Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Nudná pandemie svádí Nizozemce k lovu pedofilů. Policie se bojí násilností (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 380 poděkování
Dostal: 897 poděkování

Nudná pandemie svádí Nizozemce k lovu pedofilů. Policie se bojí násilností (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Zatýkání zvrhlíků je naše práce, vzkazují Nizozemcům tamní policisté. Roste totiž počet případů, kdy se lidé rozhodli na vlastní pěst dopadnout domnělého pedofila. A také ho řádně potrestat. Skupina teenagerů má nyní na svědomí smrt bývalého učitele, který ani neměl v rejstříku žádný záznam o zneužívání dětí. Plán přitom adolescenti vymysleli z nudy.

Společnost je uzavřená, lidé musejí sedět doma a nemají co na práci. Nuda pandemie tak některé přivedla k „pedolovu“, tedy vyhledávání domnělých sexuálních predátorů zaměřených na děti.

Od července podle listu The New York Times nizozemská policie přijala nejméně 250 telefonátů od občanů, kteří na internetu „vypátrali“ pedofily a chtěli je nahlásit. A po zkušenosti z města Arnhem se úřady obávají, že mohou lidé přikročit i k násilí.

Skupina nezletilých si tam totiž na konci října dala schůzku s třiasedmdesátiletým bývalým učitelem, kterého chtěla osobně odhalit. Našli ho prostřednictvím diskuzní skupiny Bullchat, kde si údajně píšou hlavně homosexuálové. Nalákat ho měli na vidinu sexu s dítětem.

Na místě se však akce zvrhla a mladíci zřejmě nevinného důchodce ubili k smrti. Policie pak zadržela osm lidí. Advokát jednoho z nich podle serveru Gelderlander uvedl, že teenageři před osudným večerem neplánovali důchodce napadnout. Situace se jim zkrátka vymkla z rukou.

V Arnhemu to navíc nebyl jediný případ „pedolovců“. Ze tří různých okresů Nizozemska se tam sjela i skupina lidí, které později policie rovněž zatkla. A minulý víkend pak mladí amatérští detektivové napadli údajného pedofila ve městě Goes. Skončil v nemocnici. Ve stejné oblasti se také raději začal skrývat muž, jehož fotografii pedolovci vyvěsili v jedné ze svých skupin na Facebooku.

Těch je na sociálních sítích řada nejen v zemích Beneluxu, lovem domnělých zvrhlíků se baví i česká mládež. Podle socioložky Laury Heyové z kanadské Západoontarijské univerzity za rozmachem podobných nápadů může být touha hrát si na vyšetřovatele nebo dokonce pocit, že policie nedělá svou práci pořádně.

Výzkumník Arnout de Vries pak připomíná, že v Nizozemsku lidé obecně berou spravedlnost do svých rukou víc než jinde. Ať už jde třeba o pátrání po zloději kol nebo ustavení sousedské hlídky.

„Proč máme doma na gauči čekat, až to policie vyřeší, když to můžeme udělat sami?“ říkají si podle de Vriese Nizozemci. V případě honu za pedofily to však může být kontraproduktivní. Už jen proto, že lidé mohou vystavit šikaně a násilí bezúhonnou oběť.

Důkazy, které nadšenci pro spravedlnost mají, jsou často velmi slabé, říká pro Gelderlander policejní velitel Oscar Dros. Sami navíc mnohdy porušují zákon a mohou ohrozit i opravdové probíhající vyšetřování. „Obáváme se, že další úmrtí ještě přijdou,“ míní.

„Říkáme: Dost. Neprovokujte, nezatýkejte. Přestaňte s pedolovem. Nepomáhá nám to,“ vzkazuje také policejní mluvčí Simen Klok s tím, že podobné incidenty jen dál zatěžují strážce zákona. A ministr spravedlnosti Ferdinand Grapperhaus opakuje jediný správný postup: pokud máte nějaké podezření, zavolejte na policii.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
Dal: 830 poděkování
Dostal: 319 poděkování

Re: Nudná pandemie svádí Nizozemce k lovu pedofilů. Policie se bojí násilností (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

To je radost tohle. Nakonec možná ten Kofola Nizozemi zas tak moc nekecal...
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 524 poděkování
Dostal: 358 poděkování

Re: Nudná pandemie svádí Nizozemce k lovu pedofilů. Policie se bojí násilností (iDnes.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: neděle 22. 11. 2020, 16:10:23 To je radost tohle. Nakonec možná ten Kofola Nizozemi zas tak moc nekecal...
Taky mě to napadlo. Akorát policie s tím má docela práci, kdežto od něj mi spíš vyznělo, že na to policie kašle.
Kiiax
Globální moderátor
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Kiiax@protonmail.com
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Dal: 291 poděkování
Dostal: 254 poděkování

Nový příspěvek od Kiiax »

podivin píše: neděle 22. 11. 2020, 16:51:30
Dreamer píše: neděle 22. 11. 2020, 16:10:23 To je radost tohle. Nakonec možná ten Kofola Nizozemi zas tak moc nekecal...
Taky mě to napadlo. Akorát policie s tím má docela práci, kdežto od něj mi spíš vyznělo, že na to policie kašle.
Pokud ho někdo zmlátí za to, že ho mají za pedofila, policie to bude řešit, ale do té doby nejspíše ne. Pokud ho někdo sleduje, vyhrožuje mu a nadává mu..., takové věci se začínají probírat policií po měsících až letech páchání.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.

Karel Ezechiel John aka Kiiax, globální moderátor ČEPEK
FB:https://www.facebook.com/karel.tula
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Kiiax píše: neděle 22. 11. 2020, 18:10:23 Pokud ho někdo zmlátí za to, že ho mají za pedofila, policie to bude řešit, ale do té doby nejspíše ne. Pokud ho někdo sleduje, vyhrožuje mu a nadává mu..., takové věci se začínají probírat policií po měsících až letech páchání.
To si nemyslím, tohle dost závisí na tom nakolik to jde dokázat. Pokud to bude jen moje tvrzení asi s tím policie jen tak něco neudělá, ale pokud si to zaznamenám a ukážu jim video a třeba emaily a sms co mi chodí tak mohou začít jednat celkem rychle..
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne středa 25. 11. 2020, 15:47:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necitujte mnoho vložených citací. Působí to nepřehledně. Děkuji.
Kiiax
Globální moderátor
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Kiiax@protonmail.com
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Dal: 291 poděkování
Dostal: 254 poděkování

Nový příspěvek od Kiiax »

Jednorozec píše: pondělí 23. 11. 2020, 23:20:25 To si nemyslím, tohle dost závisí na tom nakolik to jde dokázat. Pokud to bude jen moje tvrzení asi s tím policie jen tak něco neudělá, ale pokud si to zaznamenám a ukážu jim video a třeba emaily a sms co mi chodí tak mohou začít jednat celkem rychle..
Teoreticky máš pravdu, prakticky bych to tak růžově neviděl.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.

Karel Ezechiel John aka Kiiax, globální moderátor ČEPEK
FB:https://www.facebook.com/karel.tula
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Máš k tomu nějaké zkušenosti nebo to je jen tvůj pocit? Věř mi policajti jsou jen lidi a představ si sebe co by jsi dělal když máš jen tvrzení proti tvrzení. Nemáš právo někomu lézt do soukromí... Jakmile máš v ruce fyzický důkaz je to zcela o něčem jiném.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 380 poděkování
Dostal: 897 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Jednorozec
Registrovaný uživatel

No řekl bych že ten co by psal o ČR by klidně mohl uvést stejné nedostatky a tak úplně by nelhal... U nás taky pořád všichni brečí co všechno je podfinancované....