Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Lidé.cz končí lovení a stíhání sexuálních predátorů bylo příliš nákladné

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Lidé.cz končí lovení a stíhání sexuálních predátorů bylo příliš nákladné

Nový příspěvek od Jednorozec »

Česká a velice úspěšná platforma Lidé.cz po mnoha letech své existence končí. Česká sociální síť nenaplňovala své finanční cíle; jedním z důvodů byly vysoké náklady spojené s vyhledáváním a stíháním sexuálních predátorů a dalšího nevhodného obsahu.

Sociální síť Lidé.cz jsme mohli navštěvovat od roku 1997, kdy zakladateli posléze konkurenčního Facebooku (Marku Zuckerbergovi) bylo pouhých 13 let. V průběhu svého času se služba postupně proměnila na seznamku, v jejímž duchu pokračovala dodnes. Jak se jí dařilo tuto funkci plnit, jsme koneckonců mohli vidět v nedávném dokumentu o sociálních predátorech, V síti. Právě sexuální predátoři pro službu se stali trnem v patě, kvůli kterému se její provoz výrazně prodražil, a to do míry, která již není pro Seznam dostatečně rentabilní.

„O smyslu služby Lidé.cz uvažujeme už několik posledních let, kdy si stěží vydělá na svůj vlastní provoz a údržbu. Ta je navíc čím dál náročnější, protože někteří uživatelé nahrávají do svých profilů i fotografie či texty se sexuálním podtextem a jejich kontrola či odstraňování vyžaduje zapojení mnohačlenného týmu administrátorů,“ popisuje důvody vedoucí k uzavření služby Pavel Zima, místopředseda představenstva a ředitel pro exekutivu a komunikaci Seznam.cz.

Každý den evidují administrátoři okolo deseti nahlášených nevhodných profilů.
Všechny nahlášené uživatele a profily predátorů musí zaměstnanci Seznamu manuálně procházet a analyzovat, zda došlo k porušení pravidel. O tom, jak může vypadat útok sexuálních predátorů, se mohli uživatelé přesvědčit na vlastní oči v nedávném dokumentu V síti.

Situace měla tři řešení s tím, že prvním bylo zavést umělou inteligenci, která by celý portál měla na starosti. Toto řešení je však drahé a vzhledem k finančním statistikám by se ani nevyplatilo. Druhým řešením bylo prodat celý portál někomu, kdo se o něj postará, avšak ani zde nedošlo k úspěchu, protože se údajně nenašel nikdo, kdo by Seznamu vyhovoval (nebo že by jen nikdo neměl zájem vzhledem k reputaci, jež si sociální síť získala zmiňovaným dokumentem?).

Nakonec zvítězila třetí varianta, kdy provozovatel zruší celý portál a smaže veškeré osobní údaje (včetně všech příspěvků a fotografií). Portál už své uživatele oficiálně informuje na svých stránkách skrze banner, který je informuje o budoucím ukončení činnosti.

Nechce se mi věřit, že by to skutečně nějak souviselo s těmi "predátory".... To mi nepřijde zas až takový problém zkontrolovat 10 účtů za den pro placeného admina, navíc se tam hovoří o sexuálním podtextu a oni z toho udělají lovení predátorů.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pátek 20. 11. 2020, 21:50:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Vložen celý text článku.
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
ve věku do: 12
Dal: 61 poděkování
Dostal: 176 poděkování

Re: Lidé.cz končí lovení a stíhání sexuálních predátorů bylo příliš nákladné

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Mluví se o tom, že by nechtěli službu, která by nebyla lépe zabezpečena. Třeba právě neuronovou sítí na odhalování predátorů. Ten počet nahlášení určitě nebude odpovídat 100% predátorů na webu.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

No já to pochopil taky tak že jim to nevydělával jak čekali tak prostě hledali výmluvu proč to zrušit a novináři to ještě vylepšili :0)
Zappart
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 36
Kontakt: jan.pavel.dvorak@email.cz
Zappart@protonmail.com
Výkřik do tmy: Nejsem jen nemožnej. Já jsem vědecky nemožnej...!
Dal: 632 poděkování
Dostal: 108 poděkování

Nový příspěvek od Zappart »

Jednorozec píše: čtvrtek 19. 11. 2020, 19:29:36 No já to pochopil taky tak že jim to nevydělával jak čekali tak prostě hledali výmluvu proč to zrušit a novináři to ještě vylepšili :0)
No, asi tak to je. Ale stejně je sranda, že po tom obviňování Čepeku, to není Čepek, ale Lidé.cz, kdo končí :D