Učitel na nejprestižnější britské střední škole je obviněn ze sexuálního obtěžování chlapců (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Učitel na nejprestižnější britské střední škole je obviněn ze sexuálního obtěžování chlapců (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Z celkem devíti případů sexuálního obtěžování je obviněn devětačtyřicetiletý Matthew Mowbray. Učitel na Eton College, internátní chlapecké předuniverzitní škole, která je považována za jednu z nejelitnějších, měl v noci navštěvovat chlapce a dotýkat se jich pro vlastní sexuální uspokojení. Mowbray vinu odmítá.

Soud s učitelem prestižní školy začal tento týden. Obžaloba ho viní, že se v uplynulých několika letech měl dopustit devíti trestných činů vůči čtyřem chlapcům a jedné dívce.

Hlavním bodem obžaloby je Mowbaryovo údajné obtěžování chlapců v jejich ubikacích. Podle žalobců je Mowbray „částečně oblečené chlapce“ navštěvoval v noci, sedal si k nim na postel a nevhodně se jich dotýkal pro „vlastní sexuální uspokojení“.

Obžaloba tvrdí, že učitel s chlapci zapředl konverzaci o studijních záležitostech a následně se dotýkal jejich rukou či stehen. V této činnosti neustával, ani když ho kolegové upozornili, že jsou jeho noční návštěvy vysoce nevhodné a mohou pro něj znamenat vážné důsledky.

„Pokud byl připraven nést takové riziko, tak očividné ohrožení jeho vlastní kariéry, a pokračoval v tom i přes explicitní radu kolegů, že by s tím měl přestat, musíme si klást otázku, co ho k tomu vedlo,“ uvedl dle BBC státní zástupce John Price.

Učitel se k přiznal k voyerismu a fotkám nahých dětí

Mowbray u soudu popřel, že by se chlapců jakkoliv dotýkal. Přiznal se však k obvinění z voyeurismu, když si chlapce natáčel, jak se převlékají. Rovněž se přiznal k tomu, že měl v počítači fotky nahých nezletilých dětí, přičemž u některých z nich upravil a nahradil obličeje na fotkách fotografiemi svých studentů.

„Ti se sklony k pohlavnímu zneužívání dětí nemusí často rozlišovat mezi chlapci a dívkami,“ uvedl dále žalobce k dalšímu obvinění, podle kterého se měl Mowbray nevhodně dotýkat jedné dívky. „Většina těch, co si na chování stěžovali, jsou sice chlapci, to však spíše naznačuje, že díky svému zaměstnání měl pan Mowbray téměř neomezený přístup právě k chlapcům a neměl tolik příležitostí přijít do styku s mladými dívkami,“ dodal Price.

Krátce po zatčení byl ze školy propuštěn. Zda bude potrestán vězením, rozhodne v následujících dnech soud. Líčení bude pokračovat výpověďmi svědků.

Jedna z nejelitnějších škol v Británii

Eton College je považována za jednu z nejelitnějších škol ve Velké Británii. Tato chlapecká internátní škola, kterou navštěvují žáci ve věku od 13 do 18 let, byla založena roku 1497. Chodilo na ni celkem dvacet britských premiérů včetně Borise Johnsona, navštěvovali ji rovněž princové William a Harry.

Roční školné na této škole vyjde na 42 tisíc liber (1, 2 milionů korun) a je vyšší než u řady prestižních vysokých škol. I tak je Eton College až šestou nejdražší internátní školou v Británii. Ze 1300 set žáků, kteří na škole studují, jich zhruba tři stovky čerpají různé formy stipendií.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Re: Učitel na nejprestižnější britské střední škole je obviněn ze sexuálního obtěžování chlapců (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

"Ti se sklony k pohlavnímu zneužívání dětí nemusí často rozlišovat mezi chlapci a dívkami"
"Většina těch, co si na chování stěžovali, jsou sice chlapci, to však spíše naznačuje, že díky svému zaměstnání měl pan Mowbray téměř neomezený přístup právě k chlapcům a neměl tolik příležitostí přijít do styku s mladými dívkami"
Ale notak tak on ten žalobce by si mohl alespoň nechat vypracovat posudek od sexuologa, než začne takto nesmyslně spekulovat. Už vidím jak někdo, kdo je na holky tak bude osahávat kluky a ještě si v počítači místo holek prohlížet kluky s obličeji kluků co zná...