, že mi sepsat odpověď trvalo tak dlouho.
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Trest pro uživatele Zrcadlo

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Daniel píše: středa 25. 11. 2020, 22:15:04Bible není učebnice sexuologie, o sexuálních deviacích vůbec nic nepíše, stejně jako neřeší, jestli ten, kdo se dopouští homosexuálních praktik, se jich dopouští proto, že je homosexuál, nebo proto, že se v jeho případě jedná o náhradní sexuální chování.
To podle mě Nový zákon právě řeší. Předmětná pasáž zní:
Římanům 1, 26-27 píše:Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti, a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost.
Pro mě z toho jasně vyplývá, že odsudek se týká těch lidí, kteří nejdřív měli sex, který je pro ně přirozený, tj. mezi mužem a ženou, a potom se rozhodli zpestřit si sexuální jídelníček sexem se stejným pohlavím. Netýká se to těch, pro které je sex se stejným pohlavím přirozený, a netýká se těch, kteří sex s opačným pohlavím nikdy neměli (takže neměli co zaměňovat a čeho zanechávat).

Ale budiž, předpokládejme, že se mýlím, a že sex se stejným pohlavím je vždy hřích. I tak nechápu postoj tvojí církve k hříšníkům. Z čtení tvého příspěvku jsem si odnesl dojem, že člena církve, který mívá sex s člověkem stejného pohlaví, sice přímo nevyhodíte, ale vlastně nechápeš, co by u vás takový takový člen pohledával. Možná má být členem jiné církve, ale rozhodně ne té vaší.

Z které části Ježíšova učení dovozuješ, že bychom se k hříšníkům měli chovat takto? Kdybych měl začít čistit naši církev od hříšníků, musel bych z ní jako první odejít já sám. A dost možná by pak v kostele zůstaly prázdné lavice. Kdybych některému členovi naznačil "choď do jiné církve, ale ne do té naší", cítil bych se spoluzodpovědný za to, že odejde z naší církve, ale do jiné už možná nedorazí. A tím mu znemožním zažít něco, co by třeba zažil, kdyby v naší církvi zůstal a co by ho od jeho hříchu nakonec odvedlo. Církev má být univerzální pro všechny. Postoj "pro hříšníky určitého druhu tu nejsme, pro ty je tu jiná církev" si může dovolit nějaký soukromý spolek, ale ne církev.

Rozhodně nesouhlasím s tím, že "svůj vztah k Bohu a společenství by si musel/musela vyřešit sám/sama". Ne, v tom řešení mu právě má pomoci církev, pokud o to dotyčný sám stojí. A k tomu, aby o to stál, je potřeba vytvořit přívětivou atmosféru, ne atmosféru a priori nepřátelskou k určitým druhům hříšníků.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Horácius
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Příspěvky: 5
Dal: 6 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Zdravíčko

Nový příspěvek od Horácius »

Zdravím vás. Jsem pracovník u Českých drah který si není jistý co vlastně od života tady očekávat. Nejsem si dosud jistý sám sebou. Dlouho jsem potlačoval to co jsem. Pomalu ale jistě otevírám oči. Měl jsem několik vztahů se ženami, ale žádný mě příliiš nenaplňoval. Teď možná už vím proč! Jen to chce ještě trochu víc času, aby to moje mysl strávila. Jsem rád, že tu můžu být s vámi. Líbí se mi mladé dívky. Věk si netroufám zatím říct. To v profilu je hrubý odhad. Jsem čerstvý třicátník. Ještě mě toho hodně čeká. Rád se postavím svému novému poznání čelem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Horácius za příspěvek:
Zappart
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravíčko

Nový příspěvek od Tim »

Vítej u nás!! :) Ne každý a se najde hned ale sexualita je něco co nenajde hned škatulkum já jsem si to přiznal až když mi bylo 24,,. Snad se ti bude dařit.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Trvalý BAN pro uživatele Horácius

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Horaciovi byl dnes udělen trvalý BAN, neboť se zjevně jednalo o alter-ego Zrcadla.

Na chatu napsal:
[24.02.21 23:02:14] s w Horácius → Marco Freeman : Přečti si email ty tlusté hovado z [město odmazáno]. :P
(...)
[24.02.21 23:05:16] s w Horácius → Bouře : PŘEBRAL MI HOLKU

Poslal tuto SOS zprávu:
Datum:24.02.21 23:04:53
Autor: Horácius
Typ porušení pravidel: Ostatní
Kdo porušil pravidla?: marco freeman
Popis porušení: TLUSTÉ HOVADO NEUMÍ DÁT BAN

Napsal tento neschválený příspěvek na fórum:
Horácius píše:Nic si z toho nedělej. Marco je tlusté hovado z [město odmazáno].

A napsal tento email:
Předmět: TLUSTÉ HOVADO
Komu: [email protected]

TAK ABYS VĚDĚL, JÁ HOLKY NEPŘEBÍRÁM. JE DOBŘE ŽE TĚ TA FUCHTLE NECHALA. RADŠI BYS MĚL ZHUBNOUT.

A na závěr dělal bordel s poděkováním.

Tady je někdo hodně nemocný.
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Jediný funkční e-mail / The only e-mail: [email protected]

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host