Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3342
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1430 poděkování

Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


S pláčem a zlobou sledovali rodiče dívky (4) soudní řešení případu znásilnění jejich dcery Martinem P. (18) na Orlickoústecku. Těžko nesli to, že dostal jen čtyřletou podmínku.

„Soud potrestal spíše nás. My budeme zavřeni doma, když on zůstane volný. Bojíme se, že to může zopakovat,“ řekli rodiče na adresu mladíka, který navíc žije ve stejné vsi jako oni. Zjevně zaostalý a i po sexuální stránce infantilní mladík dívku znásilnil v šatně na fotbalovém hřišti, kde čekala na dědečka. Mírný trest dostal Martin P. díky tomu, že se přiznal a uzavřel dohodu o vině a trestu bez projednání případu. Také souhlasil, že se bude ambulantně léčit a jeho matka odškodní dívenku100 tisíci.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3342
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1430 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Za znásilnění čtyřleté dívky dostal muž po dohodě podmínku a ambulantní léčení. Rodiče holčičky se bojí, že ho budou denně potkávat.

Pardubický soud se v úterý zabýval dalším případem znásilnění nezletilé dívky. Osmnáctiletý infantilní mladík si v červnu na stadionu v Jablonném nad Orlicí vyhlédl čtyřletou holčičku.

Dívenka šla na sportoviště se svým dědečkem, chodívali tam pravidelně. Když se vrátili domů, babička našla na jejích kalhotkách krev. Zatímco se totiž dědeček zapovídal, šla se holčička podívat do kabiny, tam se za ní vplížil Martin Pácha a dívenku zneužil. „Vyhrnul jí tričko, stáhl kraťasy a kalhotky a osahával ji na prsou a na přirození, do kterého jí zasunul část ukazováčku, a i přes dívčino pobrekávání s ním pohyboval,“ četla z obžaloby státní zástupkyně Lucie Žabková. Dívka potom babičce vyprávěla, co se stalo a kdo jí to udělal. Mladíka znala dobře, na malém městě se znají téměř všichni, popsala také, že měl na sobě policejní triko a čepici a že jí domlouval, ať to nikomu neříká. K policii ale muž nepatřil, jednalo se o studenta, který byl druhý den zadržen a vzat do vazby. Dnes ale od soudu odešel domů.

Přiznání

„Přiznávám, že jsem to udělal,“ byla jeho jediná slova. Poté jeho právník se státní zástupkyní učinili dohodu o vině a trestu, která mladíkovi uložila čtyřletou podmínku. Mladík bude docházet na léčení, jelikož je podle soudních znalců psychicky i sexuálně infantilní, a dívce zaplatí sto tisíc korun. „Novela trestního zákoníku a trestního řádu dává možnost uzavřít dohodu o vinně a trestu. Obžalovaný skutek doznal, o vinně tu není žádných pochyb. Při ukládání trestu musíme přihlížet i k poměrům obžalovaného,“ vysvětlila soudkyně Anna Sobotková, proč soud dohodu schválil.

Zatímco obžalovaný odešel domů se svou matkou, u soudu zůstali v slzách sedět rodiče znásilněné dívenky. S dohodou a trestem nesouhlasili. Podle trestní sazby hrozilo Páchovi 5 až 12 let za mřížemi. Otec dívky psal soudu i nesouhlasný dopis. „Chápeme přípis, který jsme dostali od tatínka. To že uzavřeme dohodu, neznamená, že obžalovaný není uznán na vinu a není mu stanoven trest. Jen to znamená, že se tu nebudou probírat jednotlivé důkazy, protože je to v této věci zbytečné. Není tu žádné pochybnosti o tom, že se této skutečnosti dopustil. Pro nás je zásadní ochranné léčení, musí se léčit,“ okomentovala to soudkyně.

Rodiče se ale nemohou smířit s tím, že jejich dcera potká muže na ulici třeba ještě dnes. „Když si představím, že ho tam dnes ještě uvidím…“ povzdychla si matka. Podle rodičů měl jít muž do vězení nebo dostat ústavní léčbu. „Je to trest pro nás, bojíme se, že se to bude opakovat. Dohoda není správná, když někdo něco provede, má přijít trest, ne že ho pustí na svobodu. Nás se nikdo na nic neptal,“ zhodnotila matka. Jako zákonní zástupci poškozené mohli se svou obhájkyní ovlivnit pouze výši nemajetkové újmy, na výši trestu pod spodní hranicí zákonné trestní sazby se podle novely zákona dohodl obhájce obžalovaného se státní zástupkyní.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3342
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1430 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Mladý muž z Pardubicka podle rozsudku znásilnil teprve čtyřletou holčičku. Soud ho za hrůzný čin potrestal podmínkou a ambulantním léčením. Mladík je totiž podle znalců psychicky i sexuálně infantilní. Rodiče dívky s rozsudkem nesouhlasí a obávají se, že ho budou na malém městě dál potkávat. Informoval o tom portál Deník.cz.

Teprve 18letý mladík si měl holčičku vyhlédnout v červnu na stadionu v Jablonném nad Orlicí, kam dorazila se svým dědečkem. Ten se měl ale zapovídat se známým a dívenka se vydala podívat do kabiny. K ní se podle obžaloby přidal i mladý muž, který na sobě měl policejní tričko a čepici.

„Vyhrnul jí tričko, stáhl kraťasy a kalhotky a osahával ji na prsou a na přirození, do kterého jí zasunul část ukazováčku, a i přes dívčino pobrekávání s ním pohyboval,“ četla podle Deníku z obžaloby státní zástupkyně Lucie Žabková.

Když se dívenka s dědečkem vrátili domů, babička si všimla krve na jejím spodním prádle. Vnučka jí následně všechno odvyprávěla. Rodina zmiňovaného mladíka údajně znala, neboť žijí v malém městě. Druhý den podezřelého zadrželi policisté.

Mladík se přiznal, rodina s trestem nesouhlasí

U soudu se 18letý muž k činu přiznal. Jeho právník následně se státní zástupkyní učinil dohodu o vině a trestu. Muž vyvázl s podmíněným trestem na čtyři roky a musí docházet na ambulantní léčení, neboť je podle soudních znalců psychicky i sexuálně infantilní. „Obžalovaný skutek doznal, o vině tu není žádných pochyb. Při ukládání trestu musíme přihlížet i k poměrům obžalovaného,“ vysvětlila podle Deníku soudkyně Anna Sobotková.

S rozsudkem se ale nedokázali smířit příbuzní dívky, kteří budou mladíka i nadále potkávat na ulici. „Když si představím, že ho tam dnes ještě uvidím...,“ nedokázala podle portálu ani dopovědět matka holčičky. Otec napsal soudu nesouhlasný dopis.

Pachatel by podle rodiny měl dostat buď trest vězení, nebo ústavní léčbu. „Je to trest pro nás, bojíme se, že se to bude opakovat. Dohoda není správná, když někdo něco provede, má přijít trest, ne že ho pustí na svobodu. Nás se nikdo na nic neptal,“ řekla matka.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1115
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Takže tohle je teď oficiálně dovolené a nejde za to člověk do vězení nebo do léčebny? Tak po cestě z ambulantní léčby ai může dát aspoň další číalo, když na něj přijde chuť.
No, já bych to nezvládnul, natož kdyby holčička pobrekávala, ale spousta prasat si to vyloži tak, že teda se vlastně nic neděje.
To byl nějaký příbuzný toho jeho právníka a právník je soudkyně kamarád nebo je ten mladík rovnou nějaký přibuzný soudkyně? Mevěřim moc českým soudům každý soudce má jiný názor, asi podle toho, jak dobře se vyspí.
Kdyby ji hladil nebo lízal, tak to rozhodnutí ještě dokážu pochopit. Ale tak násilně ji zneužil a dostane jen podmínku? Nedivil bych se, kdyby ten její otec potrestal toho kluka sám - udělal bych to zřejmě taky. My se tady snažíme se ovládat, abychom ani nevhodným pohlazením nezpůsobili dítěti problém a tenhle prasák jí ublíží takhle agresivně.
A že je psychicky a sexuálně infantilní není důvod pro zmírnění trestu, ale naopak pro jeho neustálý dohled, pokud se nedokáže ovládat. Kuba musel do vězení a to svým holčičkám určitě nedělal nic takhle násilného.
Chudinka holčička, snad nad to zapomene :(
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Příspěvky: 298
Dal: 308 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Kiiax »

Souhlasím s podivínem. Buď měli prohlásit, že není za své činy zodpovědný a netrestat ho (tedy žádná podmínka), nebo ho potrestat v plné výši.
Zákon říká, že kdo je v době činu méně příčetný, či nepříčetný, tak není za čin odpovědný. Nebo ho alespoň měli poslat do léčebny, kde by se mu měla věnovat velká pozornost.

Tohle je špatně. Tohle ani není ochrana společnosti. Léčba je běh na dlouhou trať a trvá, než zabere.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Je to hnus, když si uvědomím za jakou blbost sem dostal podmínku já a tady ji dostane někdo kdo by se na východ od ČR nepodíval na svobodu sakra dlouho. Tohle není trest.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6079
Dal: 1236 poděkování
Dostal: 3020 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Podívejte, v posuzovaném případě hraje roli víc věcí - píšou, že dotyčný je infantilní… asi na základě nějakého posudku znalce. Pak také mu bylo teprv 18, spolu s tím, že je infantilní a uvedeného skutku se dopustil jednou (nikoliv třeba po dlouhou dobu a opakovaně). Nemáme k dispozici celé posudky, nemáme k dispozici posudek na holčičku…

Nechci dotyčného obhajovat, ale zřejmě budou důvody, proč tu podmínku dostal. To, že do toho nevidíme… nepřísluší mi spekulovat, nerad bych hodnotil osobu soudkyně a věřím, že měla důvod, proč rozhodla, jak rozhodla. Ostatně zmocněnec poškozené stejně jako státní zástupce mají možnost se odvolat k vyšší instanci, která může rozhodnutí nižší instance přezkoumat.

Kuba zneužíval dlouhodobě, a jak se vyjádřila v Plyšáčkově případě i soudkyně Křikavová - pro zneužívané dítě může být právě dost matoucí, že dotyčný, kterého má rádo, dělá něco, co mu vlastně ubližuje. Psychické problémy, které se dostaví, mohou být i mnohem závažnější, než u jednorázového zneužití podobného rázu, jako je v tomto případě. A Kuba sám píše, že dostal tak málo jenom proto, že od začátku až do konce s orgány činnými v trestním řízení spolupracoval a že se také patřičně kál a svou vinu uznal.

Chci tímto příspěvek vyjádřit jediné - spravedlnost nikdy nebude dokonalá, ale nejsem soudce, který případ rozhodoval. A někdo to rozhodnout musí. Jsou minimálně 2 další instance, které mohou případné pochybení (například příliš nízký trest) zvrátit… ale evidentně tady bylo víc okolností, do kterých nevidíme. Třeba já být rodičem takového 18letého kluka, tak se budu na věc taky dívat jinak - konec konců je tam psáno, že matka odškodnila poškozenou částkou 100 tisíc Kč. Určitě se do věci vložili jeho rodiče, určitě i tuto okolnost - rodinné vztahy - a případnou další budoucnost toho kluka posuzovali ve vší komplexnosti.

Touha po trestu je jasná, ale asi by neměla být automaticky bezbřehá.
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Kasz píše: středa 11. 11. 2020, 23:59:50 matka odškodnila poškozenou částkou 100 tisíc Kč.
Takže ze 4leté holčičky se stává luxusní prostitutka protože s absencí řádného trestu z toho nic víc není.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1115
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Kasz píše: středa 11. 11. 2020, 23:59:50Podívejte, v posuzovaném případě hraje roli víc věcí - píšou, že dotyčný je infantilní... ale evidentně tady bylo víc okolností, do kterých nevidíme. Třeba já být rodičem takového 18letého kluka, tak se budu na věc taky dívat jinak.
Jasně, v tomhle máš pravdu. Nicméně pokud nedokáže poznat, že někomu ubližije svým prováděným činem fyzicky, tak je na tom fakt hodně špatně. A pokud to tedy nedokáže poznat, tak potřebuje neustálý dohled, jinak bych se obával, že jednoho dne dostane chuť do někoho zapíchnout nůž nebo ho podříznout. Jako otec holčičky bych se opravdu nedokázal ovládat, kdyby jí někdo penetroval prstem tak, až by plakala a krvácela.
Kasz píše: středa 11. 11. 2020, 23:59:50Určitě se do věci vložili jeho rodiče, určitě i tuto okolnost - rodinné vztahy - a případnou další budoucnost toho kluka posuzovali ve vší komplexnosti.
Jako otec 18 letého bych snad věděl, že se nedokáže ovládat a nenechával bych ho bez dohledu. To snad muselo být jasné, že někdy něco provede.
Kasz píše: středa 11. 11. 2020, 23:59:50Touha po trestu je jasná, ale asi by neměla být automaticky bezbřehá.
No jo, to je fakt těžký. Neříkám zavřít ho do vězení, ale do ústavu teda jo, protože opravdu potřebuje dohled. A pokud by tohle udělal můj syn, tak bych ho pod dohledem nechal.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Příspěvky: 298
Dal: 308 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Kiiax »

Kasz - uklidňující vítr v bouři emocí.
Musím ti dát za pravdu. Vzhledem ke stavu pachatele vězení ani léčebna moc nepřipadají v úvahu (alespoň tak se mi to jeví). Je infantilní, tedy dětinský a nezralý. Můžeme se jen dohadovat, jestli plně pochopil to, co způsobil. Jak ublížil. Je pravda, že vzhledem k povaze trestného činu a věku oběti nám média nedodají dostatek informací. O spáchaném činu je informací dost, ublížil jí. Každopádně vzhledem k trestu je odpovědný za své činy.

Justiční systém a spravedlnost musí dbát na to, aby trest sloužil k nápravě pachatele a ochraně společnosti. Nelze to brát jako pomstu za spáchané skutky.
Náprava pachatele budiž splněna ambulantní léčbou. Žijí na malém městě, každý si už před ním dá pozor.

Nezbývá nám než důvěra v justiční systém naší země. Brát spravedlnost do vlastních rukou je vždy dvojsečná věc. Každý má právo na spravedlivý proces a pokud bylo spravedlnosti učiněno za dost, je to jen dobře.

A osobně se přiznám, že nevím, jak bych reagoval, kdybych stál v roli otce této holčičky. A je to naprosto nepodstatné. Jistě, mnoho otců dcer by pachateli ublížilo, ale z těchto rukou nikdy nevzejde spravedlnost. Vždy jen pomsta. A pomsta za tohle by byla velmi rychlá. Ale pak je tu ještě možnost, že on by byl obviněn neprávem.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1115
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 15:57:33Kasz - uklidňující vítr v bouři emocí.
:)
Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 15:57:33Můžeme se jen dohadovat, jestli plně pochopil to, co způsobil. Jak ublížil.
Pokud někdo nechápe, že pláč vyjadřuje člověk ve strachu nebo z bolesti, tak takový člověk buď nemá ve společnosti ostatních co dělat nebo musí mít dohled 24/7. Je mi líto, ale jinak to prostě nepřijmu.
Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 15:57:33Justiční systém a spravedlnost musí dbát na to, aby trest sloužil k nápravě pachatele a ochraně společnosti.
No, ale to se nestalo. Justiční systém v tomto případě ostatní neochrání před tímto člověkem, který nedokáže pochopit pláč druhého.
Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 15:57:33Náprava pachatele budiž splněna ambulantní léčbou.
Souhlas.
Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 15:57:33Žijí na malém městě, každý si už před ním dá pozor.
Takže děti si budou muset hrát za neustálého dozoru, aby jim zase neoblížil a naopak on si bude bez dozoru běhat kdekoliv a když se opět někde vyskytne sám s holčičkou, tak jí ublíží?
Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 15:57:33Jistě, mnoho otců dcer by pachateli ublížilo, ale z těchto rukou nikdy nevzejde spravedlnost. Vždy jen pomsta.
Asi by to byla pomsta, ale částečně také eliminace takového pachatele ze společnosti. Když to neudělal soud, tak to musí někdo udělat za něj. A proto moc tomu systému nedůvěřuju, jak to bylo v tomhle případě možné.
Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 15:57:33Ale pak je tu ještě možnost, že on by byl obviněn neprávem.
Přiznávám, že jsem to udělal,“ byla jeho jediná slova. Poté jeho právník se státní zástupkyní učinili dohodu o vině a trestu, která mladíkovi uložila čtyřletou podmínku.
Buď plně chápe, co udělal, pak by měl přijmout plný trest. Nebo to nechápe a jen opakuje, co mu poradil právník, aby dosáhl na nižší trest. Takže se můžu ožrat, zneužít holčičku a pak strašně litovat, že jsem to udělal v opilosti a zůstanu na svobodě? Přesně takhle to vidím.
Novela trestního zákoníku a trestního řádu dává možnost uzavřít dohodu o vinně a trestu ... Zatímco obžalovaný odešel domů se svou matkou, u soudu zůstali v slzách sedět rodiče znásilněné dívenky. S dohodou a trestem nesouhlasili.
Proboha!!! Co to je za dohodu??? To se jako dohodne soudkyně s pachatelem a když se dohodnou, tak je to OK? Neměla by ta dohoda být mezi pachatelem a poškozeným???
Rodiče se ale nemohou smířit s tím, že jejich dcera potká muže na ulici třeba ještě dnes.
Ano, tohle bych taky nepřekousnul. Zatímco on si budě běhat bez dozoru kdekoliv a ohrožovat další děti, tak ostatní děti budou muset být pod dozorem, aby zase nebyl s nějakým dítětem sám. Super "trest" pro děti a jejich rodiče.

Sorry, ale tohle mě štve víc než Alun.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Příspěvky: 298
Dal: 308 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Kiiax »

Snad jsem tě nenaštval já. :D
podivin píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 17:16:29
Kiiax píše: ↑čtvrtek 12. 11. 2020, 15:57:33
Můžeme se jen dohadovat, jestli plně pochopil to, co způsobil. Jak ublížil.
Pokud někdo nechápe, že pláč vyjadřuje člověk ve strachu nebo z bolesti, tak takový člověk buď nemá ve společnosti ostatních co dělat nebo musí mít dohled 24/7. Je mi líto, ale jinak to prostě nepřijmu.
Nechápe to, a nebo je mu to jedno? Co je horší? A lidé, co ublíží člověku a je jim to jedno, jak moc mu ublížili, jsou. Není jich mnoho, ale i tak celkem dost na to, co můžou napáchat. Nevím, jak moc je daný muž intelektuálně a emočně vybaven
podivin píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 17:16:29
Kiiax píše: ↑čtvrtek 12. 11. 2020, 15:57:33
Žijí na malém městě, každý si už před ním dá pozor.
Takže děti si budou muset hrát za neustálého dozoru, aby jim zase neoblížil a naopak on si bude bez dozoru běhat kdekoliv a když se opět někde vyskytne sám s holčičkou, tak jí ublíží?
Když jdu někam s dítětem, tak je jasné, že na něj musím dávat pozor. Ohledně toho pachatele, tam záleží zřejmě na jeho matce. Evidentně bydlí s ní a pokud on není schopen se ohlídat, musí to dělat ona. Policie nemůže být všude. A občané nemají povinnost ani právo s ním být 24/7. Tak to je. Své si musíme ochránit vždy sami.
podivin píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 17:16:29 Buď plně chápe, co udělal, pak by měl přijmout plný trest. Nebo to nechápe a jen opakuje, co mu poradil právník, aby dosáhl na nižší trest. Takže se můžu ožrat, zneužít holčičku a pak strašně litovat, že jsem to udělal v opilosti a zůstanu na svobodě? Přesně takhle to vidím.
Technicky s šikovným právníkem máš šanci, že by to takhle dopadlo.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 866
Dal: 144 poděkování
Dostal: 718 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Myš »

podivin píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 0:49:44
Jako otec 18 letého bych snad věděl, že se nedokáže ovládat a nenechával bych ho bez dohledu. To snad muselo být jasné, že někdy něco provede.
Mám infantilního blízkého příbuzného. Fakt není možný takového člověka nenechávat bez dohledu, kromě toho, že to není reálné, tak by to nechtěl ani on sám. Nemůže, ani by nechtěl pečovatele na tři směny. Pro tyhle lidi, kteří jsou intelektuálně málo vyspělí, ale ne zas tak úplně, že by byli nesvéprávní, je ta situace složitá. Stejně tak pro jejich rodiny. Od těch lidí se očekává relativně normální fungování, můžou dělat víceméně cokoli, zároveň nejsou úplně schopni domyslet důsledky. Že potřebují větší podporu rodiny je jasný, ale když je dotyčný dospělý a chce si žít po svém, tak je ta podpora dost složitá. Můj příbuzný je naštěstí sexuálně v pořádku a kromě několika eskapád a výtržností v opilosti není pro ostatní lidi hrozbou, ale ve vztazích se mu nedaří, protože jeho přítelkyně musí být tak trochu jeho matka, což dlouhodobě nefunguje.
Naposledy upravil(a) Myš dne čtvrtek 12. 11. 2020, 23:32:03, celkem upraveno 1 x.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1115
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 17:43:34Snad jsem tě nenaštval já. :D
Nene :)
Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 17:43:34Když jdu někam s dítětem, tak je jasné, že na něj musím dávat pozor.
Určitě, mohla si holčička ublížit sama, někde zakopnout a spadnout. Na druhou stranu očekávám nějaké bezpečí, když jí řeknu "počkej tady" a ona tam čekat bude, tak že jí mezi tím nikdo neublíží.
Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 17:43:34Ohledně toho pachatele, tam záleží zřejmě na jeho matce. Evidentně bydlí s ní a pokud on není schopen se ohlídat, musí to dělat ona. Policie nemůže být všude.
Já nemluvím o tom, že ho musí sledovat policie nebo ani jeho matka. Ale ostatní pachatelé jdou do vězení nebo v lepším případě jsou v léčebně. A tenhle bude bez doprovodu do léčebny docházet a jinak bude mít volný pohyb po vesnici?
Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 17:43:34Své si musíme ochránit vždy sami.
No a k tomu se pojí "... a bezpečnost si také musíme zajistit sami, když to soud neudělá". Ano, nežijeme ve slušné společnosti, tak si svoje věci a životy musíme chránit. Ale zase slušný člověk přece nesmí být nucen vynakládat na svoji ochranu velkou energii. Navíc ten výrok ve mně evokuje "Může za to ten děda, že nechal tu holčičku samotnou a může za to i ta holčička, že nečekala s dědou". Jasný, určitě jsi to tak nemyslel, ale slušní lidé musí mít právo žít v klidu a na ochranu svého vynakládat jen přiměřenou energii (v nebezpečných situacích dítě hlídat, zamykat byt a věci na veřejném prostoru). Přece nechceš nutit slušné lidi, aby si pořizovali hlídací službu pro jejich děti, aby je náhodou někdo někdy nezneužil.
Kiiax píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 17:43:34Technicky s šikovným právníkem máš šanci, že by to takhle dopadlo.
No jasně. Jak jsem psal, tenhle trest by mi přišel OK, kdyby jí jen osahával, případně jí sice penetroval, ale aspoň šetrně, aby holčička neplakala a nezranil jí. To bych to rozhodnutí pochopil. Netrvám na vězení, tam by to fakt asi nezvládnul, ale prostě měl by být pod dohledem aspoň v léčebně. Ale ona plakala, ještě jí způsobil zranění, to prostě nedokážu zpracovat.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1115
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Myš píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 18:46:19Mám infantilního blízkého příbuzného. ...
Chápu. Jasně, nikdo to nečekal, tak mohl chodit po vesnici sám. Teď už ale ví, že má takovéhle nápady, tak teď by měl mít dohled. Kdyby ten tvůj příbuzný někoho zabil, tak už ho asi jen tak samotného nenechají, nebo jo? Jde mi jen prostě o to, že on provedl něco násilného (pro mě teda dost násilného) a zůstane na svobodě bez dohledu. Nevím, jestli je to omluva, že je postižený, člověk bez postižení by si asi víc uvědomoval, že udělal něco špatně. Nakolik si to uvědomuje ten kluk je těžké říct, takže je také těžké říct, jestli to neudělá znovu. A právě proto by měl být pod dohledem.
Ale možná se zbytečně nervuju, třeba to bylo úplně jinak. Třeba se holčička jen bála a plakala, že se jí ztratil děda, třeba nekrvácela do kalhotek ona, ale třeba se ten kluk před tím na ruce zranil a svojí krev jí na kalhotky namatlal on. Jasně, nemám spis, ale podle toho popisu jsem prostě nahněvaný.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6079
Dal: 1236 poděkování
Dostal: 3020 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

podivin píše: čtvrtek 12. 11. 2020, 19:22:40Jasně, nemám spis, ale podle toho popisu jsem prostě nahněvaný.
Ale to je přesně to, na co jsem poukazoval. Neznáme celou pravdu, vidíme jen nějaký mediální obraz těch kusých informací, co poskytla média. Byl bych opravdu opatrný soudit člověka nebo rozhodnutí soudu na základě právě takto kusých informací z médií. Skutečnost bývá komplikovanější a komplexnější. Možná by stálo za to požádat si o rozsudek a zjistit tak alespoň nějaké podrobnosti z jeho odůvodnění.
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Z celého srdce doufám že holčička bude v pořádku. Dost také záleží jak se k tomu postaví její okolí. Například já svého času udělal něco podobného. Taky malá +- čtyřletá holčička taky zkoumání prsty a holčička tenkrát z toho taky nebyla nadšená, dostala to navíc nařízeno od staršího bratra a nedělala to tak úplně dobrovolně. Ti co mně chtějí rovnou poslat do basy tak jen dodám že mi tenkrát bylo tak 10 let a podobných (i vzájemných) "zkoumání" a zneužití (protože to asi svým způsobem zneužití bylo i tenkrát) jsem spolu se svými dětskými vrstevníky zažil několik.
Tím chci jen říct že nejde tyhle věci posuzovat čistě z fyzického popisu (kor z Aha) a soud doufám věděl co dělá lépe, než pomstychtivé okolí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3342
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1430 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Jednorozec píše: sobota 14. 11. 2020, 20:23:48tak jen dodám že mi tenkrát bylo tak 10 let
Máš štěstí, že v té době nebyly internety :D https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/140789-sexualni-predator-v-11-letech-chlapec-znasilnil-divenku-7-odbornici-bijou-na-poplach/
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Re: Znásilnil holčičku (4), do vězení ale nepůjde (Ahaonline.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Cykle02 píše: neděle 15. 11. 2020, 10:45:29
Jednorozec píše: sobota 14. 11. 2020, 20:23:48tak jen dodám že mi tenkrát bylo tak 10 let
Máš štěstí, že v té době nebyly internety :D https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/140789-sexualni-predator-v-11-letech-chlapec-znasilnil-divenku-7-odbornici-bijou-na-poplach/
Nebyly no, dneska si děti mohou ukojit zvědavost na internetu dosyta, vždycky si říkám kdoví co potajmu vyvádějí když mají takové možnosti...