Nechte se vykastrovat, radí čeští pedofilové (Lidovky.cz, 2009)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4205
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1785 poděkování

Nechte se vykastrovat, radí čeští pedofilové (Lidovky.cz, 2009)

Nový příspěvek od Cykle02 »


LONDÝN Kastrace nás zbavila snů, říkají čeští pedofilové, kteří operaci dobrovolně podstoupili. Reportáž o kastracích sexuálních násilníků v České republice přinesl britský bulvární list The Sun. Z článku vyznívá podpora kastrací deviantů, kterou ČR provádí jako jediná v Evropě a kterou nedávno kritizovala Rada Evropy.

List otiskl fotografie čtyř pachatelů násilných trestných činů s titulkem Britští pedofilové by měli být kastrováni... jako my. Reportér The Sun navštívil psychiatrickou léčebnu v Havlíčkově Brodě a hovořil se čtyřmi odsouzenými, kteří se nechali kastrovat.

Všichni shodně tvrdí, že kastrace je "zbavila démonů, kteří je nutili znásilňovat nebo zabíjet". Odborníci právě rozhodli, že jeden z násilníků, který byl ve vězení od roku 1993, může být propuštěn a další doufají, že ho budou následovat, napsal The Sun, který dopodrobna líčí zločiny odsouzených.

"Požádal jsem o kastraci v březnu a mé (pedofilní) sny přestaly. Nyní lituji svých zločinů a radím pedofilům v Británii, aby si nechali tuto operaci udělat," řekl jeden z nich.

Kastrace je dobrovolná

Česká republika je jedinou zemí v Evropě, která chirurgicky kastruje pachatele sexuální násilníky, připomněl deník. "Provádí se jen u nebezpečných deviantů, kteří o to sami požádají," řekla listu doktorka Zelmira Herrová, která se podílela na asi 40 operacích. "Myslím, že kastrace u těchto nejnebezpečnějších pachatelů je nezbytná." Za posledních deset let bylo podle české vlády provedeno 94 chirurgických kastrací. Dalších 300 Čechů podstoupilo chemickou kastraci, kdy injekce dočasně potlačí tvorbu testosteronu.

The Sun připomíná, že Rada Evropy kastrace v ČR kritizovala jako "ponižující". "Chirurgická kastrace je zmrzačující, nezvratný zákrok a při léčení pachatelů sexuálních trestných činů nemůže být považován za nezbytný z lékařského hlediska," uvedla nedávná zpráva rady Evropy.

The Sun pak cituje otce devítiletého chlapce, kterého zavraždil pedofil. Otec je podle britského listu rozhořčen tím, že Rada Evropy upřednostňuje práva zločinců před právy obětí.

V Británii se provádí dobrovolné chemické kastrace u propuštěných násilníků a britské ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že o zavedení chirurgických kastrací se neuvažuje. Chemické kastrace provádějí podle The Sun také Švédsko, Dánsko, Kanada a osm amerických států.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 3
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 451 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Nechte se vykastrovat, radí čeští pedofilové (Lidovky.cz, 2009)

Nový příspěvek od Tim »

V článku se píše:The Sun pak cituje otce devítiletého chlapce, kterého zavraždil pedofil. Otec je podle britského listu rozhořčen tím, že Rada Evropy upřednostňuje práva zločinců před právy obětí.
Jen tak pro doplnění:

The Sun zde cituje generálmajora v záloze (dříve velitel společných sil AČR) a europoslance za SPD Hynka Blaška.

Byl 4. květen roku 2008 a Antonín Novák (na Slovensku již 2x trestaný za pohlavní zneužití dítěte) ze Slovenska obcházel dětské hřiště v Havlíčkově Brodě. Předstíral, že si fotí poletující ptáky. Mezitím si ale vytipoval chlapce, kterým byl devítiletý Jakub Šimánek, syn generálmajora Armády ČR Hynka Blaška.
Novák malého chlapce nalákal k sobě na ubytovnu a napovídal mu, že si tam může zahrát počítačové hry. Chlapec mu uvěřil.
Na ubytovně se prý nejdříve koukali na pohádku Mrazík. Novák poté Jakuba začal osahávat. Poté ho přinutil se svléknout a znásilnil ho. „Řekl jsem, že budeme dělat to, co dělají dospělí,“ říkal Novák u soudu. Vše si přitom fotil a natáčel na digitální fotoaparát.
Po znásilnění Novák odvedl chlapce na kraj lesa. Původně chtěl utéct, Jakub mu ale pohrozil, že vše řekne svým rodičům. Novák se zalekl a Jakuba podle svých slov ze strachu před prozrazením uškrtil.

- Zdroj: Nový europoslanec Hynek Blaško: Syna (†9) mu znásilnil a zabil slovenský pedofil (Expres.cz)

Z generála je aktuálně odpůrce jakékoliv liberalizace nebo polistopadových změn... Nemůžu ale říct že bych ho nechápal...
Jeho kolegové z AČR tolik pochopení nemají:
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne sobota 21. 11. 2020, 17:33:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Vkládejte zdroj citovaných vyjádření + tag H2 změněn na URL tagy.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Nechte se vykastrovat, radí čeští pedofilové (Lidovky.cz, 2009)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Je mi líto co se mu stalo, ale bohužel díky vlastní bolesti nedokáže logicky uvažovat. Snad nikdo z nás (alespoň doufám) podobnou bolest nezažil tak není na mně abych ho za to posuzoval. Co ale posuzovat mohu a s čím mohu nesouhlasit je to že ho jiní zneužívají k vlastním cílům...

Pokud o kastraci požádá sám pachatel a skutečně mu to umožní dál normálně žít namísto přežívání někde v ústraní tak si myslím že to ani nelze brát jako mrzačení... S reálnou ochranou dětí to moc nesouvisí těchto jedinců je v celé republice pár.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 901
Dal: 104 poděkování
Dostal: 245 poděkování

Re: Nechte se vykastrovat, radí čeští pedofilové (Lidovky.cz, 2009)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Nadpis je zavádějící. Mělo tam být napsané: "radí sexuální delikventi"
Ale jinak ten článek vypadá jak komunistické bláboly.