Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Z internetového predátora se vyklubal postižený muž. Soud v Ostravě ho potrestal (Deník.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 379 poděkování
Dostal: 871 poděkování

Z internetového predátora se vyklubal postižený muž. Soud v Ostravě ho potrestal (Deník.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Když vězeňská služba v pondělí po chodbě Krajského soudu v Ostravě vedla v poutech postiženého muže z Olomoucka (46 let), nikoho ani ve snu nenapadlo, že jde o internetového predátora, jenž dlouhé roky děsil školačky po celé republice.

Obžalovaný má po dětské obrně trvalé následky, obtížně se pohybuje, jeho intelekt je podle znalců na hranici nízké mentální retardace. Navíc si nese i trauma z dětství. V deseti letech se stal s kamarádem obětí přepadení. „Kamarád zemřel, já byl v nemocnici,“ uvedl.

Přesto se v dospělosti dokázal změnit v lovce, jenž na sociálních sítích pod falešnou identitou vyhledával školačky.

Jeho příkazy plnily i řadu let

Dosud netrestaný muž z Olomoucka má na svědomí devatenáct činů, a to z let 2012 až 2019. Školačkám bylo mezi dvanácti a patnácti roky. Mnohé jsou již plnoleté, děsivé chvíle se jim ale stále vracejí. Vyznával jim náklonnost a lásku. Některé si s ním psaly několik měsíců, jiné i roky.

Jakmile si získal jejich důvěru, požádal je o zaslání intimních fotografií a videí. Část z nich jeho prosby vyslyšela. Když s ním chtěly později ukončit komunikaci, pohrozil zveřejněním snímků na sociálních sítích. Tvrdil také, že je rozešle rodině a kamarádům. Dívky proto ze strachu jeho příkazy plnily i řadu let.

Vše vyšlo najevo poté, kdy se jedna z obětí z Moravskoslezského kraje svěřila po několika týdnech rodičům. Ti okamžitě kontaktovali policii, která zahájila rozsáhlé vyšetřování.

Prohlášení o vině snížilo trest

Podle znalců muž netrpí žádnou sexuální deviací, konstatovali ale, že jde o sexuálně nevyzrálou osobnost. V důsledku svého handicapu pro něj internetové prostředí přestavovalo náhražku.

Ke všem činům se přiznal a učinil prohlášení o vině. Soud tak nemusel provádět rozsáhlé dokazování, nebylo také nutné předvolávat dívky, které tak nemusely vzpomínat na nepříjemné zážitky. Státní zástupce mu proto navrhl nižší trest, než o jakém by jinak uvažoval.

„Prohlášením viny výrazně zkrátil dokazování a ušetřil poškozené toho, aby se účastnily jednání. Pokud by tak neučinil, navrhoval bych trest v polovině sazby, která je pět až dvanáct let. Po prohlášení o vině navrhuji uložení trestu na spodní hranici sazby,“ uvedl státní zástupce David Bartoš.

Obžalovaný se v rámci závěrečné řeči všem dívkám omluvil. „Je mi to všechno strašně líto, co jsem spáchal. Všem poškozeným se omlouvám. Už se to nebude opakovat,“ prohlásil muž, který požádal o co nejnižší trest.

Soud jej nakonec poslal na pět let do vězení, současně mu uložil ústavní psychiatrickou léčbu. Verdikt je pravomocný, obě strany jej na místě přijaly.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 485 poděkování

Re: Z internetového predátora se vyklubal postižený muž. Soud v Ostravě ho potrestal (Deník.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Takže žádný pedofil?
když to tak čtu a porovnám to případy které se tu probírali tak mi do toho nesedí "jeho intelekt je podle znalců na hranici nízké mentální retardace"
Nedovedu si moc představit jak podobný jedinec je vůbec schopen aktivně používat počítač a přemlouvat dívky k choulostivým fotkám...