Obří síť kriminálníků zneužívajících děti. Australská policie vznesla 828 obvinění (CNN Prima NEWS)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4233
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1794 poděkování

Obří síť kriminálníků zneužívajících děti. Australská policie vznesla 828 obvinění (CNN Prima NEWS)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Rozsáhlé vyšetřování australské police s cílem rozkrýt on-line síť pachatelů zneužívajících děti zatím vedlo k 17 zatčením napříč Austrálií, třem v USA a k více než osmi stům obvinění po celém světě. Informovala o tom agentura DPA. Zneužívané byly děti už od 16 měsíců, sdělila policie.

Ze 46 identifikovaných australských obětí bylo 16 z centra péče o děti, informovala o dosavadních výsledcích operace s názvem Arkstone ve středečním prohlášení Australská federální policie (Australian Federal Police). Věk obětí se podle ní měl pohybovat od 16 měsíců do 15 let. Průměrný věk dosahoval osmi let.

Celkem bylo důstojníky podáno 828 obvinění, z nichž 577 se týká osmi mužů z australského státu Nový Jižní Wales. Další obvinění jsou ze států Queensland a Západní Austrálie. Jednou z jejich údajných trestných činností měla být například výroba materiálů týkajících se zneužívání dětí a jejich následné sdílení on-line. Některá obvinění se mají týkat rovněž bestiálních činů spojených se čtyřmi zvířaty.

Síť predátorů šířila ohavné aktivity po celém světě

Australská policie uvedla, že „predátorská síť šířila své ohavné aktivity po celém světě“. Policie učinila rovněž 146 mezinárodních podání s odkazem na to, že vyšetřování odhalilo vazby na údajné sexuální delikventy v Evropě, Asii, USA, Kanadě a na Novém Zélandu. Ke třem zatčením již došlo v USA.

Mezi údajnými pachateli mají být například pracovník péče o děti, dobrovolník na pozici fotbalového trenéra nebo pracovník pomáhající zdravotně postiženým. K prvnímu zatčení v rámci této rozsáhlé policejní operace došlo v únoru, k zatím poslednímu minulý týden.

Velící důstojník operací na ochranu dětí AFP Christopher Woods uvedl, že rozsah trestné činnosti je bezprecedentní. „Žádné dítě by nemělo být vystaveno týrání a násilí ze strany lidí, kteří mají v jeho životě vysokou pozici důvěry,“ řekl Woods. „Tito muži zřejmě vyráběli materiál zneužívající děti pro zvrácené potěšení jejich druhů bez jakéhokoliv pomyšlení na trvalé následky, které jejich činy zanechají na těchto dětech."
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Obří síť kriminálníků zneužívajících děti. Australská policie vznesla 828 obvinění (CNN Prima NEWS)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Ten nadpis zase zní bombasticky jako by odhalili stovky darebáků a pak se tam člověk dočte větu "828 obvinění, z nichž 577 se týká osmi mužů"... Pokud těm dětem ublížili pak nechť zaslouženě pikají, ale nelíbí se mi ta snaha z toho udělat "Obří síť". Na druhou stranu alespoň netvrdí že se jednalo o pedofily (že by pokrok). Tak si taky říkám že z tohohle měřítka velikosti je čepek vlastně super mega obří síť pedofilů...