Dívka v Brně spolykala prášky a hrozí jí smrt, volala do Česka operátorka z USA (Novinky.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3258
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1381 poděkování

Dívka v Brně spolykala prášky a hrozí jí smrt, volala do Česka operátorka z USA (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Neobvyklou pátrací akci mají za sebou policisté v Brně, kam se na tísňovou linku ozvala operátorka podobné služby ze zámoří, se kterou si psala přes internet dívka z Brněnska. Ta se měla operátorce svěřit, že si chce vzít život a spolykala kvůli tomu prášky.

Operátorka z krizové linky v USA se ozvala na tísňovou linku policie do Brna v úterý odpoledne.

„Telefonistka policistům sdělila, že si chatovala s 13letou dívkou, údajně z Brna. Ta se jí svěřila, že spolykala prášky, a tímto způsobem chce skončit se životem. Brněnským policistům předala jméno, kterým se děvče představilo, a identifikační údaje počítače a operátora připojení,” popsal ve středu mluvčí policie Bohumil Malášek.

Pátrání měli na starost policejní specialisté na internetovou kriminalitu, kterým se podařilo vpodvečer lokalizovat počítač, ze kterého dívka komunikovala.

„Do obce nedaleko Brna vyslaná hlídka pak kontaktovala rodiče děvčete, kteří potvrdili, že jejich dcera se léčí s psychickými potížemi. Potvrdili i to, že spolykala více než dvě desítky, v tomto případě neškodných, pilulek,” dodal Malášek s tím, že zdravotníci dívku i tak převezli na specializované pracoviště.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?